Odvážná posádka lodi NSEA ochránce - velitel Peter Quincy Taggart (Tim Allen), poručík Tawny Madison (Sigourney Weaver) a Dr. Lazarus (Alan Rickman) - vyráží na čtyřletou napínavou a často nebezpečnou misi do vesmíru... a pak je natáčení jejich seriálu zrušeno! Nyní, o dvacet let později mimozemšťani bránící se útoku omylem považují vysílání Galaxy Questu za "historické dokumenty" a teleportují posádku bývalých herců, aby zachránili vesmír. Ti, aniž by měli scénář, režiséra a nebo ponětí, co si počít, musí podat výkony svých životů. (Paramount Network)

D.Moore

Na Galaxy Questu je mi sympatické hlavně to, že ačkoliv ho spousta lidí nazývá parodií, je něčím úplně jiným. Je to pocta sci-fi žánru jako takovému, především pak Star Treku, ze kterého si ovšem jen lacině neutahuje. Snad to tak nepůsobí jen na mě, ale z každé minuty GQ je cítit ten velký obdiv ke všem těm kapitánům Kirkům a Picardům... a tak to má být. Těžko vypsat, který z herců je nejlepší - každý do jednoho předvádí něco neskutečného. Jo a... parodie to samozřejmě je! ()

Davies182

Celkem povedená komedie. Tim Allen se neskutečně vyšvihnul, protože jeho role mě jako jediná bavila od začátku do konce (i když Rickmanova postava zvládla zamračené "Spockovské" výrazy také na jedničku). Jinak jsem zjistil, že Sigourney musí mít docela pěkná prsa... Pobavilo mě to, a rozhodně jsem shlédnutí nelitoval, jen by to příště chtělo méně nudných míst: občas jsem tak zíval, až jsem byl ke konci skálopevně přesvědčen, že to celé muselo mít nejméně 120 minut. Názory o zkrácení stopáže si tudíž schovám pro jiný film... Solidní komedie s perfektní zápletkou - tak 70%. BTW na rok 1999 celkem slušné triky. ()

Xmilden

Čekal jsem že mě Galaxy Quest trošku více nahchne. Sympatické trio herců, pár povedenějších scén, nepřesvědčivý a zamračený Alan Rickman, který až moc okatě dával najevo jak ho jeho postava nebaví. Zajímavá myšlenka se filmu upřít nedá, ale co se týče vesmírných taškařic tak já stále zůstávám věrný posádce z Červeného trpaslíka. 65% ()

-bad-mad-wolf-

Možná jsem viděl příliš málo ze Star Treku, abych mohl pochopit všechny narážky, ale Galaxy Quest není nijak zvlášť zábavným dílkem - což považuju za zásadní mínus. Brakovost i tucty klišé mohou být zamýšlené a brané s nadhledem sebevíc, jenže... prostě nebaví. Zasmál jsem se dohromady přesně jednou, film na chvíli pozastavil celkem čtyřikrát. Nebýt skvělého hereckého obsazení, asi bych hdnotil ještě níže... škoda, námět byl přinejmenším nadějný. ()

kinej

Komedie jak, má být. Nejvcí se mi líbil frutrovaný Rickman. Ale i osatní byli dobří. V US tvorbě, má tato komedie výsadní postavení. ()

Pavka5

"Nějakej červenej puntík míří k zelenýmu puntíku. Řekl bych, že my jsme ten zelenej." =D. Jedna z nejlepších komedií, které jsem viděla! ()

Beckett51

Žádný ze Star Treku (kromě toho nového) nemá lepší efekty než Galaxy Quest. Skvělé herecké obsazení a parádní hlášky. Alan Rickman je za všechny peníze. ()

petaspur

Vesmírná loď NSEA Protector si poklidně pluje vakuem. Na palubě se nachází kompletní posádka, která už nyní ví, že nenatáčí další díl neexistujícího seriálu Galaxy Quest, nýbrž poprvé, v jiném naž papundeklovém prostředí studia, musí naostro vybojovat boj s lodí vesmírného generála Sarrise. Situace však není tak vážná, jak by se na první pohled mohlo zdát, neboť komediální talent posádky podpořený skvělým výkonem vůdce Thermianů Mathesara vytváří z každé situace zábavu mezigalaktických rozměrů. Vrcholem humorných situací jsou herecké etudy Alana Rickmana, jehož znechucený Dr. Lazarus orálně mávající kladivem Grabtharovým je podán s neskutečným entuziasmem skutečného shakespearovského herce. ()

Ruut

Stále fenomenální i po těch 16 letech, kdy jsem to viděl poprvé v rámci 40hodinového nepřetržitého .filmového maratonu časopisu Premiere v kině. ()

misterz

Pôvodný Star Trek som nevidel, ale páčilo sa mi to aj tak. Ide o šmrncovnú, milú sci-fi komédiu s pár vynikajúcimi hláškami, hlavne tie od Alana Rickmana stáli za to. Zaujímavo zahrala aj S. Weaver, v tom jej kostýme a celkovej vizáži sa stala úplne inou ženou, v pozitívnom slova zmysle. Ku koncu humor trocha ustupuje, ale snímok zase získal na akcii a napätí. Táto "nezištná" pomoc roztomilým a inteligentným mimozemšťanom, na druhú stranu však hrozne naivným, sa mi celkom páčila a do nadpriemeru jej chýbal naozaj iba kúsok. 69/100 ()

HAL

Galaxy Quest je úžasnou parodií a zároveň i poctou mířenou nejen na Star Trek, ale i na všechny ostatní space opery. Možná není až tak dokonalý aby si zasloužila maximální hodnocení, ale jako člověk pro kterého byl Star Trek: Film prvním zapamatovaným sci-fi zářezem na televizní obrazovce, a který strávil zbylou půlku dětství u Nové Generace, Deep Space 9 a Voyageru... prostě nemohu jinak. Býval jsem mladistvým Trekkiem, co víc dodat? :-) 9/10 ()

ChewieDC

Naprosto brilantní záležitost a jedna z nejlepších parodií vůbec. Jako fanoušek parodovaného žánru dostává pro diváka film úplně jiný rozměr a člověk se pak celou dobu vlastně směje sám sobě. Pečlivě vybrané obsazení podává úchvatný výkon a inteligentní scénář vám nedá oddechnout ani na minutku. Tohle je asi jediná komedie, při které jsem se musel alespoň usmívat od úplného začátku do poslední vteřiny. A Tim Allen je podle mě nejlepší komediální herec současnosti. Howgh. ()

Javert

Velmi povedená parodie na Star Trek a jemu podobné sci-fi seriály. Vedle Tima Allena, který se snad komikem narodil, svůj komediální talent dokazuje i tajemný Alan Rickman. Ač sám nejsem hardcore fandou sci-fi, u této komedie jsem se náramně pobavil. ()

liskam

Opravdu nadstandartní sci-fi komedie, kterou jsem během let viděl několikrát a stále se mi neokoukala. U několika scén brečím smíchy. Alan Rickman je ve své roli naprosto famozní.!:) Za mě 90% ()

mzss1

|80%| Na doporučení fandy Star Treku, který ho zbožňuje asi tak stejně jako já. Moc se mi do toho nechtělo, nemám rád parodie a ani moc ujeté komedie. Tušil jsem blbost, dostal jsem opak. Takže příjemné překvapení, odlehčená oddechovka, která treku ostudu určitě nedělá. Jako součást treku bych to nebral. Ale ta podobnost je zcela přesná – a to snad ve všech ohledech. Herci jsou skvěle zvolení. Nejvíc mě bavila čtveřice Tim Allen, Alan Rickman, Sigourney Weaver a Tony Shalhoub. Děj to má jednoduchý, ale zabaví. Je to celé takové neškodné, že si tu v podstatě nemůžeme na nic stěžovat. I akce tu je – dobře natočena. Hudba byla slušná. Pár vtipných scén se tu také najde. Ocenil bych, kdyby byl film delší a měl trochu bohatší scénář – potenciál mohl být o dost vyšší. Škoda, že nevzniklo pokračování, nebo i seriál z toho mohli udělat. Přesto u mě převládá spokojenost. Určitě se k tomu ještě vrátím. ()

k212

No Star Trek dostal řádně do těla. Myslím, že některé scény se rychle zařadí k těm kultovně omílaným (kupříkladu transport ve slizu, či chobotnice-mimozemšťan na stropě). Veskrze se tomuhle filmu v rovině crazy-komedií a parodií nedá nic vytknout, jen v druhé polovině tak trochu ztrácí děj, což je trochu na škodu. ()

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

15.08.2012

Red 2 a Las Vegas: Palba a kalba s důchodci