Zeptej se prachu

• USA Ask the Dust (více)

Drama podle slavné románové předlohy Johna Fanteho se odehrává v období americké hospodářské krize. Temperamentní Mexičanka Camille (Hayek) doufá, že si polepší sňatkem se zámožným Američanem. Vše se ale zkomplikuje, když se setká s Arturem Bandinim (Farrell) – mladým Italem, který se chystá ukončit svou spisovatelskou kariéru a usadit se s nějakou půvabnou modrookou blondýnkou... (oficiální text distributora)

trepka

film jako tenhle by měl drása duši, tenhle ohužel nedrásá nic. ani všechny ty západy slunce moc nepomohly... ()

charmin

V mojich očiach veľmi príjemný film ( som jediná kt. sa fakt páčil??:) ), ale samozrejme k perfektnému mu trošku chýbalo. Ale.. kombinácia Colina a Salmy, so zvláštno-typickým príbehom mi prišla dosť zaujímava, a neviem ako v angličtine(pozerala som v češtine:/ , ale doteraz si pamätám ARTURO BANDINI - VEŠKERÝ MILOVNÍK ŽIVOTA. Dobrá hláška :) ()

fraktal

TV produkce (bez TV kulis) - snad jen herci a barevný filtr celé tohle zachraňují před úpadkem až do podprůměrnosti. ()

Dovlatovka

Na romatiku dost chladné a odměřené. Farrel i Hayeková dobrý, ale moc se k sobě nehodí. Celkem mi to přišlo příliš "literární". Ale kniha musí být výborná. ()

markotter

Tak nevím, prč byl tenhke film natočenej. Není to ani romance, ani drama, asi nejblíž to má k tragikomedii. Kdo ví. Oba hlavní hrdinové nehrají nic, Collin Farrell možná míň než nic. Nevím proč tomu dávám 3*, nejspíš něco, co nedokážu pojmenovat v tom filmu bylo - asi výprava a kamera. ()

haWranka

Tak. Nikdy jsem si nevšimla, jak je Colin Farrell dobrej (zvlášť když zvedá to svoje obočí:), ale ani on tomuhle filmu moc nepomohl. Sice se mi moc líbila hudba, nápad vůbec nebyl špatnej a i Salma se snažila, ale přesto je to jenom další film na večery, kdy člověk nemůže spát. A když u romantickýho dramatu neuroním ani slzu (a u mě je co říct), něco asi opravdu nebude v pořádku... ()

josieaddms

Knížka mě nadchla, a proto jsem se rozhodla pustit si film. A jsem s ním celkem spokojená. Colin Farrell mi jako Arturo Bandini celkem vyhovoval, a dokonce jsem mu Bandiniovskou povahu věřila. Film však na rozdíl od knížky, nemá něco navíc co v knize bylo. Něco, by ve vás nechalo nějaký hluboký, nesmazatelný dojem. Navíc příběh byl udělán tak trochu víc líbivě, (Koncem se například velmi lišil) a taky filmově, (Což ale zase chápu, nemůže být to samé na papíře, jako na filmovém plátnu) tak nějak aby oslovil větší publikum a aby se zalíbil. Což mě už přišlo zbytečné. Divnost a kouzlo knižního Ask The Dust to prostě ztratilo. Přesto to shlédnutí byl celkem zábavný zážitek který v sobě určitého ducha přeci jen měl. Škoda jen, mohlo to být ještě mnohem lepší. ()

sigf07

Velice pomalu plynoucí retro, které dost neoriginálním způsobem líčí náročné začátky lidí, kteří přicházeli na západní pobřeží Států hledat lepší život. Je místy působivé, ale možná mohl někdo drobet ubrat na svých uměleckých ambicích a na stejných základech by se dal vystavět poměrně zábavný film. Těmi dvěmi hodinami stopáže jsem se dokázal prokousat především díky hercům - fungujícímu napětí (a ne vždy jen milostnému) mezi Farrelem a Salmou a milé vedlejší roličce Donalda Sutherlanda. ()

mira.l

Tak to máme jednu hvězdičku za Salmu Hayek a ... a to je tak všechno. Jinak jsou to téměř dvě hodiny nudy, která nevede vlastně nikam. Nudné v celé své délce. ()

crjules

Film podle stejnojmene knihy Johna Fanteho //oblibence meho oblibeneho spisovatele Charlese Bukowskiho // , je velice pekne a verne zpracovan. Vidim ono okno do kopcu, Camilu, Artura a jejich malicherne sceny v kavarne a vzpominam na knihu a na to, ze me predstavy o prostredi a postavach nebyly tem filmovym vubec vzdaleny. ()

Izz

Jeden z nejnudnějších filmů poslední desetiletky,přitom měl solidní téma a šanci zaujmout jak ženy (Colin) tak muže (Salma).Vše je ale prošustrováno na mimořádně nezáživném filmu,který svým tempem neustále vzbuzuje dojem,že trvá už asi tři hodiny a ještě se rozhodně nechystá končit.Špatné,moc špatné. ()

Hank

Jsou filmy, na ktere se vzpomíná a o kterých se diskutuje ještě dlouho...Zeptej se prachu k nim rozhodně patřit nebude. Snad jen ty kozy Salmy, na ty se mozna vzpomínat bude:) A to je další problém: Salma mi připadá v tomhle filmu strašně studená, jen odříkat text dle scénáře, rutinně zahrát a tím to končí. Celkově tento kus, který by patrně mohl být i divadelně podán je zklamání, které nezachrání ani solidní herci, vynikající literární předloha a atmosféra LA časů dávno minulých... ()

Zadri

Pro mě trochu nepochopitelný a možná i nepochopený film, kde každý jedná, tak jak bych určitě neočekával. I když se za neočekávaným chováním může schovávat pointa, já jí marně hledal a celý film jsem se ptal: "proč?" Pár hvězdiček přeci jen pustím, ale to jen za kvalitu hlavních postav, pěkné prostředí filmu a mnou oblíbené filmy romantického žánru. ()

nmarca

Colin Farrel a Salma Hayek snaživě předstírají erotické dusno i hluboký cit ... a vůbec jim to nelze věřit. Velmi průměrná a zbytečná lovestory s několika zcela zbytečnými vedlejšími postavami. ()

huzgi

Dokonale prázdný a zbytečný film. Tuctový plochý příběh o nenaplněné lásce, kde herci neví co a jak hrát a scénář nefunguje. Velké zklamání. ()

DragonWife

Očekávala jsem víc, po 15minutě jsem už věděla, že z tohodle snímku se nic moc nevykřeše. Zbytečně zdlouhavý děj, který nudí. Na druhou stranu, tématicky ucházející myšlenka. Dávám 3 s odřenýma ušima. ()