Peklem s čertem (TV film)

Pohádka

Česko, 2002, 55 min

• wictoria

Marně se snažím si vybavit trapnější pohádku než je tato a Kdo hledá, najde. Zatím mě žádná horší nenapadla(30.9.2012)

Konečně nedělní pohádka s opravdovou porcí Otylého humÓru, která děti neumrtví, jak je nějak zvykem.(8.5.2011)

Honza má vizi jak se vyšvihnout do vyšší společenské vrstvy, tradičně sňatkem s princeznou. Stejnou myšlenku má i pan Bařtipán. Princezně se ta myšlenka líbí tak napůl, tedy jenom jeden z mužů mající ten bohulibý nápad se s ní oženit. Do toho, aby se zadařilo, se musí zapojit samo peklo. Všichni si tedy postupně zazpívají a dílo, tedy svatba se (SPOILER) nakonec koná.(30.9.2012)

• duklak2

Nepovedená pohádka s nemastnými a neslanými výkony většiny herců. Zvláště u některých jsem čekal podstatně lepší projev.(29.9.2012)

• Baxt

Když už kvůli něčemu, tak kvůli rudému pekelnému pánovi Miroslavu Moravcovi, který asi pět minut opakuje infarktním tónem "Enyky Benyky Křiky Řev", až přijde o hlas. Úroveň porevolučních televizních pohádek zůstala, i za přítomnosti takových elitních diamantů naší kinematografie, jako jsou Dejdar, Aťka Janoušková a Vladyka, pod bodem mrazu.(8.5.2011)