Peklem s čertem (TV film)

Pohádka

Česko, 2002, 55 min

Konečně nedělní pohádka s opravdovou porcí Otylého humÓru, která děti neumrtví, jak je nějak zvykem.(8.5.2011)

"Korunu !!" - "Korunu, pane králi !!" - "Co ??" - "Korunu !!" - "Ale já nemám drobný !!" - "Královskou !!" - "Tu mám na hlavě !!" - "Ale ta patří na úplně jinou hlavu !!" - "Tu mu přece dám, až je oddám !!" ;)(14.6.2015)

• duklak2

Nepovedená pohádka s nemastnými a neslanými výkony většiny herců. Zvláště u některých jsem čekal podstatně lepší projev.(29.9.2012)

• otík

Další varianta na pohádku o čertech, která není ani trochu zábavná, navíc je to pohádka s písničkama, které zrovna moc chytlavé nejsou, ba spíše otravné. Nepomůže ani Viktor Preiss, jehož postava se na konci jaksi zcela ztratí, ani další plejáda známých herců. Obrovská slabota. Hudba: Vratislav Šrámek(2.11.2012)

Honza má vizi jak se vyšvihnout do vyšší společenské vrstvy, tradičně sňatkem s princeznou. Stejnou myšlenku má i pan Bařtipán. Princezně se ta myšlenka líbí tak napůl, tedy jenom jeden z mužů mající ten bohulibý nápad se s ní oženit. Do toho, aby se zadařilo, se musí zapojit samo peklo. Všichni si tedy postupně zazpívají a dílo, tedy svatba se (SPOILER) nakonec koná.(30.9.2012)