Pětatřicetiletý Alex Hitchens, kterému nikdo neřekne jinak než Hitch, si kvůli dávnému zklamání nehodlá k tělu pustit žádnou další lásku, což mu však nebrání v tom, aby nebyl vyhlášeným expertem na seznamování. Zná ženy, dokáže odhadnout, co na kterou platí, a poradit klientovi, co své vyvolené nabídnout, aby získal její srdce. Jeho zásadou a jedinou podmínkou je, aby šlo o skutečnou lásku. Jeho schopnosti čeká obtížná zkouška v podobě nesmělého, nešikovného tlouštíka Alberta Brennamana, který je zamilován do slavné a bohaté Allegry Coleové, pro niž pracuje jako daňový poradce. Udělat z plachého nemotory muže, kterého by Allegra mohla milovat, se zdá nemožné. Hitch se však překonává a Albert sbírá první body. Když se Allegra rozhodne investovat velkou částku do neznámého návrháře, postaví se na její stranu, i když ho to stojí místo. Hitchovi se ovšem jeho vlastní život začne komplikovat, když se seznámí s novinářkou Sárou, která nemá čas na muže a nevěří kamarádce Casey historku o záhadném „schůzkologovi“. Přestože je na nejlepší cestě porušit své zásady, pozve Hitch dívku na schůzku a přes drobné nehody se s ní začne sbližovat. Už tak složitá situace se ještě zhorší, když se v tisku objeví fotografie Alberta s Allegrou a šéf nařídí Sáře, aby se na nový vztah ostře sledované celebrity zaměřila. (TV Nova)

tron

Verili by ste, že Will Smith do roku 2005 nehral v žiadnej romantickej komédii? A že i v nej podáva skvelý výkon? Tento troška vynaliezavý a štipku šikovný film je romantický i vtipný, ale (na americkú romantickú komédiu) pritom psychologicky slušne prepracovaný (je jasné, že takúto prácu môže robiť iba niekto, komu ženy v minulosti ublížili alebo on im a teraz robí pokánie). Problém je v tom, že je to neuveriteľné (keď sa ma niekto spýta v čom, týždeň sa s ním nebudem rozprávať), vyložene vtipných je len zopár scén a hoci je Smith vo veku 37 rokov úžasne rozkošný, prehnaná dĺžka (skoro dve hodiny!), priemerný scenár, nezáživná réžia a tradične mdlá Mendesová to (z)ničili. ()

B!shop

Nic extra, sice vcelku prijemna komedie, ale neco vylozene vtipnyho se tu objevi jen vyjimecne. Navic zacatek je fajn a docela naladi, jenze za chvily uz film jede podle vyjetejch koleji a i pres zajimavej puvodni napad stavi jedno klise na druhy. Aspon, ze Will Smith je fajn, sice ne nak extra, kdyby mel v ruce pistoli, tak by to byla vetsi zabava, ale tahle role mu sedla docela slusne. ()

movie

No tohle už každý viděl asi 100000krát. Ze začátku hodně slibné a zábavné, no závěr už se dá bez námahy předpovědět. Nicméně Will Smith je tu fakt fajn. ()

Faidra

...aneb pokud přesvědčíte svůj protějšek, že láska je čistě chemie, nedivte se, až s vámi naloží jako s toxickým odpadem. ()

Jara.Cimrman.jr

"Moji klienti mají ženy rádi. Dovnitř a ven není moje parketa." Jakákoli atraktivní žena je okamžitě ochotna podlehnout jakémukoli neatraktivnímu muži, který po ní skutečně touží a neodflákne přípravu na lov. To mám vyzkoušeno v praxi, takže v tom si svým kolegou Hitchem rozumím. Horší je to s humorem, který mě z počátku hrozně bavil, ale pak to tak nějak začalo romanticky chřadnout a chřadnout .. až to uchřadlo. ()

Pethushka

Takhle přesně si představuji krásnou americkou romantickou komedii. Není třeba trapných úchylek, divných hlášek, scének ze záchodu atd. Will Smith v plném nasazení! Stejně jako by hrál životní drama. Eva Mendes, pěkná a charismatická holka, která v tom Willa rozhodně nenechá. Do toho dost dobrý Kevin James a mioĺoučká Amber Valletta. Ten film mi celkově dává smysl. ()

xxmartinxx

Očekávatelná komedie bez většího nápadu, která těží ze Smitha, ale jinak skutečně nemá co nabídnout. Místo mě to mrzelo, ale v podstatě to jinak skončit nemohlo. ()

Shit

Průměrná romantická komedie, nic extra se v tomhle filmu nenajde a co se týče Willa Smithe a jeho pokusu stát se nějakým komediálním hercem, tak to se moc nepovedlo, sice nic nezkazil, ale ani nic neukázal a od herce takovýho kalibru bych čekal něco víc, radši by měl zůstat u akčních filmech to mu jde daleko lip a když sem tam hodí nějakou hlášku, tak je i zábavnej, tady moc neni a vlastně v celým filmu se moc nezasmějete. Je to bohužel jenom příjemná romantická komedie, nic víc ()

M.a.t.t.

Zápletka s Allegrou Cole a jej účtovníkom, ktorá je vo filme len doplnkovou je ďaleko zábavnejšia ako zvyšok. Už to signalizuje, že niečo asi nie je v poriadku. Will Smith sa snaží ako vždy lenže 1. Eva Mendes veľmi nie 2. Naťahovaná stopáž môže byť pri romantickej komédii problém, pokiaľ nemáte dostatok vtipných situácií na na jej vyplnenie. Ničím neohromujúci snímok, ktorý síce dokáže spríjemnniť večer (kto by nechcel uveriť tomu, čo káže Hitch), nezavŕta sa však pod kožu. A nemôžem zakryť sklamanie, bolo našliapnuté na viac. ()

choze

Pohodová romantická komedie o dvou souběžných romancích, která si střílí z žánrových klišé (Hitchova velká romantická gesta končící katastrofou) i se na nich veze (závěrečná honička) a nakonec si celkem obhájí, že není od věci lásce občas trochu pomoct. A Smith, James a Mendes to slušně táhnou. ()

Gilmour93

Pokud máte v garáži Ferrari (plurál) a obsah pokladnice strýčka Skrblíka na kontě, nepotřebujete pomoc randeologa Fresh Prince, neboť jste právě spadl do cisterny s feromony. Má to ale dva háčky. Při lovu máte práci snadnou jako Predátor na honu brdského spolku myslivců se stařeckou demencí a hlavně si nikdy nemůžete být u protějšku jistí upřímností citu. Pokud nemáte ani tu garáž a konto vám vybílili Rafani, volejte Hitche a zkontrolujte, jestli se kolem vaší milované zrovna nepohybuje Enšpígl.. Tak jak marně hledám u kolonky žánru slovo sci-fi, stejně hledám na rozdíl od ostatních nějaké Willovo charisma. Nezajímavou linii s E.Mendes nikterak nezachránil a z mého pohledu byl drtivě převálcován Kevinem Jamesem, smutným mimem jak vystřiženým z éry němých grotesek. ()

robbiee

[imdb: 6.8/10] | me: Prijemná pohodovka kvôli Smithovskemu faktoru je ľahká a zábavná, ... a dobre sa na to pozerá až k tretej tretine filmu kedy všetko začina byť až moc citovo vypäté a pritiahnuté za vlasy tak až to budí dojem totálnej hlúposti. Škoda toho prehnaného záveru, ... inak by to zanechalo fajnový dojem z dobrej zábavy. Ale americká sila happy endov a lásky to pretlačila. ()

Brouk

Čekal jsem: nudu (nebyla), megadávky klišé (byly v akceptovatelném množství), křečovitý happy end (byl), upocené dialogy (nebyly), hrdiny, se kterými se nelze ztotožnit či jim držit palce (nebyli tam) a trochu grimas a šklebení W. Smithe (nebyly)... shrnuto, podtrženo... Lepší průměr! Že by romantický film za velkou louží zvedal hlavu z kýčovitosti, bezduchosti a klesající úrovně? Jedna vlašťovka sice jaro nedělá, ale už jsem za poslední rok aspoň 2-3 viděl... :-) Držím palce ()

genetique

Áno, je to pravda, štandardné klišé klasickej romantickej komédie, no v tomto filme je to prekvapujúco zabalené do milého, vtipného (ozaj vtipného) príbehu, kde dominuje Will Smith. Štandardne to začína sľubne, veľa kecí, niekto niečo zatajuje, potom ten druhý na to príde, chvíľu je ticho a nakoniec príde veľký happy-end, kde sa všetko urovná. ;-)) ...že im to ja stále žeriem, to nechápem. 80%. ()

molotov

Will je bůh, ale to asi všichni víme. A je bohem i v této skvělé romantické komedii. Jeho dějová linie mi nepřišla o nic slabší než ta s účetním a Evča Mendézouc je moc hezká. Bavil jsem se od první do poslední minuty a logicky musí následovat maximální hodnocení. ()

hellstruck

Na první pohled celkem originální romantická komedie, jejíž potenciál ale úplně zazdil ubohý konec plný toho nejhoršího klišé. A Eva Mendes. ()

NinadeL

Rasově sterilní kravinka (čti romantická komedie) s Willem Smithem, který neudělal od Fresh Prince žádný pokrok. Remake se Salmanem Khanem je narozdíl od tohoto výborná záležitost. ()

Kaka

Velice inteligentní a současný trend chytrých a vychytaných komedií skvěle vystihující Hitch je zábavná jednohubka na sobotní večer, ve které se skvěle doplňují vynikající Smith a pohledná Eva Mendes. Nelze očekávat přílišnou hloubku, či snad vypointovaný opus, nicméně o zábavu je bohatě postaráno. Především díky několika velmi kvalitním a nenásilně naroubovaným gagům, které stojí za to. Škoda závěrečného klišoidního doznání, které trochu bortí celý koncept inteligentního a "realistického" nádechu. Nicméně jinak to dopadnout ani nemohlo. ()