Pětatřicetiletý Alex Hitchens, kterému nikdo neřekne jinak než Hitch, si kvůli dávnému zklamání nehodlá k tělu pustit žádnou další lásku, což mu však nebrání v tom, aby nebyl vyhlášeným expertem na seznamování. Zná ženy, dokáže odhadnout, co na kterou platí, a poradit klientovi, co své vyvolené nabídnout, aby získal její srdce. Jeho zásadou a jedinou podmínkou je, aby šlo o skutečnou lásku. Jeho schopnosti čeká obtížná zkouška v podobě nesmělého, nešikovného tlouštíka Alberta Brennamana, který je zamilován do slavné a bohaté Allegry Coleové, pro niž pracuje jako daňový poradce. Udělat z plachého nemotory muže, kterého by Allegra mohla milovat, se zdá nemožné. Hitch se však překonává a Albert sbírá první body. Když se Allegra rozhodne investovat velkou částku do neznámého návrháře, postaví se na její stranu, i když ho to stojí místo. Hitchovi se ovšem jeho vlastní život začne komplikovat, když se seznámí s novinářkou Sárou, která nemá čas na muže a nevěří kamarádce Casey historku o záhadném „schůzkologovi“. Přestože je na nejlepší cestě porušit své zásady, pozve Hitch dívku na schůzku a přes drobné nehody se s ní začne sbližovat. Už tak složitá situace se ještě zhorší, když se v tisku objeví fotografie Alberta s Allegrou a šéf nařídí Sáře, aby se na nový vztah ostře sledované celebrity zaměřila. (TV Nova)

Fanak

Mirný nadprůměr v rámci žánru, a to především zásluhou Willa Smithe, jemuž zdatně sekunduje představitel Alberta Kevin James, jemuž bez problémů uvěříte nejen počáteční naprostý nedostatek sex-appealu, ale kupodivu i jeho konečný milostný úspěch. U Evy Mendes je to horší, vedle Smithe je poněkud matná. Navíc v průběhu času se dostavuje obvyklá nemoc romantických komedií, kdy ději dochází dech a nutnost dotáhnout hrdiny k nezbytnému happyendu bije do očí jako policejní lampa. Stejně jako u Po čem ženy touží nebo třeba Nesvatbových. Ale stejně jako tam i zde scénáristu zachrání herci. ()

pajapal

Ustřední dvojice má tu správnou chemii a pár scén výborně funguje.Na stranu druhou pár jich zas nefunguje vůbec zejména ty , které posouvají děj kupředu .V druhé polovině filmu dochází dech a stává se dokonale předvídatelným.Docela škoda kdyby se přidalo na scénáři mohlo být lépe. ()

tenista

Kevinu Jamesovi, jako nesmělému a nemotornému účetnímu, pomáhá Will Smith sbalit ženu jeho snů. Hodně hlášek + hodně vtipných momentů = plné hodnocení. A scénka, kdy Kevin Willovi ukazoval, jak umí tancovat, mě dostala do kolen :o) ()

Cortesz

Další romantická komedie s dvěmi milostnými liniemi a okořeněna o charismatického Willa Smithe jaka Hitche - tzv. randeologa, což byl hodně skvělej nápad a stará se ve filmu o tu komediální část. Will Smith zde je naprosto fenomenální, skvěle se na něj kouká jak z huby vypouští ty řeči i vztahu a jak se v něm ženy a muži chovaj, možná na tom je něco pravdy, ale pravdou je, že tomuhle filmu hodně pomáhá scénář a především Willovi. Ostatní herci také sympatičtí, Eva Mendes je zde opět jako všude krásnější a krásnější. Navíc je zde poslouchatelný písničkářský soundtrack a happy end na konec, kterej prostě musel být. ()

fordhont

Není to film o zázračných proměnách či o receptech na balení holek, je to jen o tom vyladit (pro začátek a dobrý první dojem) své chování. Škoda jen, že na konci filmu už se této věci nevěří jako na začátku a najednou to budí dojem, že Hitch chyboval (což není tak úplně pravda) a nám vlastně nakonec nabídnou jen to, co člověk "chce" slyšet. Velmi příjemná komedie se sympatickým obsazením (když nepočítám Evu Mendes, kterou jsem musel tak trochu přetrpět). ()

Baki

Tohle je jeden z filmů, na které se můžu dívat snad stokrát a neomrzí. Kevin James mě bavil a jeho tančení taky :). ()

HarveyDent

Ve většině amerických tuctových filmů je to tak, že na začátku žije hlavní hrdina život založený na mylné myšlence a myslí si, že je to správně. Na konci však prozří, přijde na to, co život skutečně obnáší a co je třeba dělat správně. U HITCHE je to však přesně NAOPAK. Zezačátku nás Smith skvěle baví zajímavými (a hlavně pravdivými) radami do partnerského života, jenže jak se film chýlí ke konci, tak se tenhle lék pro moderní muže mění v oblbující jed, který vám smrtelnou ránu zasadí "přiznáním", že ten tlusťoch mohl tu Paris Hilton sbalit zcela sám a Hitch vlastně jen dělal křena. Kam až může Will Smith dojít ve snaze o nejčistší image to je prostě k neuvěření a už kvůli tomu je to tak "výjimečný herec." 70% ()

Burrows

Často jsem si sám pro sebe během filmu říkal: "Sakra, proč se tak blbě usmíváš? Už se netlem, zas tak vtipný to nebylo. Tak to by stačilo, kontroluj se trochu ..." Nebýt W. Smithe, tak bych Hitche nikdy neviděl. Oceňuju dobrý nápad (randeolog), vtip a nadhled. Jo a co mně vadili byly stupidní reklamy (ale za to může naše milá komerční televize). Silnější 3* ()

LuNaj

Žádná velká sláva se nekonala. Ty 2* dávám prakticky jenom za Willa Smithe, ptž je to můj oblíbenec a bylo mi ho líto, že v této blbosti musel hrát. Je pravda, že komedie nejsou můj nejoblíbenější žánr, přesto jsem jich již dost viděl a mnoho z nich bylo kvalitních. Což se o Hitchovi bohužel říct nedá. Přišlo mi, že ani Eva Mendes nebyla Willovi rovnocennou partnerkou. Ani trošku mi do filmu nesedla, dokázal bych si tam představil mnoho jiných lepších ženských. Trochu bych ještě tvůrcům vyčetl přílišnou stopáž a naprosto dementní závěr. Myslím tím Hitchovo vyznání lásky. Ten hloupoučký svatební taneček raději ani nekomentuju. ()

lusa

Veľmi milá, prekvapivo nenásilná romantická komédia, kde WS má úžasnú charizmu a my mu to všetci baštíme :) 3* ()

Lennie

Will Smith skutečně nepatří mezi mé oblíbence, ale tady se mi dokonce líbil. Jako "dohazovač" Hitch, který si sám se sebou neví rady mně dokázal upoutat k televizi. A to ostatní jen plynulo...žádný větší šok, všechno probíhalo tak, jak by v romantické komedii mělo...on okouzlí ji, ona jeho, ale napoprvé jim to neklapne, napodruhé přirozeně ano...a na závěr samozřejmě polibek...naštěstí alespoň "dvojitý" ;) ()

nula87

Pásový produkt, který naštěstí svým charismatem táhne Will Smith a i ostatní drží laťku vcelku vysoko. Film si nedělá ambice větší než na ty necelé 2 hodiny zlehka pobavit, a místy se mu to i daří. Nic víc, ale ani nic míň. 55% ()

yaqwsx

Netrapná komedie, která má šmrnc. Po delším časovém odstupu a znovu shlédnutí, bych ale ty čtyři hvězdičky znovu zvážil - dal bych spíš tak 3,75 hvězdičky... ()

PAVLIS

70% Ale jo. Jako pohádka pro moderního nezadaného muže to bylo celkem koukatelný. Když zavřu oči nad tím upachtěným finále. ()

Bennyseq

Svižný nástup na zábavně vtipnou komedii s velkým sympaťákem Willem,která postupem času upadá až v moc velkou romarťárnu, s vcelku trapnými dialogy a radami do života, slabší 3*. ()