Usir

Docela pěkný film o životě fotbalových výtržníků, kteří žijí jen proto, aby se o víkendu porvali s fanoušky konkurečního týmu. Ale zdaleka nedoshauje takových kvalit jako film Rise of the footsoldier ()

Don Pedrino

Správně realisticky film na nic si nehraje naservíruje to tak jak to je žádna výchovná pointa.Ikdyž s drogama je to tam krapet úlet.No co jiného dělat o víkendu,ze? ()

TheMe

Tenhle film neřekne asi nic moc lidem, co nemají o takovém prostředí ani páru a fotbalové chuligány znají jen z novin a naší nejkomerčnější televize. Já jsem strávil příjemnou hodinku a půl u filmu, který mě zklamal pouze výběrem týmů, o které se v něm jednalo. Myslím, že v Anglii se dalo vybrat mnohem, mnohem lépe. ()

PanPyzamo

No já pomalu nemám slov. Musel jsem po filmu chvíli vydechnout, jak moc se mi líbil. Tohle se mi trefilo do vkusu. Já mám rád, když se film nebojí ukázat drsnější scény a zde jsem viděl tolik násilí, jak snad nikde. To se mi velmi líbilo. Bitka na každém rohu. Rychlé tempo. Adrenalin. Nemohl jsem pomalu ani vstřebat jednu bitku a hned přišla další. Do toho ještě ta mluva. Ty vulgární nadávky tomu ještě dodaly šťávu. Pořádný film pro velký kluky. Šňupání též paráda a k tomu všemu násilí ty drogy též nebyly vůbec na škodu. Co se mi teda na tomhle filmu tak moc líbilo? Jeho odvaha, ale hlavně co chvíli násilí s vulgárními nadávkami a šňupání drog. Já už jsem byl zaujat hned ze začátku, když jsem spatřil v Executive Producer název dnes již známé společnosti Rockstar Games, kteří jsou právě na takové téma mistři. Komu tento filmek ale doporučit? No, to je háček. Upřímně snad nikomu. Kromě toho všeho násilí a šňupání drog s nadáváním si do všeho možného vám tento snímek asi nic jiného nepředá. Příběhově není nijak výrazný a nejspíš se nejedná o něco pro běžné publikum. Musí si najít své příznivce. Já jsem byl zaujmut opravdu hodně a pro mě se stal tento film tak trochu skrytý klenot. Nic moc mi nedal. Dějem nijak mistrovský. Jenže to násilí na každém rohu s vulgarismy se nevidí na plátně jen tak a já jsem snad lepší nezažil. Za mě skvělá podívaná. Tempo bylo rychlé a každou chvíli se něco dělo. Co nevidět byl konec a já jsem se velmi bavil. Doporučuji jen těm, co vyhledávají násilný snímek. Nikomu jinému. Tohle zkrátka není pro každého. 8/10 ()

martin91

tak tento film sa mi vobec nepáčil, nechápem ako može mať také vysoké hodnotenie, určite si je lepšie pozrieť film Hooligans / Green Street Hooligans ()

Ponocnej

Ale jo libilo se mi to vic nez chuligani froda pytlika :-) byla to na jednu stranu dobra komedie nebo alespon ja sem se pri tom bavil velice dobre ()

Kelťák

Konečně jeden z nejreálenjších filmů, co se týče uzavřeného světa hooligans a přitom pořád tak daleko od pravdy. Poměry anglické ligy neznám, za to poměry české ligy znám a je to film který se podobá nejblíže tomuto světu. Žadný Frodo Pytlík a jeho Green Street, ale právě fotbalová firma je ten film, který může uspokojit náročnější filmové diváky. Co dělat v sobotu nebo neděli? Jedině na fotbal. Hulit, šňupat, chlastat, pobít se a prznit krásné vnadné dívky. Nádherný svět. Svět, kteří mnozí odsuzují, ale přitom o něm nic neví. Dám 5* za to že se režisér nepokoušel z filmu udělat horror nebo za každou cenu udělat monstózní bitky, že nešel do absurdit a hlavně za to, že už se asi reálnější film nenatočí, dokument možná, ale film? Proč točit podle reálnosti, když z hooligans můžu vytřískat senzaci v podobě krvelačných bitek s motorovýma pilama. Citace: A pak se zeptám sám sebe stálo mi to za to? Jo kurva, stálo !!!! ;-| ()

veere

Parádní snímek zachycující zdařile život rowdies, občas i s typickým britským humorem. Možná trochu škoda že se nedostavuje děj a celý film se tak jen točí okolo zachycování násilí a chlastu (párkrat také fetu a děvkám). MAKE WAR NOT LOVE! V tomto směru má u mě navrch ale Green Street Hooligans, kde je zábavnější formou popsáno pronikání Yanka do subkultury a jeho ztotožnění se s ní. ()

dratkovani

Celkem vydařený snímek zachycující prostředí,které mnozí ,ba většina z nás,neznají a nepochopí smysl takového žití,ale jsou i tací a tenhle film vše ukazuje bez příkras a hapyendu,jen si říkám,kde se bere v člověku ta touha a síla po násilí,každému z nás prostě stojí "za to" něco jiného.A tento problem s Hooligans stále přetrvává,síla davu -to v historii víme,co znamená,sáhněme si do svědomí-jsme sami schopni se ubránit davové psychóze??,nepodlehli jsme ani jednou?Když do takového marastu spadneme,je těžké najít cestu zpět,a to tam prostě je,dávám 4**** ()

hlavi

Velice zdařilá adaptace stejnojmenné knihy. Potěší fanoušky britské angličtiny, příznivce Chelsea, obdivovatele ostrovních Hools, oblečených do sportovních a módních „nad“ značek, ale nepotěší odpůrce streetfight, piva bez pěny, fanoušky Tottenhamu (i když v knize je jim přiděleno podstatně více přívlastků) a vlastníky jména Dorian (pan Yates odpustí). Podařený výběr herců, ztvárňující jednotlivé postavy, vyjadřující oddanost ke klubu, pouličnímu násílí a fakt, že tihle týpci vždy stáli, stojí a budou stát v první frontové linii. Určitě mě film nadchl a i když jsem zprvu jeho shlédnutí se strachem oddaloval a sáhl jsem nejdříve po knižní podobě, abych neměl hlavu plnou tváří konkrétních herců, v ničem mě nezklamal. ()

dollie.m

2 neustále porovnávané (u nás aj rovnako pomenované) snímky a teda The Football Factory a Green Street Hooligans sú vo svojej podstaté podobné - pár hlavných "hrdinov" so životnou filozofiou dokopať každého fandu asponň z Millwallu.. lenže -zatial čo pri hammeroch som sa dobre že neocitla priamo v parte :D + atmosféra filmu 100%ná! (možno americká produkcia v jednom z tisíc filmov nie je na škodu), príbeh o Tommym mi príde akýsi chladný a celé som to vlastne sledovala ako nejaký dokument. Naozaj neviem, prečo sa ľudia vo väčšine prípadov prikláňaju k Football Factory. ()

lineker

Právě jsem dokoukal a je to ještě dost čertstvé, ale je toho opravdu málo co lze filmu vytknout. V nadsázce snad jen úvodní scénu kde dostávají co proto fans Tottenhamu, nechce se mně věřit, že by se tohle mohlo ve skutečnosti yidos stát! Ale zpět k filmu. Vyznívá dost autenticky, což je ovšem k osudu tvůrce literární předlohy asi předpokládané. Knížku jsem četl a film je možná ještě lepší, což se zas tak často nestává. Jen fajn, že snímek nejde jen cestou nasíli,ale troufá si zahrát i na sociální notu, problému Londýna 80tých let. Love odvedl dobrou práci. ()

nihiliste

Přes týden kravaťák s milým úsměvem a normální rodinou, ale pak přijde víkend - chlast, rvačky a fotbal. Ano, i tací lidé chodí mezi námi. Je to jejich zábava a kdo chce kam... ()

Houmi10

Srdcovka! Ještě když jsem si hrával na chuligánka, tak jsem tyto filmy žral, mohl jsem si je pouštět stále dokola, dnes už mě to tolik nebere, ale pořád to považuji za dobrý film a asi nejlepší z tohoto prostředí;) **** ()