Hooligans

Football Factory, The

Football Factory

Drama / Krimi

Velká Británie, 2004, 91 min

Sex, drogy, násilí, nadávky. Hooligans tímto vším disponují ve velké míře, což je v rámci žánru a samotné problematiky filmu kladným přínosem. Na jedné straně absolutně nechápu tu zlobu a agresi, která je uvnitř velkého množství postav, avšak na druhou stranu oceňuji autentické zobrazení pouličních bitek. Linie se staříky, kteří chtějí svá poslední léta dožít u protinožců skvěle vyvyžovala svým laděním celý zbytek filmu, který se nesl v barvě krve. Zkrátka snímek, který je směsicí Trainspottingu, Kultu hákového kříže a možná i mnohých dalších a podobných surových filmů.(31.8.2012)

Tohle je pro fotbalové chuligány jediný filmový originál o jejich dennodenním životě a jejich řádu. Hooligans(2005) je pro chuligány jen chabý stín. Ověřeno.(17.6.2012)

Banda "fotbalových" fanoušků má jeden nejoblíbenější relax: pouliční bitky. Ani jednou ve filmu nejdou na fotbal, jen se zaštiťují pod název klubu a mlátí všechny z jiných podobných band. Oproti filmu Green Street Hooligans je tento film méně poutavý a má slabší dějovou linii.(5.1.2007)

V danom umeleckom zobrazení som mal možnosť vidieť aj lepšie a napínavejšie snímky ako je tento... Nenudil som sa, no nevtiahlo. Nebol som očarený týmito "násilnikmi" a k fyzickému kontaktu "chvala bohu" nedošlo 6/10(25.4.2010)

Takovejhle filmů už jsem viděl spoustu a prostě se mi líběj. Footbal Factory splňuje standard. Největší vtip je, že se ve všech těchto filmech střídaj furt ti samí herci. Football Factory má ale k dobru linii s důchodcem veteránem, která se mi moc líbila. Fakt jsem se smál, jak tam sám hulil to obří brko. Bitky jsou tu dobrý, ale na Rise of Footsoldier to nemá a třeba takovej Cass má zase lepší hrdiny.(25.1.2011)

• - Když se film promítal v Malmö ve Švédsku, skončilo to rvačkou mezi fanoušky Malmö FF a Helsingborg IF. Po tomto incidentu byl vydán zákaz označení klubové příslušnosti v kině. (don corleone)

• - Během zápasu juniorů, kdy po sobě vyjedou Billy Bright a Millwall Fred, improvizoval Frank Harper hodně svých replik, včetně rasistických urážek. Vyprovokoval tím Tamera Hassana k reálně vypadající reakci. (don corleone)

• - Danny Dyer zde hraje jednoho z hooligans Chelsea FC, ale ve skutečném životě je velkým fanouškem West Ham United. (Kryton)