poster

Hooligans

 • Česko

  Chuligáni

 • Velká Británie

  Football Factory, The

 • Slovensko

  Football Factory

Drama / Krimi

Velká Británie, 2004, 91 min

 • Fanucci
  ****

  Tak nevím jestli lze tento film brát jako věrohodnou sondu do života hooligans, ale každopádně si myslím, že jde o dost lepší film než třeba Non Plus Ultras:-) A také o moc zábavnější (pomsta za playstation, zavolání na ukradnutý mobil atd...) Film mi ovšem občas až příliš připomínal Human Traffic. A nejen proto, že v něm hraje Danny Dyer.(14.10.2005)

 • Diamant
  ****

  Futbal je len zámienkou pre nezmyselné násilie otrasných rozmerov... Film má výborné tempo, ktoré si priam "vynucuje" neustálu pozornosť. Aktéri niekoľkokrát vyslovia aj tie najhoršie nadávky, minimálne na konci filmu vyznieva takéto slovo úplne zbytočne a ubližuje kvalite filmu. ODPORÚČANÁ PRÍSTUPNOSŤ: Od 18 rokov.(1.7.2009)

 • Politik
  *

  Tak tohle byla nuda, oproti Hooligans s "Frodem", které má krásnou dějovou linku, je tohle jen sprostá ostuda. Pro malý kluky a pro hooliganský parchanty možná dobrej film, ale pro nezávislého diváka je to podprůměrný film. Tudíž 2 hvězdičky. Edit: Takže prostě v každý větě plno sporstejch slov obrovskej kýč na kterej se prostě nedá dívat, takže snižuji na 1 hvězdičku kvůli výrazným hercům a jejich výkonům. To je vše co se tu dá kladně hodnotit.(10.2.2011)

 • Shit
  *****

  Obdoba našeho Non Plus Ultras, ale daleko lepší a mnohem líp propracovaný. jestli budete čekat že uvidíte nějaký bitky na stadionu nebo záběry ze zápasů, tak se mýlíte, fotbal je tam jenom jako záminka výjezdu do nějakýho města a někomu tam rozbít pořádně hubu, nejlépe hooligans toho druhého klubu. Celej film je vlastně vyplněn různejma malejma bitkama a čeká se na tu pořádnou finální bitku s největším nepřítelem z millwallu a ta stojí za to. Všechny bitky jsou udělaný celkem reálně, občas se objeví i rozkopnutí držky a nějakej ten rozmlácenej ksicht a do toho hraje skvělá muzika a dokonce je tam i nějakej ten děj a někdy i vtipný scény, což film příjemně zpestří. Možná to neni úplně na plný hodnocení, ale mezi sportovníma je to jeden z nejlepších filmů a ještě ten vostrej konec. "Koule mam natržený takže si nejmíň měsíc nevrznu. Po tom všem by se člověk měl zeptat sám sebe jestli to stálo za to. Jasně že stálo!"(12.4.2005)

 • Kryton
  *****

  Realistický a syrový pohled na fotbalové chuliganství , které Velkou Britanii nechvalně proslavilo. Aneb sex,chlast,drogy a rvačky. No a kde je ten fotbal? O ten v tomto nejde!(5.4.2008)

 • - Vlajka fanoušků Chelsea, která visí na zadním skle autobusu byla údajně autentickým dárkem jednoho z bývalých členů tvrdého jádra Headhunters. Nick Love ji použil, i když je ní zobrazen Totenkopf. (don corleone)

 • - Když se film promítal v Malmö ve Švédsku, skončilo to rvačkou mezi fanoušky Malmö FF a Helsingborg IF. Po tomto incidentu byl vydán zákaz označení klubové příslušnosti v kině. (don corleone)

 • - Poslední film, ve kterém se objevil herec John Junkin, který hrál postavu Alberta. (don corleone)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace