yaromir

Už úvod a s ním spjatá honička po "panelácích" mi dala jakousi naději, že by tenhle film nemusel být zase až takový průser. A po jeho shlédnutí musím konstatovat, že rozhodně nebyl. Sice jsem se ani jednou nezasmál, ale pár koutky škubajících hlášek a momentů tady bylo. Akční scény jsem si naprosto užil, jsou natočeny výborně a to, co v nich předvádí David Belle je až neuvěřitelné. Výborná jednohubka, které (bohužel) kazí lesk trošku ten posraný "americký" závěr. ()

.killer.

Zdá se, že postavit film na laciném námětu a parkouru je nejenom možné, ale je také možné ho učinit více než zábavným. To co tento film dělá tím čím je, je především všudypřítomná akce. Za zmíňku stojí poměrně povedená kamera a rychlé parkourové scénky, které vytahují akční linku tohoto snímku ještě výš. Vypněte mozek a bavte se. ()

elixir odpad!

Asi jsem s hodnocením sám, ale trvám na svém, je to "odpad". Nevím, zda se smát či přemýšlet co je na filmu k vidění, snad asi jen tlusťoch na konci a "La Parkour". Začátek pouze upoutá jinak nic kloudného, děj doslova o ničem prorostlý hloupými kecy, chyběla opravdu jen žabí stehýnka. ()

Milda003

Jestli máte rádi Parkour je to film pro vás, jestli ovšem hledáte scifi, což jsem hledal já, tak si tenhle film nepouštějte. Dokonce i od té komedie to má dost daleko. Film hodný k shlédnutí při nedělním deštivém odpoledni, když jej vysílaj v bedně a na jiném kanálu pouštěj otázky Václava Moravce a podobné hovna. ()

BuchtiCZ

Bessonův scénář moc hlavu a patu nemá, těch pár minut dialogů je téměř k nevydržení pro jejich debilitu, ale i tak se na Okrsek 13 dívá dobře, a to zejména protože je krátký a rychlý. Parkourové a akční sekvence jsou opravdu parádní a už jen pro ně stojí za to tento kousek shlédnout. ()

Shitonit

Nekonečně dokonalá akčňárna, hopsání po balkónech, parkur, nesmrtelně sympatický borci v hlavních rolích, střílečka, trochu citovka, příběh o opravdových hodnotách mezi klukama, co maj koule a gumový tělo. Very gut. ()

pikacu

Nečakal som nič extra, ale hneď prvá scéna ma prišpendlila. Niekoľko minút som sedel s otverenými očami a ústami a vychutnával si neskutočne dobrú naháňačku. To čo dokázal Belle, mi skutočne vzalo dych. Pomohla tomu samozrejme aj skvelá kamera, strih a hudba. Besson sa konečne vrátil k tomu, čo mu ide najlepšie. Od scenára nečakajte nič svetoborné, len dobrú akciu a typicky francúzsky humor, čo je v prípade akčného filmu to pravé. Zhodou okolností som ten film pozeral v období, keď prebiehajú(li) v parížskej štvrti Clichy pouličné nepokoje. Viem si celkom predstaviť, že o pár rokov bude z Clichy sous bois "Banlieue 19". ()

Fanak

Jako na většinu francouzských akčních filmů se i na Okrsek 13 hodí charakteristika: "Je to blbost, ale cool." Děj je naprosto nepodstatný, což je částečně maskováno rychlým sledem akčních scén, které jsou občas zřetelně samoúčelné. To co na začátku baví, ke konci už mírně nudí (např. honičky po střechách). Dívat se na to rohodně dá, ale zítra už si na nic nevzpomenete. ()

LukeSharp

Poctivý akční nářez ve kterém děj není až tak důležitý,protože akce zastíní vše ostatní.A jelikož je tady skoro pořád tak je skutečně na co se dívat.Ideální na zahnání nudy a na pobavení .Je docela škoda,že se Cyril Raffaelli neobjevuje ve filmech moc často,protože na ty jeho kousky se hodně dobře dívá,ale snad si ho po Die hard 4 Hollywood všimne a začne mlátil další americké herce.Willise už má,jako další mě napadá Cruise jako Hunt nebo Damon jako Bourne.To by bylo parádní pokoukáníčko.Snad se přání vyplní.Za District 13 dostává 80% ()

stephano

Nikdy jsem nemyslel, že se dožiju doby kdy se totálně ujetá francouzská akční jízda bude líbit mojí 56ti letý matce víc než mě. ()

Billy.3

Tak tenhle film byl pro mně velké překvapení. Je to prostě akční jízda od začátku do konce. A že to nemá děj? V tomhle filmu jsem to vůbec nevnímal. Konečně někoho napadlo dát parkour do filmu - prostě akční scéna, kdy se hlavní hrdina odráží od zdí aby se vyhnul nepřátelům a pak proskočí malým okýnkem nad dvěřmi je nezapomenutelná a pouštím si ji pořád dokola. Jasných 100% ()

Nawri

Akční bez hlavy a paty ale koukalo se na to pěkně, takovej mix batmana a spidermana a ještě mi to připomnělo ten, poslední dobou velice oblíbený, ruský sport. ()

MarkHoppus

Freerun se na plátnech začíná objevovat stále častěji a 13. Okrsek je asi prozatím králem freerunrových filmů. Blízká budoucnost Francie, kdy je problematický okrsek obehnán zdmi je zajímavá myšlenka, ale nejhezčí na celém filmu je opravdu Belle/Raffaelli a jejich úžasné freestylové kousky. ()

honeybunn2

Parádne Bčko. Super tempo, fajnová kamera zo všelijakých možných aj nemožných uhlov, pripomínajúca skôr videoklip než film s čím súvisí aj nenormálne rýchly strih. Kaskadérske kúsky dovi dopo. Bojové choreografie ako z video hry. Príbeh a herecké výkony nula bodov, ale aj napriek tomu som sa celkom dobre zabavila, juchú. 3 hviezdy ()

Mr.Roman

Svižná a energická akčná francúzska jednohubka. Dej plynie bez väčších zádrhelov a vďaka všadeprítomnej akcii, rovnako naivite (tu bez toho vďaka) sa divák nemá kedy nudiť. Výnimočná je však zapojením parkuru do akčných scén, takže pre priaznivcov ako som ja rozhodne veľké plus. ()

zly.dvojce

Nejlepší promo pro parkour. K2 je sympaťák od pohledu. Vyčítat slabší scénář akčnímu filmu je pitchovina, David Belle navzdory mínění ostatních dle mě hraje velmi dobře, Cyril zdaleka nevadí, ostatní jsou tu od toho aby dostávali po tlamě. Výborná adrenalinová jízdá. Jasné čtyři hvězdy. ()

Pharlap

Jako scénáristicky nesmysl jako báň.. :-) To jako ruku na srdce, ale podobný "sektování" a stavění bariér v Paříži.. To není fikce ve stylu Equilibria. Musím pochválit skvělé "hopsací" scény, ne nepodobné těm z Casino Royale a dvojfilmu Yamakasi. Přesto.. slušná oddechovka. ()

jafuska

ach jo, další nepovedený film, nuda, hrozný prostředí, začátek se vyvíjel slibně, ale pak to bylo o ničem, nedoporučuji, gangy, kteří jsou násilní, proč proboha to musí být zrovna ve filmu? velké zklamání ()