Na cestě z Berlína do New Yorku potká Kyle Pratt (Jodie Foster) ta nejhorší noční můra každé matky - v rozlehlých prostorách moderního Boeingu 474 se beze stopy ztratí její šestiletá dcera Julia. Kyle, která je citově zničená z nedávné ztráty manžela, se zoufale snaží nevěřící posádce letadla, cestujícím a později i sama sobě dokázat, že není šílená. Přestože se kapitán Rich (Sean Bean) i letecký strážník Gene Carson (Peter Sarsgaard) snaží o tvrzeních zoufalé vdovy nepochybovat, směřují všechny důkazy ke skutečnosti, že její dcera nikdy na palubě letadla nebyla, což ještě více podněcuje paranoiu a pochyby ostatních cestujících a zbytku posádky. Kyle, která se najednou ocitá úplně sama, zbývá jediné - spolehnout se při pokusu o vyřešení celého tajemství a záchranu dcery pouze na svůj vlastní rozum. (oficiální text distributora)

Slavníkovec

Zase ta Jodie Foster. Nebýt toho, že je to tak dobrá herečka, tak jsem se tohoto filmu ani nedotkl. Je úplnou profesionálkou, prý si i pečlivěi vybírá scénáře..... Tentokrát, ale šlápla vedle. Slibně rozjetý děj neobvyklého dramatu IMHO: zkazil konečný až příliš heroický happyend. Aneb mateřská láska je silnější než nejtvrdší ocel. Stačilo, aby kvůli záchraně své dcery zahynula. V tom případě by totiž únosci - policista a letuška nevypadali jako úplný dementi, kterým se to tak nějak nevydařilo. Takhle jsem se dočkal jen lehce nadprůměrného movie, kterých se válí po světě stovky. Nejlepší část filmu je stejnak moment, kdy ji nikdo nevěří, že má vůbec dceru, a ona se s tím nehodlá smířit. ()

tom88

Vydarený thriller s dobrou Jodie Foster v hlavnej úlohe. Slušne nahodená atmosféra, tajomno, strach a pocity beznádeje. Miestami nepredvídatelné inokedy zase predvídatelné. Gradácia je fajn, ale záver by sa dal lepšie vypíliť. Sean Bean tiež fajn a z filmu mám veľmi dobrý pocit. Podobné thrileríky mám moc rád. 70% ()

vesper001

Klaustrofobní příběh, ve kterém skvělá Jodie Foster odhodlaně bojuje za záchranu své holčičky i zdravého rozumu a proti těžce podprůměrným výkonům svých hereckých kolegů. Policajt Peter Sarsgaard je na první pohled psychopat a Sean Bean, na něhož jsem se těšila, není ani sexy pilot, ani charismatický pilot – nevěřila jsem mu ani toho pilota. Pointa je navíc přitažená za vlasy, až to bolí, a etuda s arabskými pasažéry není politicky korektní, ale kolosálně trapná. ()

StanislachKo

Z komentárov som sa toho dočítal celkom dosť, ale že ide o neoficiálne vykradnutie Hitchcockovej Zmiznutej starej dámy (a nie príliš vydarené) som si všimol len ja? :) ()

Columbus odpad!

Nechutnost, klise, patos a marast hollywoodu novyho tisicileti, bran tak vazne, ze az mrazi. Varuju vsechny inteligentni lidi tohoto sveta! ()

Triple H

Ľahko nadpriemerný thriller. Schwentke režíruje pomerne zručne a filmu tak nechýba dostatočný spád a tempo. Problém už je v scenári. Je to v podstate klasický šablonovitý thriller, ktorý zo začiatku predstiera niečo iné. Rozuzlenie síce nie je natoľko absurdné a blbé ako v Zlodejoch pamäti, ale je strašne neprekvapivé a konvenčné. Zakomponovanie "arabských teroristov" však bolo vcelku dôvtipné a príjemne odráža politickú situáciu a spôsob myslenia ľudí po 11. septembri. Aj ja som na chvíľu bol na pochybách. Nuž, predsudky... Herci hrajú slušný nadpriemer (vrátane Jodie Foster, ktorá po Panic Roome zrejme prišla na chuť úlohám zúfalých matiek :-)) a film tak nerušia. Skrátka, kvalitne odvedené remeslo. Nič viac, nič menej. ()

LeoH

Uf. Ve vážně se tvářící psychodrámě přece nemůžou psychologie s logikou dostávat takhle na zadek. K tomu nádavkem dojení emocí přes možná unesenou, možná mrtvou holčičku a to nejvykonstruovanější rozuzlení, jaké si jen lze představit... Dokoukáno s ironickým šklebem na rtu. ()

Mr.Ripley

Obrovská škoda, že tvůrci v závěrečné půl hodince (, která nepostrádala napětí a svižnou akci,) obrátili úplně jiným směrem a z původně načrtnutého mysteriozního dramatu udělali béčkový thriller s brilantní Jodie Foster, jejíž vřískání občas rvalo uši, ale bylo uvěřitelné (Hold není vřískání jako vřískání, spousta jejích kolegyň by měla od JF brát hodiny hysterie).___P.S.Peter Sarsgaard by již nikdy neměl předstoupit před kameru. ____ P.P.S. Efektivní nálety kamery skvěle budovaly atmosféru ruku v ruce jdoucí s mrazivě citlivým Hornerovým podkresem. ()

PeterNet

Na tajemný let jsem se hodně těšil, nezklamal, ale ani nenadchnul. První půle filmu je výborná a ta druhá je tuctová a o ničem. ()

Ryuuhei

Viděno náhodou a tedy, upoutalo mě to k obrazovce jako máloco za poslední dobu. Mysteriózní atmosféra převládající ve více než polovině filmu je sakra efektivní. Ale musím souhlasit s tím, že ten zbytek to trochu ničí. I přesto jde o fascinující a napínavou jízdu... tedy, let. ()

Johnny.ARN

Na náhodu som narazil na tento film a po určitej chvíli som zistil, že som to už kedysi dávno videl na markíze, ale tak reku, dopozerám. Na rok kedy to vzniklo je to solídny thriller, ktorý ešte aj dnes vie udržať pozornosť a zaujať diváka. 3 z 5 ()

_DAVE_

Do pulky pomerne dobre, potom to slo z dejem od deseti k peti. A konec byl uz opravdu slabsi. Jodie Foster predvadi svuj standart.. ()

Lebron

Myslím že to bylo celkem povedený... zprvu sem fakt věřil že se zbláznila nebo že tam bude něco scifi ale nakonec se ukázala klasická stránka což mě i potěšilo... nemělo to nijak zbytečně protahovanej dramatickej konec a po všech stránkách dobrý... ()

lennyd

Kyle (Jodie Foster) po tragické smrti svého manžela cestuje s dcerou Julií do New Yorku, aby zde uložilo tělo manžela k poslednímu odpočinku. V letadle Kyle na chvíli usne, a když se probudí je Julie pryč. A co je horší, jsou pryč i její věci, ani není na seznamu pasažérů. Kapitán letadla (Sean Bean) i letecký detektiv (Peter Sarsgaard) jsou přesvědčeni, že Julie je jen výplodem nemocné mysli hysterické Kyle. Ale ta si je jista svou pravdou a pro nalezení své dcery je ochotna udělat cokoliv ... A zase jednou mám z filmu docela rozporuplné pocity - na jedné straně docela zajímavá zápletka (a z těch dvou možných rozuzlení jsem tipoval to chybné), výborná Jodie Foster (a naopak nemastní neslaní Sean Bean i Peter Sarsgaard) i atmosféra uzavřeného (byť trochu přerostlého) letadla. Jenže nic z toho nepomohlo, abych se - hlavně v druhé polovině filmu - trochu nenudil. Naštěstí to Robert Schwentke nijak moc neprotahoval a vcelku rychle ukončil... ()

venison

Nechápu 65% u tohohle povedeného thrilleru, který se zhruba v polovině příběhu mění z psychologického dramatu na akční thriller.. Jasně, závěr je klasický proamerický hepáč s poklepáváním po ramenou, ale Jodie Foster je famózní herečka, které přesně tento mix žánrů sedí! Ráda si vždy tento film připomenu ;-) ()

Setkáme se včera, lásko!

Setkáme se včera, lásko!

25.04.2007

Určitě si vzpomenete, jak si to Eric Bana a Brad Pitt coby Hektor a Achilles rozdali před branami Tróje na meče a kopí. Bylo to tak přesvědčivé, až se nechce věřit, že v soukromí jsou ti dva kámoši.… (více)