Na cestě z Berlína do New Yorku potká Kyle Pratt (Jodie Foster) ta nejhorší noční můra každé matky - v rozlehlých prostorách moderního Boeingu 474 se beze stopy ztratí její šestiletá dcera Julia. Kyle, která je citově zničená z nedávné ztráty manžela, se zoufale snaží nevěřící posádce letadla, cestujícím a později i sama sobě dokázat, že není šílená. Přestože se kapitán Rich (Sean Bean) i letecký strážník Gene Carson (Peter Sarsgaard) snaží o tvrzeních zoufalé vdovy nepochybovat, směřují všechny důkazy ke skutečnosti, že její dcera nikdy na palubě letadla nebyla, což ještě více podněcuje paranoiu a pochyby ostatních cestujících a zbytku posádky. Kyle, která se najednou ocitá úplně sama, zbývá jediné - spolehnout se při pokusu o vyřešení celého tajemství a záchranu dcery pouze na svůj vlastní rozum. (oficiální text distributora)

Mekgrůdr

Tajemný let je solidní thriller, který kloubí klaustrofobickou atmosféru letadla a vyhrocenou atmosféru. Jodie Fosterová (která si role vybírá dost pečlivě) hraje matku, jíž se v letadle ztratí dcerka. A řekl bych že vypjaté situace zvládá dost dobře...křičení, pobíhání po palubě, dožadování se pozornosti. Film sice postrádá kvalitní zápornou postavu, ale Sean Bean jako kapitán vyplňuje mezírky obstojně. No a film samotný je dobrý do té doby, dokud není jisté, jestli dcera na palubě je nebo si to Jodie celé vymyslela. Potom už to začíná být zase zaběhlé žánrové klišé a vyústění příběhu vás ničím neobohatí. Nicméně film je kvalitně zpracovaný a za podíváni stojí. ()

amokey

Není úplně nejlepší, když vám před vaším prvním letem pustí v autobuse takovýhle film. Ale v podstatě, i když mě to nějak nenadchlo, tak dávám tři. Prostě průměr ()

mosnak

Uječená a nesnesitelná Jodie Foster tomuto snímku ubrala minimálně 2 hvězdy. 38% (viděno a určitě brzy zapomenuto) ()

kecinzer

Velice zajímavý počin. Doposud jsem nic podobného neměl možnost vidět. Rozhodně se mi to velice líbilo a mohu vřele doporučil milovníkům psycho thrillerů. ()

Geller

Jaj, škoda té druhé půlky, kdy parádní atmosféra se pomalu přesunuje k tupé honičce viděné v každém druhém filmovém braku. ()

Illy

velice dobrá a ze začátku gradující atmosféra, skvělá Jodie Foster, která je pro mě "paní herečka". Bohužel oslizlé finále. Jen jsem se modlil aby při návratu s dcerou nezačali ostatní pasažéři tleskat. (prozradil jsem konec, který je ovšem předvídatelný). **** jen za výkon Fosterové a Beana. ()

Greg25

Jodie Foster předvádí bezchybné herecké sólo, což je pro ní typické. Na druhou stranu to je taky to jediné, co tenhle poněkud příliš průhledný a příliš nevěrohodný thriller může nabídnout, není to málo, ale Jodie hrála v podstatně lepších snímcích. 50% ()

Honza dAve

Je Boeing 747 opravdu tak velký a spletitý, aby se v něm ztratilo dítě ? Robert Schwentke se nás snaží přesvědčit, že ano. Tajemný let je nicméně jen lehce nadprůměrný thriller se zajímavou psycho zápletkou, která ale byla rozpletena zbytečně brzo. Jodie Foster hraje perfektně, navíc se jí minimálně vyrovnají i Peter Sarsgaard a Sean Bean (málokdo asi pozná v kapitánovi "Jumba" Boromira z Pána Prstenů :-) ). Letušky vypadají letuškovitě a nakonec to dopadne .... na podzimní sobotní večer ujdoucí zábava. ()

Pc

Opravdu dobrý děj ale ze začátku to bylo fakt zamotaný že jsem to sám nechápal, až koncem se to všechno rozmotalo takže fakt dobrý scény, i scény při kterých si řeknete ,,no doprčic dyť už u ........" (nechci prozrazovat děj fimu, sice si to tu můžou přečíst ten děj, ale přesto to neřeknu) mě se to moc líbilo a hercí do toho dali všechno natočení a sestříhaní velmi pěkně a fakt bych ho doporučoval ostatním lidem ale ne moc malý (protože by to nepochopily, bez urážky) fakt moc dobrej film, super je podle mně slabý slovo, tak abych to ukončil, líbilo se mi co udělala pro tu dceru. takže dávám 5*. ()

Martyr

Úprimne povedané, tento film sa zrodil len vďaka priemernému nápadu pravdepodobne odkopírového z iného filmu. Po 30 minutach filmu som vedel o čom to bude. Našťastie som sa zmýlil, čo bolo jedno z mála pozitív filmu. Trápne náhody, nereálne situácie a totálne trápny koniec. Celkové hodnotenie je slabý priemer. ()

Košoun

Co je na tom tajemného? To, že od po první půl hodině víte celou zápletku filmu a jen čekáte, kdy to dojde i těm ve filmu? Navíc je to dosti neuvěřitelné. Takže je pro mě tajmné, jak tento film může mít tak vysoké hodnocení s tak špatným scénářem a stále stejným šíleným výrazem Fosterové. A ten konec to jen sráží... Vypadalo to chvíli slibně, ale nenechte se nalákat, nic co byste museli vidět a nic, co by stálo za pozdější vzpomínku či další zhlédnutí. ()

Brusíček

Je to parádně zahrané, a Jodie nezklamala. Ano, odhalení pravdy snižuje úroveň filmu, kterou jsem měl za 5*, ale pod 4 určitě nepůjdu, takže 75%. ()

zahadum

Zase let ( včera som pozeral nočný let ) a ten istý problém. Film začne dobre, tajomná napínavá atmosféra nás poriadne potrápi a začneme o kadečom pochybovať. Potom si dá inteligencia pauzu zhruba v polovici letu..ehm pardón v polovici filmu a ..Nuž a potom sa začne klasická americká polo tupá akčná jazda plná klišé a nulovej inteligenčnej potreby pre diváka. Koniec je už potom v štýle " smrtonostná pasca 9 : bomba na palube " .Žiaľ nezachráni to ani presvedčivá Foster ani sympatický kapitán Sean Bean. Ako vraví jedna hollywoodska príručka na strane 4 : citujem : ak je raz scenár debilný nezachráni ho ani panenka mária bodka. Napriek tomu je to do prvej polovici slušný schizoidný thriller kde si na chvíľku začnete predstavovať, že ..... no to nehrozí...nezabudnite na ten scenár. Žiaľ !  50 % ()

Snape

Kdyby se to celé drželo v psychologické až mysteriózní rovině, určitě by skoro všichni namítali, že je to "velké nevypointované nic". Kdyby to bylo celé akční, komentáře by zmiňovaly plytkost a přeplácanost. Takhle je to pěkně vyvážené. V první půlce zoufalá matka (skvělé a napínavé, Jodie Foster hraje úžasně, to ona tenhle film nesmírně pozvedává), v druhé půlce akční thriller (trošičku moc americký a předvídatelný, ale na to jsme myslím zvyklí). Vyzdvihnul bych výpravu (špičkově promakaný interiér letadla) a kameru (nápady i na tak omezeném prostoru). Změnil bych obsazení Petera Sarsgaarda (nějak mi nesedí) a začátek filmu (proč s příběhem nezačít dřív, kdy je šťastná rodinka pohromadě, aby to nebyl jen "letadlový film"). Celkově pěkné čtyři hvězdičky. ()

Setkáme se včera, lásko!

Setkáme se včera, lásko!

25.04.2007

Určitě si vzpomenete, jak si to Eric Bana a Brad Pitt coby Hektor a Achilles rozdali před branami Tróje na meče a kopí. Bylo to tak přesvědčivé, až se nechce věřit, že v soukromí jsou ti dva kámoši.… (více)