Na cestě z Berlína do New Yorku potká Kyle Pratt (Jodie Foster) ta nejhorší noční můra každé matky - v rozlehlých prostorách moderního Boeingu 474 se beze stopy ztratí její šestiletá dcera Julia. Kyle, která je citově zničená z nedávné ztráty manžela, se zoufale snaží nevěřící posádce letadla, cestujícím a později i sama sobě dokázat, že není šílená. Přestože se kapitán Rich (Sean Bean) i letecký strážník Gene Carson (Peter Sarsgaard) snaží o tvrzeních zoufalé vdovy nepochybovat, směřují všechny důkazy ke skutečnosti, že její dcera nikdy na palubě letadla nebyla, což ještě více podněcuje paranoiu a pochyby ostatních cestujících a zbytku posádky. Kyle, která se najednou ocitá úplně sama, zbývá jediné - spolehnout se při pokusu o vyřešení celého tajemství a záchranu dcery pouze na svůj vlastní rozum. (oficiální text distributora)

FireTight

Průměrný a kvalitou nikam nevybočující thriller. První polovina je navíc docela nudná, Jodie Foster je všemi považována za blázna a neustálé hledání dcery a její útěky začnou velmi brzy nudit, dokonce otravovat (ale ve skutečnosti by bylo její chování naprosto pochopitelné). Až po půlce, kdy hlavní postava vyvolá v celém letadle pořádný chaos a otevře rakev se svým mrtvým manželem se konečně začne něco dít a film vás vlastně po hříchu donutí se o něj více zajímat. "Tajemný let" se tak dostane do své nejlepší fáze, ve které vás nakrmí malou dávkou pár pořádných klišé (záporák nám všechno vysvětlí a jiné chuťovky) a finální scéna vám nepůjde do hlavy (taková trhavina a neurvalo to ani nos letadla? Ta skrýš byla izolovaná?), ale alespoň se Američané "vzdali" klasického závěru, kdy hlavní hrdinka nese svojí dceru a všichni jí tleskají... To bych už možná nezkousl. ()

josieaddms

Podle mě strašně špatný film. Byli tam sice různá pěkná místa, celkem slušná hudba, zajímavě psychologicky pojaté, ale příběh sám o sobě byl strašně stupidní a konec byl naprosto hrozný. Hvězdičku si film zaslouží za celkem zajímavé obsazení, i když Jodie Foster nijak nemusím. Jak máme celou dobu fandit ženě, která nakonec zabije chlapa? Všichni se ji pak omluví, a nikoho nenapadne, hele, vždyť ona zabila člověka! Jasně, ten chlap byl zrůda, vydíral ji, unesl ji dceru... dobře, ale to ji ještě nedává oprávnění ho zabít. Filmaři, styďte se. ()

E lan

Slušný thriller, na který člověk relativně rychle zapomene. Přesto se jedná o docela originální příběh, který docela překvapí a herecké výkony, které nevybočují z průměru ho nijak nekazí. Prostě průměr... ()

Shaddy1

Ztracená holčička na palubě letadla? Filmy točené na palubě letadla pohřbily Harrisona Forda v Air Force One, Samuela L. Jacksona v Snakes on a Plane a bohužel stejný osud postihl Jodie Foster v tomto snímku. Hodinu a půl strávíte ve společnosti šílené matky, která dělá vše co může, aby našla svou dceru, kterou na palubě letadla, kromě ní, nikdo neviděl. Bez nápadu, bez napětí s předem očekávaným vyvrcholením. ()

mirra66

Nevím proč je označen jako mysteriózní film, nic mysteriózního či nadpřirozeného tam není. Obsahuje však mnoho klišé a ten závěr s podmanivou hudbou, je "nezapomenutelný". Není to nejhorší, ale ani nejlepší, spíše tak někde u průměru. Zkrátka, jak to charakterizovala moje manželka: "taková klasická americká pohádka, zase". Za mě (a asi i za manželku) 59%. ()

Nix

Mám rád mysteriózní atmosféru a film si ji dokáže držet do první půlky, pak už je to s kvalitou trochu horší, ale pořád to člověka drží aspoň trochu v napětí. Sice člověk nejspíš dokáže uhodnout, jak to dopadne, ale Jodie mne v takových rolí opravdu baví a byl jsem i s výsledkem spokojený. ()

shifter

Filmu sa da co-to vycitat, okrem uz spomenuteho aj prilis natiahnuta pasaz s hladanim dcerky a natahovaciek s posadkou. Napriek tomu mozem odporucit. Po dlhsom case drobna uloha pre Gretu Scacchi a drobny stek pre "radosinsku" herecku Janu Kolesarovu. ()

7duster

není to špatné, má to trochu i myšlenku - ale závěr to úplně zazdí!!! kdyby alepoň ta exploze nebyla tak mizerně udělaná ..... ()

Lokran

prvni dve tretiny filmu jsou v pozici thrilleru, pak se z toho na moment stane krimi o docela dobre vymyslenem unosu letadla, ale nakonec prevazi (tak jako skoro vzdy) americka snaha se vyporadat se vsim pomoci strelby, explozi a happyendu. ten laciny konec to srazi o hodne dolu. ale i tak to zase nebylo az tak spatne. 70% ()

Lichty

Pořád jsem čekal na nějakou smysluplnou zápletku. Pořád jsem čekal, že mne Jodie Foster přestane tak štvát. Pořád jsem čekal na rapidní zlepšení dialogů. Pořád jsem čekal na nějaký zklidňující zvrat. Pořád jsem čekal... a ono nic! Tajemný Let je totiž asi stejně hodnotný, jako dvoudenní čekání na letišti. ()

-henry-

Od poloviny jsem přestával akceptovat logiku filmu (jako kolikrát u Hitchcockoka ;-)) Do filmu jsem nenaskočil a s hrdinkou od začátku nesoucítil (hysterický blázen), ani posléze, co vyšla pravda najevo (béčková akční mutter). ()

s_c_o_r_p

Tajemný let je příkladem toho, jak by závěr filmu neměl vypadat. Nebýt jeho, dám za čtyři, protože by si to zasloužil. Jodie Foster má u mě jedničku s * ()

Looka

60% Jo dávno už tomu, co si Jodie vybírala jen zajímavé role. Naprosto průměrný a těžko uvěřitelný thriller. ()

Izz

Zoufale předvídatelné a neinovativní,v první třetině ještě jakž tak funguje koncept "hlavní hrdinka něco vidí,nikdo jí to nevěří a divák neví,na čem je",ale čím blíž je Tajemný let konci,tím víc se mění v bezduché béčko bez nápadů a skutečně spolehlivých hereckých výkonů.Jediná jistota samozřejmě Sean Bean,Jodie Foster už podruhé po Fincherově Úkrytu selhává v thrillerové poloze a měla by se zamyslet,kam svou kariéru chce směřovat dál.Mlčení jehňátek bylo evidentně v jejím případě jen jedno. ()

ecs_8171

Neočekávané zvraty, osud, který si člověk nedovede představit. Tento film byste měli opravdu vidět! Jodie Foster nesklamala a film je i přes nízké hodnocení velmi kvalitní, zvláště z hlediska zážitku z něj odnešeného. ()

Setkáme se včera, lásko!

Setkáme se včera, lásko!

25.04.2007

Určitě si vzpomenete, jak si to Eric Bana a Brad Pitt coby Hektor a Achilles rozdali před branami Tróje na meče a kopí. Bylo to tak přesvědčivé, až se nechce věřit, že v soukromí jsou ti dva kámoši.… (více)