Na cestě z Berlína do New Yorku potká Kyle Pratt (Jodie Foster) ta nejhorší noční můra každé matky - v rozlehlých prostorách moderního Boeingu 474 se beze stopy ztratí její šestiletá dcera Julia. Kyle, která je citově zničená z nedávné ztráty manžela, se zoufale snaží nevěřící posádce letadla, cestujícím a později i sama sobě dokázat, že není šílená. Přestože se kapitán Rich (Sean Bean) i letecký strážník Gene Carson (Peter Sarsgaard) snaží o tvrzeních zoufalé vdovy nepochybovat, směřují všechny důkazy ke skutečnosti, že její dcera nikdy na palubě letadla nebyla, což ještě více podněcuje paranoiu a pochyby ostatních cestujících a zbytku posádky. Kyle, která se najednou ocitá úplně sama, zbývá jediné - spolehnout se při pokusu o vyřešení celého tajemství a záchranu dcery pouze na svůj vlastní rozum. (oficiální text distributora)

Utero

Dobrý film, jenomže jemu podobných už tu bylo několik. Přiznávám, že kdyby hlavní postavu nestvárnila Jodie, tak by u mě film určitě selhal. ()

UniqueNett

Půlku filmu jsem si fakt myslela, že Jodie hráblo a že je její dcera imaginární, což mě hodně bavilo. Film má dobrý spád, jen ten typicky americký konec mi nějak nesedl. Viděla už ale i mnohem horší filmy, tohle je takový lepší průměr. 55% ()

Kingjiri

Takovejhle typ mysteriózních filmů mám rád. Ještě když se k tomu přidá nějakej "malej" prostor, ve kterym se to celý odehrává a je jasný, že (potenciální) vrah je někde blízko hlavního hrdiny, tak je to ještě lepší. Logika tu sice občas dostávala dost zabrat (Opravdu by si nikdo ze spolucestujících šestiletý holčičky nevšim? Opravdu je tak jednoduchý dostat se v letadle k pojistkám?), ale stejně jsem se celou dobu bavil. Bylo to mezi třema a čtyřma hvězdama, za nápaditost a zpracování nakonec dávám čtyři slabší hvězdy. ()

mupimup

Posun v rolích Jodie Foster začíná být lehce alarmující. Z křehkých vyplašených dívek se začíná proměňovat do semetrik, které má okolí většinou chuť vzít mokrým hadrem přes hubu. Co se týče studenosti jejího charismatu už se naštěstí žádný posun čekat nedá. Role vibrující matky je jí šitá na míru a není tedy divu že, i díky slibné zápletce, drama pěkně klape a funguje. Tedy až do poloviny. Kdyby v polovině filmu odešla televize, je téměř jisté, že by si napjatý divák nedal pokoj, dokud by film nesehnal a nedodíval ho. A je naprosto jisté, že by toto rozhodnutí po skončení filmu trpce revidoval. Číst si na záchodě se někdy nevyplácí. Z takřka kolmého propadu totiž soudím, že druhá půlka původního scénáře zřejmě spadla scénáristovi den před odevzdáním do mísy. ()

feryk

První polovina velmi dobrá, pak to jde šupem z kopce... absolutně zabitý potenciál tohoto filmu. Ale koukat se na to dá, ale víc jak průměrná podívaná to není. ()

KafuR

Mírně depkoidní snímek, který využívá možností uzavřeného prostředí tvořeného palubou letadla a také schopností hlavní herečky. Scénář se snaží několikrát šokovat, převracet realitu a překvapovat pointou, což se mu ale daří jen částečně, protože v konečném důsledku si film nedělá žádné velké ambice a je tedy jasné, jak to dopadne. První psychologicko-paranoidní část v krátké době převrácena do survival thrilleru však stále nekazí dojem z filmu tak jako patetický konec recyklující to nejlepší z hollywoodských popcorňáků. ()

Stíba

Na jednu stranu taková blbůstka co tahá diváka za nos ale má to i cosi do sebe. Atmosféra není špatná a Jodie Foster rovněž přidává nějaké ty body navíc. I tak ale spíše na 3*. ()

Kubeska

Vnímám to, že tento film vzbudil veskrze průměrné ohlasy, avšak s tím moc nesouhlasím, protože od průměru to separují povedé prvky v podobě skvělé mrazivé a paranoidní atmosféry a hlavně přesvědčivý výkon Judie Foster. Tento film jsem okomentoval zpětně, protože se chystám na režisérův nový počin Der Hauptmann, jenž má podle letmého pohledu mnohem umělečtější ambice. ()

sledge

Skoda preskoda ze film neostal az do konca v mysterioznej rovine. Paranormalne vysvetlenie by filmu s takouto atmosferou sadlo ovela lepsie nez akcno-sprisahanecky pojaty zaver. Ach jo... Verdikt: Vyborna drama s kvalitnym hereckym obsadenim a skvelym nametom, slabsie ukoncena. ()

Gardenboy

No takže ako som čítal predošlé komentáre, z filmu sa páčila najmä prvá polka a druhá výrazne zrážala hodnotenia vo väčšine prípadov. Ako to je u mňa? Film je rozdelený celkom nezmyselne na dve diametrálne odlišné polovičky - prvú temnú/psychologickú a druhú nadupanú akčnú a obidve majú svoje klady aj zápory. V prvej 45 minutovke poviem asi toľko, že normálny rodič sa nevystraší len kvôli tomu, že jeho decko nie je pri ňom nejakých 5 minút (bezohľadu na to, či to nakoniec bolo alebo nebolo opodstatnené), čiže výjavy, ktoré predvádzala matka sa mi zdali nenormálne prehnané a nerealiístické. Takysto aj celá temnota prvej polovičky, ktorá síce miestami vyvolávala príjemné mrazenie na chrbte, no častokrát sa o to snažila úplne zbytočne a nasilu. V druhej polke však temnota úplnme absentuje, snímka sa mení na akčný thriller s jasne vymedzeným dobrom a zlom, čo mi trochu pripomína filmy B-produkcie. Musím uznať, že technicky je film zvládnutý na velmi vysokej úrovni, záver je dosť nadupaný, kamera je nápaditá a Judie Fosterová neprehráva. Škoda len tých nespočetných klišé a faktu, že od cca 30 minúty som vedel kto je hlavný padouch.... rozhodujem sa medzi 2 a 3 ale pre pomerne veľké sklamanie dávam 2* ()

Louie

Celkem slibně se rozvíjející tajemný začátek, který velmi záhy upadá do guláše podivných "něcotamnapišaťseposunemedál" dialogů a zmatených akcí. A vše zakončeno ještě podivnějším výbuchem podivného letadla na podivném letišti... Jodie, tohle nám už prosím nedělej... ()

truhlik

Mě se tento film moc nelíbil. Přišlo mi to naprosto nesmyslné celý příběh od jeho počátku až k úplnému konci. A hlavně mě hrozně rozčilovala Jodie v podání hysterické matky. ()

swiss

První polovinu filmu mě hlavní hrdinka lezla na nervy a když uvážíte, že jsou jen dvě možnosti jak je to doopravdy, tak druhou polovinu jsem už věděl jak to dopadne a hrozně jsem se nudil. ()

haWranka

Jodie Foster je skvělá herečka a já ji mám moc ráda. Ale, ruku na srdce, tohle je vážně blbost. Dvě teorie o rozuzlení jsem si vytvořila během prvních 10 - 15ti minut, do půl hodiny mi to bylo vlastně jasný. Ty hvězdičky jsou za to, že jsem viděla i větší blbosti a za Jodie, která to vážně táhla (a pevně doufám, že ji v ničem podobným už neuvidím). ()

Candid

Ten konec byl otřesný. Jedna blbost za druhou, ani nemá cenu se rozepisovat, protože je to všechno do očí bijící. A co to tleskání? Vážně to Amíci neustále praktikují? Naprosto iritující... stejně tak komentáře cestujících při nejvíc patetické scéně- vycházení v oblaku dýmu z letadla. Nakonec musím ještě říct, že mě tímhle filmem docela zklamal Peter Sarsgaard, nejen že se na to po přečtení scénáře měl vykašlat, protože to vážně stojí za houby, ale jeho výkon byl ještě ke všemu naprosto nijaký a stejně nebo líp by to zahrál kdejaký tuctový herec. Celkové hodnocení mi připadá opravdu hodně přestřelené. Zkuste si odmyslet Jodie Foster a Seana Beana, kteří do filmu vnášejí alespoň trochu opravdového herectví a máte pěknou slátaninu, z které bude propadák. ()

Setkáme se včera, lásko!

Setkáme se včera, lásko!

25.04.2007

Určitě si vzpomenete, jak si to Eric Bana a Brad Pitt coby Hektor a Achilles rozdali před branami Tróje na meče a kopí. Bylo to tak přesvědčivé, až se nechce věřit, že v soukromí jsou ti dva kámoši.… (více)