Ples příšer

Hank Grotowski je bachař pracující v oddělení pro odsouzené na smrt. Pracoval tady už jeho otec a současně tu dělá i syn Sonny. Celá rodina má rasistické sklony, Hankova manželka spáchala sebevraždu stejně jako jeho matka a Hankův vztah s otcem je stejně katastrofální jako se synem. Citově strádající Sonny si nakonec dobrovolně vezme život a Hank okamžitě opouští zaměstnání. Ještě předtím však oba asistují u popravy černošského vězně Lawrence Musgrovea, jenž po sobě zanechává otylého syna a pohlednou manželku Leticii, s níž se Hank náhodou seznámí. Pracuje totiž jako servírka v restauraci, kde se občas stavuje na šálek kávy. Jednou večer ji odveze domů a po pár skleničkách se jejich letmé přátelství zvrhne ve vášnivou romanci. Až ráno se Hank z fotografie dozvídá, s kým měl tu čest. To, že asistoval u popravy jejího manžela, však Leticii raději zamlčí. Je však jen otázkou času, kdy na choulostivé okolnosti nového vztahu přijde sama.

Herečka Halle Berryová byla za svůj výkon oceněna Oscarem a Stříbrným medvědem na MFF v Berlíně 2002. (oficiální text distributora)

Brain-D

Výborné pomalé psychologické drama. Billy Bob Thornton tu hraje snad největšího Flegmatika, co jsem viděl. Lidi kolem něj umírají a on si pořád jí svou čokoládovou zmrzlinu. Nejvíce se mi na filmu líbila opravdu detailní kamera a hudba u poslední půlhodiny filmu. ()

sskrblik

Skvělý herecký výkon Billy Bob Thorntona mě už ani nepřekvapuje, je to pan herec. Domnívám se však, že Oskara dostala Hale Berry pouze za svoje nahé tělo. Krom něj nepředvádí nic úchvatného. * * *Hlavní výtku mám k tomu, že příliš jednoduše jsou události "zametány pod koberec". ()

Master19

Na americký film nečekaně a neuvěřitelně otevřený, neslzopudný a neprvoplánový. Billy Bob hraje opravdu skvěle, ale má to jednoduché, jeho postava je výborně napsaná. Málokdy divák zažívá takové uspokojení nad tím, jak se postavy ve filmu chovají, jak se ten příběh vyvíjí. Ze začátku mi to chvílemi připomínalo Černou dynastii, kde ovšem pnutí mezi otci a syny způsobila válka. Pro mě velké překvapení, tohle jsem od Plesu příšer nečekal. ()

Eleanor05

Sorry, Halle Berry tam byla nejhorší. Nechápu, jak za to mohla dostat Oscara. Billy Bob Thornton hrál o třídu někde jinde... ()

lykan9

Film je pro mě příjemným překvapením. Ani chvíli jsem se nenudil. Thorton i Berry předvádí skvělé výkony. Co ale musím vyzdvihnout je závěr. Jak ubíhal příběh čekal jsem úplně jiný závěr typu křik, střelba apod. Ale závěr, který byl zvolen se sice může někomu zdát nudný, ale pro mě je to důkazem toho, že i klidný konec nemusí být něco špatného. ()

cross

Špičkové filmové drama o věcech, které donutí člověka změnit vlastní život. Nekteré záběry jsou natočeny tak zpříma, až z toho intenzivně zamrazí v zádech. Skvělý scénář, skvělý herci, režie, kamera i hudba - celkově vše vychází na jeden z nejlepších filmů roku. Z mé strany naprosto bez debaty - tenhle snímek vás musí položit na lopatky! ()

davidek

Docela drsné. Billy Bob Thornton je fakt vynikající herec, kterému jsem přišel na chuť až ve filmu "muž, který zabil". Sice trochu moc náhod najednou, ale ve filmu je možné všechno. ()

FrajerTom

Skvělý Billy Bob Thornton, výborný Heath Ledger a hodně dobrá byla i Halle Berry, ale nejsem si jistý jestli to byl zrovna výkon na Oscara... Ale každopádně jde o vybroušené drama, které rozhodně nenudí. - Po další projekci musím přeci jen hvězdičku přidat.. ()

smolicek04

Filmy ako je tento mám veľmi rád lebo ukazujú ostatným ako to vlastne funguje v normálnom svete a nie ako v nejakých filmoch kde nieje reálne aby sa auto oddelilo od zeme a ubehlo tak cca 10m. a pod. Vynikajúci herecký výkon a dejové línie na zamyslenie a pochopenie. ()

mirec88

V tomto filme sa ukazuje smutný život dnešného moderného človeka, ktorý je koľkokrát taký prázdny ako osud Halle Berry a B.B, Thorntona. Veľmi depresívny a pritom tak krásny film. U mňa vyhráva na plnej čiare a silou emócií by som ho prirovnal k Shawshanku alebo Zelenej míli (myslím tú prvú polovicu). Hudba nádherne umocňovala celý príbeh. ()

mcleod

Již ve svém prvním velkém filmu ukázal Marc Forster své velké kvality a přednosti. Jak je jeho dobrým zvykem i v pozdějších filmech, dokáže udržet velmi zajímavou a napjatou atmosféru skrze celý film... První asi půlhodinou filmu se podařilo říct daleko víc než ve třech hodinách mnohými glorifikovaného filmu Zelená míle. Barbarský zvyk poprav zločinců je podán neskutečně silně a realisticky. Druhá část filmu pak poukazuje na to, jak dokáží životní zvraty (malé i velké) měnit naše názory a náš pohled na svět. Vše končí velmi klidně a vyrovnaně, skoro bych až řekl romanticky. Naprosto famózní výkon podal Peter Boyle, doplněný skvělým Billym Bobem Thorntonem. Sdílím však názor, že Halle Berry nebyla tak dobrá, aby si zasloužila Oskara. Ale očividně v Akademii je většina míst obsazena pány... ()

greetchen

U tohoto filmu vážně nechápu jeho poměrně vysoké hodnocení zde na CSFD. Ani Oscara pro Halle Berry. Její výkon mi přijde docela mdlý. A hlavně mi tu přijde strašně škaredá, kdo z takové krásky dokázal udělat něco takového? Nebýt Billyho Boba Thortona a Heatha Ledgera (byť nijak veliké role), tak je pro mě tenhle film vážně propadák. ()

Puyi

Příběh opravdu velmi silný a skvělý. Billy Bob Thornton byl výborný, tato role mu opravdu seděla, Halle Berry byla taktéž super, ale Oscarem si nejsem zcela jist, ikdyž...proč ne no, líbil se mi i Heath Ledger, ale škoda, že ve filmu nebyl více. Celý průběh filmu se mi hodně líbil, snímek nemá nějaké slabší chvilky, ale na plné hodnocení to prostě není. :) ()

Mr.KarlAdler

Proměnlivé drama o pojetí života, jak ho umí zachytit asi jen málokdo. Film komorně intimní a přitom živočišný zároveň, jemuž uvěříte spolehlivě každou větu i pohled. Vědět dopředu, že se chystáte nechat na sebe působit čáry (troufnu si říct i díky zkušenosti z Hledání Země - Nezemě) nejatmosféričtějšího režiséra, pokud jde o psychologii mezilidských vztahů, nepomůže. Dost možná je nejsilnější už na začátku, takže gradaci bude kdekdo hledat zbytečně, ale za ten pocit konstantní nejistoty mu odpouštím. Originální kamera, vysilující scénář, vynikající herci. Od Domu z písku a mlhy jsem nic podobného necítil. Návod, jak za 111 minut přejít z jednoho stylu vyprávění k dalšímu, úplně odlišnému, aniž by to nějak narušilo celek, asi neexistuje. Pokud ale přeci jenom, pak bude obsažen někde v Plesu příšer. (By the way, goddamned title!) ()

Marrdaa

Velmi líný, ale něčím tak zvláštní až melancholický vývoj děje, až jsem nemohl odtrhnout oči. Možná to bylo i díky Halle Berry, která byla za ztvárnění této role zaslouženě oceněna Oscarem. V roce 2021 je stále jedinou herečkou tmavé pleti, která sošku obdržela za hlavní roli. ()

Pipes

Film podle mého gusta (mám jich několik). Syrový příběh, velmi pohlcující atmosféra a především excelentní výkon Billy Boba Thorntona. Začínám ho mít rád, je to Pan herec (fakt že jo). Abych řekl pravdu, během filmu jsem neodlepil oči od obrazovky, tak mě ten děj pohltil. ()

manonfire

Trochu moc náhod v prolnutí životních osudů mi vadí, ale jinak nemůžu zapomenout na třeskutě nešťastnou Halle Berryovou....to se nevídá. Ani neuvěřitelně upřímná sexuální scéna. 80% ()