Ples příšer

Hank Grotowski je bachař pracující v oddělení pro odsouzené na smrt. Pracoval tady už jeho otec a současně tu dělá i syn Sonny. Celá rodina má rasistické sklony, Hankova manželka spáchala sebevraždu stejně jako jeho matka a Hankův vztah s otcem je stejně katastrofální jako se synem. Citově strádající Sonny si nakonec dobrovolně vezme život a Hank okamžitě opouští zaměstnání. Ještě předtím však oba asistují u popravy černošského vězně Lawrence Musgrovea, jenž po sobě zanechává otylého syna a pohlednou manželku Leticii, s níž se Hank náhodou seznámí. Pracuje totiž jako servírka v restauraci, kde se občas stavuje na šálek kávy. Jednou večer ji odveze domů a po pár skleničkách se jejich letmé přátelství zvrhne ve vášnivou romanci. Až ráno se Hank z fotografie dozvídá, s kým měl tu čest. To, že asistoval u popravy jejího manžela, však Leticii raději zamlčí. Je však jen otázkou času, kdy na choulostivé okolnosti nového vztahu přijde sama.

Herečka Halle Berryová byla za svůj výkon oceněna Oscarem a Stříbrným medvědem na MFF v Berlíně 2002. (oficiální text distributora)

Martin741

Marc Foster ako reziser sa ukazal doslova vo vybornom svetle. Film riesi rasisticku problematiku, a podava ju divakovi tak, aby ani na chvilu nehrozila nuda. Halle Berry ako herecka bola proste skvela, odvtedy som si ju zamiloval, ale aj zvysni herci sa snazili : 89 % ()

kaposlav

Len jednu vec chcem napísať a to, že ten názov Ples príšer je dosť od veci. Podla názvu som čakal horor, thriler, sci-fi, fantasy, ale film je o niečom úplne inom. S príšerami to nemá nič spoločné. ()

MrPierc

Zajímavé propletení osudů lidi, kteří mají neštěstí ve svém životě. Lidé co by se spolu nikdy nebavili, se ve srabu stanou milenci. Po shlédnutí chvíli váháte, kdo hrál nejlíp, ale všichni doplnili mozaiku stejně. Kdo mě ale utkvěl v hlavě je Halle Berry..... vztah s jejím tlustým synem je rozporuplný. ()

shyster

Neřeknu asi nic nového, ale Ples příšer je výrazně nadhodnocený film. Film byl natočen jen kvůli Oscaru, protože na takový filmy akademici slyší, ikdyž kvalitou nedosahuje často ani průměrných dramat. Hlavně nechápu, za co dostala Halle Berry oscara. Nejspíš za ten sex. Světlou výjimkou je Billy Bob Thornton, ale pořád to nedělá nadprůměrným filmem. ()

Crawler-D

Jsme z filmu silně na rozpacích. Na jedné straně poutavý příběh podaný nezaměnitelnou režisérskou rukou Marca Forstera, na druhé straně jistá nekonzistence ohledně toho, co příběh chce vyprávět, a vskutku výjimečný výkon Halle Berry. Buďto Akademici u filmu usnuli a viděli pouze scénu těsně před milováním, nebo netuším, jakým podloudným trikem (asi špatným jménem v obálce) se zlatá soška k Berryové dostala. ()

tomtomtoma

Příběh o bachaři Hanku Grotowskim (dobrý Billy Bob Thornton), který je těžce poznamenán tvrdou rasistickou výchovou svého otce Bucka (dobrý Peter Boyle) a nemá nikoho rád. Až sebevražda jeho syna Sonnyho (Heath Ledger), ho vyvede z určité strnulosti a začíná si uvědomovat, že lepší je láska a ne tvrdá nenávist, která byla kvůli otci spíše předstíraná. A tak se sbližuje s Leticií Musgrove (půvabná Halle Berry), jejíhož manžela Lawrence (Sean Combs) odváděl Hank se Sonnym k popravě, a jejíž syn Tyrell (Coronji Calhoun) umírá po sražení autem. A tak nastává pozvolné a vášnivé sbližování dvou osamělých lidí, dvou lidí, kteří ztratili ty nejbližší, kdy společnost toho druhého je vytrhává z mučivé samoty pomíjivosti krás života. Zajímavou postavou je Vera (Amber Rules), která ochotně a chladně vykonává své řemeslo. Další zajímavostí je, že poprava je brána stále jako divadlo, i když už jen pro úzký okruh lidí. Kteří se snad baví, kteří jsou snad ukojeni, když vidí smrt v přímém přenosu a jejich volání po krvi je snad nasyceno. ()

C0r0ner

Forstera uznávám jako dobrého režiséra, což dokázal i tady, nicméně mě moc nezajímal děj jako takový. On už mě měl varovat popisek romantické drama, protože to pro mě většinou bývá bída. A taky že jo. Celé to byla strašně nepravděpodobná haluz, která navzdory kvalitnímu vizuálu moc dobrý dojem nezanechala. 50% ()

Wormboy

Celkom pohoda, ale taky velky blazninec akolo tohto filmu teda vonkoncom nechapem. A Oscar pre Halle Barry? No...asi potrebovali doplnit nieco podobne Denzelovi Washingtonovi, pretoze toho roku mala akademia podstatne lepsie na vyber. ()

Pajky3

Naprosto po právu je to jeden z nejpřeceňovanějších filmů. Oscar pro Halle Berry vůbec nechápu (jak se říká, na vině je politika). Po tomhle filmu se u mě propadla do kategorie velice neoblíbených hereček a navždy bude její nejlepší role striptérka v Poslednim skautovi a důvod je prostý - brzy umře. Billy Bob odehrál svůj standard, to znamená, že s ním sem problém neměl. Ale stejně jsem na to koukal kvůli vedlejší roli Heatha Ledgera se kterou jsem také byl spokojený. Přesto prostě nedokážu jít přes 50% ()

zette

Trochu mi uslo, v cem tento film resi rasovou problematiku USA (podle nekterych uzivatelu)? Jako, ze beloch soulozi s cernoskou, jo? Thornton neustale prokazuje sve herecke nadani a na ukor Oscara pro Berry ji ve vsech smerech prevysuje, tedy krome zadku a poprsi:-). Pomale tempo mi nevadilo, jen mi unika trochu smysl toho filmu. ()

Juto

Vďaka hercom je film jedinečný a nezabudnuteľný.Surová intimita niektorých scén, či už sa odohrávajú v reštaurácii, vo väzení alebo v spálni sú dychberúce. 9/10 ()

WolfR

Výborný film! Billy Bob Thornton opravdu zaválel a nebojím se to označit za jeho životní roli. To on tento film o rasismu drží, ne Halle Berry, byť byla oceněna Oscarem, avšak do silné herecké dvojice s Thorntonem pasovala. Dramatický a dynamický film o rasové nenávisti, ale také naopak o stmelení dvou lidí, bílého zlomeného muže, a bolestí sužované černé ženy. Tomu říkám mrazivý a atmosférický film! Konec taktéž úchvatný, i když vlastně jednoduchý. 5 hvězd! ()

dr.fish

Pomalý film, to především. Spád to nemá, je to spíš na přemýšlení. Přesto hrdinové prodělají pár životních kotrmelců, ztrát blízkých a to je přivede k sobě, ačkoliv by se správně neměli vůbec potkat. Film to není vůbec špatný. 80% ()

mortak odpad!

Myslel jsem, že propagandistickou masáž Deset dní, které otřásly světem nelze překonat, ale mýlil jsem se. Ples příšer si odpad zaslouží hlavně proto, že místo vylíčení skutečného reálného rasismu staví před diváka politicky korektní pohádku pro festivalová plátna. Halle Berry jako žena z lidu, její manžel před popravou až oduševnělý intelektuál, a proti nim celá ta super rasistická rodina, a pak už jen ždímačka na city, festivalové publikum vytahuje kapesníčky... Ejzenštejn by byl nadšený, ale mě tyto politicky korektní pokřivená zrcadla přivádějí k zuřivosti. Skutečný rasismus je úplně jiný, ne tak přepálený, ale spíše skrytý v každém z nás, a pokud proti němu chce Forster bojovat, nesmí to dělat tak, že do dvouhodinového filmu narve všechna možná klišé citových ždímaček. Protože tento film je stejně přimitivní jako rasismus, který odsuzuje. ()

PADDY

Pokud mate chut na film po keterem budete chtit chytit prinejmensim jarni depresi a pritom si druhy den uvedomit jak skvele a mistrne zvladnuty film jste videli,tak tohle je film pro vas. Vedle Halle Berry,která za roli Leticie dostala oscara, bych však chtel vyzdvihnout Billyho B. Thortona který svým vykonem tento film pozvedl zase o jednu pricku vys. ()

Radiq

Hodně pocitovej film, ale žádnou romantiku nečekejte. Halle Berry v zatím nejlepší roli, co jsem viděl - nehraje si na žádnou krasavici, takže make-up, stylisti ani drahý hadry nehrozí, spíš je z ní obyčejnej člověk, jako každej jinej, s klady i zápory (mezi klady počítám nádherně lidskou šukačku s Thorntonem a ne žádný romantický vošahávání podkreslený pomalou podělanou hudbou, kdy to všichni dělají, jak kdyby to viděli někde ve filmu) (mezi zápory počítám třeba to, jak nádherně seřvala a zmlátila svýho synka - každá matka někdy ujede - nebo jak se vožrala nebo bulela v nemocnici - to byl opravdu zážitek). Billy Bob jako vždy úlisnej hajzl, což mu jde a víc toho o něm neřeknu, protože si zaslouží být viděn. Jeho rasistickej tatík v podání Petera Boyla, kterej má super hlavu, je taky dost drsnej a dostane si co zaslouží, na rozdíl od H. Ledgera, kterej si sem tam zaplatí nějakou tu couru (která je mimochodem celkem solidně vodporná, ale to asi každá šlapka - ale ve filmu jsem to nikdy takhle realisticky ztvárněné neviděl - prostě jenom nastaví, přitom kouká z vokna, sbalí prachy a zas jde pryč) a pak se zastřelí před vočima svojí rodiny, kterou to teda zrovna nějak moc nesebere. Prostě jeden z nejlepších filmů poslední doby, jsem nadšen, což bývám málokdy. ()