Ples příšer

Hank Grotowski je bachař pracující v oddělení pro odsouzené na smrt. Pracoval tady už jeho otec a současně tu dělá i syn Sonny. Celá rodina má rasistické sklony, Hankova manželka spáchala sebevraždu stejně jako jeho matka a Hankův vztah s otcem je stejně katastrofální jako se synem. Citově strádající Sonny si nakonec dobrovolně vezme život a Hank okamžitě opouští zaměstnání. Ještě předtím však oba asistují u popravy černošského vězně Lawrence Musgrovea, jenž po sobě zanechává otylého syna a pohlednou manželku Leticii, s níž se Hank náhodou seznámí. Pracuje totiž jako servírka v restauraci, kde se občas stavuje na šálek kávy. Jednou večer ji odveze domů a po pár skleničkách se jejich letmé přátelství zvrhne ve vášnivou romanci. Až ráno se Hank z fotografie dozvídá, s kým měl tu čest. To, že asistoval u popravy jejího manžela, však Leticii raději zamlčí. Je však jen otázkou času, kdy na choulostivé okolnosti nového vztahu přijde sama.

Herečka Halle Berryová byla za svůj výkon oceněna Oscarem a Stříbrným medvědem na MFF v Berlíně 2002. (oficiální text distributora)

RomanHyde

V hlavní roli nikoliv Billy Bob Thornton ani Halle Berry, ale Asche and Spencer!!!! To jsou ti pánové, kteří dělali k tomuto krásnému deepovému snímku, ve kterém se tak málo mluví a o to více "hraje", úžasnou muziku. Soundtrack jsem si sehnal už hodně dávno a poslouchám jej neustále dokola. Vykresluje neuvěřitelnou melancholickonostalgickou atmosféru, stačí pouze dlouhé pomalé nájezdy kamerou (a kamera se málokdy v tomto snímku zastaví) a úžasní herci, kteří hrají očima.. Snímek je o nás.. o lidech, kteří si mohou žít tak, že si z života budou dělat díky svým předsudkům a zlosti peklo, nebo tyhle vlastnosti odstraní a budou žít krásný život. Stačí si vybrat... ()

El Loco

Komorná dráma o medziľudských vzťahoch opisujúca vzťah otec-syn (Lawrence-Tyrell, Hank-Sonny, Buck-Hank) a rasovú otázku v období tragédií postihujúcich hlavné postavy (a ktoré pod tlakom týchto okolností menia svoj postoj). Nepopieram, že ma film (predovšetkým jeho pravdepodobné morálne posolstvo) svojím spôsobom zaujal, avšak celé mi to prišlo akosi nedotiahnuté a príliš veľa otázok zostalo nezodpovedaných. Z postáv zaujal jednoznačne cynický Buck (v podaní Petera Boylea) a životom sa prebíjajúca matka/manželka/vdova/milenka Leticia (síce výborná Halle Berry, avšak Oscar?!, no neviem...)...Rovnako je celkom zaujímavé obsadenie dvoch rapperov/príležitostných hercov Mos Defa a Seana „P.Diddyho“ Combsa, ktorí nesklamali a milo prekvapili (hlavne Diddy) ...Celkový dojem je však veľmi zmätený a nezachráni ho ani špičková kamera a hudba...Sorry, bude to za tri. ()

Kroupa

Dva příběhy v jednom filmu. Lépe brát to takhle než uvěřit v proměnu BBT. První vynikající, druhý velmi dobrý. ()

bolan

Kolik se toho děje ve filmu, ve kterém se skoro nic neděje. Tohle není film, to je umělecké dílo. Jsem odrovnán. ()

JK-Stinger

Zajímavý příběh o dvou lidech, kteří vše ztratí a zároveň najdou společné štěstí i přes komplikovanou historii. Vcelku nezajímavý rozjezd se vyvine do pěkně vyprávěného příběhu se sympatickými hlavními postavami. Jestli však výkon Halle Berry zasloužil Oscara? To bych zrovna neřekl, protože upřímně nevím, za co by to kromě úžasné erotické scény mělo být. ()

Hepy13

Zvláštní název a ještě zajímavější film. Zhruba po prvních 20 minutách jsem měl chuť film vypnout, ale ještě že jsem to neudělal. Později se to konečně rozjede a začne se rozehrávat pěkné depresivní drama. A vy si mužete užít pěkný herecký výkon Billy Boba Thorntona. Společne se sexy Halle Berryovou, Heathem Ledgerem - který měl svou životní roli teprve pred sebou, a neuvěřitelně tlustým černochem nebo neuvěřitelně černým tlusťochem? Vyberte si. Hezký scénář i hudba dokreslující atmosféru celého filmu. ()

Berry

Nápad je vynikající, Billy Bob Thornton je vynikající, Halle Berry je dobrá, scénář na zamyšlení, ale i přes to to na mně neudělalo ten správný pětihvězdičkový dojem. Ale možná je to jeden z těch filmů, který se musí vidět víckrát. ()

77Ivana

Velice citlivý film postavený především na skvělém výkonu B.B.Thorntona. Opravdu ale nechápu za co dostala H.Berry Oscara,vůbec nepodala žádný strhující výkon, B.B.Thornton si ho zasloužil určitě mnohem víc. ()

H4N1CK4

Vcelku nenápadný, ale hluboký film o lásce i nenávisti, o ztrátě i nalezení... film o dvou lidech, kteří se sblíží, ač by se vzhledem k okolnostem zdálo, že by bylo lepší, kdyby se nikdy nesetkali. Oba hlavní představitelé podali skvělé herecké výkony a pro Halle Berry to byl podle mě zasloužený Oscar... ať si říká, kdo chce co chce. Já jsem jí tu roli naprosto uvěřila, byla úžasná!! ()

blazenka

Celkově ve mě tento film nezanechal hlubší dojem a silnější pocit. Ukázalo se, že Halle Berry je kus krásné ženské ale že by to bylo na oskarový výkon? Pěkná je poslední scéna filmu, kdy Hank s Leticií sedí na schodech domu a my můžeme vídět postupně se měnící výraz obličeje Leticie. Jinak její tlustý syn mi byl nesympatický už od začátku. Scéna s popravou byla možná realistická, ale rozhodně ne taková, aby v člověku zanechala to, co například poprava v Zelené míli. Billy Bob ve své roli skvělý, stejně tak Heath Ledger v roli jeho syna. Postava citlivého Sunnyho byla nejlepší v celém filmu, škoda, že si tam moc nepobyl. Tedy 55%. ()

Martyr

S takymito filmami mam obcas problem. To, ze je H.Berry dobra herecka je snad jasne, to ze je B.Thorton lepsi herec ako H.Berry je jasne tak isto, ale vobec mi nie je jasne preco, a cim konkretne (?) bol tento film o rasizme. Fajnovy namet o znicenych zivotoch dvoch zufalcov nie je vobec tak originalny ako by sa mohlo na prvy pohlad zdat, a prave preto si percenta u divakov ziskava temou nedotknutelnou - rasizmom. Rasizmom skrytym, vlastnym len starym primitivom, a na druhej strane slusnym cernochom a pekne prsatou H.Berry. Ta nakoniec svoje vnady aj ukaze a to je jeden z momentov, ktory dava naozaj pocit, ze o rasizme tento film CHCE byt. Preco ale? Nedalo by sa nieco taketo natocit aj bez tejto temy? Bol by chudobnejsi ak by Thorton chytal prsia obycajne bielej N.Kidman, cim by sa vytratila "podstatna linia"? Naozaj nerozumiem o co konkretne obohatil vo vysledku tento film fakt, ze v divakoch nacrtol problematiku rasizmu len primitivnym sposobom a tym si chcel zasluzit aj hodnotenie. Ako pribeh obycajnych nestastnikov dobre, ale to je vsetko. ()

jarvis

hmmm, to, že zarytý rasista hodí veškeré své "přesvědčení" za hlavu, když má šanci dostat tak výstavní mulatku, jako je Halle Berry, se dá chápat. ale tomu, že (SPOILER) se vzápětí bez problémů skamarádí taky s černochem, kterému chtěl jen o pár dnů dřív zastřelit děti, vážně nevěřím ()

R4kosn1k

Ten název je výstižný!!! Ikdyž jsem jej pochopil později. Normální člověk mezi zdrudami, no tak takový film jsem ještě neviděl!! Na konci jsem myslel, že ho zabije... 10/10 ()

frolish

Prekvapivo ma to nechalo dost chladnym, hoci od pribehu som ocakaval opak. Film zobrazuje viacere zavazne temy, no akoby len tak klzal po povrchu, posuva sa pribehovo dalej, namiesto toho aby nechal divaka precitit, co sa vlastne deje. Billy Bob Thornton hra dobre, ale celkovo ma to nicim nestrhlo a to ani napriek tomu, ze sa stretavame s mnozstvom naozaj vypatych situacii. ()

Saur.us

Trýznivé drama a love story navzdory osudu. Skvělý výkon B.B. Thorntona a především H. Berry, která si svou zlatou sošku bezpochyby zasloužila! A především jedna z nejintenzivnějších a nejpřirozenějších sexuálních scén, které nám kdy Hollywood ukázal. ()

inachisio

Z tohoto filmu mám velmi rozporuplné pocity. Příběh byl velice silný a dojemný, přesto si myslím, že nějaké povahové rysy postav byly přehnané. Dále jsem se nemohla zbavit pocitu, že ve filmu chybí nějaké velmi důležité momenty. A tenhle dojem jsem měla několikrát. Bojím se, že kdyby takový skvělý a originální příběh dostal na starosti jiný režisér, byl by ho zpracoval lépe, co se týče emoční stránky a příběh by byl možná méně suchý. Popravdě stále nevím, jak hodnotit. Dojem z filmu je celkově dobrý, ale čekala jsem, že půjde víc do hloubky. ()