Fotografka Rafi (Uma Thurman) je velmi atraktivní 37-letá žena. Po rozvodu řeší zklamání z mužů se zkušenou terapeutkou Lisou (Meryl Streep). Ta jí poradí, aby si našla takového muže, který jí zase vrátí chuť do života. A tak se Rafi seznámí s okouzlujícím a přitažlivým Davidem (Bryan Greenberg). Fantastický milenec je o 14 let mladší. Na pravidelných setkáních s terapeutkou Lisou září Rafi štěstím a při konverzaci zabíhá až do těch nejintimnějších detailů mileneckého vztahu, včetně pikantností. Lisa je spokojená s pozitivním vývojem své klientky. Její klid ale vezme velmi rychle za své v okamžiku, kdy zjistí, že oním ideálním mužem je její vlastní syn! Je vůbec možné se s takovou situací vypořádat? Snadné to asi nebude, když už i tak zkušená terapeutka potřebuje terapii... (oficiální text distributora)

ajuska

Příjemný film, ale hrozně mu škodí, že se tvůrci zřejmě nemohli rozhodnout, jestli to má být komedie nebo vážný milostný příběh. Na komedii to má dobrý námět, ze kterého se ale dalo vytěžit určitě ještě mnohem víc a na čistou romantiku je to zase trochu málo dramaticky romantické. Navíc mě poněkud zklamal konec, to, že je netradiční by bylo celkem fajn, ale tady se to nějak nehodilo a když už, tak mi tu chybí nějaké zřetelnější vysvětlení proč to dopadlo, jak to dopadlo. 70% ()

Pepinec

Do tohoto filmu bych si pro sebe uměl vymyslet roli. Byl bych synovcem Meryl Streep, ke které bych docházel na labužnické večeře, Bryan Greenberg by byl mým psychoanalytikem, který by mi radil, jak sbalit třicítku v rozpuku, a potom bych před bytem Umy Thurman skládal básně opěvující její jedinečnou přitažlivost. V brzké době u mě již podruhé vytáhla film o stupínek výše svým šarmem. Na rozdíl od Mstitelů však v Primu byla třešničkou na dortu, a ne skromným zákuskem na jinak vyjedeném podnosu. K dobru výtvoru Bena Youngera budiž navíc to, že mně nikdo necpal přeslazenou romantiku do pusy hned poté, co jsem ji rozevřel pod nátlakem skvělého humoru. ()

Beckett51

" Máš ráda sex? Nekupuj mu Nintendo." Takhle skvěle jsem se u romantické komedie snad ještě nebavil. Herci si své role neskutečně užívají (Meryl Streep vede a Uma turman těsně za ní), atmosféra je jak má být, žádné zbytečné kecy a nudný patos... přesně jak to má být. Dokonalá romantická komedie. ()

Deimos

DVD/// Obsazení 8/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Efekty 8/10/// +vydařený český dabing -že některým "vtipným" situacím se tvůrci vyhnuli/// Prime je velmi příjemná a uvěřitelná romantika dochucená jemným humorem, který vás však v mnoha situacích nádherně pobaví. Není tu nic co by tu být nemělo a mohlo by tak kazit celkový dojem z filmu. Nádherný příběh dopněn přirozeným herectvím všech zůčastněných zvedá hodnocení ještě výš./// Celkem 84%/// ()

IQ Tiqe

Tak trochu jiná romentická komedie. Obsah mluví sám za sebe. Když přidám výbornou Meryl Streep, nemůžu nedoporučit. ()

Anderton

Pes bude zrejme zakopaný v tom, že Uma Thurman ma nikdy fyzicky nepriťahovala (iba v Baronovi Prášilovi, ale to mala 17), takže sa nedokážem tak úplne vcítiť do kože hlavného hrdinu. Námet je síce fajn, ale mohol byť spracovaný aj trochu výraznejšie a konfrontácia postáv mohla byť vzhľadom na vzniknuté situácie dramatickejšia. Takže solídny priemer, ktorého ignoráciou o nič zásadné neprídete. ()

nash.

Spíše vztahové drama než romantická komedie, kde se sice občas najde nějaký humorný moment (Nintendo) a také rádoby vtipný moment (kamarád s dortíky), ale jinak je spíše pohodovým, byť nepříliš veselým, příběhem o věkově nerovném vztahu. V této rovině je také mnohem dospělejší a zajímavější než zápletka s matkou psychoterapeutkou nebo zcela zbytečný, samoúčelný a do příběhu poněkud násilně natlačený židovský problém. Meryl Streep je sice výborná, většinu pozornosti jí však tentokrát vyfoukla vynikající Uma Thurman, která příběh udrží na hladině i v momentech kdy začne ztrácet tempo. Inteligentní a v emocích uvěřitelná podívaná, která vybalancuje i občasné zakolísání směrem ke klišé, nezapomenutelná minirole černého vrátného a úžasný závěr, jemný a přesto nečekaně silný. ()

Slarque

Ben Younger napsal celkem chytrý scénář se třemi velice zajímavými postavami, jen nevěděl, zda to má být komedie, nebo to myslí vážně. Díky tomu jsem se při některých sezeních dvojice Thurman – Streep doslova řezal smíchy, některé další fóry připomínaly spíš bláznivou komedii (stará babička s pánví, Nintendo), ale jiné dlouhé pasáže filmu byly naprosto vtipuprosté (a obzvlášť závěr vypadal dost bezradně). Kvůli dvojici Uma Thurman a Meryl Streep výsledek každopádně stojí za vidění (70%). ()

Tomco

Celý čas som mal neskutočné nutkanie kričať na Umu nech ukáže cicku :), sorry. Ale čo už, fakt sa na ňu dobre pozerá, nielen chlapsky a nadržane, ako na sexuálny objekt, ale aj nestranne, ako na kvalitnú herečku (dá sa to asi tak desať sekúnd po orgazme, potom je to zas len o tej nadržanosti). Aby ale tento koment nebol moc sexistický, odpichnem sa od samotného názvu, najkrajší čas. S týmto filmom to bol fakt tie necelé dve hodky najkrajší čas. Moc príjemné dielko. A Meryl to je nezmar, zahrá všetko a vždy na 200%. 80% ()

Rocky62

Romantické filmy mi nevadí, ale jakmile to začne být "telenovelsky" přeslazené a následuje jedno ocucávání palic za druhým a postavy jsou věčně ubulené, přemýšlím nad odpadem. Prime je však něco docela jiného. Vtipný, nápaditý romanticky vyladěný snímek, který byl pro mě tím pravým šálkem čaje. Originální a nepubertální humor, kterému se nelze nezasmát a romantika ve správné míře činí z tohoto díla velmi příjemný počin. Nerad bych zapomněl vynachválit vynikající závěr. 75% ()

klerik

Trochu nadhodnocovaný film. Ale príjemne civilný, so sympatickými hercami. SEXI 40 bola rovnako dobrá a VZÁJOMNÉ OBJATIA sú určite lepšie... ()

LaciLC

Inteligentná komédia s nesmierne sexy Umou Thurman. O Greenbergovi som zatiaľ nepočul, ale je celkom szmpaťák. A tretí herecký článok Meryl Streep v roli psychologičky ako vždy výborný. Veľmi dobré. ()

Chrustyn

Zdařilá, originální a neobvyklá romance na téma vztahu starší ženu a mladšího muže. Výborní herci a uěřitelně podaný příběh, který nepůsobí ani trochu lacině. ()

Arsenal83

Film určený na nejaké pondelnajšie dopoludnie nezamestnaným ženám v strednom veku, ktorým sa popoludní domov partner nevráti. Žiadneho totiž nemajú. ()

jojinecko

Príjemná romanticko-melancholicko-realistická dráma/komédia s úžasným ústredným hereckým triom. Pekne vykreslené charaktery postáv a psychológia, tak isto absencia akejkoľvek "klišoidnosti" a blbých žvástov veľmi potešila, čo je pre filmy podobného zamerania skôr vzácnosťou. Nie je to prvá liga, ktorú trefne vymenoval Wormboy, ale Prime je napriek tomu veľmi príjemným prekvapením. Btw záver bol moc, moc pekný:) ()