Princezna ledu

• USA Ice Princess (více)

Sedmnáctiletá Casey se snaží získat stipendium na Harvard. Přijímací komisi ale musí předložit samostatný projekt. Rozhodne se zkombinovat své dvě vášně - fyziku a krasobruslení. Chodí se dívat na tréninky mladých krasobruslařek a vytvoří projekt, který radí krasobruslařkám, co mají na svých pohybech zlepšit. Nakonec začne sama trénovat pod vedením matky své spolužačky Gen, přísné a náročné Tiny Harwoodové. Ta objeví její nesporný talent, a Casey se ze začátečníků dostává rovnou do juniorek. Aby si na trénink vydělala, nabere si spoustu brigád, čímž ovšem trpí její příprava do školy. Matka jí krasobruslení zakazuje. Casey také zjistí, že její fyzikální projekt je úspěšný a může jí vydělávat peníze. Na přeborech, kde závodí společně s Gen, je tak dobrá, že trenérka, v obavě, aby její dceru nepřipravila o postup, dá Casey schválně nové boty, které jí rozedřou nohy do krve. Casey je její zradou hluboce dotčena... (TV Nova)

Elyssea

Neškodná a vlastně milá pohádka o Popelce na bruslích. Michelle je dostatečně sympatická a přirozená a její cesta za snem sice nevykročí z průměru žánru, ale zabaví. ()

Streeper

Klasická disneyovka, která má inspirovat mladé dospívající holčičky, aby se stali úspěšnými krasoblusařkami. Upřímně si ale myslím, že takový pocit by to mělo vyvolat ve všech, a já mám tyhle pocity ráda, že mě film dokáže inspirovat k novým věcem, ale tohle ne. Bylo to až příliš jednoduché. Hlavní protagonistka si stoupne na led mezi profesionální sportovkyně a bruslí nakonec lépe než ony, a ještě je to učí, jak to dělat správně? WTF? Na mě až moc pohádkové a málo reálné. Navíc mi tam chyblo nějaké pořádně drama a gradace příběhu. Nové brusle a vztah s matkou to nezachránilo. ()

pufina

Ráda se dívám na krasobruslení a příběh kolem je jen hatlamatilka navíc, což mě moc nezaujalo. Takže nebýt ledu a bruslení, tak hodnocení by spadlo po hubě na led. Po jiné stránce je to dobrá oddechovka, když nechcete přemýšlet. ()

Sammya

Předvídatelný děj, nic vás tam nepřekvapí, ale bylo to pěkné. Kdybych neměla ráda krasobrulsení, možná by mě to tak nebavilo. Kim Cattrall bylo zajímavé vidět v jiné roli než v jaké ji všichni znají ze Sexu ve městě. ()

Juto

Film sa pravdepodobne najsilnejšie spojí s deťmi, ktoré si ešte len musia rozvíjať povedomie o klišé zo športu a rodiny. 2/10 ()

metal.storm

Neviem nejak čo k tomu povedať. Väčšina otočiek mi prišla, že si slečna dáva rozcvičku popri diskotéke. Ale čo ja tak asi viem o tomto športe, že ,? Inak to nie je nič iné, ako úplne typický film, ktorých je asi milión. ()

wafc

Udělal jsem si u toho parádní špagety boloňéze, takže sem z toho filmu nebyl tolik znechucenej, jak bych měl být. Krasobruslení nesnášim a Míša Trantenberková mě zrovna nebere. Hodně slaboučkej film. ()

TO

klasická komerční srágora, slabší jak Deník princezny a hlavně ještě pro mladší divačky, samozřejmě dojímavá až na půdu, jak jinak, když je o splněném snu malý holky, ale mě přesto (nebo právě proto) dost bavila. Víc jak nic moc herečka v hlavní roli (Trachtenberg) se mi líbila vždy úžasná Hayden Panettiere v roli kamarádky. ()

Monoxid

Tohle jsem viděla ještě v době, kdy jsem žrala americké romantické komedie - a téhle nic nechybělo. Možná to nebyl účel, ale mezi nejsmíchuhodnější věci patřilo využití fyziky v krasobruslařské praxi v interpretaci slečnou, která má úsměv větší než mozek. Jo a jako malá (rozumějte ve 4, 5 letech) jsem na krasobruslení vydržela koukat hodiny, takže i u tohohle filmu jsem vydržet dokázala. ()

majxik

Občas příliš naivně romantické, ale jinak to bylo dobré. Ale nic nadprůměrného od toho nečekejte, odemne 60%, zasloužených. ()

BuryGol

Tu jednu hvězdu dávám hlavně sobě, protože jsem to dokázal přetrpět. Ale když už se na to vaše slečna chce koukat, tak co máte dělat? Jinak k filmu: klasická teenagerská komedie kdy v podstatě dospělý koště zjistí, že umí bruslit a najednou je mnohem lepší než ostatní krasoruslařky, co na ledě stojí od tří let... ()

slovan1

Příjemné :-) Když je člověk nachcíplý, tak ho v posteli tohle dokáže udržet. Dobře se na to dívalo, s ničim se to nepáralo, pěkná Michelle Trachtenberg, nepotřeboval jsem víc. ()

danca044

Přestože je zde další příběh o krasobruslařce, zalíbil se mi. Šťastný konec se dal samozřejmě čekat, ale hlavní hrdinka mi byla docela sympatická. Takový film pro zlepšení nálady. :-) ()

Ilhan

Ano, možná je tam toho patosu dost, ale oproti jiným žánrovým výtvorům se mnoha klišé tento film vyhnul. Má spoustu sympatických herců v čele s Michelle a Hayden, několik skvělých hlášek, a i když jde podle několikrát omleté šablony, dokáže na konci vyloudit takový ten spokojený úsměv. 71 % ať nežeru :-) ()

peetriss

Já bych nebyl tak přísný! Je nutno si nejprve uvědomit zaměření filmu, cílící na srdce náctiletých dívek lačných po naivních příbězích nakopávajících k odhodlání jíti za svým snem, osloví-li někoho dalšího, přičítá se to k dobru. Ostatně, takovéto příběhy vždy tvořily jeden z pilířů hrané tvorby studia Disney. Oddechová Královna ledu je po této stránce plně funkčním filmem bez násilného tlačení na pilu, s naivitou, která z něj srší, ale neirituje, a podobné je to se sentimentem. Odchovankyně Disney studia Michelle Trachtenberg je roztomilá, umí si získat sympatie a dokopat diváka, aby její postavě začal fandit. V této sortě filmové tvorby poměrně obstojný počin. ()