Slevinovi se právě moc nevede. Jeho dům byl určený k demolici a on se vydává za svou přítelkyní, která má však již jiného. Aby se dostal z toho všeho, půjčí si byt svého přítele Nicka Fishera v New Yorku, zatím co on je mimo město. Avšak Nickova nepřítomnost přibude na seznam jeho problémů. New York je nebezpečné místo pro život, s podsvětím plným kriminálníků a gangsterů. Ale dva z nich jsou nejrespektovanější: Rabbi (Ben Kingsley) a Boss (Morgan Freeman). Kdysi partneři a nyní úhlavní nepřátelé. Jeden druhého obviňují z nedávných záhadných vražd bookmakerů. Mezitím se Slevin seznamuje se svou krásnou sousedkou Lindsey. Jejich flirt je však brzy přerušen, když se Bossovi lidé vrátí pro Nicka do jeho bytu. Nikdo neví jak Nick vypadá a Slevin gangstery nedokáže přesvědčit, že není ten koho hledají. Slevin se tak ocitne před Bossem a dostane onu příslovečnou nabídku, která se nedá odmítnout - Slevin zabije Rabbiho syna a jeho dluh bude splacen. (oficiální text distributora)

EvilPhoEniX

Úžasný film a lituji,že jsem se k němu nedostal dříve. Všichni herci hrajou s nadhledem,zápletka je krásně komplikovaná, ale skvěle vysvětlená, dialogy inteligentní a vtipné. Celý film je perfektně promyšlený a vygradovaný k překvapivému finále.Bavil jsem se královsky, velká spokojenost. 80% ()

Subjektiv

Překomplikované plány v plánech jiných plánů mívají v reálném životě tu vadu, že se vždycky podělají. Ve filmu je ovšem můžete obalit do hlášek a poslat je neomylně do cíle. Viďte, pane scénáristo? ()

novoten

Když se během úvodní čtvrthodiny objevila třetí nicneříkající vraždící scéna, začínal jsem být mírně rozpačitý, a když všechno ve svém ironickém duchu směřovalo ke stejně laděnému vyvrcholení, začínal jsem být už skoro vytočený. Jenže pak přišlo to, co jsem čekal, že snad přijít nemůže. Zapomněl jsem totiž, že Slevina točí Paul McGuigan (rozhodně by nebyl rád, kdyby viděl, kolik lidí ho obviňuje z plagiátu Tarantina), který už si jednou se zmateným spletencem pohrál, když mi předložil výtečné Miluj mě, prosím. A něco podobného se mu povedlo i tady, když přijde s komplikovanou, ale s bravurou natočenou gradací, která je delší než je obvyklé a na všechny otázky dává velmi jasnou a dostatečně efektní i efektivní odpověď. V tuhle chvíli si říkám, že ten ironický nadhled v první části vlastně nebyl tak zbytečný, protože byl vyvážen super atmosférou a soundtrackem přesně na pomezí tónů sarkazmu a gangsterky. Ve výsledku tedy necelých 80%, naprosto dokonalý Willis a nadprůměrný zbytek hereckého obsazení, k tomu výtečná kamera a McGuigan, na jehož další počin se vyplatí čekat. ()

tron

„Prečo mu hovoria rabín?“ – „Pretože je rabín.“ Ach, veď je to smiešne. Milý slogan ("Všetci chcú ísť do neba, ale nikto nechce zomrieť.") prináša v prvom rade pocit, že o tarantinovke hovoria ľudia, ktorí od Tarantina nič nevideli. Bohužiaľ, najsnaživejším vtáčikom-hlupáčikom spomedzi nich je samotný režisér Paul McGuigan. Trápne silácke dialógy, hnusné kvázi cool scény a odporne pozérske "herecké výkony" Morgana Freemana, Brucea Willisa, Bena Kingsleyho a Josha Hartnetta (fádna Lucy Liuová je zďaleka najlepšia, konečne nedostala rolu "mrchy s bičíkom"). ()

JFL

Film by rád byl dalším "Big Hitem" či "Podfu(c)kem", tedy promenádou roztodivných výstředních figurek trousících trefné bonmoty na každém kroku napříč promyšleným scénářem směřujícím k nečekanému zvratu. Jenže k tomu mu chybí energie a osobité stylové uchopení. Ospalé a překvapivě mátožné vyprávění ze snímku dělá v prvé řadě promarněnou příležitost pro plejádu skvělých herců – paradoxně vychází ze všech nejlépe Lucy Liu i se čtyřicítkou na krku skvěle zahrála rozvernou energickou dívku. ()

B!shop

Rozhodne mily prekvapeni a i celkove me film dost prekvapoval. Ze zacatku film pripomina ne nejak zvlast originalni kriminalku, kde se najde par zajimavejch prvku, ale zase tu neni akce. Ale na druhou stranu, film je vypravenej tak zvlastne pohodove a je ladenej do cerny komedie, navic podkreslenej zajimavou hudbu, takze dokaze zaujmout. No a ja cekal, ze to tak nak pojede az do konce a uz sem si vymejslel, kdo jak umre a co se jak vyresi. A pak najednou prask, naprosta zmena, dokonce i stylu vypraveni, film zdrsni, dovysvetli se par nelogickejch momentu ze zacatku, vse do sebe zapadne a diky necekanejm vrazdam a zvratum, ktery sice prekopavaj skoro vse, ale jsou logicky, se da film oznacit za docela originalni. Co se tyce samotnejch vrazd, tak jsou pekne krvavy a drsny, akorat skoda, ze Bruce ma pro dualy jen jednu prilezitost, ale zase me potesilo, ze tu je docela casto. Hartnett tu zvlada jak toho drzyho pohodare, tak vaznejsi tvar bez problemu, Lucy Liu je kouzelne hyperaktivni a Morgan Freeman nezklame nikdy. Jedinej, kdo se mi nelibil, je Ben Kingsley, to byl naprosto otresnej hereckej vykon. Takze celkove, i kdyz je ve filmu minimum akce a porad se tu jen mluvi, tak jsou dialogy svizny, vtipny a sem tam se urodi slusna hlaska a to cely natoceno zajimavou kamerou, takze film dokaze bavit od zacatku do konce, ale na 5* to nebude. ()

movie

Finta na všechny kolem, na diváka především. Nic nového pod sluncem, srovnání s tarantinem je však trochu mimo mísu. ()

Marius

Snaha o zlepenie Tarantinovských a Ritchieovských postupov s Fincherovskými zábavkami s kamerou mohla dopadnúť katastrofálne, Lucky number Slevin ju však dokázal premeniť do pohodovky, ktorá celkom drží pokope. Divák znalý diel onoho svätého tria si však bude odškrtávať jednotlivosti a detaily, ktoré by sa chceli podobať svojim vzorom, napriek tomu že im nesiahajú ani po kolená. Pokiaľ však dokážete odignorovať tento fakt, ako i prílišnú prekombinovanosť, veľmi skoro odhaliteľnú pointu „kto je s kým“ a polopatistické 15 minútové dovysvetľovačky, užijete si jednu z tých lepších vecí, čo sa v žánri (?) „tarantinoviek“ natočili za posledných pár rokov. 8/10 ()

Flipnic

Perfektní nápad, perfektní příběh, perfektní výprava, úžasní herci a naprostý herecký koncert, nezapomenutelné hlášky, brutální konec, kde je pomsta vykonána na to, že je celý film vyprávěn s jistou nadsázkou, naprosto chladnokrevně, nekompromisně a drsně ... Film mne opravdu překvapil a i když mě štval trochu provokativní rozjezd, kde divák musí neustále sledovat hlavní postavu pobíhající s ručníkem kolem pasu od jednoho mafiána k druhému, brzy byl nahrazen opravdovými lahůdkami a úžasnými hláškami. ()

Boss321

Zajímavý snímek s hodně propracovaný a propleteným scénářem. Konec se opravdu hodně vyvedl. Navíc já tyhle "skládací'' snímky mám velmi rád a použitý černý humor mi velmi sedl. Veškeré obsazení je vynikající. Hlavně Bruce Willis, který se pro tyhle role zabijáků snad narodil. Měl jsem trochu pochybnosti ohledně Joshe Hartnetta, protože jsem si na jeho místě představoval někoho drsnější, ale nakonec musím připustit, že to nebyl špatný tah. Z Paula McGuigana se stává spolehlivý režisér a jsem velmi zdvědav na jeho přístí snímek Push. Čtyři a půl hvězdičky..... ()

CheGuevara

Přestylizovaná jízda bez chuti, zápachu a vtipu. Místo dobré zábavy se mi režisér akorát pochlubil jak moc dobře tuhle story vymyslel. Jenže tohle už tu několikrát bylo a tak bez většího zájmu jsem to přežil až do konce. Jenom bych rád podotknul,. že bych byl rád, aby výtvarník scény, co na tomhle filmu dělal, se postaral i o můj byt - neb ty jeho výtvory byly dokonale boží. ()

EdaS

Tenhle film dává najevo, jak moc cool a rafinovaný je, bohužel až na skvělé obsazení a zajímavé kamerové hrátky toho příliš nenabízí. Hlavně mu chybí jakékoliv emoce. Nejhorší byl konec, kdy došlo na předlouhé vysvětlování zápletky pomocí únavných flashbacků. Kdo by řekl, že i s takovým ansámblem se dá natočil snímek průměrný a vlastně dost nezáživný... ()

H34D

Film, kterému utekly 4 hvězdy opravdu o fous... Jenže utekly. Začínalo to velice slibně - stylově rozjetý příběh o ztrátě velkého balíku v nevydařené dostihové sázce, zajímavé slovíčkaření a slušná dávka černého humoru... Jak tak minuty plynou, film zvážňuje a "přitvrzuje", až by leckdy mohl připomenout klasický noir, nebo aspoň o třídu lepší Payback. Ovšem Kosa padá na kámen se závěrečným zvratem a megalomanskou pointou, které naneštěstí místo aby film povýšili na nečekaný zážitek, spíše jej částečně zakopou svým patnáctiminutovým, polopatickým vysvětlováním a po sté už otravnými flashbacky. Vypadalo to, jakoby scénář byl psán za jediným učelem - závěrečným překvapením a to není dobře, film by měl mít i něco víc... Aspoň herci byli slušní, zejména tedy roztomilá Lucy Liu. 7/10 ()

xxmartinxx

Přesně na hranici tří a čtyř hvězd. Tři čtvrtě filmu se hlavní hrdina chová tak stupidně, že je mi jasné, že v tom musí být "něco víc" a konec je tak hypervykonstruovaný, že to až hezký neni. Očividně se to chce tvářit jako Hitchcock skřížený s Tarantinem a docela se to tomu daří. Kouká se na to dobře i přes tu horu prvoplánového podbízení. 65% ()

igi B.

"Kansaská léčka", toť téma, pro něž se vyplatí čekat dvacet let! . . . "Šťastné číslo Slevin" je hořká pohádka o sladké pomstě. Skvostně mystifikantní oddechový thriller - příběh vskutku s pointou - s (na lehčí žánr) skvěle promyšleným scénářem a vskutku famózními hereckými kreacemi, kdy žádná z hvězd (a že je tenhle malý film vskutku hvězdně obsazen) nepodlehne nějakým trendy thrillerovým manýrům a vytvoří tak velmi výživný koktejl, který s chutí dáte si hned několikrát... ;-) Vskutku... ()

Arx

Skvělý filmový zážitek, který ale díky svému naprosto nepředvídatelnému konci ztrácí kouzlo druhé projekce. Na poprvé film ale nejde jinak než doporučit. ()

Skejpr

Krásná ukázka dokonalé manipulace s divákem..zatajováání faktů zde málem až přesahuje únosnou mez. Nic není tím, čím se zdá být. Velmi chytře napsaný trihller, který se ale dlouho tváří, jako komedie. První 2/3 sou fakt nehorázná prča. Hartnett je dobrej, Willis výbornej, Kingsley je bůh! ()

Pumiiix

Novodoba ,,gengsterka,, Lucky Number Slevin je prehlidka hereckych vykonu, sympaticky Morgan Freeman a Bruce Willis, doplneni o sislaveho rabina Sira Bena Kingsleye, o roztomilou Luci Liu a pro me neprilis oblybeneho herce Joshe Hartnetta (asi teprve druhy film kde mi nevadil, prvni byla 30dní dlouha noc...). Scenar je propracovany i kdyz mozna trosicku pruhledny. Rezijni prace byla kvalitne zvladnuta. Bavil jsem se od pocatku filmu az po zaverecne titulky. Zaverecna pointa plus.. +9/10 ()

Bebacek

To závěrečné odhalování zcela "nepředvídatelných" věcí už je taaaak obehrané. Celou dobu se všichni nudí a pak mají orgasmicky vydechnout Woooow a říkat si jak to vlastně skvěle vymysleli...? Bohužel to fakt nefunguje. A Josh Hartnett je tak špatný herec, že každý film s ním je předem odsouzen k nepovedenosti. Je to herecké dřevo století. Čas udělat si pořádný ohníček... ()

Shit

Po delší době se zase urodila dobrá gangsterka, ale nic převratnýho to bohužel taky neni. Možná se to někomu může zdát trošku nudný, protože to má takový uspávající tempo, ale mě na tom hned od začátku zaujal propletenj a dobře promyšlenej příběh a zajímavá hudba a tak mi ani to vláčný tempo moc nevadilo, možná ke konci, kdy už toho bylo přece jen trošku moc, sem se začínal mírně nudit, hlavně závěrečná vysvětlující pasáž, ač se tam v podstatě všechno odkryje, je trošku unavující. Bohužel taky moc nepřekvapila poina, i když je pravda, že mě film donutil hned k několika závěrům, ale přece jen by to chtělo k takovýmu filmu něco originálnějšího. Ale zase hodně potěší, že Hartnett je tady fakt dobrej a obsazení celýho filmu je přímo hvězdný a podle toho to taky vypadá. Ale hlavně Bruce je tady zase se svejma dualama vostrej, fakt škoda, že nedostal krapet víc prostoru ()

Bond má prvního kandidáta na režii?

Bond má prvního kandidáta na režii?

03.05.2017

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

07.09.2012

Klasický hororový román Mary Shelleyové byl zfilmován už nespočetněkrát... a ještě nás pěkných pár verzí čeká. Každá bude jiná. Nedávno dotočené I, Frankenstein australského režiséra Stuarta… (více)