Robert Langdon je expert na náboženskou symboliku. Během autogramiády své knihy v Paříži je policií požádán o spolupráci při vyšetřování vraždy hlavního správce Louvru, Jacquese Sauniera, se kterým se měl toho dne setkat. Saunier, kterého střelil albín Silas, totiž před smrtí popsal své tělo i podlahu kolem sebe podivnými symboly. Robert se je snaží kapitánu Fachovi vyložit, objeví se tu však policejní kryptoložka Sophie Neveu, která Roberta tajně varuje, že ho Fache hodlá zatknout za vraždu. Pomůže mu uprchnout a společně s ním se pustí po stopách Saunierových šifer. Vyjde najevo, že zavražděný muž byl dědečkem Sophie a podle všeho patřil k tajné organizaci Převorství sionské, která po tisíce let ukrývá a chrání tajemství svatého grálu. Mezitím Silas, který na pokyn biskupa Aringarosy a vlivné církevní organizace Opus Dei také pátrá po grálu, zjistí, že ho Saunier oklamal a svedl na falešnou stopu. Robert a Sophie uniknou kapitánu Fachemu, posedlému jejich zatčením, a podaří se jim získat da Vinciho šifrovací přístroj kryptex, ukrývající údajně tajemství grálu. Spojí se s britským historikem a milionářem Teabingem, se kterým pokračují do Londýna, kde je čeká nejedno nebezpečí, ale také šokující pravda o tajemství grálu. (TV Nova)

brasek

Tajomstvo pre vyvolených a konšpirácie okolitého sveta. Je niekoľko snímkov, ktoré sa opierajú o tieto body vo svojom príbehu, nie všetky sú podarené a stráviteľné. Tento je však svetlá výnimka doplnená slušným napätím, prijateľnou akciou. Osobne som sa nechal unášať príbehom a hltal celý dej. ()

O_Peki

Jsem velký kritik, bla, bla, toto je slátanina, bla, bla. Nedejte na kecy uměleckých blábolilů, tenhle film je jízda, která vás vtáhne a nepustí. Výborná fabulace a výklad historie. ()

Aechato6

Dle mého naprosto underrated film. Skvělá atmosféra, příběh, zvraty a naprosto geniální hnaní se za důkazy, které můžou změnit chápání posledních 2000 let části lidstva. Skvělé herecké výkony a stejně tak i naděje, která z filmu naprosto stoupá doplněná geniálním Zimmerovým soundtrackem. 90% ()

MrKrahujec

Dal bych možná i víc, jen kdybych při koukání pořád neměl tak zoufale na mysli Foucaultovo kyvadlo Umberta Eca... Jakkoli uznávám, že to by bylo pro milého konzumního diváka (ať už amerického, či evropského) samozřejmě totálně nestravitelné. ()

Ace.A.T.L.

Viděl jsem to už hodněkrát, al až teď hodnotím. Takže. Tehdy to byla velice zajímavá novinka, která ukázala úplně jinej směr hádanek, symboliky a zároveň ukázání různých směrů teorií, ohledně církve. Já osobně jsem ateista, ale tohle jsem si pokaždý užil. Je to zajímavý, zamotaný, super obsazený, hudba Hanze Zimmera úžasná a celej film má super spád. Pro křesťana to je asi silný kafe, ale pro někoho s otevřenou myslí to je fajn. Za mě i po tolika shlédnutích 4* a URČITĚ DOPORUČUJU ()

Kvidoland

Dle mého subjektivního názoru velmi podceňovaný film. Tento film má snad všechno, co by měl mít každý správný film. Skvělé herecké obsazení a výkony Tomma Hankse, Iana McKellena, Audrey Tautou a dalších úžasných herců. Ti zde předvedli opravdu skvělé herecké schopnosti! Dále výprava v několika zemích Evropy umožňuje filmu skvělou atmosféru a neunudí vás jednotvárným prostředím. A když jsme u té atmosféry, úžasně tomu umocňuje hudba Hanse Zimmera a Pražského orchestru. Hlavně u poslední scény jsem si řekl, že toto je skutečný vrchol hudební filmografie. Ale poslední scéna celkově je taková třešnička na dortu tohoto úžasného filmu. No a příběh? Perfektní! Má hodně zvratů a zápletek a vždy něčím diváka překvapí. Dále teorie o rodokmenu a původu Ježíše Krista mi fakt přišla jako dobře promyšlená a to hlavní - dává hlavu a patu! Ano, film je adaptace na román Dana Browna a není to čistě promyšlený příběh filmařů, ale příběh alespoň mohou vidět i filmoví fanoušci, kteří knihy moc nečtou. A zápory? Při sledování filmu mě žádné nenapadly a ani nenapadají. Proto dávám 5/5 - mistrovské dílo! ()

Teachman

Námět a zápletka: 8/10 ... Vizuální stránka: 8/10 ... Soundtrack: 8/10 ... Didaktický potenciál: 8/10 ... Celkový dojem: 8/10 ()

KritikRik

Hlavní plot twist jsem uhodl již v 15. minutě filmu. Ten je plný nelogických zvratů a situací alá "z prdele štěstí". Tom Hanks hraje druhé housle Audrey Tautou. Hudba byla celkem fajn. Film byl vcelku nezáživný, a proto je celkem těžké se o něm rozepsat. Doporučuji pokud nemáte rádi církev. ()

PTuranyi

Dobre natočený detektívno historický thriller, ktorý hoci ide o fikciu vytvára silný pocit reality. Výborní herci a perfektná produkcia formuje príbeh, ktorý nakoniec vyznie ako klišé. 70% ()

Salvator

Klasická ukázka propastného rozdílu mezi knižní předlouhou a filmovou verzí. A to i s vědomím, že Dan Brown v předloze občas ohýbá fakta a mystifikuje. Nakonec, kdo chce věřit, věří. Kdo ne, toho stejně nic nepřesvědčí. ()

zaack

Profesionálně natočená, doslovná adaptace kontroverzní knihy. Přesně takhle jsem si ten film představoval. Překvapil jen skvělý Bettany. ()

Alex.

Neuveritelne spatnej film, sterilni az za roh, s jehoz 150 min stopazi se v kine vyporadaji jen ti nejsilnejsi z nas. Nudny vypraveni pribehu, toporny herecky vykony v cele s Hanksem ktery v celem filmu jen tak chodi, postava zira kolem sebe s oblycejem cislo 2 a 6, a sem tam dostane vybornej napad!.. Spatna rezie s radou lacinych scen a nulovou gradaci, v cele s mimoradne spatnym a chaotickym scenarem. 2* jen snad za vybornou hudbu Hanse Zimmera, ktera ovsem ne vzdy uplne dobre sedela. ()

lumtr

Také já se připojuji k táboru těch, co se jim film líbil. Točit podle knihy je vždy těžké kvůli její obsáhlosti a točit podle tak diskutovaného románu je ještě daleko těžší. Myslím si ale, že Howard z toho rozhodně vybruslil se ctí. Místo toho, aby se tam jako většina režisérů, kteří dělají film podle knihy, snažil dát všechno na úkor atmosféry a spojitosti filmu, šalamounsky shrnul důležité věci v jeho (díky tomu trochu hektické) první třetině a dál už pokračoval "normálním" tempem. Na rozdíl od novinářů se mi zvolení herci líbili a zvlášť Ian McKellen na mě udělal opravdu silný dojem. ()

dwarf

Kniha je dost dobře prodávaný brak, který jsem absolvoval. Na film jsem se těšil, protože mám rád Hankse a Louvre a dlouho jsem nebyl na "detektivce". Takže tam mohl být sympatický rozjezd jako na klouzandě. Byla to ale neskutečná nuda. Kdyby film neměl takovou absurdní reklamu, tak bych dal 3 hvězdy jako výpravně udělanému průmernému filmu bez velkých ambicí. Očekávání, materiál, možnosti verzus výsledek je tristní. Tautou a Hanks jsou nudní, snad je to ani nebavilo (u Hanske to vnímám poprvé). Film bez štávy, bez nápadu. Otrocké. Mdlé. Prostě zklamání. ()

Treble

Tolik herců, které nemám rád v jednom filmu ...Za co?? No docela mě mrzí, že to byla jen taková rychlorekapitulace knížky, která nás prosvištěla dějem a nezanechala větší újmu... Ale těším se až budou v desátej sérii Hvězdný Brány aktivivat svatej grál, to se bude Amélie mít :)) ()

Stark_X

Můj první komentář..., ani nevim, jak ho začít. Jedněmi nenáviděný druhými vyzdvihovaný film. Bylo fajn na 2 a čtvrt hodiny zapomenou na náboženské pravdy a nechat se vtáhnout do příběhu plného fikce. Podotýkám, že sem knihu nečetl. Tom Hanks zvládl svůj úkol více než dobře a Audrey je fakt kočka. Nejsem věřící, ale o náboženství něco vím a nejen díky tomu, že přítelkyně je věřící. A právě proto sem se u filmu dost bavil a mé hodnocení je vysoké. ()

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

22.06.2017

Koho čeká Inferno s Langdonem?

Koho čeká Inferno s Langdonem?

19.02.2015

Toma Hankse čeká Inferno