Proposition

Chris Brown

Jon Gregory

Kostýmy:

Margot Wilson

Bohem zapomenutý kraj. Příležitost smazat vinu. Spravedlnost a pomsta..... Prostě normální western, ve kterém jen chvíli máte pocit, že dobro zvítězí nad zlem. Ovšem nikdy nevíte, kdo je vlastně dobro a kdo to druhý. Zajímavá hudba, který mohlo bejt i víc. Fanoušci žánru budou spokojeni, ostatní si aspoň mohou zkrátit čekání na svoji westernovou pecku.(13.12.2006)

Dost netradičně pojatý western, až bych se tomu označení skoro bránila. Zasazení děje do Austrálie je velmi zajímavé ( krajina, domorodci, všudypřítomné mouchy, prach, krev... vytvářejí neskutečně realistické prostředí). Zločinecká banda bratrů je podaná velmi zajímavě a chvílemi se přistihnete, že jim i fandíte.Ti správní strážci zákona a ctihodná maželka šerifa se dokážou chovat jako pořádní zmetci, jakkoliv je k tomu vede spravedlivý hněv. Film je plný obrovských emocí, námětů k zamyšlení, barevných obrazů, výborných herců a skvělé hudby.(7.8.2006)

V 18. století objeví Angličané Austrálii, ihned na to ji kolonizují a zřídí zde trestanecké kolonie. V 19. století se odehrává tento film, s kolonizací nemá prakticky nic společného. Proč toto říkám? Austrálie vždy byla, je a bude prazvláštní krajinou, kde vznikají opravdu zajímavé filmy. To samé se dá říci i o Proposition. Je libo western z vyprahlé a písčité krajiny Austrálie, kde Vám ten nejmilejší vrazí kudlu do zad a nikdo se nedoví, že jste žil natož, že jste zemřel? Příběh je sice velice jednoduchý, ale konec je tak excelentně nepředvídaný, že jsem na konci filmu (rozuměj na začátku titulek) přemýšlel čím jsem to byl vlastně svědkem. Zde neexistuje hrdina ani nepřítel pouze jen samotný příběh, který se Vám před očima odvíjí a spolu s krásnými pohledy na krajinu ve mně utvrdil fakt, že jsem byl svědkem něčeho naprosto ojedinělého.(30.1.2007)

Atmosferický aussie-western plný bídáků a všiváků, vyvrženců někde v pustinách, kde je vám od začátku jasný jak to dopadne - v prachu, špíně a krvi. Vzhledem k jednoduchému příběhu a primitivnímu chování postav to sází hlavně na audiovizuál, Cave X Hillcoat, pěkná kombinace. Líbilo by se mi vidět další.(13.9.2016)

Ultradrsná, australoidní, špinavá a depresivní odnož westernu. Stejná deka, jakou vás přikrývá Caveova hudba. John Wayne by v tomhle univerzu nestačil říct ani "nazdar", Clint Eastwood by ještě možná sáhnul po koltu, ale přežít déle než pár minut - to by zde zvládnul nanejvýš Chuck Norris. 75% Zajímavé komentáře: Adrian, Tyler, rawen, YURAyura, crackonosh(29.6.2006)