poster

Proposition

 • Austrálie

  The Proposition

 • Slovensko

  Proposition

 • Slovensko

  Vražedný návrh

Western / Krimi / Drama

Austrálie / Velká Británie, 2005, 104 min

Režie:

John Hillcoat

Scénář:

Nick Cave

Producenti:

Chris Brown

Střih:

Jon Gregory

Scénografie:

Chris Kennedy

Kostýmy:

Margot Wilson
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • petero
  ***

  Príliš jednoduché.(17.9.2006)

 • Gemini
  ****

  Nicku Cave, ty jedeš...bylo to tak vždycky a jak nasvědčuje tohle proniknutí do filmového světa, ještě dlouho to tak bude. Takřka neobývaná pustina oplývající zvláštní krásou, sestava zvláštních hrdinů, syrovost, podmanivá hudba a dialogy...kde já jsem to už viděl? Bylo to černobílý a vařil do toho Neil Young a byla to dokonalost. Čímž nechci říct, že by si snad Proposition půjčovalo něco z Mrtvého Muže, to ani náhodou. Jen ten styl je dost podobný. Cestou z kina jsem schválně vyhlížel Měsíc, ale bohužel, bylo zrovna zataženo;)(23.9.2006)

 • Matty
  ****

  Ultradrsná, australoidní, špinavá a depresivní odnož westernu. Stejná deka, jakou vás přikrývá Caveova hudba. John Wayne by v tomhle univerzu nestačil říct ani "nazdar", Clint Eastwood by ještě možná sáhnul po koltu, ale přežít déle než pár minut - to by zde zvládnul nanejvýš Chuck Norris. 75% Zajímavé komentáře: Adrian, Tyler, rawen, YURAyura, crackonosh(29.6.2006)

 • Xmilden
  ***

  Zajímavé a rozhodně povedené dílko. Australský western? Proč ne. Guy Pearce se opět vytasil s výraznou rolí. Hudba Nicka Cave nemá chybičku. Myslím že ne nadarmo je tolik ceněný.(17.1.2008)

 • Le_Chuck
  ****

  Pearce oprášil fúzatý look z Ravenous a prikývol dohode. Brata za brata, dobro za zlo v prachom a krvou (doslova) presiaknutom westerne, kde nehrá prim počet vystrielaných nábojov, ale dusná atmosféra doladená dokonalým vizuálom a ešte lepšiou hudobnou stránkou. Nick Cave tento krát boduje nielen ako hudobník, ale aj ako scénarista a Guy sa konečne vracia tam kam patrí. Do kvalitných filmov.(10.7.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace