Splice

• Česko Spletenec (více)

Genetičtí inženýři Elsa a Clive tajně provedou experiment, jehož výsledkem je kříženec člověka a zvířete. Je to úžasné a podivně krásné stvoření, které by mohlo v moderní medicíně způsobit revoluci, pokud ovšem předtím nezničí lidstvo. Clive (Adrien Brody) a Elsa (Sarah Polleyová) se specializují na propojování DNA různých zvířecích druhů a vytvářejí tak fantastické nové hybridy. Nyní se chystají k experimentu, jehož výsledek by mohl způsobit revoluci ve vědě a medicíně, hodlají totiž propojit zvířecí a lidskou DNA. Farmaceutická společnost, která jejich výzkum financuje, jim však experiment zakáže. To ale zvídavé genetické inženýry nemůže zastavit, Clive a Elsa se přesunou do podzemí a kvůli své ctižádostivosti riskují kariéru. Výsledkem experimentu je Dren, úžasné a podivně krásné stvoření, které je neobvykle inteligentní a nečekaně fyzicky vyvinuté. Dren předčí jejich nejdivočejší sny. Ovšem jak roste a v abnormálně zrychleném tempu se učí, hrozí, že se její existence stane nejhorší noční můrou... (HBO Europe)

TroiMae

Zlaté Chobotnice z II. patra... Podotýkám, že všechny postavy si svůj osud zasloužily, neb takto bych se nechoval ani ke svému kotěti, natož dítěti... Je těžké překousnout vědce, kteří se lépe chovají ke zvířecím hroudám, ale vůči dítěti (byť s mločím genem) postrádají elementární empatii. Doufám, že ve druhém díle to Else její dítě za tatínka (ať už je jím kdokoli) vytmaví. ()

Alisa

Já už ničemu nerozumím. 55%? Tohle je tak svérázné, divné a úchylné dílko až je to naprosto boží!! Ovšem horor to vskutku není. Dávám jednu hvězdu dolů za pro mě zcela nepochopitelné chování Brodyho ke konci filmu. No, ale dobře, však "Proti gustu žádný dišputát." :-) ()

Hugo01

Řekněme si to na rovinu, ten scénář rozhodně nepsal nikdo, kdo to má v hlavě pořádku. Jako celek to špatné není, ale zamysleli jste se nad tím, čeho jste vlastně byli svědky?! ()

KR4T4S

Zatím zklamání roku, myslel jsem, že jména jako Brody a Polley zaručí kvalitu, jenže nestalo se. I když ne jejich vinou (oba se snaží, co můžou). Jejich postavy snad 3krát změní rapidně chování, mění motivace, jak na běžícím pásu a na vědce jsou docela stupidní. Napětí se tu taky zrovna dvakrát moc nedaří budovat. A to podivně akční finále je jak naroubované z jiného filmu. ()

BMAJTZ

Sci-fi průser roku 2009, pro mě jednoznačně. Přišlo mi to nezábavné, nevýrazné, trochu ujeté a hlavně rvoplánové. Adrien Brody je ok, ale tady šáhl vedle. Navíc do tohohle guáše zamíchejte Davida Hewletta který zde byl přidán jenom proto, že "to je ta hvězda ze StarGate" a máte tu slátaninu jako vrata. Nevím jak onen negativní pocit popsat, prostě a jednoznačně se na to blbě dívalo a poslouchat dialogy bylo naprosto úděsné. ()

Firebug

Tak v první řadě nejde o horor. Pár scének tomu sice trochu nasvědčuje, spíše se ale jedná o hodně bizardní rodinné drama říznuté sciece fiction. Což by vůbec nevadilo, kdyby si film ze začátku přesně vytyčil žánr a držel by se ho do konce. Mám obecně rád žánrové crossovery, ale tady se to moc nepovedlo. Fanoušci sci-fi tedy z výsledku skákat radostí nebudou. Hororoví nadšenci to celé odzívají a ti, kteří chtějí vidět dobré drama, kouknou radši na něco jiného... Přesto to není úplný průšvih. Jde spíše o to, jak k filmu přistupujete a adekvátní hodnocení by podle mě bylo kolem 60. Nejvíc mě bavila scéna s prezentací Freda a Ginger. ()

upson

V samém začátku se tento snímek tvářil důvěryhodně, postupem času a obzvláště v závěru bohužel dosáhl až fiaskálních rozměrů. 40%, Apollo 18 mě zaujalo více :-) ()

sedm.1

Splice se skládá ze tří žánrových částí, které navíc mají každá zcela jinou úroveň a jako celek to jednoduše nefunguje. V té první je zápletka navozena jako čisté sci-fi, spouta laboratoří, vědců, výzkumy, vědecké dialogy a teorie, zakončené skutečným experimentem, naklonováním čehosi . . . čehosi :-). Tento úvod Splice mě ovšem příliš nezaujal, byl nezáživný, tuctový, nevýrazný, pomalý, jednoduše mě moc nebavil a na zbytek filmu mě zrovna dvakrát dobře nenalákal. Poté však nastává první žánrový zlom a tvůrci se začli zabívat samotnými experimentátory, jejich vztahy jak mezi sebou, tak ke své práci a především pak ke svému "dílu". A právě zde, ikdyž děj má stále úvodní sci-fi podklad, se začíná navrch dostávat dramatická složka. A tento prostřední úsek filmu mě oslovil nejvíc. Byl totiž zajímavý, poutavý a především jsem se začal těšit, jakým směrem se celá zápletka bude ubírat dál. No a ubíral se především žánrově zas úplně jinak a závěr se stal akčním thrillerem, s bohužel hodně béčkovou pointou. A tak výsledný dojem z Splice na mě zapůsobil dost nesourodě, chvíli mě to bavilo, chvíli jsem se nudil, chvíli jsem si klepal na čelo, chvíli mi to přišlo i zajímavý, ale celkově musím tedy Splice označil spíš za slabší průměr, k čemuž jsem se mimochodem přiklonil i díky mizernému obsazení. Adrien Brody mi nikdy neseděl a sedět asi nebude, je to možná vážně zvláštní herec, jak svým hereckým umem, tak svou vizáží, ovšem pro mě je zvláštní pouze tím nezajímavým směrem. Sarah Polley je pak naprosto šedá myš, která mi neřekla vůbec nic. Ovšem, kdybych měl přeci jen jednu věc na Splice fakt vyzvednout, tak je to spjaté tedy také s obsazením, a to je výkon Delphine Chanéac v roli křížence Dren. Tato její role nebyla ani trochu jednoduchá, její mimika, gesta, výrazy, pohyby, to vše mě ale strašně bavilo, a to jak se s tím vypořádala, tak mě svým výkonem dokázala vážně hodně nadchnout. Já ale zkrátka Splice nechci sice vůbec shazovat, mě ovšem tato sci-fi hříčka nijak moc neoslovila, možná že svou částečnou netradičností může někoho zaujmout, ale toho vážně výrazného a zajímavého tam bylo opravdu moc málo nato, aby si to mohlo získat větší pozornost. ()

marrjaana

To byla chujovina! Teda jako nápad by tam byl, jenže je to celí takový nudný, že než se dostanete k zábavnější poslední půlhodince, tak ji ani nevěnujete pozornost protože si nepřejete nic jiného než aby ta nuda už konečně skončila...Ale jo příšerka se jim povedla a jen kvuli Dren dávám tu jednu hvězdu. ()

herr_carter

Film, který kolem své poloviny prodělá neuvěřitelnou otočku (naštěstí) a výborně vygraduje do nervy drásajícího finále, marně přemýšlím, zda jsem v nějakém filmu už někdy viděl hnusnější kreaturu, než zde - asi ne. Adrien Brody a Sarah Polley v hlavních rolích snímku, ve kterém se klonování lidských a zvířecích buněk ne zcela povede...............moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

xLIGHTx

Vincenzo Natali, tvorca kultovej Kocky z r. 1997 v tomto prípade nesklamal, ale žiaľ ani veľmi neočaril. (Videné druhýkrát.) Taký priemer (výraznejší, ale stále priemer), skôr by to sedelo možno do dákej antológie alebo trebárs ako nejaký diel Krajných medzí (príp. inej série). Ale zaujať to vie, to áno a nuda veľmi nehrozí.  Záverečná tretina (a samotný záver) mohol byť viac prešpekulovaný, prepracovanejší (pôsobí to pomerne stroho a nie veľmi prekvapivo). Obsadenie príjemné. Adrien Brody tu opäť nedokázal krotiť svoju vášeň, ako vidieť, dvakrát ;) /myslené v súvislosti s nedávno videnou Manhattan Night (2016)/. Tak za tri silné, žihadlovité hviezdy. ;) ()

DavidS.

První půl hodina vzpomínkou na Mimic a vcelku slušně budovaná atmosféra...Bohužel pak se klonuje a roubuje až příliš a hororová složka mutuje v rodinné drama, romanci a okamžiky k pousmání...Jednotlivé přechody pak působí dost násilně a samoúčelně...Filmu by slušela větší žánrová vyhraněnost... ()

jondoe

Film Splice mi zo zaciatku primominal a zda sa ze aj tak trosku vykradal ne slavnejsie horory ako napriklad Votrelca, Muchu alebo Mutanta. Prva pol hodinka je celkom zaujimava a celkom ma zaujala. Zbytok filmu je nelogicky, nepravdepodobny a hlavne neoriginalny. A ta zvrhlost, ktora ku koncu film ovladne je neskutocna. Zaver je uz totalna katastrofa. Ako nechapem co tym chceli tvorcovia povedat. To co zo zaciatku vyzeralo na celkom slusny sci-fi horor sa v niektorych momentoch meni na nie prilis podarenu dramu. A ked tak nad tym rozmyslam, tak na tomto filme snad okrem tych spominanych prvych tridsiatych minut ani nie je co pochvalit, pretoze rezisersky je tiez iba rutinerska zalezitost. A najviac sa cudujem Adrienovy Brodymu, ze sa prave tak talentovany herec akym on urcite je upisal tak hlupemu a naivnemu filmu. ()

BlackTom

Začalo to nevinne - páčil sa mi poster k filmu. Naozaj, nič viac. A potom som ako zhypnotizovaný pozeral a pozeral a pozeral... Výsledok? Znepokojivé... Mrazivé... Nezabudnuteľné... Desivé... Adrien Brody ako vždy perfektný. Myšlienka zaujímavá. Stvárnenie dokonalé. A scény? Pri jednej obzvlášť úchylnej (stavím sa, že viete ktorej) som sa po druhý raz radšej odporúčal na cigaretku. Po prvom zhliadnutí som sa zaprisahával, že to nechcem znovu vidieť. Na druhý deň som to pozeral znovu... Takže? Vau! ()

Michelle75

Já mám pocit, že Brody tady nemá co dělat, je ho pro takový film škoda, ale možná i proto, že v něm hrál právě on, mám nakonec velkou chuť se na něj dodívat. Zezačátku jsem se nechala docela unést, protože nápad je to vcelku originální a diváka zajímá jakým směrem se může děj filmu vyvíjet. Poslední třetina je taková zmatená, jakoby pan autor nevěděl jak s koncem naložit. ( a Adrienův vztah s hybrid stvořením je tak zbytečný) Nakonec *** je maximum, ale uznávám, že v počtu dvou tří herců na place to zase až takové nůďo nebylo. ()

keoma26

stejný "spletenec" a hybrid jako hlavní postava, vlastně taky takový hermafrodit: mainstreamový v rozdělení rolí a charakteristikou postav, a přitom alternativní v jejich vedení, na jedné straně rafinovaný při vyprávění, a naopak naivní v jednotlivých zápletkách příběhu, odporný i přitažlivý zároveň, ale na Cronenberga, ke kterému je přirovnáván, je málo naturalistický a málo technický. Ten otevřený konec je navíc ve výsledku stejně tak nutný jako nudný ... ()

Rudinsky

Extravagantné, dekadentné sci-fi podčiarknuté komornou atmosférou, presnými hercami a poctivo budovanou atmosférou, ktorá istou režisérskou rukou umne kombinuje horrorové, dramatické a erotické prvky v správne nepríjemnom pomere. Potom sa však Natali snaží pritlačiť z neznámych príčin na pílu a doviesť nás k záverečnej pointe oveľa stupídnejšou cestou, než s akou by sme si ako diváci rešpektujúci pôvodný tón želali. A to je škoda, pretože to film posiela zbytočne o dve triedy nižšie. ()

Han22

Mě se to teda nelíbilo. Režisér vztal v podstatě tisíckrát omletý námět, kdy si vědci hrají na Frankensteina a stvoří v laboratoři něco co se jim vymkne z rukou. Takových béček byly v devadesátkách plné videopůjčovny, takže se Natali rozhodl že druhá vyvražďovací půlka nebude a místo toho bude nudné rodinné drama. Dren je humanoidní dívka s pár zvířecími částmi, ale "rodiče" ji drží ve sklepě/stodole, "matka" se chová jako po laktační psychóze, když dcerka zabije kočku, neváhá ji nahou připoutat ke stolu a useknout ji zaživa ocas. SPOILERY!!! Ke konci se režisér zblázní a vychrlí na nás své úchylné fantazie, takže "otec" nejprve ošuká svou dospívající "dceru" což mu manželka asi po minutě nadávání odpustí, pak se ve finále změní dceruška na syna a pro změnu proti její vůli ošuká "matku". Finální zvat je taky naprosto mimo. KONEC SPOILERu. Slušně zahrané, pěkné efekty, ale jinak nuda a navíc pekelně ujetá. ()

iXtr3m3

Viac ako len dobré, v neskorších fázach až doslova cronenbergovské stvárnenie hry človeka na Boha a ako to nakoniec dopadne. Lepšie tri hviezdy, v percentách tak 60-65%. ()

Neuromancer má lepšího režiséra

Neuromancer má lepšího režiséra