Splice

• Česko Spletenec (více)

Genetičtí inženýři Elsa a Clive tajně provedou experiment, jehož výsledkem je kříženec člověka a zvířete. Je to úžasné a podivně krásné stvoření, které by mohlo v moderní medicíně způsobit revoluci, pokud ovšem předtím nezničí lidstvo. Clive (Adrien Brody) a Elsa (Sarah Polleyová) se specializují na propojování DNA různých zvířecích druhů a vytvářejí tak fantastické nové hybridy. Nyní se chystají k experimentu, jehož výsledek by mohl způsobit revoluci ve vědě a medicíně, hodlají totiž propojit zvířecí a lidskou DNA. Farmaceutická společnost, která jejich výzkum financuje, jim však experiment zakáže. To ale zvídavé genetické inženýry nemůže zastavit, Clive a Elsa se přesunou do podzemí a kvůli své ctižádostivosti riskují kariéru. Výsledkem experimentu je Dren, úžasné a podivně krásné stvoření, které je neobvykle inteligentní a nečekaně fyzicky vyvinuté. Dren předčí jejich nejdivočejší sny. Ovšem jak roste a v abnormálně zrychleném tempu se učí, hrozí, že se její existence stane nejhorší noční můrou... (HBO Europe)

venison

Genetička, která nechce děti, vloží svou DNA do pokusu, ze kterého vzejde stvoření Dren. Tato genetička se k ní poté chová jako ke své dceři.. Její manžel (také genetik) se celou dobu stvoření Dren chce zbavit, ale jakmile Dren vejde do puberty, tak si s ní zaskotačí. Dren se poté změní pohlaví, zabije genetika a znásilní genetičku. Genetička nakonec otěhotní s vlastním pseudoklonem.. Tak to mi hlava nebere.. ()

BoncheR

Po všetkých stránkach slabé. Film síce mohol mať pointu ale všetka sa stratila a pokazila tým že neustále bolo počuť ten nepríjemný škrekot nového druhu ktorý tí dvaja vytvorili. dalo sa čakať viac, nakoľko Adrien Brody je herec veľkých kvalít. ..mh..škoda ()

lennyd

Clive (Adrien Brody) a Elsa (Sarah Polley) se pomocí genetických experimentů s křížením různých živočišných druhů pokouší vynalézt enzym, který by způsobil revoluci v lékařském odvětví. Po menších úspěších se - i přes odpor farmaceutické společnosti pro kterou pracují - pokusí jít o krok dál, než kdokoliv před nimi. Pokusí se geneticky dát dohromady původního tvora s lidskou DNA - a výsledkem je něco, co ani jeden z nich nečekal. Dren, jak svému stvoření říkají, rychle roste, a brzy začíná svým "rodičům" přerůstat přes hlavu ... Když jsem poprvé narazil na informace o tomto filmu, začal jsem se hrozně moc těšit. Námět o genetickém inženýrství a experimentech s DNA je povětšinou zajímavý, herecké obsazení také slibovalo zajímavý film a i poster dokázal nalákat. Po shlédnutí jsem ale trochu zklamaný - tvůrci filmu chtěli do svého díla vložit veškeré nápady, které kdy dostali - a pak mi to bohužel přišlo až příliš překomplikované. A přitom byl film zhruba do poloviny (než Dren "vyrostla") naprosto úžasný, a už jsem si připravoval komentář k pěti hvězdičkám, jenže druhá polovina filmu a samotný závěr se opravdu moc nepovedl.. ()

Bobik9

Obrovské zklamání. Větší podivnost jsem už dlouho neviděl. Chvilkami to bylo sice napínavé až hororové, ovšem potom to přešlo až do naprosté odpornosti, která mi vyloženě vadila. Suchý a přesto dost deprimující snímek, který ač se mi vůbec nelíbil, tak uznávám, že nikoho nemůže nechat po shlédnutí klidného. Rozhodně je tam dobrá myšlenka, jen si nemyslím, že byla dobře podána. No tenhle "spletenec" už nikdy více. ()

demented

Spočiatku som sa obával, že to bude iba ďalší klon Mutanta, ale Splice sa našťastie uberá trošku odlišným smerom a nesie sa v oveľa komornejšom duchu. A kvalitatívne stojí o niekoľko úrovní vyššie než Species so všetkými pokračovaniami dokopy. Dejovo to samozrejme nie je nič prevratné, človek znalý žánru dokáže odhadnúť smerovanie s presnosťou hodnou majstra, ale tá atmosféra, ľudia. Tá atmosféra. Mňam. ()

Petr23

Pro celkem zajímavá scifi o tom k čemu může jedna vést. Musím pochválit zajímavý námět, hudbu a CGI efekty. Na druhou stranu jednoduchý a předvídatelný scénář. Občasné nudné úseky mi vadily asi nejvíc. ()

MishKonn

Vcelku originální dokumentík snímající občas až zvrhlou výchovu zkumavkové příšerky, která se za pomoci fanatičnosti svojí "matky" stává až moc lidskou. Celkově vcelku o ničem. Jedna * za Adriena Brodyho, druhá * za Davida Hewletta (once a geek, always a geek!), třetí * za Adriena Brodyho poslouchajícího metal. ()

Blue.Poison

SPOILER "Stvoříme si oboupohlavního mutanta a pak se s nim všichni vyspíme, hrozná bžunda to bude!" Bohužel to moc nefungovalo.. ()

Danny F.

Prazvláštní film. Celkem zajímavý a to stvoření bylo povedené. Tajný experiment co si na konci filmu pomalu vybere svou daň a bude zlikvidován samotnými tvůrci. Jediné co jsem nepobral, mě byl nesympatický Adrien Brody. 70% ()

fefee

"Stvořili sme to, zavřeli sme to, zmrzačili sme to a vošukali sme to. " To snáď nie je možné, hovoril som si v druhej polke filmu. ()

ghatos

Pěkný příklad toho, jak vypadá režisérská bezradnost. Od samého začátku je vidět nejistota a tápání, kam se vlastně má story vyvjíjet. Jak to tak bývá, tak z toho vznikl myš maš horší než ta kreatůrka s nebezpečným ocáskem. Nezdálo se mi to ani nějak zvlášť nechutné. Tedy až na jeden "nečekaný" motiv, ale to bylo spíše k smíchu. Vědecký pár byl geniálně inteligentní a zároveň totálně mentálně retardovaný..., ano Splice je špičkový brak. 29%. ()

drackula

Po klasickom úvode v duchu nemali by sme to robiť- urobme to - sakra ! čo sme to spáchali, som sa bál, že film prirýchlo skĺzne do roviny bezduchej vyvražďovačky alebo obyčajnej naháňačky, avšak Splice sa tejto línii elegantne vyhlo. Dianie neustále predostieralo otázku, či je to správne alebo nie, či to ukončiť, alebo sledovať ďalší rozvoj. Postupná deformácia a meniaca sa polarizácia postáv vo vzťahu k svojmu výtvoru, dávala filmu zaujímavú atmosféru, ale aj napriek tomu sa dianie akoby jednotvárne odsýpalo. Záverečná akčná vložka mi k celku moc nesedela, respektíve bola až moc nárazová. Ak by sa trošku natiahla, síce by stratila na intenzite, avšak bola by to tá správna porcia dynamiky, ktorá filmu výrazne chýbala. Takýto prudký koncetrát akcie pôsobil ako päsť na oko. 65 % ()

Guzo

Čekal jsem klasickou hororovou zápletku, ale dostalo se mi spíše sci-fi drama (hororová část ale samozřejmě taky přijde) o vývoji nového druhu. I přes malé díry ve scénáři a místy dost slabé efekty (na druhou stranu v některých scénách byly naopak docela slušné, chtělo to více vyvážit) se jedná určitě o povedný film se sympatickou dvojicí a chvílemi roztomilou Dren. 6/10 ()

klima777

Spletenec ohraných klišé. Bez překvapení. Přesto je čímsi působivý, ba chvilkami podmanivý. Archetypální podivnost. Anebo si zase něco beru příliš osobně... (2,5*) ()

Kosmik 1

Jednu hvězdu za přítomnost Davida Hewletta alias Dr. Rodneyho MacKaye (ikdyž nechápu, jak se k tomu mohl upsat). To je ale asi tak všechno. Opravdu je tohle jediná věc, která tenhle film zachránila od odpadu. Jedná se totiž o nejhorší sci-fi (pokud se to tak dá nazvat), které jsem měl možnost vidět. Zvrácený nápad a stejně tak zvrácené úplně všechno, co se ve filmu děje. Hnus největšího kalibru. Naprosto souhlasím s názorem uživatele Malarkey. 0% A btw hirnlego by zasloužil trnovým ocasem ne do věnce, ale do análního otvoru, co je to vůbec za úchyla? V mládí se vyžíval pohledem na pářící se kudlanky nebo co? ()

zolo23

No ale až taká sračka to zase nebola. Solídne béčko v áčkovom kabáte. Všimli ste si Adrienovu útlu postavu narozdiel od vymakanej v Predátoroch? Hm, tí herci to majú niekedy naozaj ťažké:) P.S. Vyspali by ste sa vy niekedy s nejakým hnusným hybridom? Adrien válíš:o ()

spikey1

V podstatě velmi komorní horor s propracovanou psychologií postav, postupně si vytváříte stejné pouto k hlavním hrdinům a jste ostražití, a jak snímek graduje, už jen víte že to celé míří do velké černé díry... ()

HomeAlone

Z mojej strany dlho ocakavana vec , no ani nahodou by som nepomyslel ze sa na to budem pozerat az s takou velkou nechutou . Tento film nebol vobec povoli a bol mi nechutny a proti srsti . A to mam velmi rad horory . Hodnotenie - 40% ()

Neuromancer má lepšího režiséra

Neuromancer má lepšího režiséra