Splice

• Česko Spletenec (více)

Genetičtí inženýři Elsa a Clive tajně provedou experiment, jehož výsledkem je kříženec člověka a zvířete. Je to úžasné a podivně krásné stvoření, které by mohlo v moderní medicíně způsobit revoluci, pokud ovšem předtím nezničí lidstvo. Clive (Adrien Brody) a Elsa (Sarah Polleyová) se specializují na propojování DNA různých zvířecích druhů a vytvářejí tak fantastické nové hybridy. Nyní se chystají k experimentu, jehož výsledek by mohl způsobit revoluci ve vědě a medicíně, hodlají totiž propojit zvířecí a lidskou DNA. Farmaceutická společnost, která jejich výzkum financuje, jim však experiment zakáže. To ale zvídavé genetické inženýry nemůže zastavit, Clive a Elsa se přesunou do podzemí a kvůli své ctižádostivosti riskují kariéru. Výsledkem experimentu je Dren, úžasné a podivně krásné stvoření, které je neobvykle inteligentní a nečekaně fyzicky vyvinuté. Dren předčí jejich nejdivočejší sny. Ovšem jak roste a v abnormálně zrychleném tempu se učí, hrozí, že se její existence stane nejhorší noční můrou... (HBO Europe)

Zombi

Škoda každého scifi, které nevyjde podle očekávání. Zde to platí také. Režie i herci jsou fajn, atmosféra taky nechybí. Film dojíždí na rozpolcenost scénáře, který předkládá nejprve solidní scifi drama o vědcích kteří zkombinují DNA člověka a zvířete a následně řeší vztah ke svému výtvoru, včetně rodičovských a sexuálních motivů, jenže ke konci se scénář přetaví do hororovější a béčkovější roviny a ukazuje co z takových experimentů může vzniknout. Kdyby si scénarista vybral jen jednu cestu, ať už scifi drama, nebo scifi horor, výsledek by byl určitě lepší, takhle je to za 3 hvězdy. ()

Klay

Na Splice jsem se těšil hlavně proto, že za ním stojí Natali. Ne že bych jeho předchozí tvorbu nějak nekriticky zbožňoval, ale je to prostě chlapík se zajímavými nápady a schopností dívat se na ohraná témata trochu svojsky. A to beze zbytku dokazuje i u Splice. Navíc jsou tu dobří herci – Adrien Brody mi poslední dobou výběrem svých rolí vyloženě dělá radost a Sarah Polley patří k úzké skupině hereček na které se nejen příjemně dívá, ale umí i hrát. Tak co by se na tomhle projektu mohlo pokazit? Do půlky to v zásadě funguje bezvadně – vědci vědátorujou, jejich experiment je nejen zajímavý, ale i sympaticky zvrhlý a sem tam dojde k nějakej napínavější situaci. Ve chvíli kdy je plod jejich práce – člověkozvíře Dren – na světě se to ale tak nějak pokazí. Natali odmítá sklouznout k provařenému schématu schématu „experiment gone wrong“ a rozvíjí vztah postav Brodyho a Polley s jejich „dítkem“ Dren. Nic proti tomu nápadu, na rovinu je ale třeba říct, že zpracovanej mohl být mnooohem lépe. Když se film v druhej půli přesune z laboratoří do stodoly uprostřed přírody, kde se oba vědátoři pokoušejí Dren izolovat od lidí, film třičtvrtě hodiny vyloženě vaří z vody a divák stejně jenom čeká, až se to zvrhne do toho thrillerovýho schémátku, k čemuž dojde tak 5 minut před koncem. Velká škoda, že druhé půlce chybí intenzita a zajímavý vývoj té první. Celkově však Splice žádnou tragédií není. Rozhodně myslím, že si zaslouží víc než těch současných 52%, které má tady na CSFD. ()

sona123

Mnohé slibující úvodní titulky, zajímavé téma, lehce nečekané zvraty (není to béčkový film, doufám, že hodnocení půjde ze současných 52% mnohem výš), má oblíbená Sarah Polley a pro mne největší překvapení - Adrien Brody, který mám pocit hrál v kdejaké ptákovině, ale tady měl prostor mnohem jiný a myslím, že nás jednou ještě slušně překvapí. Jedna hvězdička do plných chybí na můj vkus kvůli zbytečného mixu všech různých žánrů - je to sci-fi (docela dobré), love story (nic moc, ale jak jí šáhne na stehno, to víc než rajcovní, tady chemie zafungovala), psychologický film (vývoj jednotlivých postav, temné a světlé stránky - obstojné), horor (ano, ale někdy sklouzne až do komična) a thriller - ten je to ze všeho nejmíň. Kanaďané prostě opět bodují. ()

Magika82

Nápad: Dobrý. Děj: Do první poloviny velmi dobrý. Druhá polovina snímku: Ač "odkojená" na sci fi, tady jsem skřípala zuby a uklidnila se až po sežrání kusu masíčka z křížové kosti a několika cigaretách. Co to režisér a scénarista v jedné osobě s tímto snímkem provedl, to je na dvě facky. Takto zničit dokonale rozjetý filmový zážitek...škoda slov. Pouze za tu první polovinu 1 hvězda. Jinak by to letělo do odpadu. ()

Illy

Otřesné. Dva vědci vytvoří hnus fialovej, chvilku si hrají na mamku a taťku a já měl chuť roztřískat televizi, hlavu režiséra a Brodymu koule. Tento film je určen jen zoofilům. Dementní scénář, na tak dobré herce otřesné výkony a někdy opravdu nepovedené triky. Vyhněte se, raději bych koukal na dokument o nakládaném tuřínu. Ta hvězdička je za trailer. ()

krusty2

Vincenzo Natali je dobrý reziser,ale ma asi aj smolu na to aby sa vyraznejsie presadil.Jeho Cube,alebo Cypher ma dostali.Splice je vcelku tiež slušný film,ktorému nemozem vela vytknúť.Kdo ma rad sci-fi je to pre neho nutnosť ()

Blue.Shark

Nemůžu si pomoci, ale z tohohle filmu mám divně stísněný pocit. Ani nevím, co k tomu napsat! Takhle bych si představoval video, které si jednou budou pouštět vědci, co se snaží zkřížit člověka a zvíře. ()

Mr.Mick

Nudné no zvrátené. Ak si chcete pozrieť nejaké scény z filmu stačí isť na youtube a nie zbyťočne zabiť 103 minút svojho života. ()

Silviaxx

V mojich očiach pomerne dosť polemizovania hodné. Určite zaujímavý námet a dosť sľubný začiatok. Keď som uvidela Adriena Brodyho (nejak mi vyšumelo, že v tomto hrá), tak ma strhlo potešenie, že to bude pravdepodobne dobré. Po tom ale mutant začal dospievať a celé sa to zvrhlo do pošahanej frašky. V určitých scénach mierne predvídateľnej. Posledných niekoľko minút sa mutant pretransformoval v ešte divnejšieho mutanta no a v tomto momente už to bolo kvalitne pošahané a v závere priam nechutné. ()

BlackHood

PANEBOŽE! TAK ZAJÍMAVÝ NÁMĚT! A REŽISÉR TO TAK POSRAL!!!! Mohl z toho být skvělý kousek, kde by vědci vytvářeli mutanty, ale jeden se jim vymkl z rukou a začal je zabíjet. Ale místo toho to bohužel byla nudná kravina, kde vědci vytvořili "člověka". A místo toho, aby se navzájem začali vraždit, tak se začali , ehm... no něco jiného. Režisér měl v rukách takový úžasný námět a udělal z toho takovou blbost. Ale lepší, než se dívat hodinu a půl do zdi, takže tomu odpad nedám... Strašidelnost 1/4 Brutalita 1/4 ()

Heero

Křížení člověka se zvířetem se maličko zvrhne. Hlavně po sexuální stránce :) Celý děj se opírá o vcelku sympatickou dvojici vědců, kteří se však na vědce chovají absolutně nelogicky a svým chováním porušují veškerá pravidla experimentovaní. Ale zvířátko je to pěkný. ()

M1k9 odpad!

Ach jo, tohle si zasloužilo lepší zpracování. Námět určitě ok, ale to je tak vše. Nic z pracovního prostředí nepůsobilo skutečně. Chování vědců amatérské, chaotické a nezajímavé. Nulové napětí. Nuda. Film je spíše ztvárnění vlhkého erotického snu - zvrhlých fantazií. Závěr byl stejně bezzubý jako celý film. Nemůžu najít pozitiva.  0/10 ()

Kesiak

Splice bol fascinujúci zážitok! Prežíval som tú psychologickú traumu spolu so subjektom experimentu - až do prepísknutého záveru. Vízia bola však obdivuhodná, film zaujímavý a atmosferický. Nízke hodnotenie vidím práve v nekomformite stotožnenia sa s ideou filmu (a nezvládnutým záverom), takže chápem sklamané reakcie. Takto to ostáva pre "exotov". Sledoval som ho s údivom (záver však sklamal), dávam 4* (rezonuje to vo mne na takých 70 %) - na Splice len tak nezabudnem. ()

MAJkLSON

Tesil jsem se na horor, sci-fi a thriller a dostal jsem nejake pseudo-rodinne drama, kde je decko mutant. Akce chybi, napeti a strach taky. A navic Sarah Polley je strasne nesympaticka zenska. ()

Neuromancer má lepšího režiséra

Neuromancer má lepšího režiséra