• Česko

Todd Cherniawsky

Kostýmy:

Alex Kavanagh
  • Malarkey

No ty krávo, to jsem se zase ve filmovym světě něčemu přiučil. Mám rád sci-fi, ale občas jsou nápady, který by se točit neměli, protože se natočit nedokážou. Pak to dopadá tak, jako třeba právě s tímhle filmem, kvůli kterýmu už na slovo Splice nikdy nezapomenu, i když pořádně ani teď nevím, co vlastně znamená. A popravdě to vědět ani nechci. Nerad bych mu ale vzal technickou stránku filmu, ta špatná není. Jenže...a teď budu spoilerovat, a naprosto záměrně, když se na obrazovce objeví mutant, kterýho si stvoří dva vědci, mimochodem manželé, a ten mutant nejdřiv ošuká chlapa, pak umře a pak se z něj stane chlap a ošuká tu doktorku a pak chcípne, tak je na tom filmu něco špatně. Každopádně dokud neuvidíte, neuvěříte. Já z toho měl trauma celej večer a nedokázal jsem pochopit, proč se do tak vostrýho sci-fi vůbec někdo pouštěl. A abych se přiznal...ještě víc nedokážu pochopit zdejší hodnocení. Jasný, technická stránka je ok a nápad by tu byl...Ale já prostě takovou píčovinu nedokážu hodnotit objektivně. Už jenom proto, že si myslím, že hodnotit něco objektivně je kravina sama o sobě. A zajímalo by mě, jak na ten film nahlíželi lidi, co to tu ohodnotili víc jak třemi hvězdičkami. Hlavně u té poslední scény, která burcuje jako svině. Já v tu chvíli snad zapomněl i polykat sliny.(27.1.2011)

Hudba: Cyrille Aufort ; Atmosferické drama, nikterak objevné, či s překvapivým dějem, avšak slušně odvedená práce s napětím.(8.7.2012)

Copak by s timhle asi dokázal udělat Cronenberg v nejlepších letech? No ale nebylo to úplně špatný, jen dost plochý (ha-ha) a zatraceně zkrácený. A jsou tam srací klišé. Ale koitus nepatrně potěšil; hned na to prej "experiment skončil" - to je lepší výmluva, než že pak nechce dělat snídani. Úplný konec ani náhodou nepřekvapil, ale musel bejt. .................... [btw malarkey by zasloužil trnovym vocasem do věnce, co je to vůbec za nemocnýho magora?](23.12.2011)

První půlka 7/10 a druhá pouze za 3/10. Genetické pokusy a tajný experiment o kterém se neměl nikdo dozvědět. Výborně rozjetý film, ale bohužel strhnutý svým rozjetým a přehnaným dějem. ( Hodnocení: 5/10 )(8.6.2012)

Někde mezi jednou a čtyřmi... úchylnost jak od mladého Cronenberga nakonec nostalgicky vítězí. A ten závěr je lahůdkový.(1.3.2011)