• Česko

Scénografie:

Todd Cherniawsky

Kostýmy:

Alex Kavanagh

Kde končí věda a začíná hraní si na boha? Omlouvání si a lhaní si do kapsy, že když ne MY, tak někdo jiný zcela určitě. Další návrat do 80 a 90 let - Nataliho malá, milá noční můra drnkající na dramatičtější notu, protože zde skutečně není čeho se bát, jen onoho osobního fatálního selhání a boj s všudypřítomnou a vlezlou minulostí, přítomností a nejasnou, byť podvědomě temnou budoucností - a kdo by opovrhl jedním vlastně vyšlechtěným mutantím trenažérem →DREN← ( zaručeně hit budoucích Vánoc ) suplující rodičovství. Může být žena týraná v dětství dobrou matkou? Tohle snad ani neměl být horor, ale alegorie. Natali selhal? v řadě věcí, ale pořád jeho film dokáže mrazit a vršit na sebe pěkné obrázky, zajímavé nápady a i na ty úchylnosti nakonec dojde řeč ( mutantí sex na několik způsobů a v obrácených gardech, kdo by to byl od SPLICE čekal ). Guillermo Del Toro je z celku cítí víc, než by se možná slušelo. Jen, kdyby expozice netrvala hodinu, po níž následuje obrovský rozjezd a velmi brzký konec ( syndrom Já, Legenda ) s poměrně milým twistem na závěr. Ale i přes to, je SPLICE ukuchtěno z mně chutnajících ingrediencí a končící velmi podobně, jako jeden devadesátkový horor. Takže sympatie a u mě dobrý.(12.8.2010)

Hudba: Cyrille Aufort ; Atmosferické drama, nikterak objevné, či s překvapivým dějem, avšak slušně odvedená práce s napětím.(8.7.2012)

Víte, co mají společného 15ti-letá dívka a 16ti-letý chlapec, kteří si dopřejí v keřích za diskotékou sex trvající 35 vteřin i s rozepínáním poklopce a neetický experiment dvou nezodpovědných vědců? Za 9 měsíců, či dříve z toho může vzniknout uvřískaný, věčně hladový kazišuk, co přinese kupu starostí a obrátí všem dosavadní život naruby.. No, a zrovna tady ti dva vědátoři stvořili hybrida Sinéad O´Connor a vánočního krocana, co si na hlavu narazil Mr.Bean a ten sebou přinesl typické rodinné problémy jako zmatené dospívání, soulož s otčímem, změna pohlaví, Oidipův komplex, soulož s matkou, otčímvražda a tak dále, však to znáte z domu.. Nataliho film není žádný zázrak, ale nelze mu upřít neortodoxní námět i zpracování, z kterého musí mít třeba takový Cronenberg dozajista radost. Ti inženýři zmítaní mateřskou touhou si ale měli jako první raději pořídit psa..(2.9.2010)

• Foox

Už nikdy víc! Ale i když... Svoje kouzlo to má, sice trochu perverzní, úchylné a zvláštní. 50%(6.11.2011)

Parádní pohádka pro dospělé s přiblblým hororovým koncem. "Holka" asi vypila moc Red Bullů... Ale budiž, prvních cca 80 minut na mě opravdu zapůsobilo.(16.11.2011)