• Česko

Scénografie:

Todd Cherniawsky

Kostýmy:

Alex Kavanagh

Čekal jsem něco jako odlehčenou Godzillu - genové pokusy, zdrhne jim to a bude zabíjet lidi. Ne, není to akční. To, co stvoří, budou dál zkoumat. A člověka jako já, který není proti klonování, film trochu nahlodá, je vážnější. Jen jsem čekal jiný vývoj před samotným závěrem, to mě trochu mrzí. # Tvůrce nechal otevřenou cestu k pokračování, uvidíme... # příběh 6 | hudba 6 | humor 0 | akce 2 | napětí 4 | pustil bych si znovu 5(31.8.2011)

Rozpočet $30miliónovTržby USA $17,010,170Tržby Celosvetovo $26,857,459Tržby za predaj DVD v USA $6,851,996 //počet predaných kusov 405,314║ Technicky vzaté to je na dosť dobrej úrovni, maskéri zabodovali, skvelá dávka napätia, vytvorená Dren má svoje čaro a nevyspitateľné tajomno okolo svojho neustále meniaceho sa charakteru, priemer. /60%/(17.1.2011)

• Zeck

"komentář může obsahovat náznaky, které vám ale zážitek ze sledování zkazit nemohou, protože ten film je sračka" Film sleduji dlouho, různé předpremiérové ukázky na netu, postery i trailer. Vše připravovalo na téměř revoluční sci-fi-horor, který se zaryje hluboko do kůže a nevyleze. Netrpělivě jsem očekával podobnou pecku, jako Pandorum, jak šeredně jsem se mýlil. Zprvu je nutno podotknout, že film není nikterak originální, představuje pár, který experimentuje a mění DNA různých zvířat, aby ve výsledku dostal mutanta, z kterého získá důležité látky. Žádné zdokonalování lidské DNA, jak bylo slibováno, zkřížení člověka byla spíše náhoda, než záměr. Čekal jsem laboratoř plnou Ripleyové ve Vetřelci: Vzkříšení, ale toho jsem se pochopitelně ani dočkat nemohl, protože vše, co tvůrci naslibovali, nedodrželi. Jestli čekáte od stopáže 5 minut akce, chcete hodně, akce je celkově minutu a to tak ubohá, že jsem se málem podělal. Čekal jsem, že mutant bude v celém filmu vykazovat přímé ohrožení minimálně pro své okolí a v nejperverznějších představách, pro celé lidstvo, hovno, riziko mohla pociťovat maximálně kočka. Tohle není horor, ale ubohé manželské drama. Pro milovníka akčního sci-fi, případně inteligentního sci-fi s kvalitním scénářem, naprosto neodpovídající. 40% 26.07. 2010(26.7.2010)

„Ak porozumieš šialenstvu, už to nebude šialenstvo.“ Mne sa to páčilo, žiadny zázrak, ale ak nebudete čakať sci-fi hororovú vyvražďovačku v temnom laboratóriu (vrážd je minimum a ak odrátame úmrtia zvierat, ľudské sú myslím len dve a skoro ich nevidíme), mohli by ste byť spokojní. Predsa len je to niekde inde, ako iné hollywoodske sci-fi horory, pretože Polleyová, Brody, del Toro, Natali a Chanéeacová rozohrali zaujímavú hru, ktorá stojí za trocha popremýšľania. Dokonca i triky, hoci je ich veľa, sú pôsobivé a niektoré scény ma príjemne šokovali (zoofíliou kontroverzne nasiaknuté sexuálne scény, som rád, že Guillermo del Toro nestratil odvahu a stále ide na doraz).(27.5.2011)

Další zklamání. Místo ultimátního sci-fi jsme svědky zbrklé nesmyslné patlaniny, kde se nikdo nechová logicky a na konci jen dva špičkoví vědci běhají po lese a honí je jejich bisexuální ještěrka... 50%(23.7.2010)

• - Filmový kritik Richard Roeper prohlásil, že je to nejhorší snímek roku 2010. (Terva)

• - Dren (Delphine Chanéac) v celém filmu vysloví pouhá dvě slova. (-bad-mad-wolf-)

• - Vincenzo Natali chtěl film natočit hned po snímku Kostka (1997), nicméně technologie se mu tenkrát nezdály dostatečně na výši. Nápad si tak schovával více než deset let. (-bad-mad-wolf-)