• Česko

Todd Cherniawsky

Kostýmy:

Alex Kavanagh
  • D.Moore

Úplně špatné to nebylo, pákrát jsem si dokonce (příjemně) vzpomněl na Scottova Vetřelce nebo Mouchu, EXistenZ či Nahý oběd od podivína Cronenberga, ale ten nápad, že vědec s vědkyní začnou mutanta naprosto nezodpovědně vychovávat jako vlastní dítě, jsem opravdu strávit nedokázal. Příšerka pak může vypadat sebelépe (a špatná rozhodně nebyla), jenže když tomu, co se děje ve filmu, člověk prostě ani na chvíli nevěří, je všechno zbytečné. Dvě a půl hvězdy.(8.7.2012)

Rozpočet $30miliónovTržby USA $17,010,170Tržby Celosvetovo $26,857,459Tržby za predaj DVD v USA $6,851,996 //počet predaných kusov 405,314║ Technicky vzaté to je na dosť dobrej úrovni, maskéri zabodovali, skvelá dávka napätia, vytvorená Dren má svoje čaro a nevyspitateľné tajomno okolo svojho neustále meniaceho sa charakteru, priemer. /60%/(17.1.2011)

Když zkřížíte hnusnou mikrobioložku a podomácku vyrobeného červa z Mezcally, dostanete humanoida s falickou hlavou a nevyhraněným pohlavím, který vám ty genetické experimenty dá pěkně sežrat. Solidně natočený Muchoidní Alien, který může urazit tak maximálně inteligenty!(12.8.2010)

Značně podhodnocený, přesto dosti originální sci-fi film. Kanadský svéráz David Cronenberg takové točil před nějakými dvaceti lety, dnes se k jejich duchu vrací Američan Vincenzo Natali. Teď se ovšem křížení hmyzu s člověkem více sofistikovalo a experimentuje se s DNA. Je dobře, že scénář nereflektuje ani tak etickou rovinu takového konání, jako spíše psychologickou rovinu a možné další přesahy (sexuální extempore mezi vědcem a zkoumaným objektem však nebyla moc košer). Logickému schématu snímku lze sice mnohé co vytknout, ale vnímáno v rámci žánru se jedná o snímek svojský a v dobrém slova smyslu svérázný, atmosféra je nejvyšší devizou celého celkem podařeného ,,genetického sci-fi"...(14.3.2011)

In love with Dren(12.9.2010)

• - Organismy Ginger a Fred, které vědci ve filmu vyvinou, mají jména po hercích Fredu Astairovi a Ginger Rogers. (-bad-mad-wolf-)

• - Dren (Delphine Chanéac) v celém filmu vysloví pouhá dvě slova. (-bad-mad-wolf-)

• - Snímek měl premiéru 6. října 2009 na filmovém festivalu Sitges. Získal zde cenu za "Nejlepší speciální efekty" a cenu za "Nejlepší filmu roku". (Terva)