• Česko

Steven Hoban

Michele Conroy

Kostýmy:

Alex Kavanagh

Ale jo, na jeden večer, kdy nic lepšího na hororo-scifo poli se nenajde, člověk od toho nic nečeká a je zrovna v benevolentním rozmaru, se to dá. Vyskytuje se tu klasickej zádrhel, kdy obsah, plakát i název evokujou scifi-horor o mutantovi a ve výsledku se jedná o dost divnej rodinnej film s mutantem, kterej - a je možno to brát jako SPOILER - za celej film prakticky nikoho nezabije, a když už, tak tomu není věnovaná moc pozornost, a film, kde je mutant a nikoho nezabije, je prostě tak trochu mimo. KONEC SPOILERU. Není to ale zas taková nuda, film je to celkem zajímavej, herci patří k těm lepším, i ta herečka, co hrála mutantku, byla dobrá. Takže není vyloučeno, že to může někoho zaujmout ještě víc, než mě. (A naopak).(5.11.2012)

• Pilda17

Zajímavá zrůdička, která měla něco do sebe, ale to je tak vše. Pár scén docela ušlo, atmosféra žádná a děj také žádný zázrak. Na uspání ideální horor, nebo spíš unavení. Neusnul jsem. To ale díky scéně, kde si to zrůdička rozdávala s Adrienem Brodym. Řekl bych, že šlo o nejnapínavější scénu z celého filmu .. 4/10 = 42%(25.7.2013)

(Varování: Pokud se chcete vyhnout několika málo spoilerům, čtěte následující věty až po zhlédnutí filmu.) ... Cronenberga v komentáři nelze nezmínit - to bych nesměl vidět všechny jeho důležité filmy. Potíž je v tom, že v jeho snímcích čekáte jistou úchylnost už od začátku, protože atmosféra je v nich tak nastavená. Splice se dlouho tváří jako luxusní sci-fi horror bez postranních úmyslů, přičemž horrorové momenty jsou dlouho jen (velmi kvalitně) naťukávány. K žádné katarzi v tomto směru však stále nedochází, a přednost dostává psychologická linka příběhu. Divák se s tím (přes tu a tam se objevující znepokojivé náznaky) již pomalu smiřuje, když zničehonic dostane masakrální (a typicky cronenbergovskou) scénu předváděčky Freda a Ginger. A když se do toho Dren začne nebezpečně často ohánět svým ocasem se smrtícím ostnem, konečně se zdá, že horror může začít (i když v této fázi je možná už trochu pozdě). Jenže... Nyní přichází ona část filmu, kvůli níž si Splice vysloužil tak negativní odezvu u většinového publika. A nutno dodat, že právem. Ne že by ono souložení s mutantem bylo samo o sobě tak odpuzující - vždyť právě tento (opět cronenbergovský) prvek jistě vzbuzuje zvědavost u těch, kteří se nevyhnuli spoilerům. Problémem je, že tomu jednoduše nelze uvěřit. Podlehli byste snad svádění tvora, kterého jste od začátku piplali takřka jako vlastní dítě, a ten tvor teď vypadá jako něco mezi plešatou ženskou a klokanem? Leda snad by to bylo dovysvětleno tím, že mutant toužící po páření vylučoval nějaké afrodiziakum, díky němuž se mu podařilo vědce v podání Adriena Brodyho obloudit. O tom však ve filmu není ani zmínka. Takže tu máme jediné možné vysvětlení: Ten vědec je čistý úchyl. Finální část (od pohřbu, přes strašidelné "Inside... You", až po závěrečné titulky) je ovšem vynikající. Chápu všechny, kdo Splice nadělili čtyři hvězdičky - sám jsem o tom uvažoval. A tady, jako malý bonus, máte rozhovor s představitelkou Dren, po jehož zhlédnutí začínám možná trochu chápat Adriena Brodyho: http://www.youtube.com/watch?v=VQFeCLBU0Hg :-)(1.5.2013)

V očekávání něčeho se mi dostalo krapet něco jiného. Těšil jsem se na přímočarý horor s Brodym a dostalo se mi "rodinného mutantího dramamatu" s Brodym.. šokující byl snad jen Brody "milující" své nové děťátko. :P(25.8.2010)

Další zklamání. Místo ultimátního sci-fi jsme svědky zbrklé nesmyslné patlaniny, kde se nikdo nechová logicky a na konci jen dva špičkoví vědci běhají po lese a honí je jejich bisexuální ještěrka... 50%(23.7.2010)