Splice

• Česko Spletenec (více)

Genetičtí inženýři Elsa a Clive tajně provedou experiment, jehož výsledkem je kříženec člověka a zvířete. Je to úžasné a podivně krásné stvoření, které by mohlo v moderní medicíně způsobit revoluci, pokud ovšem předtím nezničí lidstvo. Clive (Adrien Brody) a Elsa (Sarah Polleyová) se specializují na propojování DNA různých zvířecích druhů a vytvářejí tak fantastické nové hybridy. Nyní se chystají k experimentu, jehož výsledek by mohl způsobit revoluci ve vědě a medicíně, hodlají totiž propojit zvířecí a lidskou DNA. Farmaceutická společnost, která jejich výzkum financuje, jim však experiment zakáže. To ale zvídavé genetické inženýry nemůže zastavit, Clive a Elsa se přesunou do podzemí a kvůli své ctižádostivosti riskují kariéru. Výsledkem experimentu je Dren, úžasné a podivně krásné stvoření, které je neobvykle inteligentní a nečekaně fyzicky vyvinuté. Dren předčí jejich nejdivočejší sny. Ovšem jak roste a v abnormálně zrychleném tempu se učí, hrozí, že se její existence stane nejhorší noční můrou... (HBO Europe)

Eraserhead

Buď měla být celá druhá polovina v duchu posledních 10 minut a pak by to bylo aspoň béčkově zábavné. Nebo tam tahle desetiminutovka neměla být vůbec. ()

Holina

A tak není to zas taková katastrofa, jak se tady mnozí hrozí. Jen Natali nedokázal zcela vystihnout depresvní atmosféru, které chtěl evidentně dosáhnout. Scénář mu k tomu prostředky dal, ovšem zůstaly nevyužity (více prozradit nelze). Místo emocionálně rozervaného hororu tu máme klasický průměrný "geneticko-mutantní" horor. ()

cab

Jak se zacina stavat necekane castym jevem, tak i tentokrat trailerove sliby jsou po par minutach rozpraseny fadnim pribehem. Na misto nezavisleho a originalniho sci-fi mixnuteho hororovymi prvky, se na scene objevuji dva vedci experimentujici s DNA a jeden takovy hokus pokus se jim vymkne z rukou. DREN. Dobri herci na place nevypadaji tak presvedcive na obrazovce. 45% ()

legatio

Mně každá scéna s Dren přišla nechutná, nemůžu si pomoct. Víc než kdejaký horor. Otázkou je, jestli to je plus nebo mínus. Každopádně film i jako celek mi tak úplně nesednul. ()

MareT.

Námět je vcelku zajímavý, ale tvůrci nám chtěli naservírovat průřez snad všech žánrů, na který si vzpomenete. Začátek považuju za nejsilnější, a prvních asi 40 je radost pohledět jak co se týče tempa, tak i celkového obsahu. Pak se dočkáme humorných chvil, romantických chvil, erotických chvil a v neposlední řadě i hororových chvil. A ani jedna z těchto chvil nedostahuje maxima. ()

HArna

Mě se to líbilo, i když konec mě dvakrát nenadchnul. Čekal bych větší hodnocení, ale chápu, že se tohle nemusí líbit každému. ()

Eamby

Horor? Vůbec... trailer vypadal úžasně a z obsazení herce Adriena Brodyho jsem byla nadšená. Bohužel po zhlédnutí to vůbec nesplňovalo mé očekávání. Po přestěhování experimentu na farmu mě začal film spíše nudit a ztrácel to kouzlo, které bylo na začátku zjevné a raději ani nekomentuji ten zpackaný konec... ()

Michalechal

Kdo si libuje v tématu křížení a mutací, ten si pravděpodobně tenhle snímek oblíbí. Film je o tom, jak se genetický experiment může nečekaně vyvíjet a překvapit, a že to může i trošku "zabolet" ... 4. hvězda je ale tedy spíše za téma ;-) ()

ti88na

Nuž podľa hodnotenia som od filmu nečakala nič, skôr som bola pripravená na najhoršie. Ale pravdu-povediac som sa do istého momentu vážne bavila a nechápala, prečo tie negatívne nálady. Až prišla nejaká 86 minúta a z dovtedy slušnej fantasmagórie sa stal nedesivý, lacný a nechutný horor, čo málokto dokáže rozdýchať. Ja s prižmúrením oboch očí ho čiastočne odignorujem a dám priemerné hodnotenie. ()

Bety88

Místy je to velká nechuťárna, takže jedincům s náchylnějším žaludkem, bych nedoporučovala během tohoto snímku jíst a raději ani aspoň tak hodinu potom. Prostě je to takové zvrhlé. ()

Abiosis

*PLAYMATE S MENOM DREN* Tento film som vnímal najmä ako dokument o živote nového druhu. Výsledkom experimentu je bytosť nazvaná Dren, ktorá je jedinou svojho druhu, a teda nik nevie, čo od nej možno očakávať. Pre mňa bolo fascinujúce pozorovať, ako sa bytosť postupne vyvíja, ako získava rôzne schopnosti a metamorfuje. K zmenám však nedochádza len v rovine fyzickej, ale aj psychickej. Film je teda aj (i keď nie príliš hlbokou) sondou do vnútorného sveta bytosti: v období dieťaťa je hravé a zvedavé, v období dospievania je náladová a problematická a ako dospelá objavuje svoju sexualitu. Film má, samozrejme, svoje slabé a nelogické miesta (najmä schopnosť utajiť experiment, žiadna kontrola pri vstupe / výstupe z vedeckého komplexu) a netvrdím, že nápad nemohol byť využitý lepšie, ale v rámci žánru je možné určité neduhy tomuto filmu odpustiť. Pre mňa bol celkový pocit z filmu pozitívny a vôbec mi neprekážal ani podtón drámy ťahajúcej sa v pozadí celého filmu, ani mierna úchylnosť a kontroverznosť niektorých scén. Verdikt v 1 vete: Určite nie úplne nevydarený film o experimente, ktorý sa opäť raz vymkol z pod kontroly. 28.08.2010 ()

Disease

Začátek mi připadal jako pocta starým filmům od Cronenberga. Zhruba od poloviny se to ovšem zvrhlo do žánrové všehochuti rodinného typu po vzoru zcela jiného -berga. Konec je ovšem opět v intencích toho správného -berga. ()

iampatrik

40% Ani pořádné drama, ani sci-fi, horor, thriller. A konec filmu se ještě více zhazuje s hodnocením níže. Abych ale jen Splice neškodil, nemůžou se popřít city jak vědců k Drenovi, tak city fungující opačně. Dokonce se Dren učí z toho co lidé dělají, jak se chovají, bohužel i toto není dotažené. Myslím si, že kdyby zapracovali například na těchto vztazích, citech (v kterých vidím potenciál v něco lepšího) byl by film zajímavý. Takhle jde o nezáživnou podívanou. ()

MilanQo

Adrien Brody jeden z mojich oblúbených hercov, námet : dobrý , hudba: Výborná, herecké výkony: skvele ... ale strašne hlúpy a neočakávaný koniec :-/ 65% ()

Mauric

Sen jedné pošahané, despotické blondýnky o polidštění maniodepresivního mutanta se mění v mrtvoly za stodolou. Překvapivě! Neskonale tupé chování některých postav a "lidské" chování křížencovo ve mě vzbuzovaly silné pohyby žluči, nemluvě o faktu, že od dob Ripleyové jede drtivá většina sci-fi thrillerů dle schématu "Last Woman Standing". A čím blbější hlavní hrdinka, tím si tím můžete být více jisti. Fuj! ()

eratni

Úchylárna řádná, ale pěkně natočená a jak jsem teď hodně koukal na Cronenberga, tak mě to i bavilo. Hodně super byla ta nejistota kolem Dren, když nemluvila a člověk vůbec nevěděl, co se jí honí hlavou. Pár scén fakt over the top+očekávanej závěr, ale bavil jsem se dobře, 55% mi přijde fakt málo, za mě tak 75%. ()

Landauer

Nepřišlo mi to zas tak špatný. Taková hororová povídka. Trochu mě mrzí, že to nebylo víc rozvedený, jako třeba kdyby Dren trochu poděsila okolí a místní týpky a prostě bylo tam víc postav, ale chápu, že tady šlo o komorní záležitost, takže málo postav, málo prostředí. Jenže na to, aby tohle fungovalo, je tu moc řídká atmosféra, chybí mi tu patřičný napětí. Herci jsou fajn, ale mezi hlavními protagonisty to moc nejiskří a občas mi některý scény přišly trochu nucený. Ale dokoukal jsem to do konce a je to vcelku ok sci-fi. S drobnou alegorií na rodičovství, která je občas vtipná, ale nejsem si jistej, jestli to byl záměr. Pokud to mělo bejt komorní a hororový, přidal bych víc mrazivosti, intimity a temnoty, pokud víc koukatelnější (zábavnější), rozjel bych víc ostatní dějový linky (nadřízenýho, co se v tom šťourá, šéfku, který se hroutí podnik, nějaký obyvatele z okolí farmy, bráchu, co se na tom třeba chce podílet apod.). ()

Neuromancer má lepšího režiséra

Neuromancer má lepšího režiséra