Splice

• Česko Spletenec (více)

Genetičtí inženýři Elsa a Clive tajně provedou experiment, jehož výsledkem je kříženec člověka a zvířete. Je to úžasné a podivně krásné stvoření, které by mohlo v moderní medicíně způsobit revoluci, pokud ovšem předtím nezničí lidstvo. Clive (Adrien Brody) a Elsa (Sarah Polleyová) se specializují na propojování DNA různých zvířecích druhů a vytvářejí tak fantastické nové hybridy. Nyní se chystají k experimentu, jehož výsledek by mohl způsobit revoluci ve vědě a medicíně, hodlají totiž propojit zvířecí a lidskou DNA. Farmaceutická společnost, která jejich výzkum financuje, jim však experiment zakáže. To ale zvídavé genetické inženýry nemůže zastavit, Clive a Elsa se přesunou do podzemí a kvůli své ctižádostivosti riskují kariéru. Výsledkem experimentu je Dren, úžasné a podivně krásné stvoření, které je neobvykle inteligentní a nečekaně fyzicky vyvinuté. Dren předčí jejich nejdivočejší sny. Ovšem jak roste a v abnormálně zrychleném tempu se učí, hrozí, že se její existence stane nejhorší noční můrou... (HBO Europe)

katasta

Rozhodně to stojí za zhlédnutí :o) Nápad je zajímavý a se vším si hezky pohráli. Škoda je, že co na začátku vypadá tak slibně pomalu přechází do něčeho trapně přehnaného a vyvrcholí to posledními deseti minutami. Přesto mě to ale bavilo a většinu filmu se na to hezky koukalo. ()

Popluh

Taky takový filmový mutant, který neví co chce být primárně a tak se snaží být všechno najednou, ale hlavně taky po úvodním nastínění děje nuda bez atmosféry, kterou se (bez úspěchu) snaží zachránit sympaťák Brody, nějaké ty zvrácené scény a efekty všeho druhu. Ten překombinovaný béčkový a průhledný konec je v podstatě už jen tečkou. V tomto případě žádná škoda že se film do našich kin nepodívá. ()

Riddick77

Nápad dobrý, vizuál povedený, hlavní dvojice (trojice) okej, nicméně scénář děravý, většina zajímavých linek a podnětů nedotažena, místy nechutné a zoufale postrádající etický a morální náhled hlavních hrdinů, což mě vyhledem k jejich profesi a intelektu poměrně dosti vadilo. "Jeepers Creepers" na konec bylo fajn, taktéž prvních 15-20 minut, ale mezihra a to podstatné, tedy budování příběhu, vykreslení postav, jejich vztahů a především argumentace a logika zoufale slabé a místy dosti pitomoučké. Dva konečné zvraty poměrně očekávatelné a naprostý konec sice objektivně hustý, ale subjektivně tak 3-4 minuty očekávaný a spíše zvrácený. 3/10! ()

Jillen

Ne. Takhle si nepředstavuji horror, ani dobrý film na téma experimentů s DNA. Podobné proporce má třeba i Vetřelec Resurrection, ale to je trochu jiná liga. Čekal jsem něco podobně atmosferického, nebo alespoň šťavnatého. Sex s mutantem je sice dostatečně zvrhlou myšlenkou, ale v Nataliho podání to vážně nemá grády :). Jo a první hodinu a čtvrt se vlastně nic neděje. ()

Freemind

Jeden z těch filmů, u kterých si v polovině říkám "Ty vole, že to je v kanadské koprodukci?". Rozjezd je vynikající - dokud mutantek roste a vyvíjí se, lze se ještě vcelku dobře bavit. Zhruba od poloviny ale začal scénárista brát nějaké psychotropní látky a udělal ze sci-fi dramatu pošahanou tragikomedii - nesmyslné a nic nepřinášející zvraty bych ještě přežil, ale dialogy zoufale se pokoušející o nastolení nějakého vážného tématu už jsou na mně moc. Dokoukal jsem to jen s největším sebezapřením. Chyba. Konec je ze všeho nejstupidnější. ()

SarumanKo

Od hororu to má na míle ďaleko, ale ako béčková sci-fi dráma to obstojí. Kým herci pôsobia celkovo nezáživne, atmosféru to má hmatateľnú - negativistickú, miestami až morbídnu, ale "nepríjemne všadeprítomnú". A páčil sa mi aj námet filmu, bol ale podaný pomerne sterilne, po stránke réžie, scenára, kamery... a v podstate v každom jednom aspekte. (50%) ()

Makky

Veľká škoda premrhanej šance na pôsobivý atmosférický thriller. Splice je skôr dráma páru vedcov, ktorý si naklonoval svoju potvorku a spravil si z nej svojho maznáča. Hlavné postavy robia v niektorých situáciách veľmi zlé rozhodnutia a na základe toho pôsobí scenár dosť lacne. Ale napriek tomu sa na Splice dá pozerať. Úvodná polhodina je výborná, no potom sa spustí dosť naťahovaná kaša, v ktorej zaujme len jedna úchylná scéna. Až záver zachránil aspoň aký taký dobrý výsledok, hlavne teda úplne záverečná scéna, kde som zostal pozerať na monitor so spadnutou sánkou. ()

esopesokeso

Film, ktorý vám najprv zahrá na city, pekne vám naserviruje sladkú čokoládu so šľahačkou... a potom postupne primiešáva kyslé uhorky, cesnák a na zapitie habanero džús .. ()

kaylin

„Splice“ není až tak dobrým hororem, na ten se mění v podstatě pouze při několika málo příležitostech a v naprostém závěru, ale je to film, který má jednoduchou zápletku, na kterou jsou nabaleny dobré nápady a celkem i zajímavé zvraty v příběhu, což mi hodně sedlo a celkově jsem si film užil. Dokonce ani stopáž mi nepřišla tolik přepálená, naopak mi docela vyhovovala. ()

Kaluž

Do kytek to šlo v momentě, kdy ten animální paskvil navlékli do šatiček. Ta doktorka byla hodně ujetá. Možná víc než Brody, který to pak i (SPOILER!) opíchal. ()

slunicko2

Osobitá frankensteinovská variace. 1) Trafficův koment vyjadřuje, co bych asi napsal, kdyby mě o devět měsíců nepředběhl. Odkazuji tedy na něj. 2) Postrádám ovšem Trafficovo nadšení z filmu. Multižánrové a komplexní ambice snímku, jak o nich T píše, bych skousnul asi lépe, kdyby byl film poněkud propracovanější. 3) Spoiler. Neumím si například představit, že párek vědců, pracujících na bezesporu největším objevu století, není pod neustálou kontrolou a že si jen tak vypěstuje novodobou Frankensteinku v laborce velké farmaceutické společnosti. Nebohý plod svého experimentování potom odvezou stylem převzatým z teenagerovských filmů do opuštěné rozpadající se chaty v lese, kam ji (ten plod) jezdí navštěvovat. Sexuální scény, které některé komentátory tak rozčilují, mě sice moc neberou, ale skutečnost, že uměle vytvořená bytost ženského rodu nejdříve svede mužskou polovinu vědeckého páru, poté změní pohlaví a jako dospělý plně vyvinutý Frankenstein hodný svého jména pro změnu znásilní vědkyni - svou matku in effectu, mě přivádí poněkud do rozpaků. Jako céčkový horor asi dobrý, ale měl jsem pocit, že Traffic píše o neotřelém nedoceněném díle. ()

stration

Stokrát viděné, ale celkem zajímavé, herecky zvládnuté a s obstojně hutnou atmosférou. Škoda, že tam není nějaká "přidaná hodnota", něco, kvůli čemu bychom si film pamatovali a zaujal nás na delší dobu. ()

Rosalinda

Dren byla krásná, ale to bylo asi tak jediné hezké, co z téhle podivné mišmašerie vyšlo. Že to bylo vlastně mostrum? Jenže co když mě na tomto filmu opravdu nic jiného nezaujalo? ()

repe

Bez příběhu, veškerá akce a thriller/horor (fakt je to děsnej horor) prvky koncentrovány do 10 minut + poloalienský bi sex dává dohromady tento nesmysl. Experiment se nepovedl. ()

reqiuem

sci-fi, který aby se líbilo, stalo se dramatem..no fuj....oživení vetřelce se nekoná(odkazů tam ale najdete dost)..[to byla dneska úroda] ()

m@rz

Ani nevím, za co je ta jedna hvězdička. Ale byla to docela dost nuda. A navíc mi to připomínalo zvířecí porno :D ()

AlistairMir

V rámci hororového maratonu jsem dostal nepovinný úkol shlédnout něco z roku 2009. Vybral jsem si sci-fi horor a vybral jsem dobře :-) Brody nosí hustý trička, chytrej je jak rádio, doma je podpantoflák a možná bude mít i sex s okřídlenou mločí ženou, kterou vytvořil se svou partnerkou, která na mločku žárlí a zatímco nejdřív jí milovala tak teď už moc ne....mno teda tomu se dá fakt říct SPLETENEC. Ze začátku se film tváří všelijak jen ne jako horor postupně nám ale atmosféra houstne jak krupicová kaše a ve vzduchu je čím dál tím více cítit předzvěst toho, že to nemůže dopadnout pro vědátorskou dvojici dobře. Závěrečné finále je vydařené a úplný konec tomu nasazuje pomyslnou tečku a za svou maličkost poslušně hlásím, že by mi vůbec nevadilo pokračování. ()

grogodil

Sľubne sa rozbiehajúce sci-fi béčko, ktorého minimálne prvá polhodinka mala niečo do seba. S dospievaním našej kreatúry však naberie všetko nechcene opačný smer, postavy viac než geniálnych vedcov začínajú pripomínať nevidiacich obmedzených dementov s argumentami na úrovni 5 ročného decka (hlavne Polleyová ma vytáčala), režisérove snahy o hĺbku a emócie vyznievajú buď smiešne alebo proste len trapne a aj tá nejaká úchylná atmosféra, čo to drží pohromade, dá v chabom "akčnom" závere zbohom.... ()

Skip

Filmy o genetických pokusech většinou nekončí dobře. Vždycky se něco podělá a je průser. Tady se cosi podělalo už ve scénáři a realizace podle toho dopadla. Jako varování možná dobré, ale jinak dost podprůměrné, za vlasy hodně přitažené. ()

Neuromancer má lepšího režiséra

Neuromancer má lepšího režiséra