Nic na světě není pouze černobílé. Až na jedno místo - americké městečko zázraků Pleasantville. V Pleasantville nikdy neprší, nikdy se zde neobjevuje nenávist, agrese a nebo slzy. Ale také zde nikdy nikdo nespatřil vášnivý polibek nebo rudou růži. Až do doby, kdy se tu objevili sourozenci David a Jeniffer Wagnerovi... (Warner Home Video CZ)

xEvilDeadx

Film, který nemá chybu (doslova) a ničím mě neštve a neotravuje, citove nevidírá, nejsou v něm dojáčky a jeho hlavní hrdinové jsou sympatičtí a děj není nezajímvý - to je dnes rarita! ()

Zofan

Hezké na pohled. Zábavné. Odkaz na dění v tehdejší době. K zamyšlení. Přesto nějak jen na jedno shlédnutí. 70% ()

Bublushka

Nádherný dokonalý film plný poučení. Když jsem se na něj dívala poprvé, vůbec jsem nečekala o čem bude a brala jsem to spíše jako další jednoduchý film, který mi jen zpříjemní jeden večer. Ale pak se rozsvítila první barva a z filmu se náhle stalo něco zajímavého. Od té chvíle jsem film hltala očima a v duchu se radovala nad skvělou a originální zápletkou a zpracováním. Černobílý obraz, který se rozzařuje, když lidé dělají co chtějí mi učaroval. Vše v městečku Pleasantville působí roztomile a malebně a tak dokonalo to poukazuje na dnešní náš svět. Na problematiku konzumu a těžkosti prosadit sám sebe. To co film podává a předkládá nejde od začátku čekat, ale stojí to za to. I přes rozporuplný konec, kdy se objevuje spousta otázek (třeba co bude se sestrou hrdiny, když je tam a on zpět, jak tam teď ubíhá čas a jak se vrátí) a trochu nepovedená závěrečná scéna s matkou, kterou, ale hrdina trochu zachraňuje, film stojí za to. Film je skvělý, originální a plný poučení. A já si ráda znovu a znovu užiju to skvělé pučení barev... ()

HJ-FILIP

Film s příjemnou hudbou, která nepostrádá hlubší myšlenku. Místy jsou v něm chyby a druhá půlka už nemá takovou šťávu, jak to obvykle bývá, ale přesto koukatelné. ()

Jan.Hulek

Krásná ukázka zkombinování černobílé a barevné,v decentním a nápaditém příběhu,odehrávající se takřka v seriálu pochodujících robotů,kterým se dá ale vdechnout barva a život.Za mě plný počet bodů,Tobey Maguire jako vždy skvělý a snímek decentní a příjermný s dobrým a originálním nápadem. ()

Jarsey

Vynikající, originální a na svou dobu technicky dokonalý snímek! Jen ten Tobey Maguire je trochu moc přechytralý, ale co se divit, když zná seriál nazpaměť! Nebudeme se zabývat detaily a fakty, co by se vlastně stal ose seriálem, když se tam vše změní, jestli je někdo ze spolužáků v té televizi neuvidí... Sice se nějaký rejpal najít může, ale proč si kazit příjemný snímek takovými analýzami? Pro mě je to film, který mohu vidět nejednou a i když na mě žádná z postav neudělala onen WOW efekt, stejně stojí za hezky strávený večer! ()

Sejkorka

Výtečná záležitost se skvělými hlavními představiteli. Tobey Maguire rok před Pravidly moštárny (a tři roky po Empire records) exceluje v roli Buda (Davida). Reese Witherspoon stále více přicházím na chuť. To ona mne přivedla k tomuto filmu (sledováním její filmografie). Zde nádherně zahraje proměnu postpubertálního fracka v mladou dámu, která najednou ví, co chce. Přitom hlavně ona (Mary Sue) způsobila proměnu Pleasantvillu. Trochu to připomíná českou klasiku, Jasného Až přijde kocour. Zabarvení postav má sice jiné důvody, ale principiálně je to podobné. 90 % PODRUHÉ 7-4-23 vše při starém, TOP film. ()

VelkejViktor

První polovina filmu je famózní, přesun do černobílého světa a jeho poznávání se mi strašně líbilo. Postupné vybarvování a změna stereotypního života obyvatel Pleasantville je taktéž super a k tomu skvěle zapadající komediální situace. Tobey Maguire svou roli vůbec nezahrál špatně, ale na Jeffa Danielse jako majitele soda shopu nikdo nemá. K dokonalosti však chybí lépe zvládnutá druhá část snímku a jeho závěr, který se od užívání vizuálních efektů a komediálních situací více přiblížil k dramatu a k vzájemné "nelásce", která je bohužel v běžném životě na denním pořádku. To však nemění mé hodnocení, i když těch 5 hvězd je trošku ušmudlaných :). ()

Trucker

Námět zajímavý, technické zpracování originální, ale ta hysterická ufňukaná kravka v hlavní roli byla pro mě natolik nesnesitelná, že jsem to nedokázal dokoukat. ()