Nic na světě není pouze černobílé. Až na jedno místo - americké městečko zázraků Pleasantville. V Pleasantville nikdy neprší, nikdy se zde neobjevuje nenávist, agrese a nebo slzy. Ale také zde nikdy nikdo nespatřil vášnivý polibek nebo rudou růži. Až do doby, kdy se tu objevili sourozenci David a Jeniffer Wagnerovi... (Warner Home Video CZ)

jondoe

Originalna a hlavne zazivna retro komedia. Vsetko v tomto filme je perfeknte. Od hereckych vykonov, perfektnej kamere a uzasnne presnej rezii Garyho Ross. Tento film mam fakt velmi rad a nikdy si ho nenecham ujst. Vlastne si ani nepamatam, ci som niekedy videl originlnajsi film ako je Pleasantville. Myslim, ze asi nie. Jasnych 5 hviezdiciek. ()

Madluska

Zajímavý nápad (Dostat do filmu retroatmosféru návratem do hloupoučkých cukrblikových sitkomů? Paráda!), skvělé zpracování (tady asi někoho hodně bavily omalovánky, jinak si to nedovedu vysvětlit), vcelku příjemné herecké obsazení (až na krajně nesympatického Spider-mana Maguireho), ale pořád mám pocit, že tvůrci něco nedotáhli anebo že jsem to prostě jen nepochopila. Kritika rasismu se vyvedla, to ano, ale jaký byl princip "vybarvení se" - jak tam všichni k barvičkám přišli? Můžete mi tuhle záhadu někdo vysvětlit? ()

iXtr3m3

Zaujímavé a veľmi originálne fantasy, ktoré som si pozrel cca 20 rokov po svojom debute a premýšľam, že si to niekedy ešte zopáknem, keďže pointu si síce pamätám, ale tie cesty od štartu k cieľu mi už pomaly z hlavy vyšumeli. ()

Hopper

Veľmi príjemný film so zaujímavou atmosférou, ktorý v sebe skrýva viac než by človek čakal. Rozhodne odporúčam. ()

showxman

Příjemná komedie s retro nádechem a myšlenkou anebo myšlenkami chcete-li, jenž tento film posouvají o kus dál a vyzdvihují nad průměr. T. Maguire a R. Witherspoon se perfektně vžili do svých rolí a spolu s výpravou táhli tento film. ()

cab

Podivinsky asocialni bracha David (Tobey Maguire) a popularni prudici segra levnych manyru jsou doslova vcucnuti do televizni show, kterou zna David pozpatku. Jak to v podobne zamyslenych napravujicich filmech je zvykem, az se zmenou prijdou kyzene vysledky. Obycejne vypadajici koncept zabaleny do originalnejsiho provedeni nez bezne Hollywood dovoli, je v cernobile menici se do technicolor ohromne sexy. 65% ()

Teg

Je to dobré, ale subjektivně mám pocit, že by tomu neuškodila kratší stopáž a jednodušší konec. Takhle to v druhé polovině už trochu skřípe. ()

Merkin

Jedním slovem skvost. Jednak po estetické a obrazové stránce, dále jde o super parodii na veškeré typy akčních nebo jiných přehnaně nerálných sérií, snímek se dotýká i rasismu, fašismu a přitom je to tak milé a naivní a zároveň překvapivě odhalující a sexy. S pohádkovým závěrem. Originální klišé. Dojemné. Vážně sladké:) ()

bradl3y

Nyní barevně! Pleasantville - vysněný svět Američanů - usměvavý, radostný, sluníčkový, nevinný a mírumilovný, černobílý. Ale jakmile porušíte zaběhnutý řád věcí, začne se celý utopický svět bortit a barvy se šíří městem jako mor. Rýpanec do životního stylu Američanů 50. let. ()

Paity

Městečko Pleasantville není žádné nóvum, kdopak si ještě vzpomene na křepčení kocoura a pana Wericha v jednom československém filmu, kde kocour nadělal lidem dost neplechy, protože se obarvovali podle toho, jací byli, tak je to v bledě modrém to samé. Jen místo červené zamilované tady byli lidé barevní. ()

Rapikk

Námět filmu je tak jednoduchý, a přece tak zábavný a nápaditý. Velmi chválím tu hru s barvami, mám rád obdobné umělecké detaily. Pochvalu si také zaslouží herci aneb jejich pozvolná změna chování dala filmu uvěřitelnost. A nakonec je nutné vyzdvihnout odkaz na rasové střety v padesátých letech, ačkoliv tato část mohla být provedena mnohem dramatičtěji. Tento film mě ale nutí k představě, jaké by to asi bylo, kdybych byl přenesen do televize do světa starých československých týdeníků. No fuj! ()

Pat.Ko

Tobey Maguire nikdy nesklame, je to jeden z najlepších hercov, zahrať všetko? On má na to. Čo sa týka tohto filmu; slušný retro film s veľmi dobrou zápletkou, film aj pobavil, aj zaujal. 8/10 ()

fedoo

Milujem tento film, je jeden z mojich najobľúbenejľích. Prvý krát som ho videl úplnou náhodou v TV. Vždy keď si na Pleasantville zmyslím, som zrazu štastný. ()

dormouse

David a Jennifer se omylem dostanou do televizního seriálu, odehrávajícího se v Americe padesátých let. Černobílé seriálové postavy kolem nich se postupně začínaji probarvovat, život přestává byt jednotvárný a nudný a stává se nečekaným a radostným. Ale jak už to s poznáním bývá, přináší nejen radost, ale i odkrývá lidské kazy. Chytrá a milá komedie. ()

peetriss

Městečko Pleasantville mě uchvacuje především svou originalitou, poselstvím, které má co říct i našemu světu a našim životům a především překrásným vizuálním vzezřením, protože velice ulítávám na obrazech kombinujících prvky černobílé a barevné, ať už se jedná o film či fotografii. Městečko Pleasantville rozehrává překrásnou alegorickou symfonii barev vykreslující boj mezi šedí uniformního života a veselou hravou barevností šťastných životů neomezovaných nesmyslnými pravidly. Film v sobě také obsahuje antixenofobní poselství upozorňující na fakt, že jakákoli jinakost lidí, zvyků či prostředí, neznamená zákonité nebezpečí a že každý jedinec má právo na své štěstí, sny, osobitost a jedinečnost. To vše je divákovi podáváno nenásilnou, velmi příjemnou, milou a krásnou formou se špetkou nadhledu pod vynikající režijní taktovkou Garyho Rosse a výbornými výkony všech zúčastněných herců. ()

Paldiny

Zápletka o uväznení súrodencov v seriáli, kde si plynie život ako z katalógu bola snáď témou aká sa nedá skaziť. Príbeh je spočiatku zábavný, snažíte sa zachytiť každý rozdiel medzi "špinavými" návštevníkmi, ktorým sa nedarí zapadnúť do deja a uhladenou rutinou čiernobielych postavičiek. Lenže nepotrvá dlho a divák zistí, že si film nevystačí iba s originálnym námetom. Začína to túžbou po poznaní, neskôr sa predstaví závisť, odsudzovanie "odlišného" či potreba vládnuť. Istá paralela so skutočným svetom a udalosťami aké mali pre formovanie spoločnosti veľkú váhu sa stáva pribúdajúcimi minútami stále jasnejšou. Herci rovnako na úrovni, dokonca aj takmer vždy priemerný William Macy zvládol svoj nudný predobraz na výbornú. Filmu mierne uberajú na kredite výpadky tempa a ku koncu na môj vkus príliš sladkých rečí, ale inak kvalitka. ()

Milodar

Jsou tam světlá místa. Až bílá, doplněná černou. Tobey je roztomilouš a opravdu jakoby patřil spíš do Pleasantville. Postupně to byla až moc sázka na "barvičky", a čím víc bylo barevnejch, tím méně to bylo pleasant. Tak si říkám, že ne každá dobrá změna jednotlivce vede k lepšímu celku. Zpátky je to však těžší, ne-řku-li nemožné. ()

t.mon

Na jednu stranu originální, vyšperkovaná komedie, na druhou nekompromisní kritika konzervatismu a celého pojetí amerického snu. Vizuální dokonalost, kterou nejde brát na úplně lehkou váhu. Maguire a Witherspoon úžasní. ()