Georgia Byrdová pracuje jako prodavačka nábytku v obchodním domě Kragen v New Orleansu. Miluje vaření a jedním z jejích snů je mít vlastní restauraci nebo malé bistro, kde by se mohla svému koníčku věnovat profesionálně. Je platonicky zamilovaná do kolegy Seana Williamse, ale není schopná mu to dát najevo. Jednoho dne si s ním povídá a při té příležitosti se bouchne do hlavy takovou silou, že na chvíli ztratí vědomí. Sean ji vezme k firemnímu lékaři a zde podstoupí vyšetření na CT. Není to úplně nový přístroj, ale funguje. To, co tam doktor Gupta spatří, je šokující. Georgia má v mozku nádory a její dny jsou sečteny. Lékaři jí dávají tři týdny života, maximálně čtyři. Přestože si Georgia platí zdravotní pojištění, na operaci mozku se to nevztahuje, a jelikož operace stojí více než 300 tisíc dolarů, nemůže si ji dovolit zaplatit. Nešťastná Georgia to považuje za nespravedlivé. Vždy žila střídmě, pobožně, nestřídala milence jako její sestra, a přesto ji Bůh takto potrestal. Každý druhý by se po takové zprávě hroutil, ale Georgia se rozhodne užít si dny, které jí ještě zbývají. Vybere si všechny peníze z banky, prodá dluhopisy po matce a rozhodne se, že si splní svůj sen. Koupí si letenku do Karlových Varů, ubytuje se v hotelu Pupp v prezidentském apartmá a užívá si delikates, které vaří světoznámý kuchař Didier. Ten si Georgii okamžitě oblíbí, protože dokáže ocenit jeho kuchyni. Georgia se baví i jinak. Učí se jezdit na snowboardu, skočí basejump, vyhrává v kasinu. Svým přátelským, bezprostředním chováním na sebe poutá pozornost hotelových hostů, kterými nejsou nikdo jiný než senátor New Orleans, a dokonce i pan Kragen s milenkou, slečnou Burnsovou, její hlavní šéf. Georgia si získá sympatie všech, až na Kragena, kterému se Georgia moc nezdá. Má pocit, že něco tají, a tak podplatí hlavní pokojskou paní Guntherovou, aby prohledala Georginy věci a dozvěděla se o ní něco více. A Guntherová, nepříjemná žena, to udělá. To, co zjistí, v ní vzbudí lítost. Zjistí, že Georgia je obyčejnou prodavačkou v Kragenově obchodním domě a do konce života jí mnoho času nezbývá. Dojatá Guntherová se Georgii přizná a nabádá ji, aby strávila poslední dny života s těmi, které miluje. Georgia má stejný nápad a rozhodne se odletět domů. Na silnici však spadla lavina, a tak se Georgia musí vrátit. Netuší, že na druhé straně laviny je Sean, který ji doma hledal a rozhodl se, přestože se hrozně bojí létání, odletět za ní do Karlových Varů. Vystoupí z taxíku a jde za Georgiou pěšky. Je zrovna Silvestr a oslavy jsou v plném proudu. Kragen, který již ví, kdo Georgia je, se rozhodne před ostatními prozradit její pravou identitu... (TV Prima)

MRPitivier

Klasika! Co říct? Film nepřekvapí, zápletka jasná, děj svižný, milostný pár se najde, dobro zvítězí nad zlem... Georgie je zajímavá dáma z Louisiany s velmi dobrým humorem a smyslem pro správnost, dále výborně obsazen do role šefkuchaře Gérard Depardieu, který tento film povznáší na vyšší úroveň a přiznejme si, že bez něj by to nebylo ono. Člověk zjistí, že i v ČR , konkretně v Karlových Varech, se dají natáčet celé filmy! Film pro rodinný večer, který nezklame. ()

KdG

Tuctová, celkem komorní komedie. To že byla natočená převážně u nás potěší, ovšem neznamená to že je nějak výjmečná. ()

sornilka

Film jsem viděla úplnou náhodou, ale pobavil :o) a nevěděla jsem, že máme na západě ČR takové hory? :o)))...hmmm, hotové Alpy! :o))...to budou tůristi čučet až se připraví na fajnu lyžovačku a ...njn, ať si zvykaj, ono tady není nic tak jak vypadá, že :o))) ()

DadysGirl

No jo... Že je život krátký si vždycky uvědomíme, až když je pozdě... Nebo není? Milý film, u kterého se zasmějete, možná i trochu dojmete a ještě se podíváte na slavné herce v Grandhotelu Pupp... ()

Filiman

Sice hodnotím ne po prvním shlédnutí, ale to je jedno. Podle mě lehce nadprůměrný a pohodový film u kterého se občas člověk i zasměje. Docela jsem byl zvědavý na to, jak to bude udělané s dabingem, protože jsem to teď poprvé viděl v originále (anglicky) a je zajímavé slyšet tam všechny ty české lidi mluvit anglicky :D Není to tak těžké rozeznat podle přízvuku. Ale jinak fakt dobrý film, kterému bych dal tak 3,5 hvězdičky, ale kvůli tomu, že se odehrává v okolí nádherně zasněžených "Calamari Vary" dám 4. ()

hazdrova

Milá idylka v predvianočný čas, lokácia v Karlových Varoch ma neskutočne potešila (aj keď, ak by som bola z Maďarska, tak mi je to jedno :D) Gérard Depardieu bol veľmi zlatý a Queen Latifah mi prekvapivo neliezla na nervy. Na prvý sviatok vianočný, celkom príjemná rodinná záležitosť. Nikto od toho neočakáva prelomový dej ani zážitok, ako z festivalového filmu. 3,5* ()

Fozzy

Naprostá debilita, 1* za Karlovy Vary, jinak naprostá hovadina. Než aby někdo v ruleté trefil 3x po sobě sedmnáctku, je větší pravděpodobnost, že vám přistanou mimozemštani s maskou Obamy v kuchyni... ()

Cortesz

Nudná komedie, která ničím nepřekvapí, ale dokáže zaujmout krásnými scénami na prostředí, ve kterém se film odehrává, ale to je tak asi všechno. Herci spíše průměr, možná kdyby se v hlavní roli objevila nějaká dobře hrající sexy herečka na místo asexuální Queen Latifah dopadlo by to lépe, i ten Depardieu téměř nic nepředvedl. Po příběhové stránce to zaujme až poté co dojde k tomu zvratu. Ale většinu času jsem se nudil, občas jsem se pokochal z nádherné krajiny a skvěle vypadajícího jídla, toť vše. ()

alpeew

Na téhle celkem dobré komedii, mne kromě rozkošného Depardieu dost dostalo, že největším snem jedné obyčejné Američanky z New Orleans byloj et do České republiky, tedy vlastně do Karlových Varů a strávit pár dní v Grandhotelu Pupp!!´A tak když jí bylo řečeno, že má před sebou max. 4 týdny života, sen si splnila - vybrala veškeré naspořené peníze a jela do Varů. Fakt dost dobrý! ()

Renie42

Líbilo se, že je americký film natočený téměř v Čechách a o českém městě. To už je málokdy, filmaři si vyberou ČR, ale ve filmu to pak těžko poznáte. Jen mě trochu překvapili ty velehory u Karlových Varů. Nikdy jsem tam nebyla, ale tohle nebyly snad ani Krkonoše, ke kterým mám podstatně blíž. Ale jinak byl příběh hezky udělaný, nenudila jsem se. ()

BUFUU

Celkem příjemná komedie. Bohužel pár trapných míst se tu objeví. Nejvtipnější ale bylo zjištění, že Karlovy Vary leží ve velehorách. ()

Queendom

Milé, ničím neurazí, ale taky nijak zvlášť nepřekvapí. Výsledkem je snadno zapomenutelný film, který bych sotva kdy chtěla vidět znovu. ()

Joe16210

Skvělá komedie, které kraluje hvězdná Queen Latifah a Karlovy Vary. Třešničkou na dortu jsou pak Gérard Dépardieu a Lucka Vondráčková. ()

Dinsberg

Nejzajímavější na filmu je asi sledovat rozdíly mezi americkými a českými reáliemi. Úsměvně například působí poznámka, kde se Georgie pozastavuje nad tím, jak se správně vyslovuje název hotelu (pro neznalé, poop znamená bobek). Na drama je to až příliš zesměšňované hlavní protagonistkou. Možná mělo jít o promovideo Karlových Varů. Dějová linka ustoupila sněhovým a masážním eskapádám. Škoda. Skloubit to šlo, ale vyvážit to už byl náročný úkol. ()

uodevr

Je to sice až nevkusně přeslazená pohádka s postavami too good to be human (dokonce i ta jediná postava oplývající jednou lidskou vlastností - chamtivost - se v dobrého obrátí), ale já si nemůžu pomoct. Ono se na to fakt kouká příjemně a já se u toho prostě musel culit jak nejapná ondatra. A v tom Puppu aspoň jednou taky přenocuju. >_> ()

mirkath1

Taky bych si chtěla jednou užít naprostou volnost a říkat co si myslím, proč tak vlastně fungujeme až pod hrozbou brzkého konce? ()

kubilov

One woman show v podání skvělé Queen Latifah, které zdatně sekunduje neméně skvělý Gérard Depardieu aneb má oblíbená komedie, ze které mám zážitek ještě umocněný přehnaně hornatými, ale přesto stále malebnými Karlovými Vary. Málokdy mě konec tak potěší jako u Posledních prázdnin. ()

České lázně ve filmu

České lázně ve filmu