Georgia Byrdová pracuje jako prodavačka nábytku v obchodním domě Kragen v New Orleansu. Miluje vaření a jedním z jejích snů je mít vlastní restauraci nebo malé bistro, kde by se mohla svému koníčku věnovat profesionálně. Je platonicky zamilovaná do kolegy Seana Williamse, ale není schopná mu to dát najevo. Jednoho dne si s ním povídá a při té příležitosti se bouchne do hlavy takovou silou, že na chvíli ztratí vědomí. Sean ji vezme k firemnímu lékaři a zde podstoupí vyšetření na CT. Není to úplně nový přístroj, ale funguje. To, co tam doktor Gupta spatří, je šokující. Georgia má v mozku nádory a její dny jsou sečteny. Lékaři jí dávají tři týdny života, maximálně čtyři. Přestože si Georgia platí zdravotní pojištění, na operaci mozku se to nevztahuje, a jelikož operace stojí více než 300 tisíc dolarů, nemůže si ji dovolit zaplatit. Nešťastná Georgia to považuje za nespravedlivé. Vždy žila střídmě, pobožně, nestřídala milence jako její sestra, a přesto ji Bůh takto potrestal. Každý druhý by se po takové zprávě hroutil, ale Georgia se rozhodne užít si dny, které jí ještě zbývají. Vybere si všechny peníze z banky, prodá dluhopisy po matce a rozhodne se, že si splní svůj sen. Koupí si letenku do Karlových Varů, ubytuje se v hotelu Pupp v prezidentském apartmá a užívá si delikates, které vaří světoznámý kuchař Didier. Ten si Georgii okamžitě oblíbí, protože dokáže ocenit jeho kuchyni. Georgia se baví i jinak. Učí se jezdit na snowboardu, skočí basejump, vyhrává v kasinu. Svým přátelským, bezprostředním chováním na sebe poutá pozornost hotelových hostů, kterými nejsou nikdo jiný než senátor New Orleans, a dokonce i pan Kragen s milenkou, slečnou Burnsovou, její hlavní šéf. Georgia si získá sympatie všech, až na Kragena, kterému se Georgia moc nezdá. Má pocit, že něco tají, a tak podplatí hlavní pokojskou paní Guntherovou, aby prohledala Georginy věci a dozvěděla se o ní něco více. A Guntherová, nepříjemná žena, to udělá. To, co zjistí, v ní vzbudí lítost. Zjistí, že Georgia je obyčejnou prodavačkou v Kragenově obchodním domě a do konce života jí mnoho času nezbývá. Dojatá Guntherová se Georgii přizná a nabádá ji, aby strávila poslední dny života s těmi, které miluje. Georgia má stejný nápad a rozhodne se odletět domů. Na silnici však spadla lavina, a tak se Georgia musí vrátit. Netuší, že na druhé straně laviny je Sean, který ji doma hledal a rozhodl se, přestože se hrozně bojí létání, odletět za ní do Karlových Varů. Vystoupí z taxíku a jde za Georgiou pěšky. Je zrovna Silvestr a oslavy jsou v plném proudu. Kragen, který již ví, kdo Georgia je, se rozhodne před ostatními prozradit její pravou identitu... (TV Prima)

dagyšpandr

Oddechová americká komedie odehrávající se v českých reáliích. Potěší zejména účast několika českých herců a přepychové prostředí Granhotelu Pupp a celých Karlových Varů. ()

feho312

Ak je poradie hercov vyssie podla kvality vykonu, tak to chapem. Inak film nic moc. Zaujimave tema, vyborne lokacie. Viac ako 3 hviezdy nedam. Qeen by som vymenil za niekoho uplne inehp. Napr. Whoopi Goldberg. ()

miko105

Celkom dobre sa to pozeralo, len ten trápny koniec to úplne posral. Skok z okna, zázračné vyzdravenie + osvietený nápadník. A samozrejme to potešilo všetkých okoloidúcich, ktorí začali tlieskať = typický americký film. ()

Carfait

Možná nějáký mamině se to zalíbí, ale podle mě podprůměrná komedie, kterou jsem ani nedokoukal. Vůbec nevim co tam bylo vtipnýho, což by u komedie něco mělo být. 35% ()

Kašák

Hodně průměrná "komedie". Jak jsem se na tenhle snímek těšil, o to více jsem byl zklamán. Hory naroubované na Karlovy Vary působily otřesně, herecké výkony spíše průměrné a to, jak jedna rádoby umírající černoška během týdne vychová partu zbohatlíků, to je opravdu trochu moc. No a na závěr nesmí samozřejmě chybět Happy End v podobě vlastní restaurace a známého "žili spolu štastně až do smrti". Jediné plus vidím v malebném prostředí Grandhotelu Pupp. ()

St0ne

Sympatický a příjemný film, který sice sleduje naprosto průhledný scénář, ale i tak zahřeje. Idální na "vypnutí" a relax. Život by se měl žít naplno. 70 % ()

Lucyane

A tak proč ne...je to vtipný, milý, co na tom, že od začátku víte, jak to skončí;-) Georgia vám přiroste k srdci, takže jí ten happy end vlastně moc přejete:-)A navíc je to takovým osvěžením, vidět zde i české herce:-D ()

shinlove

Zasmál jsem se a nic víc jsem od téhle komedie nečekal. Prostě další film o tom, že se má žít naplno za každých okolností! 3* ()

Chlo0opek

Standartní slaďák - pro mě bohužel - s velice nesympatickou hlavní hrdinkou:( Jinak však celkem vtipný, vedlejší role obsazeny dobře a další plus, že se většina děje odehrává v Karlových Varech - velice pěkně prezentovaných.. ()

lapatata

Od žánru romantická komedie nikdo asi nečeká nic převratného nebo zásadního. Jde o zábavu a já jsem se u tohoto filmu docela bavil. Od ostatních filmu tohoto žánru má rozhodně nápaditější a zajímavější příběh a není tolik předvídatelný jako jiné jemu podobné. Dalším obrovským plusem Posledních prázdnin je Queen Latifah, která mě v žádném filmu ještě nezklamala a tady jsem ji konečně viděl v hlavní roli. ()

petrce

Velice příjemná a pohodová komedie jako stvořená pro vánoční čas. Moc hezky se na film dívalo, bylo to optimistické a vychází z toho poselství jednoznačné: žít život, jak nejlépe to jen jde, nebát se říkat svůj názor, jít si za svým snem bez bázně... Herecké výkony byly moc fajn, prostředí i hudba oku i uchu ladící... ()

Ondra.kabrna

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Queen Latifah zde předvedla brilantní herecký výkon. Z úplného dna se propracovala na vrchol, ale k čemu jí to bylo, když věděla, že umírá. V závěru filmu dojde asi k té nejkrásnější věci, co se může člověku přihodit za celý jeho život a to, dozvědět se zprávu, že má celý život před sebou. Romantická komedie ze života. ()

zero_zelo

eště proto, že to bylo točený v čechách (pokud se karlovým varům dá stále říkat česká oblast), tomu nedám 4*. todle je skutečně romantická pohádka, páč to je takovej med, až se to někdy nedá ani vydržet :) myslím to v dobrým, akorát toho i na mě bylo trošku moc. ta láska, ta otevřenost, malý uvědomělý soused, karlovy vary, veliký kuchař z největších ocení, že žena hodlá sežrat 12 chodů k večeři a dá radší přednost jí než politikům, procitnuvší rozkuřovačka, v dobro se obrácený zlý zákeřný ošklivoun a do toho všeho přátelský taxikář, kterej určitě nechtěl černouška obrat, naopak, chtěl mu zadarmo pomoci a poradit. hehe, jako dobrý, v pohodě a i sem slzičku zatlačila, jak krásně nám ta pohádka dopadla. ale bylo toho vopravdu trošku moc :) ()

České lázně ve filmu

České lázně ve filmu