Underworld: Evolution

• USA Underworld: Evolution (více)

Markus je probuzen. Víme, že celý spor lykanů proti upírům má kořeny někde ve dvanáctém století, kdy byli potomci vojevůdce Corvina pokousáni upírem a vlkodlakem. Markus se proměnil v upíra a William zase ve vlkodlaka. První lykani ale neuměli krotit svou touhu zabíjet a vraždili a plenili vesnice jednu za druhou. Viktor, tehdy ještě člověk a majitel mnoha panství, si vraždění nenechal líbit a tak se spojil s Markusem, aby krvavou lázeň zastavili. Vitor ale Williama uvěznil, Markusovi se jeho rozhodnutí nelíbilo, ale nebyla jiná možnost. Vitkor se mu totiž na smrtelné posteli odevzdal a proměnil jej i jeho armádu v nesmrtelné. Selene teď prchá před hněvem Markuse, který se snaží zbavit všech kolem a osvobodit svého bratra. Michael se snaží Selene pomoci ale při jednom ze zápasů s Markusem je poražen a zdá se, že také přiraven o život. Selene proto vyhledá Markusova otce, jednoho z nejstarších upírů vůbec, vojevůdce Corvina. Ten ji poradí, jak Markuse polapit, ale až po té, co ho sám Markus smrtelně zraní. Selene se napije Corvinovy krve a stane se z ní super upír. Pak tedy najde místo, kde je vězněn William a tam se střetne s oběma bratry. Michael díky spojení upírské a lykanské krve zranění přežil a může tak pomoci. Společně tak oba bratry zprovodí ze světa. (TV Prima)

Radiq

Oproti jedničce se tady něco změnilo. Něco, co se podepsalo na kvalitě filmu. Zpomalené záběry už nejsou tak efektní a postava Selene by nemusela dycky všechny akční prvky pojímat gymnasticky, stylem závody ve skoku do vody nebo stylem skok pryč před výbuchem do strany. Holt je to už jenom taková dodělávka jedničky a děj se mi někdy těžko chápal a dával do souvislostí. Logika tomu taky často chyběla a nelogika se mi šťourala v nose. Záporák Markus v podání Tonyho Currana byl dobrej, hlavně jeho křídlovité končetiny. ()

AntonG.

Slabší než jednička. Příběh mi přišel hodně zmatený a nudný...akce nevynalézavá...spousta otravných flasbacků...a často jsem díky těm "cool" temným záběrům vůbec neviděl, co se vlastně děje (i když na tom má svou vinu i má televize, která už evidentně vyžaduje odchod do důchodu). Za zmínku stojí akorát snad jen slušné efekty a hlavně triumf celé série Kate Beckinsale. V roli upírky Selene si opravdu nedokážu představit nějakou jinou herečku. Kate to v latexu vážně sluší. Nevím jak to dělá (nebo spíše kdo jí to dělá), ale v každém následujícím filmu vypadá lépe než v tom předešlém. Většinou to tedy bývá naopak. ()

filmmovier

Důstojné pokračování jedničky a možná ještě lepší než první díl. Evolution mě bavil mnohem víc než jednička. Na celém filmu je opět nejlepší stylizace a prostředí. Já mám tyhle barvy rád a tady jsou fakt využité na nejvyšší míru a do podobného filmu se neskutečně hodí. I atmosféru, která je i tak výborná, dělá to prostředí ještě lepší. Bitky mezi upíry a Lycany byly natočeny ještě lépe než minule, triky jsou super a styl kamery neskutečně povedený. Moc se mi líbily i masky, hlavně u vlkodlaků. Super byly i flashbacky. To nejhezčí je ale ovšem znovu Kate. Neskutečně sexy ženská a ještě navíc, sakra, v latexu. Film doporučuji. Mix fantasy a akčního hororu je i zde velmi povedený. 80%. ()

Mr.Ripley

Zmizelo fetišistické vyžívání se v gotickém stylu a na místo něj nastoupila hutná akce, neuvěřitelně sexy Kate Beckinsale, milé cameo Billíka Nighyho, ale především tolik potřebné prohloubení mytologie, které z hloupého scénáře dělá alespoň lehce přihlouplou akční zábavu na jedno odpoledne. ()

chelseaman22

Na tuhle ptákovinu o různých formách upírů jsem se po zhlédnuté prvotině vůbec netěšil. Nějakým zázrakem mne to ale bavilo. Celý děj dával mnohem větší smysl - žádné složitosti, přímí tah na bránu a la Leo a holá jednoduchost (nebo spíše prostoduchost?). Zhlédnutí snímků typu Twilight, Van Helsing či Underworld vám vůbec nepomůže se orientovat v upíří rase. V každém bijáku je upír úplně jiný (což do zjevu i skills). Nejlepším prvkem byl bezesporu ten (mnou prvně spatřený) létající upír, o němž někdo prohlásil, že je prý mutant. Za málo peněz hodně zábavy. 72% Celosvětový výdělek k 22. 2. 2013: $111,340,801, což je 2,22 budgetu ()

Magneto

Kým jednotka bola atraktívna urbanistickým spracovaním,dvojka opustením tohto prostredia stráca...hlavne na atmosfére.Ústredná zápletka jednotky bola aspon telenovelovsky zaujímavá,u dvojky je to iba spleť hlúpostí,ktoré absolútne diváka nevtiahnu do deja.Latexové oblečky hlavnej hrdinke stále sedia,ale už som z toh onebol až taký unesený a preto poddpriemerné hodnotenie ;-) ()

Raven0

Ano je to slátanina. Samý upíři, vlkodlaci a různé zběsilé mixi obou a ještě něco navrch. Postav je zde také až moc a každý je s někým bratr a něčí potomek až z toho jde hlava kolem. Ale na druhou stranu, když si stupidního příběhu nebudete moc všímat, zbude vcelku zábavná akční hříčka se spoustou krve a vcelku zdařilých akčních scén. Já se tedy vcelku bavil. Oddechovka pro dlouhé zimní večery... ()

honz

V rámci tohoto žánru nic novátorského, ale jinak docela zábavná podívaná se slušnou kamerou i semtam akcí a trikovými efekty. ()

ywo666

Slušné. Ale slabšie ako prvá časť. To čo ma na nej bavilo je tu buď slabšie, alebo rovnaké, čo pri druhom použití stráca na údernosti. Underworld 2 sa oproti jednotke pohoršil len trochu, ale mne osobne nepriniesol nič zaujímavé, čo by ma oslovilo. takže je to pre mňa film, kde upíri stále niečo riešia... . No a. Chcelo to našlapanejšiu akciu, temnejšiu atmosféru, nejaké tie drobné režijné vychytávky. Keď sa v jednotke hlavný záporák prekvapene pozerá na Selenu a potom sa rozpolí na dve časti, bola scéna síce debilná, ale pobavila a zapametal som si ju. V dvojke chýbali podobné vychytávky. ()

majxik

trošku slabší než první díl, ale ne o tolik aby spadlo hodnocení o příliš. A věci které vás štvali na jedničce tu jsou pořád... ()

anli

Pokračování fantasy souboje mezi upíry a vlkodlaky,na kterém je vidět větší rozpočet,tudíž lepší a kvalitnější vizualizace a větší rozmáchlost.To se projevilo i větším počtem akčních scén,které jsou mnohem rozmáchlejší a propracovanější.Žel bohu to má za následek stagnaci ve vývoji děje,mytologie a postav.Scénář je místy poměrně chaotický,časno přeskakuje v čase a orientace v ději je poměrně složitá.Vizualizace totiž potlačila atmosféru i mytologii,což je škoda.Je tu taky víc lásky a sexu,tedy hlavně Kate,kterou si diváci užijí dosytosti.Pokud to beru jako akční fantasy,je to celkem slušná podívaná.Pokud to beru jako pokračování akční fantasy,už to mírně kulhá za prvním dílem a kromě vizualizace,slušné akce a taky Kate a ostatních herců(exceliuje zejména Bill Nighty,Michael Sheen a Sophia Myles)nepřináší nic nového a hlavně chybí příběh ,který to celé drží pohromadě.Škoda ,že dal režisér přednost rozmáchlosti a akčnosti,na úkor příběhu a atmosféry.(ano,je to úlitba cílové skupině,to samozřejmě vím).I tak jsem si to díky hercům a akci užil a dávám 60%.Kate to prostě pořád a pořád parádně sekne. ()

demented

Jedno z tých lepších pokračovaní. Wiseman do nás láduje ďalšiu dávku svojho zamotaného a slabomyselného príbehu o večnom súperení dvoch znepriateľených rodov, nad ktorým sa otrlejší divák len škodoradostne škerí a tí menej štastní len nechápavo krútia hlavou a klopkajú si na čelo. (Sorry Len, ale vytváranie mytológií radšej nechaj na iných.) Vrátila sa aj Kate Backinsale, čoby pracovníčka S/M salónu, ktorá žaidneho fetišistu či latexového maniaka nenechá chladným. Tak trochu som naivne dúfal, že príbeh sa bude krútiť okolo nového kríženca Scotta Speedmana. Chyba lávky - ten je odsunutý na druhú kolaj a hlavnú úlohu si u pána režiséra/manžela vyšukala božská Kate :) Napriek tomu je to veľmi slušný film (aspoň v porovnaní s jednotkou). ()

Danny F.

Neustálá akce. Dokonalé efekty. Děj srozumitelný. Napínavé od začátku do konce. Naprosto dokonalý film, jeden z mála. 100% ()

JohnSmith

Wiseman zdá se umí naočit slušnou akci,celkově by se dalo říct,že i kamera je nadprůměrná.Kate je mnohem víc věrohodná oproti prvnímu dílu,ale co je do očí bijící je strašný scénář (děravý a zmatený) a triky, které jsou velmi laciné a vypadají hůř než v prvním díle. ()

Beatle

Možná i čtyři bych dala, ale nebudu přehánět. Přijde mi že všechny díly UNDERWORLDu mají něco do sebe, ale všechny jsou tak nějak nedomrlé. Příběh je zajímavý, relativně napínavý, ale je s ním skoro jako se špatným sexem. Začnete, užíváte si a když čekáte vyvrcholení, už je dávno po všem :) ()

Tereza666

Druhý díl. Nadupanější, brutálnější. Splňuje na 90% Pokud srovnám první díl s tímto. Jednoznačně vyhraje díl první. Má své kouzlo a od tohoto snímku každý čekal daleko více, a v tom je možná ten problém. ()

hroubek

O trochu lepší než první díl.A to jen díky kratší stopáži, která nedovolí snímku zpomalit.Ve filmu se pořád něco děje, takže se člověk nezačne nudit.Len Wiseman oproti minulému dílu získal mnohem větší sebevědomí.To je hned vidět na úvodní scéně ze středověku, která je moc pěkně natočená.Totéž se dá říci o každé akční scéně, které působí novým rozměrem s ohlédnutím na předchozí díl.Dále se krásně daří rozvíjet mytologii jenž dostává nový obraz.Kate Beckinsale je tady mnohem více cool a člověk, když na ní kouká má pocit jako by koukal na kamarádku Trinity z Matrixu.Povedená dvojka ve všech ohledech. ()

Kšefty s nesmrtelností

Kšefty s nesmrtelností

27.12.2005

Režisér Len Wiseman dokončil druhý díl své upírské ságy Underworld: Evolution (v plánu je celá trilogie) a už rozmýšlí nad dalším projektem, snímkem SHELL GAME. Ten by se měl odehrávat v nedalekém,… (více)