Underworld: Evolution

• USA Underworld: Evolution (více)

Markus je probuzen. Víme, že celý spor lykanů proti upírům má kořeny někde ve dvanáctém století, kdy byli potomci vojevůdce Corvina pokousáni upírem a vlkodlakem. Markus se proměnil v upíra a William zase ve vlkodlaka. První lykani ale neuměli krotit svou touhu zabíjet a vraždili a plenili vesnice jednu za druhou. Viktor, tehdy ještě člověk a majitel mnoha panství, si vraždění nenechal líbit a tak se spojil s Markusem, aby krvavou lázeň zastavili. Vitor ale Williama uvěznil, Markusovi se jeho rozhodnutí nelíbilo, ale nebyla jiná možnost. Vitkor se mu totiž na smrtelné posteli odevzdal a proměnil jej i jeho armádu v nesmrtelné. Selene teď prchá před hněvem Markuse, který se snaží zbavit všech kolem a osvobodit svého bratra. Michael se snaží Selene pomoci ale při jednom ze zápasů s Markusem je poražen a zdá se, že také přiraven o život. Selene proto vyhledá Markusova otce, jednoho z nejstarších upírů vůbec, vojevůdce Corvina. Ten ji poradí, jak Markuse polapit, ale až po té, co ho sám Markus smrtelně zraní. Selene se napije Corvinovy krve a stane se z ní super upír. Pak tedy najde místo, kde je vězněn William a tam se střetne s oběma bratry. Michael díky spojení upírské a lykanské krve zranění přežil a může tak pomoci. Společně tak oba bratry zprovodí ze světa. (TV Prima)

Movie Gourmet

Underworld: Evolution je nejlepší ze všech 3 dílů, které byly doposud natočeny. Postava Markuse je nejvíc ultimátním nepřítelem ze všech dílů, ještě horší než postava Viktora. Původ upírů a vlkodlaků resp. lykanů je vysvětlen. Atmosféra je ještě napínavější než v prvním díle (zvláště intro se zimní krajinou, kdy upírští lovci spolu s Viktorem a Markusem přijedou do vesnice, která je v plamenech má úžasnou atmosféru) a nechybí ani milostná scéna s Kate Beckinsale. Film končí s uzavřeným koncem a nebylo by dobré dělat další pokračování a vymýšlet ještě nějakého nebezpečnějšího nepřítele. Bez dobrého scénáře by to celé minisérii jen uškodilo. Verdikt: 3 1/2* a 75% v rámci svého žánru. ()

H4ku11

Trochu slabšie ako jednotka, ale celkom fajn to aspoň nadväzovalo. William a Marcus sa mi nepáčili tak ako Victor a Lucian v jednotke, ale tak nemôže byť všetko stále super. Kate pre mňa za mňa aj keby tam len celý čas stála bez pohybu v tom svojom oblečku, tak stačí. ()

Klajnik

Ten námět je fakt komiksovej. Zarověň mu ale neberu jistou působivost. Válka mezi lykany a upíry táhnoucí se staletí, přičemž vlkodlaci jsou nemyslící zvířata a upíři mají status aristokracie. Jako malej jsem byl prvními dvěma díly slušně baven. To násilí mě poměrně uspokojovalo. Dnes už to funguje podstatně hůř. Zpracování je totiž Céčkové. Reálně to má špatný efekty, tempo vždy nefunguje a spousta scén vypadá z řady různých důvodů levně. Škoda, že tenhle béčkovej materiál nebyl slušně zpracovanej, protože potenciál tam je a to je jedinej důvod, proč to zcela neodsoudim jako odpad. Další díly jim však už jsou (od Awakening určitě). ()

Emo-haunter

Jo, já jsem to tak nějak čekal, ale měl jsem pravdu. Za mě je dvojka fakt lepší, než jednička. Jednak se mi líbí, že i při zmatečnosti tolika jmen se film snaží všechno vysvětlovat flashbacky, aby diváka držel v obraze. Film má rovněž lepší hudbu, empatičtější, a konečně je tu i o dost více empatie u některých postav, než v díle předešlém, což hodně rozhodlo o mém hodnocení. Líbílo se mi CGI, líbily se mi lokace, kdy se děj odehrává mimo město, což jsem uvítal, více to sedí. Milostná scéna rovněž moc cute. Rubačky rovněž podle mě lepší, než v minulém díle. Ano, furt je to čistokrevné béčko, kde není pořádně osvětlen důvod chování a jednání některých postav, proč se rozhodly tak či onak, a jaká je jejich motivace - například proč Markus potřeboval tak moc osvobodit svého bratra, když on jediný mu mohl stát v cestě stát se Bohem - možná ho chtěl jako loutku, kdo ví. Já tu klidně 4 hvězdy udělím, protože k tomu filmu přistupuji jako k nenáročné popcornové podívané, a nepotřebuju se k tomu stavět jako tady superchytří recenzenti, kteří čekali kdoví co a když to nedostali, dali jednu hvězdičku. Normálně je to tak na hranici tří až čtyř, ale tu čtvrtou právě dávám z recese a skrz podle mě až moc vysoké kritice této série. Film si na nic nehraje a ani nemá na co, ale diváka baví a podle mě určitě hodně. Dvojka velmi dobře navazuje tam, kde skončila jednička, buduje svůj vlastní svět, který má svá pravidla, svou historii, svou mystiku, svou strukturu a vytváří jí dále a dále, a to je správně podle mě.  Inu uvidíme, kam budou další díly směřovat. 7+0,5 z recese = 7,5/10 ()

E´Tonno

Snažilo sa to byť v porovnaní s jednotou viac akčnejšie aj všetko, ale vo výsledku mi to prišlo príbehovo sterilnejšie, postavy viac nezraniteľné ako by sa patrilo a do bonusu ešte aj tá záverečná mega-ultra-tutti bitka ma nechala akosi chladným. Tak aspoň za nespackané efekty, Kate a prvú polovicu hodnotím ako slabší priemer. ()

Strike

Pokračování v béčkovitosti překonalo první Underworld - triky snad ještě horší než dřív, většina filmu se odehrává po lese popřípadě v nějakém papundeklovém studiu, a o příběhu či snad ději se snad ani nemá cenu bavit. Z počátku jsem vůbec netušil, která bije. Takže v podstatě jde opět je o Kate v latexovém kostýmu, popřípadě bez něj. Dvě hvězdy dávám jen proto, že srovnávám s dosti podobným Ultraviolet, tomu jsem dal jednu*. A z tohoto srovnání vychází lépe UE. Jinak koukám, že jsem jeden z mála kterým oceňuje první film lépe než UE. ()

Illy

Přišlo mi to lepší jak jednička, ale stejně tak jak v předchozím díle druhý den marně pátrám v hlavě po ději. ()

Kratoc

Druhý díl mi přinesl zklamání. Vzal se první díl, vyhodilo se všechno, co diváky nudilo a zůstalo jenom to, co je bralo - takže latexový obleček Kate je ještě obepnutější, záporné postavy ještě odpornější a převážně zůstávají ve své "upíří" (rozuměj: strašidelnější) podobě, akční scény jsou delší ... No, pokud si chcete užít akční jízdu a nějak moc neřešit některé logické nedodělky, tak se to dá ... ()

doddo2012

Po úspechu jednotky na seba dvojka nenechala dlho čakať......No a na Kate Beckinsale je radosť pozerať..ale aj tak slabšie pokračovanie jednotky. ()

Gulde

Jednička byla atmosféričtější a stylovější, tohle už je taková žánrová klasika spíš, ale tak neurazí. ()

Pc

Sice první díl byl dobrej tak se milíbil i tendle sice míň ale to je jedno, násilí, láska ,prostě super. ()

pend

Film svižně ubíhá, za což mu patří plus. Hlavní hrdinkou je jednoznačně Selena, která Speedmana dokonale zastiňuje. Z filmu až na úvod a závěr zcela zmizeli vlkodlaci, ostatní je o upíří politice...Efekty jsou v některých místech hodně povedené, v jiných viditelně(bohužel) počítačové. Dost mě překvapila účast Dereka Jacobiho v takovémto druhu filmu.... ()

kowalski

Mě tyto filmy nic neříkají tak vlastně ani nevím proč jsem se na to koukal. Předvídatelné a nudné. Měl jsem co dělat abych u toho vydržel. Jenom nahatá Beckinsale stála za to. ()

Ulrich

Sice akčnější než jednička, ale v celkovém pohledu to není o moc lepší. Když se zkrátka točí film, kde mezi sebou bojují upíři, vlkodlaci, nesmrtelní dědci a bůhvíco všechno, tak se to prostě nedá natočit bez špetky nadsázky a téměř brutálně navážno. Wiseman to přesně takhle natočil a je s podivem, že filmy na kterých je vidět, že je dělá jen proto aby si vyzkoušel všechno možné od zpomalovaček, bullet timeu, akce na koních atd., natočí jako by šlo o vážné drama. Takhle se zkrátka ty blbosti, co tam jsou - a je jich hodně, přecházejí o dost hůř než třeba ve Van Helsingovi. Co se herců týče, tak je to stejná bída jako posledně (mínus Nighy, který je zde jen pár minut). Beckinsale a Speedman nemají potřebné charizma aby sami utáhli film a ani chemie mezi nima nefachčí, jak by asi měla. Navíc jim nepomáhá ani scénář, kdy Beckinsale musí s vážným ksichtem pronášet rádoby drsné věty a Speedman je zde (stejně jako v prvním díle) za chcípáka, kterému akorát někdo permanentně dává přes tlamu. Což je z podivem, když má jeho postava představovat ultimátní "nový" druh.¨ Underworldi mohli být takové ty kraviny, které dokáží pobavit, pročež je člověk může mít i celkem rád. Takhle jsou to jen podprůměrné akční filmy, které člověk nemá potřebu vidět nikdy znova. ()

Kšefty s nesmrtelností

Kšefty s nesmrtelností

27.12.2005

Režisér Len Wiseman dokončil druhý díl své upírské ságy Underworld: Evolution (v plánu je celá trilogie) a už rozmýšlí nad dalším projektem, snímkem SHELL GAME. Ten by se měl odehrávat v nedalekém,… (více)