Underworld: Evolution

• USA Underworld: Evolution (více)

Markus je probuzen. Víme, že celý spor lykanů proti upírům má kořeny někde ve dvanáctém století, kdy byli potomci vojevůdce Corvina pokousáni upírem a vlkodlakem. Markus se proměnil v upíra a William zase ve vlkodlaka. První lykani ale neuměli krotit svou touhu zabíjet a vraždili a plenili vesnice jednu za druhou. Viktor, tehdy ještě člověk a majitel mnoha panství, si vraždění nenechal líbit a tak se spojil s Markusem, aby krvavou lázeň zastavili. Vitor ale Williama uvěznil, Markusovi se jeho rozhodnutí nelíbilo, ale nebyla jiná možnost. Vitkor se mu totiž na smrtelné posteli odevzdal a proměnil jej i jeho armádu v nesmrtelné. Selene teď prchá před hněvem Markuse, který se snaží zbavit všech kolem a osvobodit svého bratra. Michael se snaží Selene pomoci ale při jednom ze zápasů s Markusem je poražen a zdá se, že také přiraven o život. Selene proto vyhledá Markusova otce, jednoho z nejstarších upírů vůbec, vojevůdce Corvina. Ten ji poradí, jak Markuse polapit, ale až po té, co ho sám Markus smrtelně zraní. Selene se napije Corvinovy krve a stane se z ní super upír. Pak tedy najde místo, kde je vězněn William a tam se střetne s oběma bratry. Michael díky spojení upírské a lykanské krve zranění přežil a může tak pomoci. Společně tak oba bratry zprovodí ze světa. (TV Prima)

Peťko

Slušne natočená kombinácia akčného a fantazy filmu. Všetko je tu priemerné, neoriginálne a predvídateľné. Je tu však Kate Beckinsale v latexovom oblečku. Za to hviezdička navyše a poklona tvorcovi tohoto (určite určeného k ochrane tela hrdinky) kvádra. ()

LAminator

Rozhodně lepší než jednička akční scény už konečně vypadají akčně a celkově je všechno vyspělejšíKate je jako vždy super. Celé to uzavře závěrečný monolog že by tu někdo viděl Terminátora 2? Dávám 4 hvězdičky přiznávám se zejména díky Kate protože u filmů v kterých hraje nejsem moc objektivní mám proni prostě slabost :-) ()

veverysiak

Zasa nesplnený sen o prelome v oblasti upírskeho žánru, napriek tomu je to svižnejšie a efektnejšie ako Jednotka, a to vôbec neberiem do úvahy posledný zúfalý ťah tvorcov o zvýšenie záujmu tým, že Katu vyzliekli, posnažili sa aj poriadnym pozapletaním súvislostí a striedaním miesta a času deja, tak im uznajme, chceli urobiť všetko preto, aby to neprepadlo ako predchodca, takže 65%. ()

wray

Rychle akcie, originalne zbrane, explozie, bojove umenie, v hlavnej ulohe britska kraska - to sa hadam ani neda pokazit. A predsa... Uplne najviac mi vadilo ze som netusil o co tam vlastne ide (ano, videl som aj jednotku, ale mohli brat ohlad aj na divaka co si nechal medzi oboma castami par rokov prestavku). Mozno skalni fans vampiri vs lykanti to ocenia, mne ako beznemu divakovi to bolo skor na skodu (i ked preco potom pozeram filmy urcene niekomu inemu, ze ano :). Druha vec co mi vadila bolo ako to spravili vizualne. Je jasne ze autor pochopil ze trend vo fantasy filmoch je dnes oranzova/modra a vela kontrastu ale tu to jednoducho prehnal (a neverim ze som mal iba zlu kopiu). Zaroven to cely cas ubiehalo do modrej (co malo asi evokovat chlad, alebo neviem co) - proste velmi mi to nesedelo. (Prikladom toho ako sa to "ma" nech je Van Helsing, alebo Hellboy 2). No a ked zabudnem na tieto dve drobnosti, tak ostava len jednoduchy akcny film, a jedine co ma zaujalo bol mily britsky prizvuk niektorych hlavnych hrdinov. Nespominam si ci bola jednotka horsia, alebo lepsia, ale v porovnani s ostatnymi filmami podobneho zanru - len 1 hviezda... ()

Paranoir

Velmi som sa bala pokracovania 1ky a ako som tak zistila strach bol opodstatneny. V tomto filme nic nefungovalo. Tam kde jednotka dobre skoncila, dvojka sice pokracovala ale uz nevladala na kvalite pribehu. 2* za Kate ktora je stale okuzlujuca a za akcne sceny. ()

dthwinter

Tohle by nezachránil ani ještě upnutější obleček Kate Beckinsale. Oproti hlavní devíze jedničky, tedy příběhu, je tady dějová linka otřesná, prakticky žádná. Občas se vynoří náznak, že by se něco mohlo stát, ale Wiseman takové záblesky zkušeně utlumí. Opět nevyužitý potenciál, zejména s otcem všech těch příšer. Ke konci jsem upřímně fandil té okřídlené potvoře, ať už je všechny pozabíjí a já můžu jít spát. Nicméně i tady jsem si našel své okamžiky. 35 % ()

Šošia

Všeobecné pravidlo o dvojkách nezklamalo, jednička tedy byla lepší. Opět by ale příběhově to chtělo trošku lepší dějovou linii, protože důležité postavy jako Alexandr Corvin, zakladatel rodu, vůbec nedostaly prostor, nebo třeba Marcusův a Williamův příběh byl nedotažený. Prostě mi to moc nesedlo a vrchol byla šukací scéna, ale co já vím, jak to dělá upír s vlkoupírem. ()

Desmi

Ze všech čtyř doposud natočených filmů, je tahle dvojka zatím nejlepší. Svižný, nabitý děj ubíhá v parádním tempu. Samá akce, Kate je prostě kus a scény s lítajícím upírem Markusem jsou výborné. Čert vem filmy o realitě, film by měl být zábava a to tahle "fantasmagorie" rozhodně je ! ()

DansteR

Dvojka se odehrává víceméně ve stejném duchu jako jednička, takže je to zase o vkusu. Akce a fantasy dohromady + zlehka rozvinutý scénář + Kate Beckinsale která je ještě více sexy než v jedničce. Zbytek je však stará písnička. Kdybych měl hodnotit objektivně tak by to bylo tak na 70% ()

Eeve

Musím povedať, že priamejšie nadviazanie druhej časti na tú prvú som ešte nevidela :) proste na konci prvej časti len prestávka, reklama, a pokračovanie. Kto nevidel prvú časť, bude dosť zmätený a veľa mu ujde. Kvitujem viac akcie a kus komplikovanejšiu pointu, než bolo v prvej časti. Inak je tu viacero podobností, scenár bohužiaľ rovnako špatný, musím ale povedať, že cez to všetko ma to bavilo. Keby sa dalo, tak dám tak o pol hviezdičky viac ako jednotke. William parádny :) ()

LencaN

Přehybridováno. Kvalitativně srovnatelné s jedničkou a dám i stejné hodnocení. Ale pocit z toho mám mírně horší. Až moc se tady upravují pravidla upírů a vlkodlaků, nesmrtelnost je jaksi nedořešená, regenerační schopnosti taktéž, postavy se chovají pitomě a až moc se tady prostě kříží ty druhy a manipuluje s jakousi rodovou historií. Ale co musím uznat, tak Beckinsale byla snad ještě víc sexy, naopak Speed je sice taky fajn, ale přijde mi málo výrazný na to, jakou roli má v celém příběhu oproti ostatnímu hereckému výběru. A sice jsem nikdy neviděla upíra s křídly, ale vypadalo to cool. Jen kdyby se neproměňoval do takové fuj podoby. ()

brasek

Pokračovanie Underworld do istej miery nesklamalo. Nové hybridné monštrum, akcia... príbeh je taká rýchla jedhohubka, ale vcelku slušne stráviteľná. ()

GejmronCZ

Nemůžu si pomoct, ale charakter Selene mi nějak moc připomíná Elis z Resident Evilu....a plakát zase animovanou Alitu. Jako, oproti minulýmu dílu je příběh slabší, ale aspoň se dozvídáme něco z minulosti. Zase taky upadaj efekty a některý smrti nebo prostě pohyby těl, když se do nich střílí jsou fakt trapný a uuuultra nahraný. Nevím čím to je, ale líbilo se mi to víc než minulej díl. ()

Radek273

Obrovská škoda, že se tvůrci nechtěli zdržet v tom 12.století trochu déle. Moderní svět plný vrtulníků a všelijakých vymožeností sice dává více možností v příběhu uhýbat, ovšem atmosférou to je neporovnatelné. Právě o ni je toto pokračování lepší a mnohem zajímavější. ()

omnihash

Naprosto ideální film v rámci svého žánru. Dokonce od většiny svých kolegů obsahuje docela povedený příběh. Teda, ne že by byl nějak super složitý a důležitý, ale v porovnání s průměrem fakt vede. Kate vypadá dobře, Scott zas pěkně skáče :) a ostatní postavy sou přesně v duchu žánru jenom cannonefutter. Kdo v něm nebude hledat Velkou Pravdu a Morální Odpovědnost, ale jenom pořádnou kupu zábavy,krve a další krve, bude vrchovatě spokojen. ()

mess

Vela krvy, akcie a trocha sexu. Tak nejak by asi mal vyzerat akčný horor, tento film všetky tieto veci má.Nenudil som sa pri ňom čo je podstatné. nič viac som ani nečakal a tak 3* . ()

Kšefty s nesmrtelností

Kšefty s nesmrtelností

27.12.2005

Režisér Len Wiseman dokončil druhý díl své upírské ságy Underworld: Evolution (v plánu je celá trilogie) a už rozmýšlí nad dalším projektem, snímkem SHELL GAME. Ten by se měl odehrávat v nedalekém,… (více)