Underworld: Evolution

• USA Underworld: Evolution (více)

Markus je probuzen. Víme, že celý spor lykanů proti upírům má kořeny někde ve dvanáctém století, kdy byli potomci vojevůdce Corvina pokousáni upírem a vlkodlakem. Markus se proměnil v upíra a William zase ve vlkodlaka. První lykani ale neuměli krotit svou touhu zabíjet a vraždili a plenili vesnice jednu za druhou. Viktor, tehdy ještě člověk a majitel mnoha panství, si vraždění nenechal líbit a tak se spojil s Markusem, aby krvavou lázeň zastavili. Vitor ale Williama uvěznil, Markusovi se jeho rozhodnutí nelíbilo, ale nebyla jiná možnost. Vitkor se mu totiž na smrtelné posteli odevzdal a proměnil jej i jeho armádu v nesmrtelné. Selene teď prchá před hněvem Markuse, který se snaží zbavit všech kolem a osvobodit svého bratra. Michael se snaží Selene pomoci ale při jednom ze zápasů s Markusem je poražen a zdá se, že také přiraven o život. Selene proto vyhledá Markusova otce, jednoho z nejstarších upírů vůbec, vojevůdce Corvina. Ten ji poradí, jak Markuse polapit, ale až po té, co ho sám Markus smrtelně zraní. Selene se napije Corvinovy krve a stane se z ní super upír. Pak tedy najde místo, kde je vězněn William a tam se střetne s oběma bratry. Michael díky spojení upírské a lykanské krve zranění přežil a může tak pomoci. Společně tak oba bratry zprovodí ze světa. (TV Prima)

DruidKarel

657. hodnocený film: Byl jsem fakt hodně mile překvapen kvalitou tohoto filmu. Ocenil jsem nejenom vynikající scénář a nádhernou Kate Backinsale, ale také dokonalou hudbu, skvělé kostýmy a práce kamery na jedničku. Celý film na mě působil opravdu hodně věruhodně a temně. Za 4* ohodnocení se rozhodně nebudu muset stydět, protože si to tenhle snímek zaslouží. 4* ()

C0r0ner

Ten wow efekt z prvního dílu už tady není a tak se z pokračování Underworldu stává už jenom ta temná řežba, která ale opakuje hodně věcí z minula. Pořád to ale uteče jako nic a film si nehraje na nic, co není. Prostě jednoduchá zábava, když se člověk chce odreagovat. 70% ()

carly

mňa ten film dosť prekvapil a to po viacerých stránkach. bola to celkom príjemná záležitosť - až na to množstvo krvi a aj koniec bol podľa môjho gusta. teraz už len či urobia aj ten tretí diel ()

necisty

Naše stará známá Kate podruhé nasoukaná v sexy latexovém oblečku:). Tentokrát mi ale přišlo, že není dostatek záběrů na její tělo, jak tomu bylo v prvním díle, ale milostná scéna to celé spraví:)!. Ehm... každopádně tohle není nějaký erotický film, ale další pokračování války mezi upíry a vlkodlaky. A myslím můžu říct, že to bylo zdařilé. Zbraňový arsenál neznal konce a rachot tam teda byl:). Přidali taky na promakanosti příšerek a dalších postav, až jsem se chvilku ztrácel v tom, kdo je kdo:). Nekonečné bitvy mezi upíry a vlkodlaky mě budou stále bavit a i kdyby to poskládali sebehůř, tak pod 4 hvězdy stejně nepůjdu. Tentokrát ale osadím pravě těmi 4 hvězdami, protože mi tam prostě něco chybělo a sám nedokážu popsat co... Jednička a trojka byla lepší. Také mám pocit, že spousta fandů tohoto žánru, jakoby dvojku úplně vypustili z mysli:), včetně mě. ()

sulimo

Docela to šlo, akce dokonce více než jenom docela šla, ta byla místy až parádní. Mno, mě se to i líbilo. ()

Juto

Vynikajúce pokračovanie pre fanúšikov prvého diela, iný by sa mali filmu vyhnúť. Tento film prekonáva originál, pokiaľ ide o vývoj príbehu. Dozvedáme sa veľa o minulosti každej postavy, čo pomáha ospravedlniť všetky extrémne násilia, do ktorých sa zapájajú. Predstavia nám niektoré nové postavy a dejové linky, ktoré prinášajú záujem a nové zvraty, a nie iba omieľanie všetkých známych tvárí z prvého dielu. 7/10 ()

fars

I kdyz jsem se obcas v deji trosicku ztracel, tak jsem se u pokracovani Underworldu vyborne bavil. Akce byla lespi nez v prvnim dile (a na dvd v DTS zvuku to melo fakt grady!!!), Kate byla taky vice sexy nez v prvnim dile, a to uz je co rict, protoze ona je vazne kus, Michael a jeho zbesile radeni pri likvidaci lykanu bylo taky cool :-) Na DVD je to paradni zabava, 8/10. ()

emo

Totálna hlúposť, ktorá popri relatívne originálnej jednotke pôsobi neuveriteľne trápne a lacno (tie brnenia boli plastové???). Wiseman je len ďalší rutinér á la Turteltaub, bez štipky invecie (a súdnosti...). ()

c.tucker

Pokračování není až sas tak špatné, opět zde selhávají trochu triky, ale příběh se zde vyvinul a zdá se býti trochu lepší než v předchozím dílu. Krásná Kate má zde ještě slušivější a přiléhavější obleček. ()

Plangi

A sakra. Teď se za podcenění této série opravdu stydím, protože je to s dalším dílem opravdu jenom lepší. Podtitul Evolution se dá vlastně chápat i jako vývoj samotného filmu, režisér a otec under-světa Len Wiseman sice začal s dějem druhé části přesně tam, kde skončil díl první, ale ubylo bezduchých plků a film působí svižněji a méně kostrbatě, řekl bych vyzráleji. Možná svou roli sehrálo i přesunutí děje mimo město, už to nepůsobilo jen jako upírský Matrix a o samotné upírsko-lycanské historii jsme se dozvěděli více. No a konečně jsme se dočkali milostné scény mezi Selene a Michaelem...vynahradili si ten půst, který chudáci drželi v minulém díle. Takže naprostá spokojenost. Zatímco minule byly ty čtyři hvězdičky slabší, Evolution je má silnější. ()

WolfR

Tohle prostě nemůžete brát vážně, je to prostě jen zběsilá upírsko-vlkodlačí fantasy, snažící se o jakousi mytologii, která má vypadat dobře a cool, ale očividně cítíte tu béčkovost, což ale nevadí, tvůrci si na nic víc nehráli, a tak mají mé sympatie, navíc Kate Beckinsale v latexovém oblečku opět nezklamala, 3 hvězdy. ()

dr.fish

Druhý díl si mne získal o něco víc, lépe napsaný, přehlednější a i obrázky jsou hezčí. Příběh se nám hezky rozkošatěl, nikoli na škodu celku. Je to taková veselá pohádka o nasraném netopýru, který chtěl pořád víc, ale už neměl co získat, tak ho radši zabili....70% ()

animaxis

Druhý film ze série Underworld mě poněkud zklamal. Během prvního dílu jsem měl pocit, že historie obou krvelačných ras je docela promyšlená a že ji další díly budou postupně odhalovat. Dobré je, že ji odhalují, ale horší je to jak to vypadá. Ono idea Marcuse a Williama jakožto prvního upíra a lycana mi přijde zajímavá, ale nevím, jestli se ve filmu úplně vydařila. Postava Marcuse na mě působila místy skoro až sympaticky. Celou dobu mu šlo o záchranu svého bratra a občas to vypadalo, že narozdíl od Viktora a Amélie bude hrát fér. To je ale trochu v kontrastu s tím, že ve filmu se pokusil (a většinou úspěšně) zabít všechny, na které narazil. V některých případech jsem ho chápal, ale někdy mi to přišlo skoro až přehnané. Vztah Selene a Michaela mi tu přišel hodně upozaděný. To by mi ani tak nevadilo, kdyby tu byla rozebírána ta historie obou rodů, ale ona tu působila spíš chaoticky. Jakoby v tom měl chaos sám scénárista, po několika přepisování toho měl dost a nakonec se rozhodl použít jakousi poloviční proškrtanou verzi scénáře. Režisér Len Wiseman by přece jen po prvním dílu mohl natočit něco slušnějšího, ale to by k tomu potřeboval i slušný materiál. Tady se děj při několika scénách tváří, že je hrozně hluboký, což by místy možná fungovalo (setkání Marcuse s otcem), ale celé to kazí rádoby domyšlené dialogy. Akční scény tu vypadají dobře jen díky spoustě krve, ale jako takové nejsou nic moc. Hudba je tentokrát více filmová a Underworld Evolution už se tedy nenese v duchu technařsko-metalové atmosféry jako v prvním díle, ale i hudba tu bohužel často nefunguje. Závěrečná bitva mi přišla absolutně odbytá a už jen myšlenka, že by prvotní upír a lycan mohli skončit takhle a celá ta Marcusova idea se ukázala být jen prázdnými žvásty na doplnění scénáře... ale Underworld Evolution asi opravdu nezle brát moc vážně. Po prvním díle si mohli scénáristé vybrat, jestli z toho udělají docela důstojné béčko nebo akční břečku a ve velké části se rozhodli pro to druhé. Přesto jsem se aspoň trochu bavil a na odreagování tento díl ušel. ()

mortak

Dereku Jacobi, v čem jsi to skončil? Britští shakespearovští herci asi vedou rozmařilý život, že si ve stáří musí přivydělávat tímto způsobem.Ale jinak jde o trochu nadprůměrné béčko se solidním tempem a finále, které těží ze dvou velkých předností - Kate v latexu a Kate bez latexu. ()

otík

Mluvit o nějakém příběhu či scénáři je úplně zbytečné, jde o totéž jako v jedničce, souboj mezi upíry, vlkodlaky, hybridy a lidmi. Kate Beckinsale si opět navlekla latexový obleček, vypila trochu krve a dala se do souboje s digitálními dvojčaty upírem a vlkem. Přestože je tento snímek občas docela napínavý, filmařsky to určitě v ničem nepřekročilo jedničku a za opakovanou kaši krve mixnutou pár utrhanými hlavami vlků nelze dát nic lepšího než dvě hvězdy. ()

bartias

První Undxerworld se mohl pochlubit relativně zajímavou myšlenkou. Jeho pokračování by rádo navázalo na poměrně bombastický závěr a rozvedlo myšlenku zakázané lásky mezi upírkou a hybridem. Je vidět, že jistá snaha byla také o rozvinutí mytologie. Výsledkem je ale stejně jen průměrné zábavné béčko bez výraznějších momentů. ()

Nivenx

Druhý díl Underworldu pokračuje ve stejném tempu jako jednička. Akorát nabízí více akcí a méně povídání, ale moc povedené. Já si to uívám pokaždé. PS: Od tohoto díla nikdy nečekejte složitosti. Volume doprava a jen bez přemýšlení koukejte na známé řežby mezi upíry a vlkodlaky. 75% ()

Kšefty s nesmrtelností

Kšefty s nesmrtelností

27.12.2005

Režisér Len Wiseman dokončil druhý díl své upírské ságy Underworld: Evolution (v plánu je celá trilogie) a už rozmýšlí nad dalším projektem, snímkem SHELL GAME. Ten by se měl odehrávat v nedalekém,… (více)