Silent Hill

• Francie Silent Hill (více)

Rose, která má smrtelně nemocnou dcerku, se chopí poslední šance a vydá se za starou léčitelkou. Bohužel však zabloudí do tajemného a opuštěného městečka jménem Silent Hill, kde nakonec svou holčičku ztratí. Rose se při jejím hledání stále hlouběji zaplétá do ponuré historie města, které je mrtvé jen na první pohled. V temných koutech totiž něco číhá… a nemá to zrovna dobré úmysly. Silent Hill je ve světě počítačových her jednou z nejpopulárnějších herních sérií survival hororů, do níž patří např. i Resident Evil. Silent Hill však nestaví na zombies a roztrhaných vnitřnostech, mnohem raději diváka straší po vzoru klasických japonských hororů a představuje mu monstra jak z deníčku nejslavnějších kubistů. Výsledkem je vysoce originální herní koncept, který učaroval i Rogeru Avarymu (scénárista Pulp Fiction), který se rozhodl sepsat scénář, s podporou autora původní hry, Akiry Yamaoky z Konami. Silent Hill režíruje Christophe Gans, zodpovědný za Bratrstvo vlků. (oficiální text distributora)

Shit

Silent hill mě bohužel trošku zklamal. Čekal jsem slušnej horor s perfektní atosférou. Jenže hned od začátku mě film nedokázal plně zaujmout, bylo to hlavně tím, že jsem tu a tam nechápal chování postav a příběh mi přišel chaotický, občas nelogický a zmatený a tohle se v podstatě vleče celým příběhem až do konce, který jsem prozměnu znovu úplně nepochytil. Film vytváří spoustu otázek, ale nikdy na ně nedokáže odpovědět dostačujícím způsobem a to je asi jeho největší problém, pak se v ději snadno ztratíte a to zapříčiní občasnou nudu, asi to bude způsobený tim, že neznám příběh hry podle které to je natočený, ale přece jen si myslim, že film by měl být i pro diváka, který se stejnojmenou hrou nikdy nepotkal. Bohužel ani nemůžu říct, že by Silent Hill byl nějaký strašidelný, sice je městečko po vizuální stránce fantastický, ale ani temný pasáže a hromada demonů ve mě nedokázaly vzbudit skoro žádný pocit strachu a napětí jen málokdy, ale jinak je to zpracovaný opravdu pěkně a dokonce je to nakonec i dost krvavý, ale prostě to nemá ten správnej šmrnc. Co se týče herců, tak jich ve filmu navýběr moc neni, ale rozhodně to neni na škodu, spíš naopak, ještě bych klidně ubral třeba takovýho Beana, ten mi přišel dost zbytečný. Jediný kdo se dá z herců vyzdvihnout je Radha Mitchell, podle mě ta svojí roli zahrála velice dobře a možná i proto se přiklánim ke 4*, ale opravdu jen o kousek to uniklo třem. ()

flanker.27

Tak mi zase nezbývá, než jít hlavou proti obecným ohlasům, ale mé svědomí mi nedovolí jinak. Nevím, jestli je to tím, že jsem měl u Tichého kopce silný pocit dejavu. Každopádně se začínám obrňovat proti z Japonska pocházejícím hororům, protože je to všechno tak nějak na jedno černovlasé děvče. Tomu se kdysi stala nějaká nepravost a tak do sebe nechalo vstoupit zlo. Ať je to Kruh, ať je to Temná voda, všude je to stejná variace se záhadou, kdy nešťastná matinka bojuje za záchranu svého děťátka a nevědomky se tak scénáristicky dosti svévolně dostává na stopu dávné události. K filmu samému. Nejdřív pár pozitiv. Audiovizuálně je to vymakané, zvláště kamera. Ze začátku docela funguje atmosféra, vzdor několika nelogičnostem v zápletce (je náměsíčnost choroba, kvůli které se vydáte kamsi do horní dolní) a především v chování Rose (proč před tou policajtkou vlastně ujížděla). Ještě když zahoukala poprvé siréna, bylo to docela napínavé, bohužel pak tento prvek ve filmu úplně zdevalvuje. Jak se nitky příběhu rozplétaly, bylo čím dál víc jasné, že je to zas to samé, co už bylo jinde. Navíc film všechno detailně ukazuje, takže po prvním předvedení všech těch oblůdek a s celkem zřejmou předtuchou, jak se to bude ubírat dál, není moc čeho se bát. A to je pro horor dost špatné. Ozvláštněním je skupina fanatiků, ale vzhledem k jejich masakrálnímu konci jaksi mizí smysl existence celého Silent Hillu. Samotný závěr "doma" prozměnu opisuje Ty druhé a Šestý smysl, existence manželovy dějové linie je nakonec vlastně jen zcela zbytečnou vsuvkou a voděním za nos, takže kol a kolem scénáristicky nedotažená variace na již viděné okořeněná hardcore výjevy a jednou náboženskou fanatičkou. Film se nemůže rozhodnout, jestli chce být akční nebo záhadný a není nakonec ani jedno. Hororům s japonskou předlohou se napříště vyhýbám obloukem a ne proto, že bych se bál :)) ()

M.a.t.t.

Jednoznačne najlepšie filmové spracovanie počítačovej hry - že by sa tomuto druhu filmov blýskalo na lepšie časy? Silent Hill je zatiaľ jediný prepis, ktorý dokonale pochopil hernú predlohu a aj napriek odlišnostiam v deji dýcha neopakovateľnou "silenthillovskou" atmosférou. Spolu s desivo precíznym vizuálom tomu napomáha aj použite pôvodnej hernej hudby Akiru Yamaoku a tomuto geniálnemu ťahu tvorcom mi neostáva nič iné, len postojačky zatlieskať. Veľká pochvala však patrí aj výborne vystavanému príbehu, ktorý diváka s výnimkou záveru vôbec nevedie za ručičku a núti ho k premýšľaniu, čo je v tomto žánri v poslednej dobe skôr ojedinelým zjavom. Na mnohých divákov žiaľ mala táto chvályhodná snaha o iniciatívu opačný efekt, svet Silent Hillu ale určite neovplýva dejovou prázdnotou či priamo hlúposťou. Vyžaduje ale snahu ponoriť sa doň hlbšie. ()

gudaulin

Herní předlohu jsem neznal, ale film předcházela velká očekávání vystřídaná poněkud rozporuplnými reakcemi, takže jsem byl patřičně nažhavený. Výsledek příjemně překvapil. U hororových snímků je nesmírně důležitá atmosféra a Silent Hill je příkladem snímku, který stojí a padá s výborně navozenou atmosférou. Depresivní prostředí zničeného města, kde se neustále snáší k zemi popílek a převaluje se černý dým, ozývá se ječivý zvuk sirény, zjevují se temné stíny a tváře lidí zakrývají plynové masky - to vše slouží k vyvolání stísněnosti a temné předtuchy. Člověk se, jak známo, nejvíc bojí neznámého a film je logicky nejsilnější ve své první třetině, kdy má zlo ještě abstraktní podobu. Kdyby se režisér nepokoušel nic vysvětlovat, mohl být výsledný dojem možná i stoprocentní. Samotná pointa mě nenadchla, ale pro výsledek naštěstí není rozhodující. Za poslední dva roky nemá ve své katagorii Silent Hill konkurenci. Celkový dojem: 75 %. ()

choze

Vizuální žranice, která si většinu zbytečně dlouhé stopáže vystačí bez příběhu a když se na konci Avery pokusí dát tomu všemu nějaký smysl, akorát člověka znechutí. Strašidelných holčiček snad už po všech těch Kruzích a Temných vodách bylo dost a silenthillské zrůdy jsou až příliš počítačové a moc často ukazované než aby nahnaly strach. A Radha Mitchell opravdu není ženská, na kterou bych se vydržel přes dvě hodiny dívat, jak se prdelí po popelem zapadaném městečku. ()

Sarkastic

Kdy už ti naivní rodiče přestanou s adopcí malých holčiček s podivnou minulostí? :-) Film jsem viděl před mnoha lety v kině a jediné co si pamatoval, bylo, že jde o docela slušný horor, a tak mě přepadla zvědavost, jak na mě zapůsobí opětové zhlédnutí. Pravda, začátek (kulku do hlavy distributora za tu jeho "smrtelně nemocnou dcerku") začíná zatraceně dobře. Tajemno, napětí, atmosféra, přesně v takové míře jak to mám u výborného hororu rád. Jenže, jak zde píšou i někteří další, s každým odkrytím "skutečnosti" tyto prvky slábnou a stejně tak divákovo pohlcení filmem, a to až do té míry, že ho osudy hlavních hrdinů přestanou zajímat, lekačky lekat, bubáci strašit, sirény vyvolávat nepříjemný pocit stísněnosti. Jediné co sílí je potřeba pokropit olovem skupinku náboženských fanatiků a neustále zdrhající holčičce přistřihnout nožič...pardon, křídla. Od návštěvy Temna jsem o snímek úplně ztratil zájem a monolog hlavní hrdinky uprostřed fanatiků jak na divadle mě upřímně rozesmál...co mi smích zarazilo, byl ale úplný konec, jistě, už návštěva manžela v Silent Hillu "to" naznačila, avšak stejně závěr působil jako by byl vystřižený z úplně jiného filmu (hru jsem nehrál, takže žádného vysvětlení se mi nedostalo). Díky vcelku nadupané technické stránce to bude ještě průměr. ()

Dudek

Největším kladem tohoto hororu je rozhodně Alice Krige, která si krade film doslova sama pro sebe. Bohužel další klady se hledají jen těžko. Christophe Gans se opět ukazuje jako režisér, který ač má všechno dokonale promyšleno, nedokáže všechny prvky svázat dohromady. Dobrá, trochu přeháním, samozřejmě že je tu ještě plno povedených věcí, jako příklad uvedu hudbu (zakomponování do záběrů ale ne vždy funguje), monstra, výpravu... Jenže současně je tu plno prvků, které zasluhují kritiku. Podle toho, co uvádějí tvůrci hádám, že filmu hodně chybí vlastní invence. Tvůrci se báli přijít s něčím novým a tak raději dali na rady fanoušků, což se neukázalo jako dobrý nápad. Máme tu také plno rušivých elementů - manžela, tajný spolek a hlavně přihlouplý pohyb kamery, která se až moc soustředí na nohy postav. Nic ve zlém, ale co funguje ve videoherních sekvencích nemusí fungovat ve filmu a právě Silent Hill to dokazuje. Na druhou stranu jsem byl paradoxně spokojen se statickými záběry z dálky, které jsou jak vystřižené z herních survival hororů (i když ve filmu jsou většinou aplikovány pomocí podhledu nebo v rámci normální výšky dospělého člověka). Hodně jsem se těšil na vizuální stránku snímku, neboť obrázky (i trailer) slibují opravdu mnoho, úžasná výprava a filtry však právě díky zvýše zmíněnému moc nefungují. Jistě, najde se tu pár povedených záběrů (pozor, teď opravdu nemluvím o scénách), ale bohužel je jich naprosté minimum. Silent Hill je ukázkou špatně povedeného řemesla, kde jednotlivé segmenty /krom hrozného scénáře/ fungují, ale jejich spojení není na dobré úrovni. Shrnu to trapným slovem nuda, ale monstra potěšila. Videohře tenhle shit nesahá ani po hranu obalu. [TOP 19/11 60%] ()

Gilmour93

Gans určitě dobře věděl, že u herních adaptací musí mít forma vždy drtivě navrch před obsahem (aby dala zapomenout na jeho plytkost) a proto hned od začátku zaútočil působivým vizuálem hornického města duchů, či chcete-li popelavého předpeklí. Jenže párkrát zazní siréna, dozpívá Johnny Cash, Pyramid Head dokončí noc velkých nožů a přechází se ke geologii. A ta je, jak už kdysi správně řekl Andy Dufresne, naukou o čase (přemrštěná stopáž) a tlaku (víček na zavření očního krámu). Když se k tomu přidá, že motiv černovlasé pobledlé holčičky mstící na sobě kdysi vykonaná příkoří je již vyčichlý jak zvětralé saké a linie luštěninového Seana vykazuje zbytečnost prodejny slunečníků v Silent Hillu, je výsledkem sice zaznamenání hodná, ale úlitbou mainstreamu rozmělněná rozpačitost.. ()

Psema

Silent Hill je hodně zvláštní počin. Vymyká se totiž naprosto ze všech hororových stylů a vytváří si svůj vlastní, dosti osobitý způsob na oslovení diváka. Konečně jsou pryč všechny trapné lekačky způsobující maximálně infarkt o který nikdo nestojí, ale objevuje se hutná atmosféra plná strachu, která každého nutí zabořit se do křesla a sledovat napínavý příběh. Velkou výhrou pro Silent Hill jsou rozhodně jeho tvůrci. Už samotná herní předloha ukázala, jak talentovaní japonci jsou a díky tomu, že se podíleli i na tvorbě filmu dostává snímek neuvěřitelný vizuální švih, který díky talentu Christopha Ganse dorůstá výšky Mount Everestu. Samotný příběh je zpočátku dosti jednoduchý. Malá holčička Sharon je náměsíčná a protože volá jméno Silent Hill, její matka se tam s ní vydá. Nejdříve se jí Sharon ztratí a při jejím pátrání v Silent Hillu Rose objevuje temnou minulost i současnost tohohle temného města. K tomu se jí ještě vydává hledat její manžel Chris. Víc neřeknu ani ťuk, protože by to byla škoda, ale velmi příhodně se podívám na to hlavní, na atmosféru. Děj filmu se odehrává ve třech dimenzích. První je realita ve které se nachází Chris, následuje část v mlze, kterou je Silent Hill pokryt a z nebe padají vločky popelu, a nakonec je zde svým způsobem očistec, tedy naprosto bizarní místo, kde se noční můry mění ve skutečnost. Tato třetí dimenze je vždy uvedena sirénou, což rozhodně pomáhá v orientaci. Samotné namíchání těchto tří prostředí vyžaduje opravdu dobrého režiséra a Gans se ukázal dobrou volbou, předvedl, že dovede atmosféru dovést k vrcholu a těžit z prostředí, co se dá. Klasikou hororů jsou samozřejmě monstra, která jsou zde přesně po vzoru hry a vypadají opravdu úžasně, ale stejně všem kraluje bezkonkurenční Pyramid head, který sice nemá moc prostoru, ale každá jeho účast v záběru bere dech. A když už jsem u záběrů, tak kameraman by si zasloužil Oscara. Nádherné nekonvenční záběry působí výborně, a to obzvláště průlety z místnosti do místnosti. Další správnou volbou byl výběr hudby, o kterou se postaral její tvůrce už z herní předlohy, proto se zde ozívají jak známé herní melodie, které jsou pouze lehce modifikované, ale také nové kousky, které svou kvalitou nezaostávají (soundtrack doporučuji). Kromě atmosféry je jasné, že film musí těžit hlavně z herců, obzvlášť když jich je v celém ději jen pár. Pravdou je, že Radha Mitchell podává brilantní výkon, ve kterém zobrazuje Rose jen jako matku hledající své dítě a ne chodícího zabijáka, zkrátka tomuhle se dá věřit bez potíží, skvěle ji doplňuje Deborah Unger v roli policistky a Sean Bean jako manžel Chris. Potíž u Beana je, že hraje na velmi malém prostoru, a i když se s ním vyrovnává více než dobře, stejně je z jeho role cítit násilné roubování mužské role na kostru scénáře. Ovšem skutečným překvapením pro mě byla Jodelle Ferland jako Sharon. Ze začátku jsem si říkal, "zas další otravné dítě", ale na konci jsem jen pokyvoval a tiše říkal WOW. Jak je vidět, tak film nemá prakticky žádné slabiny, ovšem jedna tu přece jen je. A to bohužel ve scénáři, jak už jsem říkal tak Chris je tam trochu navíc, to bez debaty. A jelikož síla snímku je hlavně v malém množství postav na plátně, tak první polovina nakonec vyznívá lépe než ta druhá, která je více americká a obsahuje hromadu ujetých postaviček, čímž tohle hororové dílo trochu ztrácí. A k tomu ještě přičtu trochu neférovou vysvětlovací pasáž, která mě taky zrovna nepotěšila. Ale tohle jsou jen malé skvrnky, které stejně většina lidí ráda přehlédne, nejdůležitější totiž je, že film si užije naprosto každý, jak znalec předlohy, tak úplný novic a já nemůžu dát jiné hodnocení než 9/10, pro fanouška samozřejmě plný počet. () (méně) (více)

Hal_Moore

Takhle má vypadat pořádný horor. Takhle má vypadat pořádná herní adaptace. Christophe Gans by měl režírovat už jen adaptace, očividně by mu to šlo o několik tříd lépe, než 'kolegovi' Bollovi. Příběh je vyprávěn pomalu a atmosféra houstne každou přibývající minutou. Padající popel, siréna, tma... Radha Mitchell je neuvěřitelně sexy, kéž by to oblečení měla dvoudílné :-) A vůbec, celé herecké obsazení se nadmíru povedlo. Snad až na Kima Coatese, který mi tu moc neseděl. Hudební stránka je perfektní, na stejné úrovni je pak i ta vizuální. Efekty jsou velice nadprůměrné a ani krví se tu nešetří. Geniální konec je už pak třešničkou na dortu. Nechávám si hvězdičkovou rezervu pro tu nejlepší adaptaci všech dob :-) ()

Lynn

Těšila jsem se, jak se budu bát a ono nic. Role Radhy Mitchell by sa dala shrnout do dvou pokynů: "Hezky křič." a "Koukej u toho dobře vypadat." Otec (Sean Bean) byl jak páté kolo u vozu. Ovšem velkým pozitivem byla malá Jodelle Ferland - očividně jí šlo lépe její horší "já" a byla radost se na ni koukat. Ale na záchranu děravého scénáře to stejně nestačilo. Odpustila bych to, kdybych se aspoň mohla trochu bát. ()

TeeAge

Začínalo sa to celkom dobre, no od začiatku som mal pocit, že tomu bude chýbať zmysluplnosť. Ajkeď to nie je povinnosťou filmu vysvetliť niektoré veci, tu by to bolo určite pridalo na váhe. Niektoré scény fakt vyzerali ako z počítačovej hry. V konečnom dôsledku som sa však často nudil. Škoda. To je jediné, čo pri filme nestrpím. ()

Aluska88

Silent Hill, coby počítačovou hru, jsem nikdy nehrála, ale její filmový přepis považuji za jeden z nejlepších hororů, jaké jsem zhlédla. Zpracování a ponurá atmosféra vylidněného a podivného městečka, ve kterém číhá dávné zlo, je naprosto dokonalá a excelentně funguje po celý film. V tomto městě, zahaleném v mlze, zavátém popelem a v interiérech jeho děsivých budov na mě čekala spousta atmosférických i strašidelných scén, kdy jsem se opravdu bála. Závěr snímku je vizuální extáze. ()

genetique

No, najprv musím napísať, že hru som vôbec nehral, takže film nemám s čím porovnávať. Hneď od začiatku som to videl nadpriemerne, no čím trval film dlhšie, tým sato spriemerňovalo. Atmoška bola skvelá, kamera, kulisy, všetko bolo príjemne temné a husté, no tá jedna ľakačka, keď Rose posunie stoličkou moc film nezachráni. Dosť to kazí aj minutáž a ani herci toho už moc nezachránia. Škoda. 60%. ()

sniper18

Je to dosť dobrý horor, ktorý je filmovou adaptáciou kultovej hernej série. Má veľmi dobrý príbeh o matke, ktorej adoptovanej dcére hrozí to najhoršie a preto jej chce za každú cenu pomôcť tým, že s ňou navštívi tajomné mesto Silent Hill, s ktorým je dcéra spojená, ale keď po havárii blízko mesta dcéra zmizne, matka urobí všetko preto, aby ju našla a zistila pravdu nielen o nej, ale aj celom meste. A svojim spôsobom jej chce pomôcť aj jej nevlastný otec. So spracovaním som dosť spokojný, poteší až prekvapivo rýchly úvod a tak už po pár minútach sa dej presunie do Silent Hill a približne polovicu filmu si udržuje tú správnu tajomnosť, za čo môže aj minimum postáv a množstvo zaujímavých prvkov, potom sa už úroveň filmu čiastočne zníži, pribudne postáv, začnú sa odhaľovať mnohé tajomstvá, pričom cítiť, že je to tiež na slušnej úrovni, ale len predsa to mohlo byť aj lepšie, ale opäť to vynahradzuje zaujímavá akčne podaná finálna fáza filmu. A aj úplný záver tiež stojí za pozornosť. Veľkým kladom je perfektná vizuálna stránka, hlavne na prostredie mestečka sa veľmi dobre pozerá, síce mnohé triky sú až príliš viditeľne digitálne, ale tu to moc neškodí. Platí to hlavne o vzhľade rôznych tvorov, ale v ich prípade to bez problémov vynahradzuje ich skvelý vzhľad alebo schopnosti. Obzvlášť nezabudnuteľný Pyramid head. Som spokojný aj s atmosférou, teda v prvej polovici, potom sa už začne strácať a podobne je na tom aj napätie. Samotných krvavých scén tu až tak moc nie je, čo ale určite neprekáža, tento film sa na ne ani zďaleka nespolieha, ale tie, čo tu sú sa rozhodne vydarili, hlavne veľkolepý záver s ostnanými drôtmi. Herecké obsadenie je výborné, Radha Mitchell, Sean Bean, veľmi ma prekvapila, ale v dobrom aj detská predstaviteľka Jodelle Ferland, obzvlášť v neskorších častiach, ale nesklame ani zvyšok. Réžia je skvelá, až ma prekvapuje, ako bol francúzsky režisér takto hodnoverne schopný natočiť čistú ázijskú látku, hlavne prvá polovica pôsobí samozrejme až na obsadenie čisto ázijsky a to po všetkých stránkach, za toto si Christophe Gans zaslúži veľkú pochvalu, lebo niečo takéto sa nepodarí takmer nikomu. A výborná je aj technická stránka a páči sa mi aj hudba. S hernou sériou nemám žiadne skúsenosti, takže porovnávať nebudem, ale film sa rozhodne vydaril a baví aj po viacerých pozretiach. Objektívna kvalita filmu- 78%, film sa páči mne na 78%. ()

zelvopyr

Abych mohl komentovat 5 hvězd, budu muset napsat poměrně zásadní SPOILER, jinak nemá komentář smysl. Pro někoho, kdo sklouzne jen po rovině zápasu s příšerkami jako z videohry (no právě), na víc než 3 hvězdy to bude těžko. Nicméně, pokud pochopíme vlastně jedinou základní zápletku, je situace a scénář prostě nádherný... a to totiž, že jsou Sharon i obě ženy (stejně jako obyvatelé Silent Hillu) mrtvé.                                                                                                                                                                      To je důvod, proč se světy manžela a policie s nimi míjejí, i když jsou na stejných místech, proč je počasí jiné, proč se nemohou vrátit, dokud si v očistci nevybojují svůj osud (dokonce na jakási boxem inspirovaná, odpočítávaná kola).                              Hodně se mi líbí dvojí, nebo dokonce trojí "archetyp" matky s dítětem: Sharon je vlastně totéž dítě, a Rose je role matky, která pro dítě, navíc adoptované, udělá cokoli bez ohledu na sebe. Naproti tomu Anna vlastní dítě hnusně zradí a nechá umučit, jen aby neutrpěla sama. (A možná policistka má být žena, která dítě mít nemůže, jen po něm velmi touží).                                                       Dojalo mě neschematické rozuzlení tohoto... matka je pro dítě bohem... Zcela zapadá i do církevního / sektářského pomatení, které v závěru běsní.... prostě.... proti kdejaké akční sračce výjimečně intelektuální film. ()

Eliott

Můj první opravdový horor, který jsem vlastně strachy málem ani nedokoukal. Ne třeba dodávat, že jsem ještě v té době nebyl zcela zocelen, ale i tak Silent Hill považuji za jeden z nejlepších strašidelných hororů všech dob. Námět je skvělý a napětí by se dalo krájet. Ještě několik týdnů po shlédnutí mne siréna vyvedla z mé komfortní zóny i v reálném světě. ()

3DD!3

Christopher Gans se při SILENT HILL nepustil cestou standartního hororu a zpočátku se vydává směrem psychologického dramatu o matce a její nevlastní dceři a až později ukazuje peklo v pravém slova smyslu. Konečně je upuštěno od tradičních (hloupých) lekaček a SILENT HILL se opírá o děsivost a bizarnost znetvořených lidí - tvorů (chodící...ehm blemc kyselinového člověka, Pyramidhead nebo Sestřičky). Co je hlavní je ale ATMOSFÉRA a ta se v tomto případě opravdu musí psát tučně a velkými písmeny. K tomu všemu pak dostáváme mrazivě inteligentní příběh (zvlášť úplný závěr vám bude tepat v hlavě ještě dlouho) a vynikající herecké výkony (hlavně Radha Mitchell bere dech). Doufám, že hororvý žánr se v budoucnosti stočí tímhle směrem, protože jsem strachy pomalu přirůstal do sedačky a chvílemi se díval jenom jedním očíčkem, abych mohl číst titulky. A tak to má být. ()

Metal Gear – první Solidní videoherní adaptace?

Metal Gear – první Solidní videoherní adaptace?

31.08.2012

Videohry jsou obrovský byznys, který se zisky vyrovná filmovému. Hollywood se proto úporně snaží něco z toho vytřískat. Už dlouhá léta. Bohužel, nedaří se. Kvalitní herní adaptace sečtete na prstech… (více)

Del Toro vs. Gans: Kráska a zvíře

30.03.2008

Šermíři R. E. Howarda nastupují

Šermíři R. E. Howarda nastupují

13.01.2008

Obrovské zklamání z tržeb Zlatého kompasu (srovnatelné s rozčarováním z vlažného přijetí Superman se vrací, takže se vážně pochybuje o pokračování) a následné urychlené odsunutí Inkoustového srdce … (více)