Prasátko Wilbur mělo být jako nejslabší utraceno. Hvězdy mu jsou ale nakloněny, a tak se v poslední chvíli objeví pomoc v podobě holčičky Fern, která se ho ujme, krmí ho, opatruje a povídá si s ním. Když začne škola, musí ho Fern prasátko nechat u příbuzných na venkovské farmě, pravidelně ho však navštěvuje. Je ráda, že se má čile k světu, netuší však, že hravý a roztomilý Wilbur skončí o Vánocích jako sváteční šunka. Prasátko, které se stále víc bojí budoucnosti, malované cynickým krysákem Templetonem v černých barvách, se spřátelí s laskavou pavoučicí Šarlotou, která si udělala pavučinu u stropu stodoly. Ta mu slíbí, že se šunkou nestane, a do velké pavučiny vetká nápis Skvělé prase. Ten vzbudí senzaci, která přitáhne spoustu zvědavců a novinářů. Nebezpečí je sice zažehnáno, ale jen na krátký čas. A protože čas uzení se blíží, odhlasují zvířata další nápis. Slovo Úchvatné sice také vyvolá nadšení, ale už ne tak velké. Je jisté, že pokud má být Wilbur zachráněn, je potřeba přijít s něčím novým. A tak Fern podstrčí farmáři leták, který zve na soutěž pro zemědělce. Cena je lákavá, a tak farmář přihlásí Wilbura do soutěže o nejlepší prase. Konkurence je však veliká a Šarlota, která s Templetonem a Fern Wilbura doprovází, hledá poslední vhodné slovo, které by mu pomohlo… (TV Nova)

korbitch22

milý a dojemný rodiný film,který snad nemůže nikoho urazit,se srdcem večného 6 letého špunta dávám milých a upřímných 9z10. ()

Terva

Protože pro Spojené státy je Šarlotina pavučinka něco jako Rumcajs pro Česko, sešla se při namlouvání hlasů zvířátek hvězdná sestava, která považovala za čest, že se projektu může zúčastnit. Pavoučici propůjčila svůj hlas Julia Roberts, Robert Redford se stal dobrovolně koněm, John Cleese ovcí a Steve Buscemi dokonce potkanem. ()

villon17

Já fakt nevim. 2-3, ale s odstupem času jsem zjistila, co všechno mi utkvělo v paměti a že si to ty 3 mooožná i zaslouží. ()

corpsy

Také neslané, nemastné rodinné dielko, ktoré zaujme hlavne detské publikum, ale dá sa povedať, že ani tí starší nudou nezaspia. ()

hous.enka

Malá holčička zachrání růžovoučké prasátko před jistou smrtí a pak tomuhle prasátku pomůže Šarlota a další kamarádi z farmy. Výsledkem je milý film o přátelství s Dakotou Fanning v jedné z hlavních lidských rolí. Snad jen postavy zvířátek mohly být trochu lépe zpracované - ovce byly nejlepší. ()

Rosana odpad!

Huh, lidi, já mám ráda pohádky, ale toto na mě bylo až příliš infantilní! ´SPOILER: Zásadní dílo o tom, zda prase sežerou, nebo nesežerou. Bohužel vyhrálo soutěž a tak ho nesežrali. Sežerou ho příští léto (to ve filmu nebylo řečeno, ale je to jasné). Pavouk umřel, ale podařilo se zachránit 514 jehoo potomků, druhý díl je film Arachnofobie (1990). Prostě nemůžu zkousnout mluvící zvířátka...sorry :( ()

Praxis

Standartní zábavička pro děcka. Nás dospělé brzy začnou nudit jak zvířata, tak Dakota. Čekal jsem nějaké ty vtípky od zvířat, ale většinou to byly jenom tlachy bez špetky nápadu. Ale efekty a triky se docela povedly, také co od Paramountu čekat, a Šarlotu si prostě nejde zamilovat. A plus českému dabingu - Nela Boudová dabuje většinou Julii Roberts a tak promlouvala i pavoučici. ()

ABLABLABLA

Nevěřila bych, že to kdy řeknu, ale fakt jsem skoro brečela, když umíral pavouk a samozřejmě to nebyl nikdo jiný než Šarlota. Musím uznat, že co se týče příběhu nic moc, ale ty slova, co ve filmu byly řečeny, byly strašně krásné. A jak tkala pavučina v noci, za svitu měsíce na níž byly rosy..to byla krásná podívaná. Nádherný příběh (ani bych to nenazvala pohádkou) pro myslím si, děti každého věku včetně těch dětských duší v dospělých. ()

kaylin

Byly doby, kdy byla Dakota Fanning jen roztomilou holčičkou, co uměla pořádně křičet a hezky se tvářit. Pak sice začala cucat krky, chci říct sát krky... Ne, chci říct, že se z ní stala upírka. Ale to sem teď stejně nepatří. "Šarlotina pavučinka" je přesně tím příběhem, kam se ten její ksichtík hodil. Film byl natočen podle stejnojmenné knihy, která měla v Americe úspěch, což však nic neomlouvá její naivitu, kterou se snaží vykoupit trochou toho závěrečného smutku. Děj se vlastně nijak neliší od podobných filmů, které se snaží dojmout a zaměřují se na dětské publikum. Polovina animáků je takových. Dakota si umí skvěle hrát se zvířátky, zvířátka mluví hlasy známých herců a navíc je tady to neuvěřitelně cool prasátko, které vás prostě musí dostat. Příběh je původně románem, ale stejně tak by mohl být jednou poměrně krátkou povídkou. Stejně tak film. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/04/frost-vs-nixon-bos-vs-kung-fu-trocha.html ()

dawe04

Pohádka o neobvyklém přátelství mezi pavoučicí a prasátkem. Roztomilé, vtipné, rozhodně NE nudné a zároveň nenásilně poučné. Už dlouho jsem neviděl film s mluvícími zvířaty, který by na mě udělal jakýkoli dojem. A přes mou arachnofobii děkuji Julii Roberts za propůjčení tomu ošklivému pavoukovi ohromného charisma, které odteď možná zachrání nejednoho osminožce od mojí ruky. Jistě, je to naivní a dětsky poučné, ale podáné tak laskavou a kouzelnou formou, že čtyři hvězdy si Pavučinka zaslouží. ()

runner85

Sviatočné dopoludnie na Angelike pokračuje tak tu pripravme dačo aj pre malých vegetariánov, hovoriace zvieratá na farme robia plány aby ich kamaráta prasiatko nedali do Vianočných klobások, myšlienka pekná, pre deti určite celkom milé, no keby dali zvieratá napríklad do pralesa a tam ukázali ako bojujú za život by sa mi to určite pozdávalo viacej .... ()

hygienik

Zaslúži si tento film objektívne 4 hviezdičky? Určite nie! Ale ja ho hodnotím subjektívne a mne sa páčil natoľko, že by som bol ochotný dať aj 5. Mám rád rodinné filmy, nevadia mi infantilné zápletky ak sú súčasťou ZMYSLUPLNÉHO a POZITÍVNEHO PRÍBEHU s POSOLSTVOM. Mám rád D. Fanning, Ten príbeh mi prišiel vo svojej jednoduchosti originálny. Len škoda, že ústrednou postavou bolo prasa a nie Dakota, dúfal som, že jej dajú vo filme viac priestoru. ()

*Elfík*

Hlavní role? Prase. Mluvící prase! Jeho kamarádka, tedy vedlejší role? Pavouk. Mluvící pavouk! Tímto říkám všem, kteří trpí fobií z pavouků. V tomto filmu se jí zbavíte. Možná, já tedy ne, mě je totiž ještě špatně. Protože dívat se skoro hodinu a půl na obrovského pavouka s velkýma, chlupatýma nohama, s kusadly, které se hýbají a s očima, které mžourají a k nim se přidávají několik mžourátek po celé hlavě, je prostě a zkrátka nechutné! Zvlášť, když je pointa nesníst prase. Lidé mají rádi prasátka. Mají je rádi na stole. Mají rádi šunčičku, vepřovou panenčičku a tak dále. Že máte hlad, co?! Takže se nedívejte na záchranu prasátka, které má být správně v udírně a poté na stole. Pardon, vegetariáni, jste blázni, vážně! ()

maverick10

Jak tohle hodnotit? Pro usazeneho dospeleho divaka nuda k uzivani viz. Trellíno, avsak pro nezaniceneho detskeho divaka, uzasne. Naivni detinske a uzasne. Ja uz nejsem dite (vekem) ale zkuste se na to podivat detskyma ocima. Tohle lidem trosinku chybi - podivat se na svet detskyma ocima. Proto je kazda pohadka krasna. Ja vim tyhle moje kecy jsou naivni jako predstava, ze Liev Schreiber je skutecne dobrej herec. Ale co je to naivita? Je skutecne spatne byt naivni? Moje oblibenkyne Dakota opet nezklamala a naprosto uzasna hudba Dannyho Elfmana me dostala. ()

ilemas

Nuda k uzoufání, dialogy o ničem, bez špetky humoru, zápletka žádná. Nehrát tam jinak skvělá Dakota Fanning (zde mě moc nenadchla) tak totální odpad! Babe, galantní prasátko bylo mnohem lepší. ()

balba

Pro děti jak stvořené.Nejvíce okouzlí děti velké množství zvířátek , i když některé jsou digitálně upravené jako např. ovečky nebo koník.Úsměvná komedie , která překvapí svým konce. ()

Drew Barrymore je rozmazlená čubka

Drew Barrymore je rozmazlená čubka

17.06.2007

Vlažné přijetí Šarlottiny pavučinky je důkazem, že mluvící zvířata ve stylu Prasátka Babe už nikoho nezajímají. Ve studiu Walt Disney to však někdo očividně nepochopil ;-). Jinak by Raja Gosnell… (více)