cab

Jednoducha zapletka odehravajici se vesmes cela na palube letadla, kdy majitelka vysokopodlazniho hotelu Lisa (uveritelne herectvi Rachel McAdams) musi plnit prikazy spolucestujiciho Jackona (jeden z nejlepsich zaporaku soucasnosti Cilian Murphy), jinak jejiho otce smrt nemine. Cely film ubehne za necelou hodinku a pul a je jen skoda, ze dobry pocit z hereckych vykonu a krasnych detailnich zaberu kamer nejen na mimiku hercu nema sanci zanechat hlubsi dojem. Film na ktery se rychle zapomina. 60% ()

Holina

Je to film, který sice nic moc nového nenabízí, ale to co dělá - dělá dobře. Celkem napjatá atmosféra, žádná hluchá místa - pro pohodový večer u bedny ideální... ()

lukasch

Začátek fakt slibný, Rachel se Cillianem rozehráli v letadle příjemný koncert, ale konec už byl příliš Vřískotový a ke zbytku filmu vůbec neseděl. ()

Jan Tucnak

Tak až na ten smutnej závěr, kdy (SPOILER) umře jediná postava s kvalitním charakterem, povedená podívaná. Oblíbené scény: hlavička, okázalé vraždy na zakázku ... tak ste špión, 12palcový Ka-Bar .. to je nůž. Asi sem sociopat, ale s tou ženskou jsem se nemohl ztotožnit ani za mák a ještě byla ošklivá. Chvílema mi to připomnělo Airplane! (Připoutejte se, prosím!) a tý holčičce bych objednal rybu jako první. ()

beyli

Ze začátku jsem si myslela, jaký to bude pěkný film, ale všechno není jak se zdá. Pěkný film se proměnil na pořádně napínavý triler. Mám ráda takové filmy a Rachel McAdams je skvělá herečka. Takže plný počet hvězd !! ()

Scevola

Cillianovi Murphymu to ako zloduchovi sedi, ked v tom istom roku (ako vysiel tento film) zaziaril aj v Batman Begins. Inak klasicky predvidatelny scenar s niekolkymi logickymi chybami. 5/10 ()

Mafiapau

Příjemný překvapení, kdyby nebylo Jodie histerky bez dcery co neexistuje, nikdy bych se o tomhle filmu nedozvěděl. Cillian Murphy hraje alibistickýho kontraktora dobře, a prcinka MekáčAdams mu stěžuje práci. To je tak když váš chladnej plán logiky, rozesere ženská XD. ()

Radim

Skvělý a nervydrásající thriller. Craven vsadil na neprofláknuté herce a povedlo se; McAdams je krásná a neuvěřitelně sympatická, Murphy je nejlepší padouch posledních let - jeho světle modré oči jsou nádherně odporné a jeho přerod z klaďase na záporáka je moc dobře zahraný. Co se povedlo nejvíce, je minimalistická scéna dvou sadaček letadla. K plnému počtu bodů nesahám jen kvůli logickým kiksům. ()

Ondis

Dobře natočené drama, které mě ani při dlouhé pasáži z letu nenudilo. Nejspíš díky věrohodnému hraní McAdamsvé a Murphyho...Závěrečné scény už nepřekvapí a nepřinášejí nic originálního čímž by diváka nadchly. Slabší 4*. ()

dozana

Na čtyři hvězdičky si to film zkasil závěrečnýma 15 minutama. Jinak to mělo solidní rozjezd, hodně mě to upoutalo a čekala jsem co se bude dít, od poloviny to bylo předvídatelné ale dobré a konec jak jsem již uvedla byl hodně nepovedený, ale i tak to mělo něco do sebe. Cillian Murphy a Rachel McAdams byly kvalitními protihráči. ()

tterez

Bomba thriller! Napětí od začátku až do konce. Takhle se mi Rachel líbí!! Super zábava na běžný večer, nemám co vytknout. ()

peetriss

Poměrně povedený thriller, který je silný především v části odehrávající se v letadle, závěr je bohužel příliš klišovitý, nenápaditý a zkratkovitý. Film stojí na umu režiséra Wese Cravena a herců Rachel McAdams se Cillianem Murphym, který se formuje ve stále více excelentního filmového záporáka. ()

prezdivaka

Další ultrablbý scénář, který klasik tohoto žánru neodhalí? To je k smíchu. Jedno klišé za druhým. Celá střední část je o ničem, není to ani psychologická sonda, ale bohužel ani thriller. Spíš nuda. V Miami na letišti není signál a jak už to má pitomý scénárista v době mobilů vymyslet, prostě dojde baterie. Přitom by hned při útěku stačilo ohlásit ochrance, že je na palubě terorista a zavolat z první pevné linky. Místo toho Maniak s probodlou tracheou sprintuje letištní halou (lékaři by měli radost) člen ochranky vidí střelu letící stovky km za hod a uteče. Teroristé odpálí samonaváděcí střelu ve stejnou chvíli, kdy rodina politika mizí ve výtahu. Zloduch se nezdekuje, což by udělalo 99% teroristů, ale s vážným zraněním pronásleduje hrdinku až do jejího bytu. Po klasickém schématu honiček a rvaček čekáme až na finále. Na chvíli nám ukáží tatínka, aby se nikdo nedivil, že když už pak Líza mele z posledního. On vytáhne kvér a - střílí pochopitelně skvěle, jako asi každý v USA. Lise přibyla další jizva na památku, tentokrát na čele. Tohle vás vážně baví? Je to asi tak stejně věrohodný jako reklama na zubní pastu. ()

Klay

Prumerny thriller, ktery by se vyjimal spis na videu nez v kinech. Cravenovi ocividne dochazi hororova miza, ale porad je to lepsi nez vetsina soucasne americke velkoprodukce. Napad natocit obdobne minimalisticky film jako Telefoni Budka v letadle ma v rukou zrucnych tvurcu sanci na uspech. Scenaristovi asi dosly napady jak jeste situaci v letadle vyhrotit a posledni tretina se odehrava na pevne zemi. Bohuzel je precpana thrillerovymi klise a v podstate se z filmu stane beckovity thriller, kterych tu byly stovky. Ani letadlova cast neni zdaleka tak pusobiva jak mohla byt, vlastne mi byl osud hlavni hrdinky docela lhostejny. Ne kazdy hraje jak Colin Farrell, zato Cillian Murphy byl spravne slizky. Absence poradne napinavych scen je ale o to vic zarazejici ze nad filmem stoji (spis byvaly) hororovy guru ()

Dominique

Tady je naprosto dokonale vidět, co způsobí dokonalá režie (Wes Craven), precizní výkon (Cillian Murphy), nádherná dívka (Rachel McAdams) a příšernej scénář (Carl Ellsworth). Divák celou dobu neví, oč běží, chybí nějaká závěrečná pointa, nějaká orginalita, směrování.. Je to dobrej film. Ale příšerně moc mu chybí. ()

AlchENEMY

Mě tenhle thrillerek sedl. Nevnímaje to, že i když bych si nějak neuvědomovala, tak dycky skončím u filmů s leteckou tématikou přišpendlená k televizi:) Navíc záporák je zde opravdu věrně ztvárněný. I samotný vzhled herce je tak trochu psychopatický :D I když nějaký velký děj tento film nemá, baví mě hlavně jeho věrnost :) ()

Oxymoron

Dokud se děj odehrává v letadle, film funguje tak dokonale, že se bojíte otočit v kině na vedlejší sedačku, aby tam na vás náhodou nevybafnul Cillian Murphy. Jakmile se ale příběh přehoupne do druhé půlky, začne zklouzávat do nepochopitelné akčnosti a všechna pracně vybudovaná atmosféra je fuč. Škoda toho závěru, mohl to být nezapomenutelný thriller. ()

El Loco

Priznám sa, že som od tohoto filmu dosť očakával, ale moje predstavy sa bohužiaľ nenaplnili. Ku kvalitnému thrilleru nestačí mať len peknú herečku a jedného quasi diabolského zločinca. Síce sa Cillian snažil a celkom sa mu sem-tam podarilo nahodiť psychopatický výraz, ale mne osobne pripadal nebezpečný asi ako Vittek pre španielsku bránu. Craven sa dopúšťal školáckych chýb ako napr. keď sa snaží celý film ukázať nám hlavného záporáka ako bezcitného chladnokrvného profesionála, ktorým nijako nelomcujú emócie a na záver sa ten nepochopiteľne ide pomstiť domov k ženskej hrdinke za to, že sa mu nepodarilo splniť úlohu. To už je čo za blbosť. ()