Andymu je čtyřicet, pracuje ve skladu prodejny elektrospotřebičů, sbírá komiksové postavičky, a co se týče sexu, je stále panic. Když byl teenager, párkrát to nevyšlo a pak už nějak ztratil chuť to pořád zkoušet. Andy je celkem spokojený, ale jednoho dne se prořekne před kolegy z práce. Jeho spolupracovníci se mu za to zpočátku vysmívají, záhy ale nastupuje do jejich intenzivního školícího kurzu, který ho má přivést k jedinému cíli - ke ztrátě panictví. O některých věcech je ale snazší mluvit než je realizovat, což po sérii bláznivých a vtipných erotických selhání potvrdí i Andy a jeho kolegové. I když seznámení se sympatickou Trish by se možná mohlo proměnit v něco hlubšího. Jenže zkuste své holce přiznat, že jste ještě panic. Těžko se to říká v osmnácti, a co teprve ve čtyřiceti. (TV Nova)

Makky

Moje očakávania boli trochu väčšie. Až na pár svetlých momentov úplne obyčajná komédia, ktorá neprekvapí skoro ničím. O minútu neskôr... ()

SarumanKo

Celkovo veľmi slabá a nenápaditá komédia, príliš sa spoliehajúca na svoj námet, sexuálne vtipy a vulgaritu, ktoré vo výsledku ani nie sú také vtipné. Finále, v ktorom silná romantika prevažuje všetok živočíšny humor, má byť jednoznačnou snahou zabaviť v štýle Kevina Smitha, no Apatowovi to zďaleka nejde tak hladko a výsledok je vlastne trochu trápny. V tomto názore ma utvrdzuje aj otravný Steve Carell. Je možné, že mi celkové vyznenie filmu uniklo, sledoval som to totiž v mizernom dabingu televízie Markíza, ale aj bez toho ide o sklamanie. (50%) ()

slord

Veľmi fajn komédia, ktorá vie pracovať s postavami a zároveň dokáže byť vtipná bez toho, aby tlačila na pílu. Dosť som sa bavil takmer celý film a musím povedať, že som si ho užil (nechápem to nízke hodnotenie na CSFD). 8/10 ()

slunicko2

Kdo se rád směje trapným okamžikům v životě, ten se zasměje. 1) Řemeslně nepochybně zručně spíchnutý velmi heterosexuální snímek získává na přesvědčivosti pro mě zcela asexuálním Stevem Carellem, kterého zaučují další nepřitažliví chlapi. 2) I just want to get drunk, *fucked up*, and play some cards! Duchovní obzory všech postav nepřekračují prostor prodejny elektro a přilehlých barů. Možná je to ze života, ale nechci se na takové lidi ještě dívat na plátně. 3) Beth: We could do it in the... butt, if you want. Andy Stitzer: But if I want what? Beth: You know... butt! Andy Stitzer: But... what? Takové jsou všechny dialogy. 4) O příjemném neřkuli výborném filmu mám prostě jiné představy. ()

rt12

Podle zdejšího hodnocení , mně při sledování filmu nějak chyběl smysl pro humor či co, prostě mi film nesedl. Styl Prciček tady zklamal. U středoškoláků mne ostřejší slovo či trapná situace i pobaví. V podání dospělých to vyznělo špekovitě, sprostě a pro mně trapně. Hvězdičku za Steve Carella, kterého mám ráda a byl v celku sympatický i zde, ostatní stálo za bačkoru. ()

Desperado

Miestami citlivá a miestami hrubozrnná komédia, ktorá napriek týmto dvom protichodnýmm pojmom pôsobí sviežo a milo. Dve hodiny je však na oddychovú komédiu predsa len príliš a tak sa aj tu nájdu občas vaty, pri ktorých si divák neodpustí letmý pohľad na hodinky. Film, ktorý nespôsobuje výbuchy smiechu, zato vyčarí po takmer celé dve hodiny dobrú náladu. ()

Damiel

Zábavná komedie na "delikátní" téma, které je ale naštěstí zcela prosto trapného humoru, tak typického pro teenagerovské komedie z podobného soudku humoru. Lehký humor, sympatičtí herci. Žánrová klišé mi tady ani moc nevadila, snad jen v závěru bych trochu přitlačil na spád. Dvě hodiny jsou trošku moc a celou dobu svižné tempo neutáhnou. ()

swed

Zatím asi nejvtipnější Apatowova komedie, která trpí stejným problémem jako jeho ostatní filmy - přepálenou stopáží. Jinak se dá filmu těžko co vytknout. Někomu se tenhle styl humoru líbí a jiný ho nemůže vystát. Pro mě jsou filmy z produkce Judda Apotowa spolehlivou zárukou nevšední zábavy a neokoukaných herců (u mě vedou Rogen a Carell), se kterou se může v současnosti měřit snad jen partička Frat Pack (porovnám-li poměr kvality a kvantity). 8/10 ()

MATADOR

Je to prostě super, hromada nápadů, fajnových herců a tak vůbec vše, co Vás donutí žrát tenhle Andyho život i s navijákem a možná i s rybářem :D Ale právě taková sranda se ve filmu vyskytuje a já ji můžu všema deseti, bohužel ale řada věcí byla nedotažených a já jsem některé situace prostě vypouštěl z jednoduchého důvodu - zkrátka jsem se s nimi nesžil. Ale věřím, že si to své fanoušky jistě najde, našlo. ()

Derek

vazne vulgarna, ale zaroven neskutocne vtipna (a v podstate aj celkom inteligentna) komedia s obrovskym mnozstvom hlasok ktore maju sancu skultovet, to aspon plati o originalnej verzii. dabovanu som nevidel ale urcite dost vtipov zabila! ()

gegina31

Steve Carel+romantická komedie+název 40 let panic = Měla by to být šílená komedie s minimálními přestávkami k nadechnutí mezi smíchem. Tak proč mě to tak sakra moc nudilo. Prostě režisér a scénárista nebyl schopný uchopit skvost v podobě herce a udělal z tohoto filmu neskutečně nudnou frašku, s přestávkami na dívání na hodinky, kdy to kurva už skončí !!! ()

dom156

Být ve 40 letech panicem, je dle mého celkem smutné a myslím, že by se pár uživatelů i zde na čsfd našlo. Film má svá dobrá místa, ale i hluché pasáže, které naštěstí Steve se snaží vcelku dobře zaplňovat. U této komedie, jsem se celkem i zasmál, ale i přesto je to spíše taková ta klasická komedie, která mi bránice opravdu neutrhne. Lehce doporučuji. ()

Ignus.cz

V místech, kde by obyčejně filmy podobného žánru a tématu zabíhali do prostoru trapnosti, tak si film udržoval překvapivě ještě důstojnou úroveň. Dle mně byl snímek zbytečne dlouhý, mohl být o cca 45 minut kratší, což by jenom prospělo. Někdy příliš dlouhé až otravné rozhovory, které mně někdy donudili a donutili k opakovanému vypnuti filmu a jelikož je mi Steve Carell docela nesympatický a dle mně trapný, jsou ** ještě vysoké hodnocení. ()

Skip

Navzdory pitomému názvu, věštícímu kravinu, jde překvapivě o docela dobrou komedii bez idiotských trapáren. Jen by to chtělo kapku prostříhat, 90 minut by bohatě stačilo. No a kdo se rozhodne podívat, tom se dostane parádního bonusu - yorkshira šukajícího apatického baseta, to už za to stojí. ()

Aleee89

Na tenhle film jsem slyšela docela příznivé kritiky, takže jsem se těšila. Musím říct, že mě nezklamal. Téma je to na jednu stranu sice ohrané, ale na stranu druhou je pojato trochu jinak a nově. Tím pádem je to zábavné a taky milé zároveň. Hlavní hrdina byl sympaťák a sledovat jeho milostné eskapády vás zkrátka musí bavit. Takže film chválím, protože je mnoho filmů na tohle téma, které jsou trapné, ale tohle bylo fajn! ()

Mickalle

Komedie mám fakt moc rád, ale tohle je ubohost, jestli jsem se zasmál 2x , tak to bylo hodně a to téma je taky skoro vo ničem... ()

Fanucci

Super, dobře jsem se bavil. Tak samozřejmě, všechny vtipy nejsou dobré, ale těch povedených je většina. Možná bych film jenom malinko zkrátil...ale to je tak vše. Carell byl výbornej:-) ()

Eldrick

Po letech musim změnit hodnocení, protože tohle je něco neskutečnýho, co mě v pubertě minulo, zato dnes tenhle brutální humor dokážu naplno docenit. ()

Judd Apatow se vrací k režii

Judd Apatow se vrací k režii

01.02.2019

Ďalší všemohúci smrteľník

Ďalší všemohúci smrteľník

27.08.2005

Keď sa reportér Bruce v podaní Jima Carreyho na krátky čas vžil do kože Boha, štúdiu Universal Pictures to celosvetovo vynieslo 485 miliónov dolárov. Že je na ceste pokračovanie neprekvapí nikoho, no… (více)