Michael a Jannik jsou bratři. Michael si vybudoval slušnou kariéru v armádě, má hezkou ženu, dvě roztomilé dcerky. Jannik je černá ovce. Vrací se z vězení, právě když jeho bratr odjíždí do Afganistánu. Michael záhy padne do zajetí. Po čase je osvobozen a vrací se domů. Má však tajemství, se kterým se nedokáže vyrovnat a kvůli kterému se promění k nepoznání. (lenuse)

Anderton

Melodráma s uveriteľnými emóciami postáv. Ukážka dopadu vojny na psychiku vojaka, resp. jednotlivca, jej zhubný vplyv na rodinu, ako základ západného civilizovaného sveta a rodinné a spoločenské vzťahy všeobecne. Bratia vyvolávajú podprahovo mnoho otázok, ktorých jedinou odpoveďou je iba nezmyselnosť vojny. Dve hodiny sú trochu moc, pričom skutočné emócie sa začnú prejavovať až v tej druhej. Ak má nejaký zámer amerického štúdia natočiť remake skutočné opodstatnenie, tak to bol určite tento prípad. ()

francis

Je lepší bejt živej, nebo umřít? Sakra, odpovědět na tuhle otázku někdy není tak jednoduchý, jak by se mohlo zdát. ()

Ant

Po takových nadšených ohlasech mě čekalo zklámání. Celý děj byl hrozně nezáživný a ani herci mě nijak zvlášť nezaujali(až na Connie Nielsen). Palec nahoru za vhodně zvolenou minimalistickou hudbu. Téma filmu je sice silné, ale dalo by se z něj vytřískat mnohem víc. Hollywoodskému remakeu se proto vůbec nebráním. ()

nascendi

Námet tohto dánskeho filmu sľuboval zaujímavý divácky zážitok. So škandinávskou kinematografiou, vrátane dánskej, mám prevažne dobré skúsenosti a bol som primerane zvedavý, ako si tvorcovia so zaujímavým námetom poradili. No nepretrhli sa. Pozitívom boli herci, pre mňa neopozeraní a slušne hrajúci, zaujímavý hudobný motív, ale to všetko likvidoval nedbalý scenár, ktorý často predpisoval niečo, čo nevyplývalo z logiky deja, ani z psychológie postáv, iba z priania scenáristu. A tento závažný delikt pripravil film o hviezdičku, ktorú by som inak bez problémov dal. ()

PetrPan

Zdárný a nezdárný bratr, krásná žena...téměř klasický trojúhelník ozvláštněný ( opravdu ?) změnou zdárného bratra ( díky kruté válce) v zlého a nezdárného ( díky smrti bratra) v dobrého -- vlastně mnohokrát viděná šablona, ale celý mě to nějak chytlo za srdce či co nebo se mi jen líbila Connie Nielsen a jsem tudíž pozitivně subjektivní:), nevím. Ten příběh nebyl ničím originální, ale to pojetí mělo šťávu, herecky taky dobré ( hlavně Connie:), hudebně skvělé, vizuálně vytříbené a ..za Connie:) za 4. ()

Slarque

Skandinávská kinematografie je v současnosti ve skvělé kondici a jedním z důkazů tohoto tvrzení je i tento vynikající film. Příběh obou bratrů zcela změní válka v Afghánistánu a Connie Nielsen, která se zmítá mezi nimi, takovouhle roli v Hollywoodu už dlouho (pokud vůbec) nedostala. Ať už to beru jako zvláštní love story, či psychologické drama o následcích války, v každém případě je to prvotřídní kvalita s minimem falešných tónů (90%). ()

Tomco

Tak s odstupom pár dní mažem "horúcohlavý" komentár útočiaci na komentár KevSpa (z ktorého sa mi, ale aj tak ešte stále chce grcať). Je to krásny film. Connie Nielsen ma odrovnala svojim prirodzeným hereckým výkonom a zvodnosťou - zahrala to proste vynikajúco a ešte stihla byť aj moc sexy. Aj tak ale absolutórium pre Nikolaja Lie Kaasa - výkon ešte o triedu strhujúcejší, ako ten Nielsenovej. K tomu silná látka, u mňa obrovská spokojnosť, dojatie a plnohodnotný zážitok. 100% ()

Chrustyn

Oproti americkému remaku o několik tříd lepší, poutavější, odvážnější, zajímavější a daleko lépe zahrané drama o dvou rozdílných bratrech, kterým život změní až únos jednoho z nich v Afgánistánu. Herecky prakticky bezchybný snímek. ()

Ivoshek

Dánské filmy poslední dobou nejsou špatné, a ani tenhle není špatný. Akorát není ani vyloženě skvělý a místních 81 % mi přijde až moc. Možná je to tím, že se všechny ty podstatné zvraty odehrají až příliš nepřirozeně rychle, takže to pro mne ztrácí uvěřitelnost. ()

Sofia

Je až neuvěřitelné, kolik smutku se vejde do jednoho filmu. Dostal se mi pod kůži – hereckými výkony (hlavně Connie Nielsen, známá např. z Gladiátora) i způsobem vedení kamery – celou dobu jsem si připadala, že jsem součástí děje a vše pozoruju z povzdálí. Film doplňuje hodně povedený soundtrack. V jedné recenzi jsem četla, že i když film je značně depresivní, budete odcházet z kina naladěni pozitivně – to u mě nefungovalo. Toho smutku bylo až moc a hlavních hrdinů mi bylo hodně líto. Film už si rozhodně nikdy nezopakuju. ()

jhrasko

Brierovej najrozporuplnejší film z tých, ktoré som videl (Otvorené srdcia, Po svadbe). Tvári sa príliš realisticky, je ale životne nepravdepodobný a autorsky málo rafinovaný, resp. príliš predvídateľný. Tak extrémne sitiuácie, ako nám predkladá Brierová, nemožu vedľa seba kompatibilne fungovať a vzbudzujú v divákovi len nepochopenie a zmätok. Najzaujímavejším preto ostáva Sárina ambivalentnosť (Connie Nielsen) - charakterová potažmo i herecká, ktorá je (i) z týchto dovodov najväčším pozitívom filmu..ako píše marigold: niekde medzi dogmatickým naturalizmom a klasickou melodrámou.. ()

mirekem

Tenhle film hodnotilo 800 lidí, remake 11 tisíc, škoda, protože v tomto případě je podle mne originál hlubší, lepší... Krásná Connie a naprosto vynikající herecký výkon "řezníka" N. L. Kaase. ()

bouncer

Ač mám dánskou kinematografii rád, tak nemůžu říct, že bych v tomto případě byl spokojen. Příběh není příliš zajímavý, ani nápaditý. Navíc se tempo filmu neskutečně vleče, aby dospělo k závěru, který tedy za vyvrcholení rozhodně nepovažuji. Zajímavé herecké výkony a pár vydařených scén film zachraňují, ale jinak nic moc. ()

Mulosz

Musim rict, ze zakrnejsi utok na prvni signalni jsem jeste na platne nevidel. Nebojim se tento film nazvat citovym vydiranim, navsteva hlavniho hrdiny u manzelky a ditete obeti budiz tomu posledni kapkou. Na rozdil od jinych filmu takto utocicich na lidske city se vsak divak Bratrum neubrani (kdeze je takova Philadelphia, kde to pri trose snahy nedalo moc prace) a polovinu filmu si kouse nehty. Reaguji na vsechny ty prohlaseni, kterak byl film laciny a plytky. Tito prispevatele necht se zkusi zamyslet nad tim, zda vubec s Michaelovym cinem souhlasili a odpustili by mu ho. Zda mel byt za nej souzen, zda byl vinen a zda si za nej zaslouzil trest ci ne. Vemte do ruky tresti zakon a tam odpoved naleznete, ackoliv neznali prava se u toho trochu zapoti. Co vsak na to moralka? Musi se vzdy shodovat s vykladem zakona (jakekoliv zeme)? Pokud si vubec odpoved na tyto otazky najdete, stravite u toho mnoho casu a nezapotite se trochu, nybrz jako prase. ()

Gazy

Páni, Bratři mě překvapivě dosti uhranuli. Není to film, u kterého by si člověk od začátku do konce říkal jak je to celé geniální, nebo se podobně před obrazovkou rozplýval, to ne, ten film má prostě obrovskou vnitřní sílu, která přebíjí i některé nedostatky. Trochu mi vadilo použití ruční kamery, ale jinak už nemůžu vytknout prakticky nic. Naopak vyzdvihnout si zaslouží herecké výkony v čele s Ulrichem Thomsenem, který zvládá obě polohy své postavy s velkým přehledem. Jsem velice zvědav jak si s totuhle látkou poradí pánové v Americe. ()

Alqarin

Výtečně podané, správně civilní i odměřené. Přesto to se mnou zas až tolik nehnulo, možná protože se jedná o téma mně vzdálené, možná proto, že nemám rád, když se v otázkách lidskosti a morálky až moc tlačí na pilu. Celkově ale samozřejmě hodnotím pozitivně, protože Bratři jsou velmi poutavou, k zamyšlení nutící podívanou. ()

pevico

Scénář: Anders Thomas Jensen. Jensen se svou partou mě dokáže fakt bavit - ve smyslu přikovat můj pohled k obrazovce..a to nejen skvělými scénáři, ale také hereckým obsazením i kamerou..další bezvadný počin z dánské dílny, tentokrát o lidech, kterým zničí válka život tak trochu jinak.. ()

Hugh Grant balí čínské krásky

Hugh Grant balí čínské krásky

15.06.2008

V neděli bodne špetka romantiky. Té opravdu kvalitní je na filmových plátnech zoufale málo. To víte, Richard Curtis sám všechno nestíhá. Naštěstí se scénáristického řemesla chopil i jeho brácha Jamie… (více)

Jake a Tobey jsou bráchové

Jake a Tobey jsou bráchové

20.09.2007

Drama dánské režisérky Susanne Bier Bratři posbíralo i tady na ČSFD pěkných pár pětihvězdičkových hodnocení a nadšených komentářů. Všiml si to i Hollywood ;-) Ano, už brzy se v tomhle textu objeví… (více)

Zach Braff v zajetí lékařů

Zach Braff v zajetí lékařů