Dalskabáty, hříšná ves aneb Zapomenutý čert (TV film)

Pohádka

Československo, 1976, 119 min

Bezpochyby hodně televizní studiová záležitost, ale skvěle obsazená a zahraná, navíc využívající všech předností literární předlohy. Celkový dojem 75 %.(30.12.2007)

Jedna z nejpovedenějších čertovských pohádek, jejíž hlavním kladem je, že se nebere vážně a dělá si srandu úplně ze všeho - především ze sebe.(10.12.2012)

• nascendi

Dal som sa oklamať 81 %. Táto televízna rozprávka nakrútená neúspešným režisérom nemá skupinu divákov, ktorých by mohla potešiť. Tolerovať by ju mohli diváci, ktorých spokojnosť s filmom rastie so zvyšujúcim sa podielom známych hercov. A samozrejme väčšmi ju budú tolerovať českí diváci, ktorí v nej budú vidieť neodmysliteľnú súčasť národnej kultúry.(26.4.2014)

• honajz

Přijde mi, že herci zde neuvěřitelně přehrávají a to hraní je snad ani nebaví. Nemá to šmrnc, je to takové unavené, ospalé, a ke konci už skutečně skoro hloupé a selankovité. Jak tu někdo napsal, být to povídka z Dekameronu, možná, ale takhle? Má to pohádkové motivy, proč ne, ale nejsou nijak více zapracovány a využity, mi přijde. A ty hrátky s nevěrou, taky to asi nějak moc neříká a nedává, v této souvislosti.(1.1.2015)

Inscenačná, čertovská a vtipná rozprávočka s nezabudnuteľným J. Moučkom a ďalším výkvetom českého herectva. Tiež ide o rozprávku, pri ktorej si divák uvedomí, aká je čeština krásny a bohatý jazyk. 75/100(11.4.2016)