poster

Dalskabáty, hříšná ves aneb Zapomenutý čert (TV film)

Pohádka

Československo, 1976, 119 min

 • gudaulin
  ****

  Bezpochyby hodně televizní studiová záležitost, ale skvěle obsazená a zahraná, navíc využívající všech předností literární předlohy. Celkový dojem 75 %.(30.12.2007)

 • kleopatra
  *****

  "Fuj, tady je smarad jako v pekle" . Vždycky se u toho děsně nasměju. Jiřina Bohdalová s Trepifajkslem fujtajkslem Matesem Moučkou je dvojka jak vyšitá, další postavy rovněž bohovsky obsazené. Skvěle napsané, skvěle zrežírované.(8.4.2005)

 • Lama.Lama
  ****

  Jedna z mých nejoblíbenějších pohádek.(13.3.2012)

 • nash.
  ****

  Vydařená čertovská pohádka, ve které peklo odmítlo zastaralé středověké postupy, na smrtelníky jde vědeckými metodami experimentální psychologie a místo síry a čmoudu pracuje s emočními rovinami a žlázami vnitřní sekrece. Je to zábavné, lidské, místy (sice krotce, ale přesto) až nepohádkově erotické, přes svou stopáž svižné a dokonce svým způsobem drze a poťouchle políčkující soudruhy i jejich praktiky. Ať už scénami, kdy jsou trestání ti, kteří odmítají donášet na sousedy, nebo schůzujícími pekelníky, kdy lze snadno zaměnit peklo za sekretariát ÚV KSČ. „Kartoték všude nadělali, že by s tím dalo silážovat, ale když je něco potřeba, tak se to ztratí.“ Ještě zábavnější by to sice z dnešního pohledu bylo, kdyby Lucifera hrál Pláteník alias Moučka, ale člověk nemůže být všechno.(8.3.2016)

 • D.Moore
  *****

  Bezchybné, co k tomu psát víc. Jaroslav Moučka se pro Trepifajskla snad doopravdy narodil, Jiřina Bohdalová Plajznerku hraje chvílemi velice příjemně "nebohdalovsky"... A ty vedlejší role! Květa Fialová, Josef Větrovec, Josef Bláha... Bezvadné! Dalskabáty jsou víc než pohádka, je to především skvělá televizní inscenace s perfektními hereckými výkony, u které se vždycky pobavím.(28.11.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace