Druhá světová válka v barvě

• Česko Druhá světová válka barevně a v HD (více)

Epizody(13)

Uvidíte kolorovaný záznam dramatických událostí z 2. druhé světové války ve vysokém rozlišení. Prostřednictvím nejnovějších technik restaurování a kolorace máte nyní možnost zhlédnout příběh 2. světové války z nové barevné perspektivy. Během tvorby pořadu byla pečlivě ověřena historická správnost všech vojenských a civilních barev a před kolorací byly zrestaurovány do nejvyšší kvality. Tato snaha dosáhnout dokonalosti spolu s nedávným zveřejněním nových válečných fakt a objevy nových archivních záznamů nám umožňuje ještě hlouběji proniknout do podstaty největšího světového konfliktu. (Viasat)

Drom

Takže nejdříve k obsahu: Třináct dílů postupně vyprávějících průběh druhé světové války. Autoři se snažili rozmělnit kontinuitu jakoby ucelením jednotlivých tématických dílů, asi aby i nově příchozí divák nestrádal, jelikož předchozí díly neviděl. To se ale úplně nepovedlo, někdy se objevují hluchá místa (aby se nafoukl obsah daného pokračování na příslušnou stopáž), jindy se obsah částečně překrývá s jinými díly. A zpracování? Hlavním tahákem mají být kolorované verze dobových záběrů, které tvoří kulisu promítanou bez přímé souvislosti jako ilustrace. Některé záběry by mohly být i původně barevné, naopak na těch s nízkou kvalitou je poznat, že byly obarveny a samozřejmě velmi zřetelné je to u těch, kde je kouř, mlha či oblaka prachu. Většina historických filmů je zprofanovaných a k vidění v kdejakém jiném dokumentu (ovšem černobíle), v rámci cyklu se navíc některé scény opakují. Obraz oživují občasné průstřihy na mapy ilustrující různé frontové situace. Hloubka informací je očividně cílena na běžného diváka bez větších znalostí a najdou se i drobné faktické nepřesnosti. V českém dabingu pobaví občas nevhodně zvolené výrazy či nepřesné konstrukce (například použití slova naoplátku namísto naopak), čehož si člověk všimne predevším, pokud cyklus vidí po několikáté. To ale nelze původním autorům vyčítat, takže na průměrném tříhvězdičkovém hodnocení to nic nezmění. ()

Homer.p

Na tomhle seriálu je jasně vidět, že historii píší vítězové. Neobjektivní dokument, který zaujme pouze tím, že je barevný. ()

Likan7

Výtečné díly plné zajímavých informací se střídají s méně záživnými, které na stopáži 50 minut nemají jednoduše co říct. I tak ale skvělá záležitost, kterou by měl vidět asi každý, koho alespoň trochu zajímá druhá světová válka. ()

Guran

Chválím délku tohoto díla. Třináct dílů z toho každý kolem 50ti minut si myslím, že je kus dobře odvedené práce, která ale je bohužel trošku scházována kvůli špatnému zpracování. Vadily mi dlouhé nezajímavé řeči, málo záběrů z fronty a hlavně je dokument hrozně ozvučený. S Apokalypsou: 2 světovou válkou se to nedá vůbec srovnat. Zkrátka tohle je s*ačka. Jestli hledáte solidní dokument o této největší válce, tak se podívejte na již zmíněnou Apokalypsu, kterou i mám mezi svými nejoblíbenějšími seriály. ()

marabart

Obrazově určitě pěkný dokument, ale ta fakta... Hácha byl podle tvůrců premiér (předseda vlády), Slovensko protektorát a Poláci se prý proháněli na koních proti nacistickým tankům, což je vyvrácená legenda. Děkuji, další. ()

Dextwer

Tento dokumentární seriál o druhé světové válce je velice kvalitním dílem pro širokou veřejnost, která si zde může zopakovat a rozšířit své základní znalosti, této největší války v historii lidstva, která si vzala za svou oběť lidskou důstojnost, jejich životy a zničila takřka velkou část tehdejší civilizace. Je až kupodivu kolik zla se mohlo prosadit v jednu dobu. Je dobré, aby všechny další generace si udržely v paměti, co se stalo tak, ať už se to nikdy neopakuje. Moje hodnocení: 90% ()

oli9

Dokumentů o 2WW jsou mraky x všechny informace už byly vlastně sděleny takže nic moc nového nečekejte. Přece jen ale kolorizovane4 záběry nabízejí trochu jiný pohled. Určitě kvalitní dokumentární série ()

Kosi..

Dokument je výbornej a vytknout bych mu mohl snad jenom příliš jednoduchý mapky, (kde šlo zakreslit divákovi přece mnohem víc, než dvě vlajky a pár šipek) ale především dělení epizod na jednotlivá bojiště. Víc by se mi zamlouvalo, kdyby byly události předkládány v pořadí, jak se skutečně staly, eliminovaly by se tím skoky v čase. ()

lenka215

dokumentov o 2.sv. vojne je veľa a sú niektoré určite aj lepšie, ale vo farbe to dáva taký iný pohľad na vec... zaujímavý.. ()

Bogrant

Jediný dôvod, prečo tomu nedávam najvyššie hodnotenie je ten, že rovnako stará a spracovaná Apocalypsa bola predsa len o niečo možno komplexnejšia a nie až tak rozťahanejšia. Pravdou však je, že táto časť histórie asi nikdy neprestane byť nechápavo, šokujúco zaujímavá. ()

JARDAHONDA

Dokument ukazuje brutalitu 2. světové války očima vojáků, kteří přežili Hitlerovské běsnění.. Sestaven z unikátních materiálů německých, britských a amerckých archiv. Snímek ve více než sto minutách představuje záběry, které dosud nebyly viděny.. Nechybí ani soukromé záběry, natočené samotnými vojáky. Vzniklo, tak mezinárodně ceněné dílo, které odhaluje druhou světovou válku v celé její brutalitě a syrovosti.. Osobně nemůžu hodnotit, jinak než 100 % ()

Isfio

Podrobné, výstižné, témy sú rozobrané do hĺbky, seriál má 13 častí, nie 6, ktoré sú uvedené v popise, t.j. tvorcovia mali veľa času, aby všetko rozobrali do hĺbky. Jednotlivé kampane sú rozobrané do takých detailov, že divák má možnosť sledovať akým smerom útočia jednotlivé armády, veľmi pekné zobrazené aj graficky, smery útokov a kampaní. ()