Karcoolka

• USA Hoodwinked! (více)

Bláznivý animovaný příběh ve stylu SHREKa. Vše začíná od konce, který všichni známe... Vlk sežere Červenou Karkulku a potom... Přichází žabák - detektiv, který si předvolá všechny podezřelé a pozorně vyslechne jejich verze, aby se dopátral pravdy. Není to vůbec jednoduché a vynořují se stále nové a nové otázky: Co měla Karcoolka ve svém košíčku? Proč se vlk vloupal do babiččina domku? Proč se tam objevil jódlující dřevorubec? Je sarkastický vlk opravdu ten zloduch? Kdo má zálusk na výborné babiččiny koláčky a proč? Čemu se věnuje akční babička ve svém volném čase? Proč zazní nakonec písnička Červená je modrá? Detektiv to nemá opravdu lehké a výsledek jeho pátrání je skutečně překvapivý! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

R1CH1E

Mě to přišlo šíleně originální a taky hodně vtipné, takže absolutně nechápu tak nízké hodnocení.. Holt takový COOL humor asi všichni neocení. ()

mirec88

James Belushi v bonusoch na DVD prehlásil niečo v tom zmysle, že animácia v tomto filme je perfektná, alebo ho nadchla. Hm, tak mňa veľmi nenadchla, ale to je jediné negatívum filmu. Mne sa páčilo to "rozšírenie" pôvodného príbehu o Červenej čiapočke na kriminálne vyšetrovanie, niektoré hlášky nemali chybu, hlavne vlkove a nebolo to nejaké prehnané a najlepší bol spievajúci cap - tá jeho pieseň o rohoch bola doslova geniálna. Prepojenie príbehov a vyrozprávanie príbehu z viacerých strán tu už boli, ale v animovanom filme ešte myslím, že nie. Strašne podhodnotený film. Ja som sa zabával perfektne. ()

Koryntos

Kdysi jsem na Karcoolce byla v kině, hodně dobrá pohádka na odreagování. Jeden z mála animáků, který mě opravdu dostal. ()

haluska11

Pro zoomery dokonalá jízda nostalgií, pro boomery nekoukatelně špatná animace, trapný humor a vcelku odpad. Film balancuje na hranici geniality a maximální primitivnosti. Vyvrcholením a klíčovým bodem je písnička prokletého kozla: před/po ní má film extrémně nekonzistentní tempo. Chvíli je jak na speedu, chvíli maximálně unudí. Němec prodávající řízky způsobuje noční můry, navzdory všem výtkám jde ale o lowcost kulturní skvost. ()

manonfire

Já už jsem takový, že pokud uvidím ve filmu, byť třeba filmu to průměrném, jednu-dvě scény, které mě dostanou, ale musí to být něco vyjímečně předurčeného pro mě, pak si vybuduji k tomu snímku hlubší vztah, než k filmu klidně filmařsky umnějšímu, s celkově vyrovnanější urovní jednotlivých úseků příběhu. A to se týká komediálních gagů, vážných scén i koneckonců hudebních momentů. Proto narozdíl od většiny dalších dám třeba právě Karcoolce minimálně shodné hodnocení, jako jejím slavnějším animovaným souputníkům. Zde je to zejména scéna, kdy se těžce debilní ale dobrácký dřevorubecký mastodontojodler převlékl za ruského zlosyna a dostal za úkol chvilku cokoliv říci zlotřilému králíkovy, aby odvedl jeho pozornost. SPOILER: Jodler:"eh .....éééé......hmmm...éééé ....pane Kralik!!!" Kralik:"Co chceš?!!!.....Dobrej vohoz...vypadáš drsně." Jodler:"Chjóó´......ééééé.....šéfe." Kralik:"Nooo co chceš??!!!!" Jodler:"éééé...ééh...chojivé učinky mastičkýý..." Promiňte mi to, ale já málem umřel smíchy. Čekal jsem samozřejmě, že Jodler řekně něco debilního...ale tohle teda ne. Ikdyž...možná, že jsem v to tiše doufal. 60% ()

P1tr

Ukázky mě nalákaly na vtipnou animovanou komedii, ovšem dostalo se mi animované, nevtipné slátaniny, která všechna esa ukázala v traileru. ()

jenik71

Hodně netradiční podoba známé pohádky. Navíc s kriminální zápletkou. Čtyři podezřelí (Karkulka, vlk, tajemný dřevorubec a babička) se představí ve čtyřech příbězích, které jsou spolu navzájem propletené. Animace není na dnešní poměry až tak propracovaná, ale to mi celkem nevadí. Jde tu totiž právě o spletitý příběh. A to byl zřejmě i záměr autorů. Já jsem se u tohoto nevšedního pojetí pobavil a to je důležité. V které jiné pohádce uvidíte babičku vyznávající extrémní sporty ? Pobavily i některé hlášky "Jů ! Ty máš velké ruce ! ... To abych se mohla škrábat na zadku !" Komu je takový druh humoru cizí, ať se raději podívá na klasický příběh Karkulky. **** uděluji právě pro zmiňovanou odlišnost. ()

prasacimor

Je zbytočné tu kritizovať slabú úroveň animácie a úplné scestné ju prirovnávať k filmom od Dreamworks alebo Pixaru, keďže rozpočet Karcoolky je doslova iba zlomkom rozpočtou napr Shreckov a pod. Zaujímave ale je, že aj za tak málo peňazí boli tvorcovia schopní zozbierať celkom slušný počet zvučných mien na voiceover. Čiže je jasné, že sa o žiadne prelomové dielo, čo sa týka techniky tvorcovia nesnažili. O čo sa ale určite snažili, a čo sa už ospravedlniť nedá, bolo vytvoriť vtipnú modernú paródiu na Červenú Čiapočku a iné rozprávky. Toto im aj napriek očividne veľkej snahe moc nevyšlo. Zvieratká aj nezvieratká sa snažia, hláškujú o 106 ale pomer dobrých a priemernyých až zlých džoukou je tak 1 ku 4. Jednoducho nevyužitý potenciál, čo je škoda, lebo príbeh bol podaný veľmi originálne a aj hlavný záporák bol správny Evil Muthafucka, čo aj nakoniec rozhodlo, že som šiel s hodnotením na obstojné tri. ()

sedm.1

Na mě až moc velká ptákovinka.První půlka filmu je docela povedená,spousta narážek,děj má spád a vtip,vše ok.Jakmile však skončí výslechy a odhalý se "zločinec",s filmem to jde strmě dolů a ke konci už je to podívaná pouze pro předškoláky,kterým se líbí,že se vůbec něco na obrazovce hýbe.Nicméně animace je pohodová,hudba poslouchatelně kýčovitá,celkově jde ale o animák který nevybočuje z party slabý průměr. ()

ZkuKol

Hrůza! Grafika, dialogy i děj jsou horší než trapné a snad jen původní nápad a asi dvě scény snesou měřítko průměrnosti. O slabotě filmu napovídá už obsazení dabérů ()

nightevan

Řekl bych, že opět něco nového v animovaném světě - zobrazení jedné události z více pohledů. Vypadá to nadějně, škoda, že to nedopadlo, jak bychom si všichni přáli. Postavy děj nijak neokořenily a zápletka s cukrovím... Je to hloupé říkat, ale přišlo mi to trapné. 1* ()

marrjaana

Sice ještě děti nemám a dlouho je mít nebudu, ale už tet vím co jim budu pouštět za trest. Ikdyž pár zajmavích okamžiků tento film měl. ()

Melios

Rozprávkové paródie pre malé deti sú ako South Park. Často detinské, miestami naozaj cringe, a len málokto si ich naozaj užije a ocení. Ja nepatrím k fandom detského parodiálneho žánru, ale táto KarCOOLka má iné grády. Na tomto animáku je naozaj super jedná vec. A to je fakt, že mu je jedno, že v podstate znásilňuje celú premisu o červenej čiapočke a tak sa snaží ešte viac pritvrdiť. Oproti iným bizárnostiam, je táto pochybne vyzerajúca komédia v mojich prednostiach na úplnom strope. Na toto musíte byť skrátka v ideálnej nálade, aby ste si to užili. Najlepšie zhúlený, nenáročný, mať chorobnú túžbu spievať, alebo byť neskutočne prejedený súčasnými blockbustrami. Kráľ béčkovej komédie... ()

casioa....

asi naj rozpravka aku som kedy videl! je to tak chutne, že by sa to dalo ´´papať´´aj kazdy den a ....bez bolesti brucha :-)))ň ()