Karcoolka

• USA Hoodwinked! (více)

Bláznivý animovaný příběh ve stylu SHREKa. Vše začíná od konce, který všichni známe... Vlk sežere Červenou Karkulku a potom... Přichází žabák - detektiv, který si předvolá všechny podezřelé a pozorně vyslechne jejich verze, aby se dopátral pravdy. Není to vůbec jednoduché a vynořují se stále nové a nové otázky: Co měla Karcoolka ve svém košíčku? Proč se vlk vloupal do babiččina domku? Proč se tam objevil jódlující dřevorubec? Je sarkastický vlk opravdu ten zloduch? Kdo má zálusk na výborné babiččiny koláčky a proč? Čemu se věnuje akční babička ve svém volném čase? Proč zazní nakonec písnička Červená je modrá? Detektiv to nemá opravdu lehké a výsledek jeho pátrání je skutečně překvapivý! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Prochy38

Jako nebylo to špatné. Animace roztomilá a dětem určitě milá. Tím ale příběh alespoň pro ty nejmenší děti určitě zajímavostí končí. Kriminální komedie ve stylu Q. Tarantina se opravdu celkem povedla. Jednotlivé příběhy neměly chybu. Líbilo se mi to. Až na tu neuvěřitelně protivnou, mimózní a trapnou babku! ()

Wishkah

Snaha o to být velmi cool, ale je to jedna velká křeč. Hrozná animace, která už tehdy byla stará a nesmyslný a tupý příběh. Jedna velká nuda ()

tterez

Pár vtipných replik to nezachrání. I když vezmu v potaz, že to má být odlehčený, tak je to vážně hodně přehnaný. Nejlepší postava: hyperaktivní veverka. Nejhorší postava: německý jódlující dřevorubec. ()

Pablinho

Samotnej námět parodie na Karkulku pomocí vyšetřování se mi moc líbí. Linie příběhů se hezky prolínaji, animace mi na rozdíl od ostatních ani nevadila, ale přesto mi to připadá takový jednodušší a vtipy tak nějak nedotažený. Plus dlouho před koncem zřejmej happyend. Váham nad třema, ale v porovnání s jinými animáky by to asi nebylo fér. ()

orkadimenza

Na tenhle animák si pamatuju ze svých školních let (kdo si nepamatoval KarCOOLku, nebyl dostatečně cool) a překvapivě mě neurazil ani po více než dekádě. Ano, animace je podprůměrná a většina vtipů prvoplánových, ale film má energii, spád a co se týče postav, dokáže být i nápaditý. Buďme upřímní, nemá cenu převelice kritizovat a rádoby odborně hodnotit film, u něhož ani nejsem v hlavní cílovce. Nejsem si jistý, jestli humor z mid 00s má ještě co nabídnout dnešní dětské generaci, ale já bych nad ním rozhodně hůl nelámal. I kdyby to měla být jen oddychovka k odpolednímu kafi, k večeru s dětmi nebo prostě jen na noční zabití času. ()

janistr

Karcoolka místy diváka jistě pobaví. Většinu času však sklouzává do čehosi podivně nudného, zdlouhavého a rozplizlého. Rozhodně ji nemohu zařadit mezi ty neskutečně zábavné animované filmy posledních let (tím myslím zejména Shreka, Příšerky s. r. o., Příběh žraloka...). Nezbývá mi než souhlasit s tím, že Karcoolka je takovým malým křečovitým "Shrečím" parazitem. ()

M.I.K.E.

Animovaný film, jenž je určen pro ty úplně nejmenší diváký, překvapivě oplívá skvělým příběhem, škoda té mizerné animace, jinak bz to bylo jistě za 4*. ()

KatRi

Postmoderní pohádka a pořádně vyhnaná do extrému. Zpočátku to vypadalo na nudný a moralizující animák o pubertální lesozachránkyni Karcoolce, bez níž jsou všichni bezradní. Nicméně když se na scéně objevili zpívající kozel a pak reportér vlk, který byl místy i vtipný, byla jsem chvíli dokonce zaujata jeho dějovou linkou. Jde totiž o jeden příběh podávaný pohledem více postav - nápad dobrý (obzvlášť je snímek oživen použitím principů detektivky), ale pořád je dominantní úporná snaha oslovit mladého diváka a bavit jej za každou cenu. Závěr už byl téměř k nedokoukání. ()

MkSallam

Bezpohlavní nuda, která si myslí že může konkurovat Shrekovi. Animace je divná (vzhledem k mizivému rozpočtu se to docela dá přežít), ale absenci pořádného humoru rozpočet nevysvětluje ani náhodou. Nebýt "Triple G babičky", tak bych bilancoval někde na pomezí jedné hězdičky.... ()

Zombi

Na základě zdejších reakcí jsem očekával, že to bude naprostá blbost, což se sice potvrdilo, ale musím dodat, že pro mě to byla dost zábavná blbost. Animace je hrozná, o tom žádná, ale absurdní příběh, podaný z několika úhlů pohledu a scénky, které musel vymýšlet někdo zhulenej, byly celkem fajn, nic jsem od toho nečekal a bavil jsem se. Když to srovnám s hrama, grafika není všechno, důležitá je hratelnost=zábava, a ta tu pro mě je, takže dávám s klidem nějakých 60% ()

Phorbo

Detektivka z červený karkulky.... Megální psycho. Kirk dřevorubec a ta naspeedovana veverka jsou proste luxusní :D ()

AlchENEMY odpad!

Příšerné toto. Animák, kterej stojí za prd se vším všudy. Myslím, že přepracování tohoto tématu do tak stupidní podoby bylo šíleným omylem. Od začátku do konce jsem se opravdu nudila, leckdy i obracela oči v sloup. Karcoolka mi opravdu nesedla... ()

Kinslayer

Ano, má to horší animaci, připomínající spíš grafické intro k tuctové adventuře z roku 2000, ale jinak je to skvělá zábava. Zvlášť se mi líbil nápad s vyšetřováním známé karkulkovské scénky z pohledu čtyř osob. Krásně a šílené zároveň, jak to pěkně zapadalo. ()

Angie91

"To strašný prokletí, už trvá stovky dní. Já když chci něco říct, tak zpívám z celých plic..." V celým filmu jsou jenom dva lidi - a to dost ošklivá Karcoolka a její ještě ošklivější babička, to je ňáký divný! No jo, ale my neodsuzujeme filmy jenom protože jsou divný! ... Ono se za pár let ani nebude vědět jak to vlastně s tou Karkulkou doopravdy bylo. ()

Mikeel

Musím přiznat, že po grafické stránce je Karcoolka slabší, ale myslím, že vtipy tomu nechybí. Připouštím, že jsem si to nedávno po čase pustil a už se mi to nelíbilo tolik, jako v nějakém roce 2006, ale nenudilo mě to. Karcoolka je na tři hvězdičky, ale díky zpívajícímu kozlovi je to na čtyři! ()

Pájusha

Na jedno pokoukání to úplně stačí. A jediná opravdu vtipná část byl výstup zpívajícího kozla, popřípadě snad naspeedovaná veverka s foťákem. A tam asi veškerá legrace končí... ()