Hrdinou fantastického příběhu je Al Simmons, špičkový zabiják ve službách vládní agentury A-6, který se rozhodl odejít do výslužby, protože už měl dost zabíjení. Jeho šéf Jason Wynn, který se hodlá stát nejbohatším mužem světa pomocí smrtelně nebezpečného viru Heat-16, však má jiné plány. Při poslední akci ho zákeřně postřelí a upálí v troskách továrny na biologické zbraně, kterou měl Al vyhodit do vzduchu. Ocitne se v pekle, kde v zoufalství přistoupí na návrh pekelníka Malebolgii, že se postaví do čela jeho armády v boji proti nebeským silám. To mu umožní, aby se po pěti letech opět vrátil na Zemi i když ne jako člověk, nýbrž děsivé popálené monstrum. Na Zemi ho čeká zklamání, protože jeho žena mu nezůstala věrná, ale provdala se za jeho nejlepšího přítele Terryho, a také další pekelníkův přisluhovač - Violator, vystupující v podobě nechutného a tlustého klauna. Právě on má na starosti všechny pozemské operace Malebogliova plánu a je to také on, komu slouží Jason Wynn. Spawn se chce pomstít Wynnovi, ale postupně si uvědomuje, že zlo se ukrývá úplně někde jinde. Spojí se s tajemným Cogliostrem, který už pět set let bojuje proti pekelným silám. Ten naučí Spawna zacházet s jeho zázračným krunýřem a také ho varuje před podrazy Violatora a jeho pekelného pána. Společně se pokusí zbavit svět nebezpečí Heat 16 a nakonec se postavit samotnému peklu v boji o život lidské rasy. (oficiální text distributora)

PetrPan

Jsem zvědav, jestli vznikne nová adaptace a dokonce v režii samotného autora komiksu. Sice nejsem vyznavač této formy umění, ať už knižní či filmové, ale pekelná témata mám obecně rád.  Spawna jsem poprvé viděl někdy před těmi víc než dvaceti lety a žádná velká sláva to nebyla.   Triky jsou příšerné, herecky to i přes účast třeba takového Martina Sheena dost skřípe, ale  třeba hlášky démonického klauna Violatora ( i jeho maska) jsou fajn, stejně jako Spawnův kostým a vůbec  jeho antihrdinská podstata a celkově temná atmosféra a mít to lepší akční scény a hlavně bylo-li by jich víc, možná bych šel i na tři. ()

Vitason

Kdybych měl Spawna charakterizovat jednou větou, tak bych napsal, že je to láska na jednu noc, se kterou si užijete, ale ráno ji vykopnete z postele, protože ten film má přímočařejší výhled než dostihový kůň. Celý příběh je vystavěný asi tak na pěti postavách a zhruba tak stejně destinacích. Hned víte, kdo je ten špatný a kdo pro změnu ten dobrý a jen čekáte na čí stranu se titulní uzenáč přidá. To ovšem neubírá filmu na zábavnosti, protože je tady skvělý John Leguizamo, který si svoji roli neskutečně užívá i pod maskou (Možná právě kvůli ní) klauna a ultra zlý Martin Sheen. Pokud si komentář čtete nahlas (Jestli ho teda vůbec čtete), tak to jméno musíte vyslovit opravdu hrubě. Žádné přihřáté Martín Šhín, ale hrubé Martyn Šhyn. Takhle drsně on tu mluví :-) Efekty v čele s lepenkovým vládcem pekla jsou řekněme roztomilé, ale to člověka s trochou nadhledu nemůže urazit. Kolem a kolem mi z toho vycházejí pohodové 3* ()

klerik

(Nielen) na tú dobu skvelé triky. Pár scén je tiež skvelých (Spawn vs. náklaďák), škaredý klaun má úžasný humor. Len škoda, že je to celé také béčkové. Je tu predovšetkým neštastne zvolený spôsob rozprávania. Niekto stále vysvetľuje čo a prečo robí, a nie úplne zle vymyslená zápletka vyznieva hrozne debilne. Scény z pekla vyzerali trochu divne aj v dobe vzniku. Má to prvky, ktoré skvelo fungovali vo VRANE alebo prvom BATMANOVI, ale tvorcovia nedokázali využiť ohromný potenciál. Aby sme dostali poriadneho čierneho komiksového hrdinu, museli sme počkať na BLADEA... ()

SeBig

Top soundtrack, efekty nic moc ale má to ten vibe z 90tkových béček a je to fajn zábavná podívaná. Nejlepší je klaun. ()

eraserhead666

Na komixech nijak neujíždím, takže ani nevím kolik komixových hrdinů a hrdinek ještě nebylo převedeno na filmová plátna a ani jestli se převod Spawna povedl nebo ne. Jako film je to takové nic moc, od Jaie Whitea bych čekal víc (ale zřejmě tam pro něj víc napsaného prostě nebylo), ono bych asi čekal více od samotného Spawna, takhle to připomíná spíš nějaký komorní snímek s občas dost děsnou počítačovou grafikou (i když možná na ty roky). Ještě, že celej film táhne neskutečně skvělej, vynikající a humornej John Leguizamo jako Klaun. Pro to stojí za to ten film vidět. ()

SOLOM.

Se Spawnem jsem se poprvé setkal ještě v dětství, když frčeli takzvané „pogy“. Potom jsem viděl nějaký animák na německém kanálu a teprve později se mi pod ruky dostal i film. Ke komiksům jsem nikdy nějak valně nepřilnul, ale filmových zpracování jsem už viděl dost. Spawn však bude patřit k těm fantasy kouskům, které mi stačí vidět jednou a asi už nikdy více. Je sice pravdou, že dobrých hlášek tu bylo dost „Miluju vůni asfaltu takhle po ránu“, ale po trikové stránce docela slabota. To já si nejvíc užíval Melindu Clarke v těsném korzetu, ale i Leguizamo coby Violator (žádný „Vibrátor“!!!) stál za povšimnutí. Takže ve finále je tohle klasická průměrná podívaná.50% ()

902 10

spawn vznikl v dobe, kdy se s comicsovymi adaptacemi nikdo moc neparal. lakanim nahodnych chodcu na slevnenou elektroniku jste ziskali herce, babka odvedle vam usila nekolik nevkusnych kostymu a kamos vaseho mladsiho bratra (ten obryleny pocitacovy maniak) vam udelal par taaakhle strasidelnych animaci z pekla. za zbyle penize jste najmuli nekolik povedomych jmen do vedlejsich roli a film je na svete. spawn pripomina spis serialovy pilot, ve kterem pretrpite zrod hlavniho hrdiny a jeho motivu, zajimavejsi charaktery se nechaji umrit a konec prijde ve chvili, kdy se to zacina teprve rozjizdet a vas zajimat. spawn jako comics je v podstate mixem vsech moznych (i nemoznych) napadu, ktere jste uz videli nekde jinde, ale na papire to kupodivu drzi pohromade (spawn je jeden z nejuspesnejsich comicsu vubec). film je pro radoveho nezaujateho divaka zajimavy jen uz vyse zminenymi a pomerne castymi navstevami pekla, ktere rozhodne nepripomina to z ceskych pohadek a samotny hlavni pekelnik neni zadny pomateny slintajici imbecil, ktery by nevystrasil ani batole, ale giganticky a respektvzbuzujici demon. on, nektere hlasky sympatickeho clowna v podani johna leguizama a soundtrack mj. od orbital je na filmu to nejlepsi, bude vam to stacit? ()

Bauer

No jej to byla ale kravina!!! Prvních 15 minut se zdálo , že to bude neuveřitelně cool akční nářez ale bohužel pak se to zkazí.Takže 0,5* za začátek a 1* za frajera Michaela Jai White.Takže celkem za 1,5*! ()

JASON_X

Po všech těch sterilních a bezduchých Avengerech a ostatních příbuzných humáčích, jsem se po dlouhé době zase u zfilmovaného comicsu dobře a nostalgicky pobavil. Škoda, že podobné kousky se už dneska netočí. Ne že by to bylo dílko nějak výrazně temné nebo dospělé, ale na nic si nehraje, nebere se příliš vážně, jeho triky jsou z dnešního pohledu nádherně kulervoucí (vedou Violator a hlavně Malebolgia s celou svou pekelnou armádou) a celkově mě zkrátka bavilo stokrát víc, než současné namachrované comicsové blockbustery. A krátký gag s clownovými připosranými spodkami byl fakt dobrý úlet. ()

ScarPoul

Spawn ma jednu veľkú chybu a to že autor tohoto komiksu Todd mc Farlane sa podielal svojho času na spider-manovi a ovplivnení pekelnými komiksmi ako ghost raider , dal spider manovi zbohom a stvoril spawna. Spawn má už tú chybu že je to profesionálny zabiják, ktorý sa zmení na superhrdinu to znamená že nemáte absolútne žiadnu šancu sa s ním stotožniť a len sledujete jeho vývin ktorý je priamočiary. Preto séria Spawn nemala čo ponúknuť aj keď má pár skvelých postáv. Tento film je oproti komiksu horší a o dosť. Za prvé - digitálne efekty , ktoré až tak nevadia kým nepríde na finálnu bitku v pekle. Tá je neskutočne zlá a smiešna vďaka efektom. Potom kamera. Tak statický akčný film som ešte dlho nevidel. preto sú akčné scény totálne nezáživné. Revell napísal len jednu jedinú dobrú hudbu v živote a to pre riddicka. tu som ju ani nezaregistroval. Postavy sú úplne hrozné a smiešne a nudné. dokonca aj hlavný hrdina. Scénar im posúva vety, ktoré nie sú vyslovene zlé. Jedná sa o komiksovú adaptáciu takže musíte odpuštať ale je to rutinné hranie, nezáživne a dippé ako by si to nevšímal. Jeho réžia nie je ničím výnimočná a tento film sa najviac približuje k strašnému ghost raiderovi. pri zhliadnutý tohoto filmu budete považovať daredevila za skvelý film. jediné za čo dávam dve je za prvé atmosféra , filmu ktorá je temná, pod kožu sa derúca a správne komiksová a tá druhá pánu leguizamovi ktorý svojho klauna zahral tak že scény s ním milujem. Vtipné, nechutné, záporácke.Jediný herec čo si to užíval. Thats all ()

PROROK14

Film podľa komixu ktorý nenudí ale určite ničím nevyniká a nemá v sebe nič čo by som obdivoval. Stačí vidieť raz. 60% ()

malylada

Má to výborné momenty a také nepochopitelně nudné pasáže. Violator je ale perfektní a masky se hodně povedly. Jen té akce je pro pána málo !!!!!! Je škoda, že z této temné předlohy nevyždímali víc a nenaservíroval nářez......5/10 ()

st.ranger

Komixovou předlohu znám jen okrajově a i tak se mi tento film líbil. Z předlohy si bere pro začátek to nejklasičtější jako třeba souboj s Clownem/Violatorem. A pokud někoho nenadchne tahle zvrácenost, doporučuji soundtrack, který byl nahrán speciálně pro film. ()

Nový Spawn v roce 2025

Nový Spawn v roce 2025

02.10.2023

Jedna z nejskloňovanějších komiksových postav vůbec, Spawn Todda McFarlanea, se dodnes kupodivu dočkala pouze jedné hrané adaptace s Michaelem Jai Whitem z roku 1997 a jednoho animovaného seriálu z… (více)

Jamie Foxx si zahraje Spawna

Jamie Foxx si zahraje Spawna

30.05.2018

Souboj akčních velikánů

Souboj akčních velikánů

11.01.2008

Tak tohle je stoprocentní kachna, a i kdyby náhodou ne, sotva se někdy podobný projekt dočká realizace. Zní to však natolik zábavně, že se s vámi o tu představu musíme podělit. Co napsat na úvod?… (více)