Hrdinou fantastického příběhu je Al Simmons, špičkový zabiják ve službách vládní agentury A-6, který se rozhodl odejít do výslužby, protože už měl dost zabíjení. Jeho šéf Jason Wynn, který se hodlá stát nejbohatším mužem světa pomocí smrtelně nebezpečného viru Heat-16, však má jiné plány. Při poslední akci ho zákeřně postřelí a upálí v troskách továrny na biologické zbraně, kterou měl Al vyhodit do vzduchu. Ocitne se v pekle, kde v zoufalství přistoupí na návrh pekelníka Malebolgii, že se postaví do čela jeho armády v boji proti nebeským silám. To mu umožní, aby se po pěti letech opět vrátil na Zemi i když ne jako člověk, nýbrž děsivé popálené monstrum. Na Zemi ho čeká zklamání, protože jeho žena mu nezůstala věrná, ale provdala se za jeho nejlepšího přítele Terryho, a také další pekelníkův přisluhovač - Violator, vystupující v podobě nechutného a tlustého klauna. Právě on má na starosti všechny pozemské operace Malebogliova plánu a je to také on, komu slouží Jason Wynn. Spawn se chce pomstít Wynnovi, ale postupně si uvědomuje, že zlo se ukrývá úplně někde jinde. Spojí se s tajemným Cogliostrem, který už pět set let bojuje proti pekelným silám. Ten naučí Spawna zacházet s jeho zázračným krunýřem a také ho varuje před podrazy Violatora a jeho pekelného pána. Společně se pokusí zbavit svět nebezpečí Heat 16 a nakonec se postavit samotnému peklu v boji o život lidské rasy. (oficiální text distributora)

castor

Záplava průměrných triků, mírně přehrávajících herců a nijak zajímavého děje v comicsu (toho času) dospělejšího balení. Dnes by neobstál, tehdy se ovšem docela slušně dral k průměru. ()

*CARNIFEX*

"Spawn-a" som voľakedy videl, nepamätal som si ho, dnes som si doprial "repette", dnes už viem prečo mi v pamäti neutkvela žiadna spomienka. Kľudne môžem definitívne zabudnúť. Takéto amatérske, "comicsové" klišé príbehy, nie sú nič pre mňa. Človek musí byť naozaj fanúšik obdobných filmov, aby si ich užil, inak .. ()

Trellíno

Na tomhle filmu byl přelomovej hlavně vynikající soundtrack, míchající spolu mezistylově netradiční dvojice. No a film? Jo film, tak ten se zrovna dvakrát nepoved. Jediný co si pamatuju, tak to byl skvělý John Leguizamo, jenže toho stejně pod tou maskou skoro nikdo nepoznal. ()

Xmilden

Vzpomínám si že jako kluk jsem na tohle poměrně těšil, protože jsem viděl v upoutávce jak Spawn vystřihne parádní salto a potom to celé za ním vyletí do vzduchu. Po hříchu se jedná o nejlepší záběr z celého filmu. Kdyby zde nebyl skvěle nahláškovaný a nechutný Klaun mé hodnocení by muselo jít ještě níže. 40% ()

Phobia

Průměrný akční snímek dle komiksové předlohy... a vzhledem k tomu, že komiksové superhrdiny moc nemusím... no, hvězdičku nad průměr přidám za obstojné efekty, masky a některé ne úplně špatné nápady. 55% ()

darkrobyk

Comicsové příběhy Spawna jsou velmi nevyvážené, přesto patří k mým oblíbeným. Pro nádhernou kresbu a temné prostředí, o děsivém klaunu-Violatorovi nemluvě. Pravda, často vítězí forma nad obsahem, ale mně to nevadí. S napětím jsem očekával film, který se nakonec ukázal jako velmi krotký, i když pro mne ne úplně špatný - a nesmím zapomenout na úderné kapely ( M.Manson, Metallica, Korn, Orbital, Slayer, H.Rollins, Prodigy a další) hlučně celý film doprovázející. Čtyři hvězdičky dávám poté, co jsem zjistil, že velký kus filmu byl vystřižen, jelikož obsahoval neúnosně ( pro cenzuru) brutální scény. Jenže také o tom Spawn je! Spíše však než celého filmu se nejspíše dočkáme filmu nového....snad bude comicsu blíže. ()

Arkos

Průměrné komiksové béčko. Slabší příběh, slušná akce, občas příšerné masky - např. hlavní záporák byl jak drak z české pohádky. Přes to všechno za 3 hvězdy. ()

JohnnyD

O originalite ťažko hovoriť, svoje už naznačil choze, dodal by som len Green Lanterna ako zjavnú inšpiráciu k mysľou vytváraniu objektov. No vrcholom sú scenár a vizuálne efekty, ktoré museli robiť totálni dementi. Nepamätám si, kedy som naposledy videl takú neschopnosť rozprávať príbeh. Dokonca si scenárista dva-tri krát musí pomôcť rozprávačom a aj tak som nemal šajn, čo sa to tam vlastne deje. Čo sa týka efektov, tak presne viem, kedy som videl horšie efekty. NIKDY! To, čo predvádzajú "grafici" v tomto filme nemalo obdoby ani v počítačových hrách z roku 1990. Nikdy by som neveril, že Spawn môže byť až taký zlý. A on je ešte horší. ()

Indiana

No, příliš si to nepamatuji, ale ze záblesku vzpomínek si uvědomuji, že tam byl nějaký černoch, kterému vyvraždily rodinu a pak John Leguizamo jako tlustý modrý kašpar. ()

Kusko.t2

Zábavné spracovanie komixu, ktorý ale nepoznám, avšak hlavný hrdina je mi celkom sympatický. Film je určený hlavne pre skupinu divákov okolo 14 rokov, aj ja som ho videl zhruba vtedy a celkom sa mi tento mix akčnosti, hororu a uletenosti páčil + dobrá hudba a zobrazenie záhrobia ma potešili tiež. Dnes je to pre mňa príjemná nostalgická spomienka pri akčnej zábave plnej rôznych bizarných postáv, ktoré som mal v puberte celkom rád. Príjemná spomienka, ale ak to budete pozerať po prvý krát ako „starší“ (t.j. od 16 rokov) tak neviem neviem. Musíte byť asi fanúšikom komixu alebo brať film s veľkým nadhľadom, aby sa vám to páčilo, ale možno sa mýlim. ()

Deimos

DivX/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// +akce, hudba, částečně efekty -hodně fantasy, nemám rád tématiku pekla/// Ty brďo, docela se na to dalo koukat. Efekty sice zestárli a občas připomínaly video ze hry Diablo, ale přesto to nebylo tak strašné a i v dnešní době můžou zaujmout. Hudba je celkem parádní, ale co mě nejvíce oslovilo, tak příběh, hlavní hrdina a některé postavy. Nadruhou stranu klaun mě strašně deptal, sice hláškoval, ale strašně opruzoval. Rovněž jak říkám, filmy s tématikou satanismu, pekla a podobně nejsou moje krevní skupina. Ovšem záleží i na filmu a tenhle byl koukatelnej./// Celkem 68%/// ()

kingik

Bylo velkou chybou převést comics Spawn do filmové podoby. Ještě větší chybou bylo angažování režiséra Dippého a herecké obsazení také za moc nestojí. S nízkým rozpočtem se nedají očekávat zázraky a tak vše mohlo zaplátovat dostatek akce, ale i ta jakoby si svou účast v tomhle nepodařeném béčku rozmyslela. Pár náznáků nějaké kvality se tu najde, ale celkově to nedrží pohromadě a tudíž není o co stát. 40% ()

Jordan

Toto celkom očividne a priznane brakové béčko vo mne vyvoláva rozpaky. Zlá grafika, lacné efekty, opulentné prehrávanie, "cheesy" akcia, príbeh je nedotiahnutý, plný scenáristických klišé a akoby na kolene narýchlo pozliepaný z prvoplánových nedotiahnutých úlomkov, hrozná kamera, nemožný až amatérsky strih... ALE... zvláštna insitná práca so soundtrackom, humor, postava klauna a jej rôzne hlášky, gagy, eskapády, až mindfuckové drobnosti a schválnosti, ktoré autori podľa mňa museli zámerne preháňať, koncentrovný filmový gýč deväťdesiatych rokov... buď je to absolútny "prúser", alebo jednoznačný guilty pleasuer, každopádne jeden z najprapodivnejších komixových filmov, aké kedy vznikli ()

Anderton odpad!

White a Leguizamo určite veľmi ľutovali, koľko hodín museli stráviť v maskérni kvôli takémuto filmu. Čas sa dá stráviť aj hodnotnejšie. Príšerné triky, príšerné dialógy, slabý dej. Možno najhorší film, aký bežal v slovenských kinách v 90tych rokoch. Ale pozrieť si občas takýto brak je určitou duševnou očistou. Prdiaci Leguizamo: Ja nie som žiaden vibrátor, ja som Violátor... ()

Campbell

At je film sebehorší tak já ho mám rád. V dětství jsem ho viděl 100x a bylo to pro mě synonymum hrdiny. Měly jsme tu třeba Batmana ale spawna jsem viděl dřív a přeci jenom těch komiksovejch filmů nebylo jako ted. Komiks jsem nikdy nečetl ale příběh je tady prostě standart. Stejně tak jako herci a hlavně klauna Leguizama kterej sází strašně trapný fory ale je to taky neuvěřitelnej hnusák a myslím že John z toho vytěžil maximum. Sheen je sympaťák každým coulem. A Hughes i když jsem čekal že dostane větší roli potěšil. Efekty jsou sice dnes již dost úsměvné ale na mě působily dobře. Jen škoda té přebytečné romantičnosti která nedělala moc dobrotu. Ale jak já říkám tenhle film mám moc rád. ()

Nový Spawn v roce 2025

Nový Spawn v roce 2025

02.10.2023

Jedna z nejskloňovanějších komiksových postav vůbec, Spawn Todda McFarlanea, se dodnes kupodivu dočkala pouze jedné hrané adaptace s Michaelem Jai Whitem z roku 1997 a jednoho animovaného seriálu z… (více)

Jamie Foxx si zahraje Spawna

Jamie Foxx si zahraje Spawna

30.05.2018

Souboj akčních velikánů

Souboj akčních velikánů

11.01.2008

Tak tohle je stoprocentní kachna, a i kdyby náhodou ne, sotva se někdy podobný projekt dočká realizace. Zní to však natolik zábavně, že se s vámi o tu představu musíme podělit. Co napsat na úvod?… (více)