Byl to čas hrdinů. Dobrá, skoro hrdinů. Ach, jak silní a chlapští byli tehdejší muži. Muži, kteří dovedli rozbít tábor a pak zjišťovat, kdo jej rozbil více. Muži, kteří dovedli trefit divoké peřeje, když ve skutečnosti mířili na někoho, kdo stojí na břehu vedle velké špičaté skály. Muži, kteří si mohou být jisti, že když volá dobrodružství, má určitě špatné číslo... (Warner Home Video CZ)

gojackill

Oceňuji, že tato komedie není přehnaně trapná ani nechutná. Ústřední dvojice Chris Farley a Matthew Perry funguje velmi dobře a zejména Chris Farley jako bodrý vidlák zvedá tuto komedii o jednu hvězdu výše. Vtipů se dočkáte dost a scénář je velmi vyvážený, nedočkáte se nudného místa a prohlédnete si i pár pěkných přírodních lokalit. Ideální odpočinkový film a divím se, že jsem jej neviděl v televizi dříve, podle mě je to neprávem opomíjený pohodový film pro celou rodinu. ()

J0hny5

Celkem příjemná dobrodružná komedie s mým oblíbencem "Chandlerem". Bavil jsem se u toho, ale znovu to vidět nemusím. Na první shlédnutí doporučuju spíš jako zabijáka času na nudné odpoledne než velkou večerní filmovou akci. 65% ()

Davosh

Film, který si vždy pouštím, když potřebuji rozveselit. I po mnoha zhlédnutích mě dokáže dokonale odrovnat. Skvělý český dabing, Chris Farley a Matthew Perry (stejně jako v Přátelích) v nezapomenutelných rolích. ()

Ice123

vtipná oddychovka, která v televizi potěší ;) ale pokud bych si měl vybírat mezi více filmy nejspíše by to skončilo na dovu hvězdách.... ()

Icefist

Je to teda dost uhozený, ale pár perel se najde a ty stojí za to. Matthew Perry v roli akurátního a zženštilého dobrodruha předvádí tak trochu podobný typ postavy jako v Přátelích a sedí mu to. Naproti tomu Chris Farley se oblékl do kůže rázného a přímočarého průvodce na cestě. Lisa Barbuscia je asi nejhezčí indiánka co jsem kdy viděl. O děj zde nejde, jádrem filmu jsou humorné situace, takže zápletku ani netřeba jakkoliv pitvat. Jako jednorázová oddechovka proč ne. 60 % Oblíbená část- jsem vycpávač zvířat, ale zubařinu si cvičím ... ()

filmmovier

Skvělá historická dobrodružná komedie se skvělou zápletku. Matthew Perry je komediální klasik a o Chrisi Farleym by se dalo říct totéž a tak, když jsou spolu, jistě se nedalo nic pokazit. Scénář je fakt vtipný, gagy zábavné, postavy správně ztřeštěné, krajina nádherná a tyhle závody k cíli já prostě můžu. A ve finále je tohle téma dotaženo k dokonalosti. Veliká spokojenost. Nejlepší role Perryho mimo Přátele. Nejspíš jsem objevil svou novou klasiku. ()

Mrkvič

Na to, že by měl být Farley asi hlavním zdrojem zábavy a mě spíš většinou štval, jsem si film celkem užil. Perry je prostě Chandler v historickém úboru, ale bohatě to stačí. Nikde jsem se nijak přímo neřechtal, ale úsměvné je to často. Postavičky jsou docela fajn a je i zajímavé sledovat, co dalšího hrdinové v divočině nebo v malém městečku okusí za příhody. ()

lennyd

Když se Leslie Edwards (Matthew Perry) dozví, že jeho nápad, přejít skrz naskrz Amerikou, již realizují badatelé Lewis a Clark, rozhodne se pospíšit a taktéž expedici vykonat. Najme si průvodce Bartoloměje Hunta (Chris Farley) a společně s nesourodou bandou dobrodruhů se vydávají na nebezpečnou cestu plnou překvapení... Semtam (ale bohužel opravdu jen semtam) jsem měl podobné pocity, jako tenkrát, u sledování podobně laděného Mavericka. Bohužel záblesky vtipů se oproti výše zmíněnému vyskytují jen zřídka, ač Matthewu Perrymu komediální talent nechybí, Chandlera mu asi už nikdo nikdy neodpáře. Chris Farley mu více než dobře sekunduje, ale stále jako by mi něco chybělo. Takže celkově příjemná westernová komedie, která určitě neurazí, a jako film na cestu do autobusu je více než ideální. Pokud ale toužíte po lepší westernové komedii, tak rozhodně sáhněte po výše zmíněném Maverickovi... ()

J-o-k-e-r

Je to hovadina s velkým H!!! S tím se nepřu! Ch. Farley geniální, M. "Chandler" Perry se pouze převlékl do historického. Hlášek, gagů i bláznivých situací je zde dostatek pro mé potěšení! ()

Kosmik 1

Můj dojem byl po shlédnutí takový, že některé vtípky působily hodně povedeně (např. ten s kradením vajec), u kterých jsem se dost nasmál. Některé zase byly totálně mimo mísu a trapné (např. porovnávání vlasů). No a některé byly až tak moc trapné, že byly svým způsobem taky směšné (indiánská stezka, ptačí let). Celkově je to však naprosto průměrná komedie, která ničím zvláštním nepřekvapí. 60% ()

SG-1

"Jak to, že vůbec máte kocovinu? Vypadalo to, že všechno, co jste vypil, jste vyzvracel do cembala." -Edwards- ()

slovan1

Směsice více nebo méně povedených gagu a vtipů. Kdo má rád westerny trochu jinak a nechce přemýšlet, tak doporučuji. Taky hezká vzpomínka na 90. léta. Farley je docela borec :-)) ()

Ilhan

Opravdu celkem průměrná komedie s celkem vyrovnaným poměrem provařených, trapných vtipů a naopak dokonalých gagů. Určitě stojí za zhlédnutí. Parta indiánských "ninja" staříků byla k popukání a už jen za setkání se Šíleným krocanem to určitě stojí. Šílený Krocan rulez! ()