Když všechno jde špatně, tak to nejhorší teprve přijde. Úspěšný obchodník Edmond Burke prožívá den plný smůly, smutku a deprese. Už cestou z práce jej rozhodí jakýsi pocit zbytečnosti a odcizení uprostřed anonymní ulice velkoměsta, který později doslova korunují slova kartářky: „Nejste tam, kam patříte.“ To jakoby pak ovlivnilo jeho další jednání. Po příchodu domů se Edmond pohádá s manželkou, řekne jí, že ji nikdy nemiloval, a opustí ji. Také brzy zjistí, že odstřihnout se ode všeho a konečně si užívat, se snadněji řekne, než udělá. A tak se pokouší ponořit do světa obskurních peep show a pánských klubů. Se stoupajícím počtem hodin se také zvyšuje jeho obrovský vztek na život… Působivé, místy až sžíravé filmové drama, vzniklo podle scénáře, napsaného Davidem Mametem na základě jeho divadelní hry. Pod vedením režiséra Stuarta Gordona exceluje v hlavní roli známý hollywoodský herec William H. Macy (Oleanna, Fargo, Vrtěti psem, Smolař). (Česká televize)

liuk

První 2/3 téhle zkrocenější variace na Falling Down jsou fakt v pohodě a poměrně zábavné, všechny tři "děvka scény" jsou opravdu povedené. Jenže jak děj skončí svůj part na nočních ulicích, tak se z filmu stane strašná plytkost, která se asi snaží něco sdělit, ale v mém případě jsem nezachytil ani ň. Škoda tohoto pádu na beton, za první dějství 3,5*, za druhé 1*. ()

davidek

No čekal jsem asi trochu víc od William H. Macyho, ale celkem jsem spokojený. V některých momentech mi připadalo jednání tak trochu neodpovídající šílenci, ale asi to tak funguje. ()

klima777

Edmond na cestě od nepatřičnosti ke zběsilosti, v závěru pak k tichému srozumění (nebo blouznění). Venkoncem je to fuk. Mad mouse. Macy byl výborný. ()

Tjaden

Ze začátku to vypadá jako mix Volného pádu a Klubu rváčů (upgradovaná verze pro týpky ve středních letech), bohužel časem se děj trochu rozplizne a i přes téměř seriálovou stopáž jsem se chvílemi neubránil nudě. Přesto se nejedná o film, který by se měl zcela propadnout do zapomnění. Pro mě vždy nepřílíš sympatický Macy zahrál rebelujícího kravaťáka velice dobře (zejména jeho finální proměna ve zkušeného mukla byla neskutečná), potěšily mě i známé tváře ve vedlejších rolích (Stiles, Mantegna, Woodbine). ()

vorenus odpad!

W. H. Macy dostal v tomhle filmu hlavní roli a může být rád,že ho po tomhle snímku ještě někdo obsadí,i když se snaží,tak tenhle nesmysl by nezachránila ani armáda hollywoodských hvězd. ()

cab

Film je postaven na hereckem vykonu uzasneho (William H. Macy), ktery hraje obchodnika Edmonda. Po 47 letech sveho zivota dela radikalni rozhodnuti ve svem obycejnem zivote a musi nest nasledky svych sveraznych a neurvalych cinu, ktere ho zavedou az do vezeni k teplemu cernochovi, coz byli jeho nejvetsi zivotni predsudky. Na muj vkus moc ukecane, trosku mimo misu a artove, ale nastesti hlavni herecky vykon a zajimave zeny ve vedlejsich rolich prostitutek osvezuji vysledny dojem a filmovy zazitek. 45% ()

Vaklaf

Je to trochu rozporuplný film. Na jednu stranu dobře zahranej (Macy) a promyšlenej. Myslím, že duševní onemocnění obvykle začíná ztrátou odstupu, tak jako tady. Ať už je to příčina, nebo důsledek. A ať už příčina toho je jakákoli. Prostě a jednoduše, když vám kartářka řekně, že "nejste tam, kam patříte", a vy cítíte, že je to pravda, tak v případě příčetnosti nejprve začnete přemýšlet, kde se stala chyba a jak z toho ven. Nepošlete hned manželku do prdele a nepůjdete za děvkama proto, že vám to řekl nějakej filosofovožrala v baru. A přesně takovej odstup hlavní postava postrádá. Ale je to obchodník a z businessu by se pomátnul kdekdo. Ten film je podle mě dobrej a realistickej. Ta realističnost je ale asi jeho největší problém. Divák chce prostě víc. Z toho důvodu přimhouřím oko a přikloním se k trochu lepšímu hodnocení, když už jsem na vážkách. PS: Happyend už mě dlouho takhle nepobavil. V souladu s finální filosofo-debatou, osud ho prostě dovlek tam, kam patří. Akorát ta mrtvá holka to holt odnesla. Ale když si tahá domu magory... Tak je vlastně asi taky tam, kam patří. ()

Corpsegrinder

Ne moc funkční rozpad osobnosti díky tomu že se film nedokáže (nebo nechce) odtrhnout od divadelní struktury scénáře. To plácání nesmyslů hlavní postavy se stává otravným zhruba po 15 minutách a nejzábavnějším se tak stává závěr v base kde si konečně najde kamaráda. ()

sona123

Copak jsem jediná, kdo je nadšený? Předně, film má Macyho. Ten hraje smolaře a outsidery a tady tomu není jinak. Kromě toho, že se jednou nasere (jinak to říct nejde, za výraz se omlouvám). Ano, víc než připomíná to Volný pád, ale to není na škodu. Macy je úžasný, ať už mluví, řve, mlčí, nebo šmidlá kolem sebe zabijáckou kudlou. Na něm to stojí a padá. Ale líbilo se mi i vystupňování napětí a neměla jsem problém věřit tomu, že člověku může rupnout v kouli a chovat se - třeba jako Edmond. Takže raději pěkně pravidelně a preventivně upouštějme ventil, než ten přetlak jednou bouchne. ()

Pawlisman

Doslova šokuje mne zdejší níkzé hodnocení. Skvěle natočený, atmosferický a strhující film. Výborná muzika. Napětí po celou dobu filmu (lehký propad jen při předelové scéně chycení/vězení), ale závěr opět silný a duchaplný. K tomu všemu vynikající dialogy od kterých se prostě nedá odtrhnout. Prostě paráda a zdejšímu hodnocení teda vůůbec nevěřit, nepochopitelné. 8,5/10 ()

asfalt

Zaujímavo koncipovaný film. Nejaká známejšia tvárička a kvalitnejšia réžia by z toho vykúzlila o čosi viac. ()

Mngwa

Další film od Stuarta Gordona, od kterého jsem viděla skvělého Reanimátora a Castle freak, takže tenhle kousek jsem si nemohla nechat ujít. Jak to dopadlo? Začátek divný, prostředek ještě víc divný a konec absolutně divný. William Macy se svými manickými záchvaty na mě působil dost směšně a trotlovitě a scénka s teplým černochem na konci ve mě vyvolala šílené výbuchy smíchu, což asi nebyl záměr autora. Dějově podobné jako Volný pád, ale zatímco ve Volném pádu mělo jednání postavy jasnou logiku (kolikrát jsem na úřadu nebo v obchodě chtěla udělat to samé) a film měl prostě grády, tak tady bylo všechno nějak divné, nepřirozené a nelogické. Jestli někdo kouříte marihuanu, tak si dejte dvojnásobek svojí obvyklé dávky a už se nemusíte na tuhle podivnost dívat, vyjde to nastejno. ()

m4xp4yn3

Milé překvapení. Film o nemožnosti začít uznávat skutečné hodnoty, neboť společnost je zkrátka nastavená jinak, a náhlé vybočení ze stereotypu vede ke katastrofám. Jelikož je mi téma "jedinec, kterému se v hlavě přehodila výhybka vs. společnost" blízké, hodnotím vysoko. ()

sup

Vtipne a pritom ne banalni (a kratke, coz se na filmovem festivalu vzdy ceni) pojednani o tom, jak muz jednoho dne opusti svou manzelku a ponori se do viru nocniho pokoutniho zivota velkomesta, coz mu az zalostne nejde a nakonec ho dovede do velku zajimaveho konce. Pri tom, jak se snazi zaplatit prostitutce kreditni kartou, se jiste budete bavit. ()

markyzgero

volnej pád v podání excelentního macyho. ten chlap nemusí hrát. stačilo by mu se producírovat před kamerou, ale on přesto hraje... a skvěle. tam, kde douglas střílí, tam macy hledá kreditku a diví se zkaženosti světa. tam, kde by každej druhej přehrával, tam si vystačí jen svym útrpnym pohledem. a poslední část z kriminálu-knír a vykérovaná slza pod okem+lovestory-herdek filek-je prostě zásadní v jeho filmografii.RESPEKT ()

Homerking

Edmond Burke je obchodník, který po dlouhém, únavném a depresivním dni navštíví kartářku, ta mu sdělí podivnou větu "nejste tam, kam patříte ". Edmond se rozhodne obrátit svůj život naruby a najít své nové já, hned po příchodu domů opouští svojí ženu a vydavá se do špinavých nočních ulic velkoměsta vstříc barům, strip klubům a nevěstincům, kdysi tichý a introvertní muž  postupně dovoluje svým vnitřním démonům vyplout na povrch, jak tato noc skončí ? a dokáže Edmond zjistit kam skutečně patří ? Na jedno shlédnutí můžu doporučit, přihazuji hvězdu navíc za teplý konec. ()