Ctižádostivý spisovatel Carter Webb právě dostal kopačky od své lásky. Zničený se stěhuje na předměstí Michiganu, aby se staral o svou svéráznou nemocnou babičku. Touží napsat knihu, která by se stala bestsellerem.
Brzy po příjezdu se seznámí se Sarah Hardwickovou (Meg Ryan) a jejími dcerami Lucy a Paige. Mezi ním a okouzlující, bezprostřední Sarah začíná vznikat zvláštní vztah. Jenže o sblížení s Carterem usiluje i dcera Lucy. Jejich životy se vzájemně proplétají a Carter znamená pro ženy ve svém okolí víc, než by se zdálo… (oficiální text distributora)

korbitch22

Tenhle film mě naprosto pohltil a strašně moc rozsekal.Jednak je to vynikající nenápadné drama,s výborným hereckým obsazením,Adam Brody luxusně hláškuje,Kristen jako lehce naivní ,bezohlená a nechápavá puberťačka hraje úžasně a největší perlou je samo sebou Meg Ryanová.Ona dodala filmu ten potřebný náboj,který tohle téma přesně potřebovalo.Navíc téma a snénář je skoro přes kopírák naší rodiny.Všechny situace se stali i nám,až skoro děsivě přesně.Ať je to srovnání s mojí mamkou a otcem,tak i sourozenecká dvojice jenž je teda v našem případě pohlaví mužského.Můj starší brácha to ještě neviděl,ale brzo by měl.Já teda hodně brečel a stalo se mi asi jednou v životě,že sem měl pocit,že podle mě někdo natočil film.Jak řikám,ta přesnost mě děsí ale dojímá zaroveň.Perfektní film ve všech směrech. ()

Chrustyn

Nenápadný ale slušný film o zmateném mladíkovi, který se vydává na návětěvu své babičky u které nachází dočasné útočiště a milostné zmatky mezi sousedkou a její mladou dcerou. Film stojí převážně na hercích, kteří utáhnou i veskrze průměrnou režii. ()

jojinecko

Fádne, umelo sentimentálne, patetické, nudné, stupidné, plytké, otravné..."all american" film, aké fakt nemusím, bŕŕŕŕ! ()

Roman.Ticka

Tak Peggy Sue se nám vdává až zítra, u toho rozhodně nebudu, neb jedu zkoumat smog do Ostravy. Nezbylo než šáhnout do příbuzenské pomalu tlející čórky a ejhle, co na mě nakonec skrz DVD techniku problikalo...příjemné civilní herectví všech žen a jediného asi i posledního "pravého" chlapa, který už došel, jak s oblibou občas vtipkuju, nejspíš na okamžik slezl z plakátu. Dcerky se mi líbily obě, malá vtipná treperenda, velká krásně rozervaná a Meg konečně vypadla ze šablonky "potrhlé štístko". K tomu pěkné scenérie, běžné dialogy, obyčejné starosti a bábinka, která celé jejich pachtění hezky shrnula do několika (pře)zralých vět: "Carter, je mi 133 let. Celý život se tomu snažím přijít na kloub. A co bys řekl? Pořád nic." ()

ScarPoul

Územie žien je jeden z tých príjemných filmov, ktoré nemajú tendenciu divákovi predať skutočne silnú emóciu ani ho nenadchnú originálnym príbehom, ale aj tak v ňom zanechajú nejaký pocit, na ktorý sa ťažko zabúda. A tým pocitom by mohlo byť porozumenie. Nejako tomu filmu rozumieme. Počas toho ako sa hlavný hrdina vyvíja a rovnako aj postavy, ktoré ho obklopujú, tak sa nám nejako rozmotáva naše vlastné vnútro aby sme na konci mohli povedať – viem presne ako si to myslel. Film stavia na hercoch, viacej ako na vizuálnej zložke. A ústredná trojica Ryan, Brody a Stewart podávajú každý jeden veľmi presvedčivé výkony. Film, ktorý rozhodne nenudí a aj napriek tomu že nám nepredáva niečo nové, podáva nám veci, ktoré každý povedome poznáme, spôsobom aby sme tomu čo najľahšie porozumeli. Mnohý by to považovali za chybu. Ja som osobne rád za tých pár filmov, ktoré nemusia používať stovky symbolov a záberov aby vyjadrili zmätenosť zo sveta. Priemerný film, ktorý na mňa pôsobí – ako pre fanúšika podobne ladených filmov – nadštandardne. ()

bouncer

Tento snimek me prijemne prekvapil. Zrucne se v nem misi drama a romanticka komedie. Herci nepatri mezi absolutni spicku (Meg mozna kdysi patrila :-) ), ale jsou dostatecne charismaticti a nemel jsem problem jim jejich repliky uverit. Z filmu na me vyzarovala pozitivni energie, coz se mi u romanticke komedie uz dlouho nestalo. Pekny filmecek, ktery muzu jen doporucit... ()

Dale

Režisér a scenárista Jonathan Kasdan, ktorý týmto filmom debutuje na oboch pozíciách, zdá sa nezdedil veľa talentu od svojho otca Lawrenca. Aj napriek nie príliš veľkej stopáži je film dosť nudný a plné klišé. Dialógy sú hrozne kŕčovité a nerealistické. Je veľmi naivné, myslieť si, že keď do filmu namontujete rakovinu, hneď sa z toho stane silná dráma. Takto jednoducho to nefunguje. Navyše som bol dosť sklamaný aj z Meg Ryan, viac ma upútali Kristen Stewart a Makenzie Vega v úlohách jej dcér. Neviem, čo týmto filmom chcel autor povedať, ale je to jeden z najzbytočnejších filmov, aké som videl. Aj keď je len pár minút od jeho skončenia, už teraz si poriadne nepamätám, o čom vlastne bol. ()

MartinezZ

Adama mám furt zafixovaného z "teen-dospělácké" pitomosti O.C., takže se mi do toho moc nechtělo, Kirsten sice umí hrát, ale zatím mi přijde taková... stejná - ve všem, v čem jsem jí zatím viděl, za to Meg nám trochu zestárla a už hraje maminky odrostlejších dívek, ale vypadá to, že jí to sedí víc, než romantické pohádky. Je to celé trochu přitažené za vlasy s takovým tím oči-otevírajícím poselstvím, ale ve výsledku oddychovka, která neurazí. ~~~ Kdybych se řídil jen oficiálním textem distributora, v životě bych se filmu ani nedotkl. Ještě, že na oficiální bláboly moc nedám. ()

Ridick

mila, ale nicim inovativna kvazi romantika, ktora zahlbuje svoje rozpravy o hodnotach, co je pre nas zivot najlepsie, ze tu mame rodinu, ktoru si treba vazit (netocil to republikan) atd atd. ved to poznate...ale s prijemnou hudbou a hercami sa to da pozerat.... ()

Orlau32

Film svým námětem je určen pro mladší generaci (včetně diskoték a hudby), ale též obsazením je pro mě takovým "béčkovým " filmem. Meg RYAN zde hraje nemocnou ženu s rakovinou, která je podváděna svým manželem. Toto zůstává ve filmu nedořešeno jako spoustu jiných drobných nakousnutých situací, takže mě to vůbec ale vůbec neoslovilo. Místama jsem zývala nudou a chtěla DVD vypnout. To už "Podzim v New Yorku", který se též zabýval nemoci- rakovinou měl aspoň velmi dobré herecké obsazení a mělo to hlavu a patu. P.S.Tleskám komentáři k tomuto filmu kolegy "DALE". ()

Lulu13

Režisér stavil na známe mená v obsadení, no na to aby tak tuctový námet dokázal ešte zaujať by to chcelo trochu viac. Viac ako fádne spracovanie s otrasným scénarom a dialógmi ako pre dementov. Postavy sa chovali hlúpo až absurdne a jedinú emóciu, čo vo mne vyvolali bolo rozčúlenie sa nad ich správaním. Inak ma nechali úplne chladnou. Ani tí herci, čo v iných filmoch dokážu aj niečo zahrať, tu toho veľa neukázali. No pri tak tupom scénari, s ktorým sa zrejme nedokázali stotožniť ani oni sa vlastne nečudujem. ()

rt12

Je to profesionálně odvedená práce a je z toho cítit tak, až je to chladné, místy hluché a prázdné. Úplně se vytratilo kouzlo, teplo, poetičnost, poselství pro které se na filmy tohoto typu díváme. ()

runner85

Nakoniec to nesklamalo, ale začiatok bol slabý no postupne sa to pekne rozbehlo, niektorí ľudia prídu do nášho života len iba na chvíľu ale to že pri nás boli je nesmierne dôležité ... ()

Petaxis

Mám ráda Adama Brodyho a jsem ráda, že měl konečně šanci si někde zahrát nějakou větší roli. Od filmu jsem nic moc neočekávala, ale kupodivu mě to příjemně překvapilo. Film neurazí, nenudí, herecké výkony nejsou špatné, prostě se na to pěkně kouká. Téma sice není extra originální, ale to mi vlastně vůbec nevadilo. Pokud chcete příjemně prožít hodinu a půl, rozhodně se nebojte zvolit tento film. ()

fmash

Sentimentální příběh s dějem bez výrazné pointy, kde vše plyne jaksi mimochodem a v klidu. Nebýt zbytečně sladkobolné poslední čtvrthodiny, ve které vystřelily všechny pomyslné flinty, bych deníčku kalifornského týpka, který jaksi zprostředkovaně prožívá drobná americká dramata, jemu kupodivu dosud známá jen z amerických filmů, udělil ty čtyři hvězdy s čistým svědomím. Takhle sice trochu váhám, ale byla to slušná pohoda. Čili slabší, leč ode mě čtyřka. ()

Kate...

Těšila jsem se na Kristen Stewart, ale celé to bylo takové moc kýčovité, ikdyž se to snažilo udělat přesně opačný dojem nefádního snímku. ()

lioncel

pominu-li takové maličkosti jako naprosto skvělý soundtrack a mně nesmírně sympatické obsazení všech postav .. tak musím zdůraznit to nejdůležitější - samotný příběh .. vyprávění ze života, které mě vzalo pěkně za srdíčko – vezmu to jen ve zkratce .. díváme se : jaká je ten život vlastně nespravedlivá kur** - díváme se na to, jak je ten život vlastně krásný ... já tyhle příběhy prostě můžu, když tvůrcům uvěřím, jdu do kolen : trpím, směji se, jsem šťastný / nešťastný … ()

maverick10

Odjel aby si zivot urovnal a dostal akorat vice prace a vice starosti a nakonci se tvaril jako jelimanek s velkym promin na cele! Falesna skromnost je mila, ale tady me vyslovene sere! ()