Při horolezeckém tréninku objeví patnáctiletý Ivan Kočička zvaný Kocour v jeskyni mrtvého muže. Ten však záhadně zmizí a na jeho místě je spící pracovník archivu Hromada. Ivanovi se to celé nějak nezdá. Když později dojde v nedalekém zámku k loupeži, pustí se do nebezpečného pátrání na vlastní pěst… (Magic Box)

anitae

Jejda, na tenhle film pro mládež jsem už úplně zapomněla. Veselá hudba, vražda a dokonce mi byli sympatičtí i ti horolezci:) které jinak opravdu nemusím. 4* ()

KafuR

Je to sice dětské a naivní, za to však natočeno v atraktivním prostředí sklaních stěn a se zajímavou detektivní zápletkou, která se navíc ve výsledném dojmu neparoduje. Mladá Míša Kuklová je sympatická a zdatně sekunduje mladému Kocourovi v postupném odhalování celé té záhady, které občas evokuje až deduktivní metody mr. Holmese. I když proč ne, film je zábavný a dobrých českých kriminálek není nikdy dost. ()

dalziel

Velmi podarená detská kriminálka z časov socíka. Už ani neviem koľkokrát som to videl. Môžem len odporučiť. ()

DadysGirl

Detektivka pro mládež... Na takových filmech jsem vyrostla, mám je ráda do dnes jednou je budu nutit i svým dětem! Pokemony si nacpěte víte kam! :) ()

Shitonit

Co dodat..super filmy našeho dětství. Za pár kaček se točili filmy, který měli co říct, o životě, ze života, vcelku výchovný pro děti i mládež...kecy v kleci.. Výborný. ()

Amonasr

Vydařená detektivka pro mládež, která je ale plná napětí a tudíž vhodná i pro dospělé. Vlastně svým způsobem překonává i většinu současné české filmové produkce, protože má patřičný švih a působí i docela přirozeně a věrohodně. Ideologické zabarvení v ní také žádné není, čímž je koukatelná i dnes. ()

Cortesz

Klasický dětský film, kterých se točilo mnoho mezi 70-tými a 80-tými lety, a které se již už netočí. Zde jde navíc okořeněn o detektivní zápletku, která je celkem zajímavá, a kterou hlavní dětská postava řeší na vlastní pěst. Je to hodně naivní, ale dokáže to pobavit jak děti, tak i dospělé. Navíc jsou zde sympatické a příjemné herecké výkony jak dětských tak i dospělých představitelů. ()

Mykhaluu

No, s ohledem na to, že představitel hlavního hrdiny pochází z malého městečka, kde jsem vyrůstal a byl tím pádem pro nás hvězdou a film srdeční záležitostí - nemohu dát méně, než čtyři hvězdičky!! I když odfláknuté momenty a název filmu možná naznačují o stupínek níže... :) Na druhou stranu takoví chvostoskoci!! :) ()

Tominni

Jeden z mých oblíbených dětských filmů.....Jasně, je trochu propagandy - soudruhů, férových příslušníků VB atd., ale takovou optikou bych se na to nedíval. Spíše jako prima dětský film s detektivní zápletkou, takový, jakých se v psoledních letech už u nás opravdu moc nenatočilo - a to je škoda. ()

subic

Lehce nadprůměrný film pro dětského diváka o jednom turistickém nebo spíš horolezeckém dětském oddílu pod vedením Ládi Mrkvičky s kriminální zápletkou, kde nechybí napětí. 70% ()

Gamekeeper77

Docela slušná teenagerská detektivka z neokoukaného prostředí, na které mi vždycky trochu vadil tož to ten moravský dialekt. 70%. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,6/10 | Rotten Tomatoes - ? | FDb.cz - 71.8% | Nadprůměrná "klukovská" krimi, která se nám poměrně zalíbila. Pobavila a trošku toho "napětí" také nechybělo. Přesto nám to připadalo o dost delší než to ve skutečnosti je a poměrně často to bohužel ztrácelo tempo. Snad kdyby to byla naše klasika od mala tak bychom tu * asi přihodili. Přesto stojí za zhlédnutí. 65% ()

ostravak30

Jo, to byly časy, když jsem byl dítě. Já měl krásné dětství. Sobotu co sobotu dopoledne běžely tyhle a podobné dětské a pubertální filmy z minulého režimu a my, neřešíce minulý režim jako takový, tyhle filmy milovali. Dýchala na nás vůně dobrodružství a příběhů, které my asi těžko sami zažijeme. Byly jiné filmy, které jsem měl raději. Tenhle si moc nepamatuju a tak jsem si ho připomněl. Je to taková kriminálka pro dospívající. Ne vyloženě špatná, ale taky to není uragán napětí. Ale přesně tyhle typy filmů jsem opravdu měl rád a vždycky mi s nimi a po nich bylo fajn. ()

knihovna

Tenhle film mě potkal v době, kdy mě víc než filmy zajímaly holky. Takže si pamatuju pouze to, jak moc se mi líbila Míša Kuklová. Což mi vydrželo až do teď. Jinak za mě nic moc, ale je to dáno i tím, v jakém věku jsem to poprvé viděl. ()