Při horolezeckém tréninku objeví patnáctiletý Ivan Kočička zvaný Kocour v jeskyni mrtvého muže. Ten však záhadně zmizí a na jeho místě je spící pracovník archivu Hromada. Ivanovi se to celé nějak nezdá. Když později dojde v nedalekém zámku k loupeži, pustí se do nebezpečného pátrání na vlastní pěst… (Magic Box)

cariada

Snímek pro děti s detektivní zápletkou. Na tehdejší dobu velmi slušný. Mladá Míša Kuklová. L.Mrkvička jako vedoucí turistického odílu. ()

Nach

Jeden z těch tuzemských krimi filmů, které považuji za kvalitní. A i když to má své mouchy, rozhodně se u toho nudit nebudete. 70% ()

mr.kliky

kdyby kuklová radši zavřela kredenc a dala mu aspon pusu šíbrovi, za ten teror by si to zasloužil, ale to ne, to je samý jupajdá a cápek málem mrtvej. ale moučka sype dobrý cukry ()

LadyPupu

Film, u kterého jsem se jako dítě bála. Dnes už to není žádný šlágr, ale pořád je dobrý. I přes ty pionýry :-) ()

Beky

Absolutní klasika!! Jednou větou: Vynikající zábava pro děti i dospělé, takové filmy už neumíme:(!! ()

honz

Když pominu úplný závěr filmu s rozjásanými vzornými pionýry, tak jde o velmi slušný dětský snímek. Poutavý příběh s malými horolezci a detektivní zápletkou obsazený řadou výborných herců. ()

alyssa18

Jako malá jsem ten film milovala. A teď po x letech jsem se na to mrkla znovu a zas jsem byla napnutá "jak éčková struna". Všecko funguje tak, jak má...Kocour prohledával jeskyni, hrála strašidelná hudba a já jsem se přistihla, že se normálně a regulérně bojím:-D no prostě kriminálka radost pohledět. ()

pytlik...

Velkým kladem filmu je, že se toho autoři nebáli, a frkli do něj pravou, nefalšovanou mrtvolu. To u tehdejší produkce nebylo obvyklé, kolikrát se stávalo, že i krimi film pro dospělé řešil tak maximálně sousedskou krádež králíka. Jinak mi moc nesedl Mrkvička, písničky, pokřik "umí" a představitel hlavní role. Ten měl být o dvě hlavy menší, za á by tak mezi ostatními dětmi nevyčníval a za bé by ty tři skoby nepotřeboval, unesla by ho i jedna. ()

Svata

Moučka je opravdu herec co zahraje jakoukoli funkci náměstka, ředitele či náčelníka. Děti podávají výborné výkony. ()

Aven

Jeden z těch povedených filmů, které jsem hltal jako děcko. Nedávno jsem tenhle film viděl v televizi, asi po 10 letech a bavil jsem se stejně, možná i víc než tehdy. ()

Master19

Na tuhle parádní detektivku se podívám vždycky s velkou chutí. Je pravda, že pár míst je tam trošku "vachrlatých", ale i tak to působí celé velmi dobře. ()

klúčik

Pan Radim Cvrček to s detskými hercami vedel.. Tento film sa celkom podaril , taká detská detektívka... Za povšimnutie je mladučká Michaela Kuklová.... 65%. ()